HC Melee Assassin *magic and rare only*

Moderátor:Dark_Deamon

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196
HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 02.12.2013, 23:47 hod.

*HC Assassin Tranquility*
*Level 47*
*Nightmare*
*AKT 4 *




Príbeh postupne doplňujem,scroll down for more.
Naposledy upravil(a) ihatemylifep dne 06.12.2013, 10:52 hod., celkem upraveno 12 x.

Uživatelský avatar
Maarshjaz
Gorebelly
Příspěvky:316

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Maarshjaz » 02.12.2013, 23:51 hod.

Hodně šťastně rollnutých rare itemů.
Ten obrázek zvětšit nejde, víš to? Nic není vidět.

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 02.12.2013, 23:55 hod.

Díky kámo,nášmu príbehu dávam väčšiu šancu ako tejto asske,počítam so smrťou u Duriela na normal.

Uživatelský avatar
Exit9
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Exit9 » 03.12.2013, 01:43 hod.

Velmi pěkně udělané, vážně se mi líbí tento nápad hrát magic a rare only, držím palce a jsem zvědavý kam to až dotáhneš.Trapku jsem zkoušel hrát i já mnohokrát a vždy to skončilo smrtí u Diabla na normal.Pokud se ti podaří rollnout nějaký fakt dobrý rare claw s +skills tak máš vymalováno a normal by neměl být problém.Jen se bojím že až začne přituhovat v obtížnosti tak prostě budeš nucen skončit protože nebudeš mít dobrý equip a o defense ani neříkám, i když souhlasím že některé rare věci jsou lepší než unikáty.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Attia » 03.12.2013, 01:51 hod.

neviděl bych to tak černě. Má dobrý build na to aby si byl schopný vybavit postavu na dohrání hellu. 1) kopačky...dmg do kopů jde JEN z bot, případně element dmg, takže jediný co potřebuje jsou boty a na těch nic jako%edamage není. Takže prostě jen půjde po botech co maj nejvyšší dmg a mělo by to být v pohodě. Pokud bude mít štěstí, může mu dropnout krásný dráp s +skillama, nebo ho může i koupit. Takže dmg u pastí nemusí být problém taky. Navíc rare circlety můžou mít +assa sk,, magic můžou mít +trap sk...amulety to stejný. Takže se štěstím může mít klidně i +10 trap SK i víc...skillery jsou magic charmy takže taky povoleny. Jediný problém bude u bosů, protože nikde nesežene crushing blow a taky nikde nesežene CNBF což bude taky asi problém...

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 03.12.2013, 13:49 hod.

:ble: Takže ,3 akt dokončený.Nemusím hovoriť že to bolo ešte väčšie peklo ako predchádzajúci akt.Hrať s equipom z 1.aktu na players 8 je .. no čo vám budem hovoriť,proste ultra hard.Prakticky celý akt vrátane Mephista som vymlátil s týmto.Merc pekne dával celú polovicu aktu,ja som len z dialky castoval shock web takže to išlo celkom pekne.Nervy som naozaj strácal až v Kuraste kde to bolo fakt hard a až som sa divil či na normal môže hra spawnúť toľko unikátnych monštier a šampiónov v jednej hre.Najviac dokáže ale vytočiť keď bojujete 10 minút s jediným Trasherom ,vy ho hitujete všetkým čo máte no on sa stihne popritom regenerovať,merca zabije na pár rán a ako by toho nebolo dosť,dropne toto.Zabiť celý Council nebol zdaleka taký problém ako to svinstvo pred ním.Je mi ľúto že niesom na hell,to by ma takto vygenerovaná mapka potešila veľmi :twisted: .Mephista som sa trochu obával,s mizerným equipom aký mám a pri neustálom zomieraní merca mi neostávalo nič iné ako dávať pozor,rozložiť na zem traps a takticky ustupovať aby ma netrafil >:D.

Na záver už len drop ktorý sa akoby sám optimalizoval na to že hrám *magic a rare only* a dropujú fakt len rare veci,ešte mi ani jeden unikát nepadol čo beriem ako plus,lebo by som ho musel predať/nechať na zemi/poslať poštou Baalovi :) Neviem ako dám další akt,počítam s tým že ripnem u Diabla ale dúfam že roky skúseností s hraním ma potiahnu dalej. :wave:
Obrázek

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 03.12.2013, 16:18 hod.

4.AKT COMPLETE. Tak tento akt bol o 1000% ľahší ako predchádzajúci,asi to bude tým že lightning sentry naberá na sile.Rozhodol som sa že namaxujem lightning + death sentry a kick začnem používať až na nightmare.Najväčší problém bol s Izualom,ktorý z nepochopitelných dôvodov ignoroval môjho merca a išiel len po mne ,boj trval dlhých 15 minút ,stačí sa pozrieť na odpad na zemi ,ktorý ostal po používaní lightning sentry xD.
Celý akt som vymlátil s týmto ,padlo to hneď na začiatku aktu ako darček :love: ,nič moc ale pre môj príbeh to je fakt uber item :) . Chaos Sanctuary išlo na moje prekvapenie veľmi rýchlo a čisto, toto bol najlepší drop za celú hru,taká škoda že som si nevybral inú postavu,ale to by zas padali veci na necra alebo assku ako to poznám.

V jednu chvíľu som to už chcel vzdať a myslel som že je po všetkom,stačila blbo vygenerovaná mapa,moja nešikovnosť a dopadlo to takto,neubrali mi ani 1hp ,nechápem ako je to možné ale stačila by sekunda a už by som toto tu nepísal.Nejako sa mi podarilo rýchlo kliknúť na druhú stranu a fakt nechýbalo veľa a bol by som v rohu obkľúčený a s resistami aké mám by bolo po mne.

Čo je fakt zaujímavé,drop z Diabla = zase iba rare veci,unikát zase nepadol,začínam fakt veriť že hra sa prispôsobuje tomuto príbehu a nechce aby som zbytočne vyhodil nejaký uber unikát tak radšej ani nepadá >:D Teším sa na posledný akt a verím že to dotiahnem aspon na začiatok hell.

Ešte na záver pozdrav od Diabla.Blesky,blesky,blesky forever. :)

Obrázek

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 03.12.2013, 18:21 hod.

NORMAL COMPLETE.
Tak a hotovo.Na tento akt som sa tešil najviac keďže tu mi vždy padalo najviac dobrých itemov,určite som si tento akt teraz užil najviac,lightning sentry každým levelom rastie na sile a stáva sa mojím primárnym skillom,väčšinou aktu som sa držal v zadu a ani neutočil s mojím crap mečom z aktu 4 xD.

Na začiatku aktu ma poriadne vytočil Shenk ktorý stále utekal a tak som ho nevedel trafiť s mojím lightning sentry,drop nevyužitelný ,teda až na tie super mana potiony xD.
Prvá polovica aktu išla hladko,padol tento pekný jewel ktorý ale nenašiel využitie trak som si ho odložil na horšie časy. Najviac ma ale potešil tento :love: štít ,ktorý je asi najlepší item aký som doteraz našiel a dosť mi pomohol po zvyšok aktu.

Padli ešte tieto boty ,ktoré som hodil tam kde dropli,mrzí ma hlavne ten 30%faster run/walk ,to by sa hodilo.Další menší infarkt som dostal keď som hrdinsky otvoril Evil Urn zjavili sa pri mne lightning enchanted monštrá ktoré začali spamovať po mne blesky,zase dopomohli moje rýchle prsty a neripol som( zatial).

Bol som nútený vymeniť merca z Aktu 2 za cold Sorcerera z džungle a dovolím si tvrdiť že to dával viac ako ja,hlavne Bartuca ,ktorý má vysoký light resist takže som mu nerobil ani prd.
Nakoniec drop z Baala ktorého som dal do 2 minút,škoda toho mace ,predal som ho Larzukovi,ajtak si myslím že by mi bolo na nič (ethereal).
Na záver staty mojej postavy po dokončení normal.Nightmare bude hard ak mi nič dobré nepadne,hlavne mi bude ľúto predať všetky sety/unikáty čo padnú a taktiež všetky runy poslať Hephastovi do Hellforge nech ich rozbije xD.
Niektoré lokácie som vynechával,jaskyne a tunely som nechodil vôbec,bol to taký speedrun aby som sa čo najskôr dostal na nightmare kde začína tá pravá zábava,držte palce.

Obrázek

Uživatelský avatar
Maarshjaz
Gorebelly
Příspěvky:316

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Maarshjaz » 03.12.2013, 19:42 hod.

začínam fakt veriť že hra sa prispôsobuje tomuto príbehu a nechce aby som zbytočne vyhodil nejaký uber unikát tak radšej ani nepadá
Mno, v tom případě si ta hra myslí, že hraje rare/magic každý druhý, páč mě to za palacha nepadá vůbec a to jsem už ve 4 aktu ..

ohledně toho shenka, blbě házíš pasti, proto nikoho netrefuješ, házej je vedle sebe, tím zvětšíš šanci na hit ..

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 04.12.2013, 11:41 hod.

NIGHTMARE AKT 1 COMPLETE.


Takže po dokončení obtiažnosti normal som sa bez zdržania vybral do nightmare,vedel som že keď nenájdem nejaké + skills veci a nejaký armor s vysokým defense tak smrť hrozí už v prvej polovici aktu,o čom svedčí aj toto pekné privítanie.
Tentokrát som už chodil aj tunely pre môj malý level,keďže som väčšinu normalu preskakoval a vynechával aj menšie skupinky nepriateľov-veľmi ma potešilo že droplo toto ,len keby chceli padnúť nejaké pekné claws + skills ale nie,toto je Diablo,a celú hru mi padajú veci iba na sorcku :roll: .
Tristram som vyčistil bez problémov,zaujímavá padla iba táto runa ktorú som ani nezdvihol zo zeme xD.
Ešte potešil prvý dobrý charm ktorý padol,aspoň niečo pre zmenu od toho bordelu čo padal celý akt.
Fakt nepríjemné boli katakomby,tam som strávil asi polhodinu,ono sa to ťažko hraje keď jediný môj útočný skill je zatial lightning sentry a katakomby sú fakt plné konkrétne týchto hajzlov,majú vysoké light resisty ,obrovskú damage a ešte keď sa im vygeneruje might aura ..Mimochodom,viem že asska sa hrá inak,už som bol na to upozornený ,ja ale hrám svojím vlastným štýlom,nebaví ma hrať ako hrá každý iný ,nikdy ma nebavilo už na realme kde bolo 1000 paladinov s blessed hammer hrať dalšieho,to je nuda u takej hry ako je Diablo,kde všetko poznám zo všetkých strán ;)

Ďalej Andariel bola... no ...zabiť ju bolo ľahké ako prejsť nožom po masle ,neviem prečo ale dokonca som si pri nej urobil malý test,koľko moja asska vydrží a nechal som sa hitovať ,vydržal som asi 7-8 sekúnd,než som si uvedomil že je SKORO mŕtva ,ja mám life 50+ ,jed účinkuje a na opasku nemám žiadne potiony okrem many xD Srdce mi zastalo,no vďaka mojim reflexom som rýchlo otvoril inv a vypil rejuvenation potion ktorý ma zachránil,ju už nezachránilo nič,další zbytočný drop ,tentokrát už sa fakt bojím že další akt nedám,nič mi nepadlo ešte použitelné,resisty mám malé pretože padá iba odpad a gamblovať som si zakázal.Držte palce.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Dark_Deamon » 05.12.2013, 00:01 hod.

ihatemylifep píše:Niektoré lokácie som vynechával,jaskyne a tunely som nechodil vôbec,bol to taký speedrun aby som sa čo najskôr dostal na nightmare kde začína tá pravá zábava,držte palce.
Ta pravá zábava začíná až od Hell :twisted:

Jinak přeju spoustu úspěchů s Assou. Přes light skilly se to v pohodě dá projít až do City of the Damned (NM). Tam narazíš na první obyč light immune monstra. Doporučil bych do té doby mít už nachystané nějaké pěkné botky na kick dmg. Pokud padnou nějaký obyč, tak se můžou upnout. Jen teda nevím, jestli se to nepříčí nějak s tvým pravidlem o používání run.

Pěkná light fotka od Diabla ;)

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 05.12.2013, 15:11 hod.

NIGHTMARE AKT 2 COMPLETE.
Tohto aktu som sa trochu obával ,lebo už 1. akt nešiel podľa mojich predstáv,nič nepadalo a ja mám stále equip z normalu,no nakoniec boli moje obavy zbytočné :P .
Zobral som si defensive merca s Holy Freeze aurou ,s jeho pomocou a lightning sentry ktorá môže dávať pecky už za 1180 damage to išlo skvele ,dosť ma ale prekvapovalo koľko mi hra generovala ligtning imunne skupiniek ,niekedy som fakt musel ustupovať ,hlavne keď mi hra takto vygeneruje 2 lightning imunne bosspacky pri sebe,merc dead na 2-3 rany,equip pre neho ešte nepadol ktorý by som mohol použiť,lightning sentry im nerobilo ani prd,musel som siahnuť po 1 bode do death sentry ,aby som ich pomocou corpse explosion mohol dať.

Drop ma poriadne vytáča,padol tento unikát na sorcku, dalej toto na sorcku,tento mega item na sorceress a vlastne celú hru padajú iba + skills veci pre ňu,ktoré nestíham predávať ani pri každej návšteve mesta xD.

Najväčší problém bol v Claw Viper Temple Level 2,toho som sa bál najviac keďže tam leží najviac mojich HC postáv :roll:
Skúsil som využiť svoju ligtning sentry aby všetko svinstvo spoza rohu vyčistila za mňa,no akoby naschvál tento pán ako jediný prežil,dostal sa ku mne do 10 sekúnd a akoby toho nebolo málo,bol ešte lightning imunne,behal som tam s 15% života aby som ho nalákal medzi telá jeho bratov a castol tam death sentry čo bola pre neho ako jediná vec smrteľná.

Duriel nebol problém ,stačilo sa len stále pohybovať aby ma nezasiahol,drop nebol zlý ,ale podľa mojich pravidiel som to musel predať,nechcem ani pomyslieť čo bude na hell a ako budem znášať keď budem musieť predať nejaké unikátne itemy pre assku.
V dalšom akte plánujem ostať dlhšie a maxovať kick ,nájsť nejaké pekné botky pretože bez nich akt 4 nedám ani náhodou :) :wave: :wave:

Na záver už len screen keď mi chýbala k ripu asi 1 sekunda,rozhodol som sa urobiť další test koľko vydrží moja asska,takto to dopadlo,ani neviem ako som sa z toho dostal,za mnou v tej stene bola diera,ktorou som sa dostal hore,life mi spadol pod účinkami jedu na 1,hneĎ potom portál a vyliečiť sa,dalšie testy radšej vynechám xD
Obrázek

Uživatelský avatar
Exit9
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Exit9 » 05.12.2013, 16:41 hod.

Ten poslední screen = :twisted: ,držím palce,já sám bych to nedal.

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 06.12.2013, 02:35 hod.

NIGHTMARE AKT 3 COMPLETE.
Pokračujem v ceste za mojím jediným cieľom =dostať sa na hell len s magic a rare equipom,tam už počítam s rýchlou a dôstojnou smrťou.Vstupoval som do aktu v ktorom mi to padalo zatial najviac a v ktorom som bol aj najviac ohrozený všetkými občanmi džungle.
Hneď na začiatku padol luk pre amazonku,celú cestu až do Kurastu som nemal žiadny problémy,lightning sentry riešilo všetko za mňa,tento celý akt som odohral dokonca bez merca keďže som s goldami na tom zle a equip pre neho nemám žiadny.
Problémy začali až v Kuraste kde som musel postupovať opatrne,zase ma privítali staré známe lightning imunne kamaráti s blbo vygenerovanými aurami,neostalo mi nič iné než sa nad tým pousmiať a vydať sa do dlhého boja a pobehovania po mapke.

Potešil ma tento drop ,prvá dobrá vec pre assku čo mi padla ,naneštastie som ju predal podľa mojich pravidiel.
Nebudem to tu rozpisovať ako si nedávam pozor,proste toto sa stane keď zabudnete že jeden člen Councilu je Fire Enchanted a po smrti dá dosť silnú explosion .... tá irónia... stačil by o 1 bod menej do vitality a už by som privítal pani smrť.

Ale ani to ma nezastavilo pokračovať dalej,padli tieto setové boty ,to som oľutoval ešte viac keď som ich obul členovi Councilu z ktorého padli xD.
Na záver blesky , dalšie blesky a blbý drop z pána nenávisti ,ktorého pre zmenu nenávidím ja že mi nedal nejaké fajn rare boty alebo claws + skills.

Neviem ako dám štvrtý akt,budem musieť - *1.nájsť čo najskôr nejaké boty na kick damage
*2.zvýšiť si resisty a nájsť nejaké boty na kick damage
*3.preskočiť celé City of Damned
*4.naschvál ripnúť postavu aby som mal problémy z krku,single ma prestáva baviť a naše druhé duo s Maarshjazom sme ukončili,v jednu chvíľu si myslíte že všetko dávate,tešíte sa akí ste killeri a prídete na hell,nedáte si pozor a dá vás za 3 sekundy blbý Lightning Enchanted Shaman aj keď máte Cyclone Armor a vysoký absorb :( Ak ripnem aj túto assku a nerozohrám dalšie postavy s kolegom,tak slávnostne ukončím Diablo kariéru,aj preto tu píšem tento príbeh aby som to po rokoch mohol čítať a spomínať na fajn časy keď som hral D2 :wave:

Obrázek

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od BliiNky » 06.12.2013, 06:13 hod.

Koukám že co se přežívání týče, tak se tě štěstí docela drží. Tak hlavně ať vydrží :)

BTW. Diablo samozřejmě dokáže na čas omrzet, ale mluvit o definitivním konci mi přijde ukvapený. Věř tomu, kdybych měl spočítat, kolikrát jsem si řekl že to balim, tak se za těch cca 12 let nedopočítám ani ve snu. Blizzarďaci do tý hry museli dát nikotin, že je tak návyková :wave:

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Attia » 06.12.2013, 09:49 hod.

Jak píše BliiNky, psát že končíš je blbost...ne že bych ti chtěl nutit názor že se určitě vrátíš, ale stejně se určitě vrátíš :-D

musím jen potvrdit to co je napsaný nademnou. Dřív jsem to řešil tak, že když mě D2 přestalo bavit, odinstaloval jsem to, smazal jsem všechny savy abych neměl nutkání to pustit. Jenže o týden, dva, někdy měsíc později sem se mlátil hlavou o stůl, protože bych rád pokračoval :-D Dnes už to nedělám. Vzdal jsem odinstalovávání. Prostě vím, že i když mě teď D2 totálně nebaví a nechci ho hrát, za chvíli ho stejně zase pustím :-D

O to víc je zajímavý že už asi 3 roky jsem jinou hru nezapnul. Hrát hry už mě nebaví, nemám na to čas atd...ale D2 zapnu vždycky znovu a rád :-)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Dark_Deamon » 06.12.2013, 10:19 hod.

Mě spíš nejde do hlavy, jak můžeš být peněz, když nechodíš na gamble. Za té jeden a půl obtížnosti ti ty love už musej stříkat ze všech kapes. Možná se pletu, ale řek bych, že nevyužíváš potenciálu CoS a MB. Hlavně MB je k nezaplacení se škaredým bosspackem. Jinak pokud přežiješ NM, tak na Hell bych to viděl dost krizově i na p1. A to z důvodu tvé bídné hodnoty life. Asi proběhla nějaká investice do Energy, jinak si totiž nedovedu vysvětlit, kam to sypeš, kyž jsi neměl 125+ bodů ve strength na IK boty. Celkem rád bych mrkl na tvoje skill tree :)

Tip: Pokud máš mizernej gun pro merca, tak zkus štěstí v receptu: Savage Polearm

Kód: Vybrat vše

Přísady: Diamond (jakékoli kvality) + 1 Staff (jakékoli kvality) + 1 Kris (jakékoli kvality) + 1 Belt (jakéhokoli druhu a kvality)

Výsledná zbraň bude náhodně vybrána (z těchto možností: Bardiche, Battle Scythe, Bill, Halberd, Lochaber Axe, Partizan, Poleaxe, Scythe, Voulge, War Scythe) a bude mít vlastnost „+x% Enhanced Damage“, kde x se mění od 66 do 80. Je zde také šance na ještě jednu náhodně generovanou vlastnost.
Nic z toho nemusíš kupovat. Dá se to najít ;)

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 06.12.2013, 10:51 hod.

Goldy nezbieram,podľa pravidiel hrám len s tým čo dropne ,takže žiadne crafty,žiadny nákup u obchodníka,žiadny gamble -proste musím hrať len s tým čo dropne z nepriateľov a musí to byť magic alebo rare :) Od levelu 1 dávam 3 body do energy a 2 body do life,na hell urobím respec až nebude tak problém s manou.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od Dark_Deamon » 06.12.2013, 11:02 hod.

Jenže Savage Polearm není craft ;) A suroviny na ni se dají v pohodě najít. A goldy sbírat nemusíš, abys měl nějaký měl. Stačí prodat nějaké to brnění, wandku, staffku atd., co má nějakou tu hodnotu.

ihatemylifep
Wraith
Příspěvky:196

Re: HC Melee Assassin *magic and rare only*

Příspěvek od ihatemylifep » 07.12.2013, 01:17 hod.


Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“