Warrior ?

Obecně o Diablu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood
Warrior ?

Příspěvek od Bemik » 08.02.2013, 01:30 hod.

Snad je tu ještě někdo (jako já), kdo s příchodem D3 nezapoměl na Diablovo řádění v Tristramu :D

Rozjel sem si Diablo 1 (bez hellfire a po singleplayer) a po - až směšně - lehkém prolítnutí hrou s kouzelníčkem (chain/FB/manashield) jsem se rozhodl přiostřit s obtížností a udělat hru surovou, jak to umí warrior.
Měl bych pár otázek, na které možná (moc na to nesázím) dostanu odpověď od někoho, kdo na "dědečka" D3 nezapoměl...

Nejdřív jsem hrou prolítl až k 10. lvlu a tam sebral Anvil of fury... dostal dobrej meč ale i s ním mi hra přišla celkem obtížná, tak jsem šel na hru od znovu (se stejným charem) a s tím, co jsem našetřil (a že jsem člověk, co křečkuje) jsem si koupil pěkný věci... armor s 46 armor a 150% k armoru. Shield 19 AC a 44 light rez + 46 life. A meč 1-12 dmg 26% AR, +-80% dmg a 30 str.

Procházím si tak hrou a pomalu se blížím zase blíž a blíž k diablovi. Ale když ještě v katakombách našel potvory, co nelehnou na jednu ránu, pomalu se bojím hellu (13-16 lvls). Měl bych zkoumat Grizwolda a Wirta po lepší zbrani? King's sword of haste v bastardu by nebyl špatnej, ale rád bych ho našel ještě v tomhle životě.
Máte někdo zkušenost, jak často se u nich dá najít? Aspoň king's sword v bastardu/broadswordu s jakoukoliv příponou... ?
Nebo se strachuju zbytečně a měl bych zkusit tam zajít? Hraju si podle vlastních pravidel (jakoby HC), že když jednou umřu, beru postavu jako selhání a nejdu loadnout na poslední pozici...

Případná odpověď mě potěší dvojnásob, že je někde blázen/blázni, co to hrajou pořád >:D
"Do what you fear and the death of fear is certain."

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Warrior ?

Příspěvek od AlterEgo » 08.02.2013, 07:22 hod.

Nabidky u vendoru se meni podle lvlu. Nechce se mi to ted hledat a uz si to za ty roky nepamatuju, ale pokud chces King's sword of haste, nebo v pripade warra staci i speed, protoze rychlost utoku je stejna a v provedeni bastard sword, tak musis mit neco kolem lvlu 30, aby to zacal nabizet.

Podle toho co pises jsem pochopil, ze hrajes single, ktery je lehci nez multi, tak si pak udelej par navstev tusim 14. patra, aby si narazil na Lachdanana, ktery zadava quest, kde musis najit nejaky golden elixir, ktery se tusim povaluje v 15. patre nekde na zemi a prinest mu to. Dostanes za nej suprovou helmu Veil of Steel, ktera ma sice postih na manu, ale i tak je to pro warra jedna z nejlepsich prilbic ve hre.

Co se tyce dmg, tak nemusis nutne moby zabijet na jednu ranu, ale staci, aby si mel dost dmg a chance to hit, ze je udrzis ve stunu a zbytek nemusis resit.
Vzorec pro vypocet kolik dmg musis mobovi dat, aby se dostal do stunu je myslim lvl moba + 3, takze aby si omracil treba Blood Knighta na normal, tak ten ma lvl 30, cili 30+3 je 33 dmg a budes ho drzet ve stunu.
Proto je lepsi ze zacatku moc neresit, ze musis mit nutne na zbrani affix speed/haste, ale klidne neco co pridava dmg. Treba nejaky King's sword of gore apod.
Je dobre ze zacatku jeste treba prehazovat zbrane, protoze tam mas multiplikatory, ze treba mace class dela vetsi dmg do undeadu, ale mensi do beastu a to stejne treba swordy, ktere davaji beastum (psi a ti nosorozci) vetsi dmg, ale zase mensi undeadum.

Jo jeste tusim od lvlu 28 nabizi bud Pepin, nebo Adria elixiry, ktere pridavaji staty. Ze zacatku si muzes delat i najezdy do 1-8 patra, kde mas oltare, ktere taky muzou zvednout trvale staty.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Warrior ?

Příspěvek od Slw » 08.02.2013, 08:15 hod.

křečkuj a otravuj nestále vendory - ng do zblbnutí, jelikož šance že Ti něco kloudného padne je malá. vendoři sou v tomhle po několikanásobném otravování "jistější"
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Warrior ?

Příspěvek od hami » 08.02.2013, 12:52 hod.

Podle diablo bible - Jarulf guide
http://www.bigd-online.com/JG/JGFrame.html - nabízí grisvold v poslednim slotu itemy s qlvl až o tři vyšší než clvl
http://www.bigd-online.com/JG/Body/JG3-13.html - předpona king má qlvl 28.
Takže min lvl by měl bejt 25. Ale to by ses asi fakt nachodil, protože ti ho může nabídnout jedině v tom dolnim slotu.
V diablu 1 se zákl. dmg. sčítá s dmg zbraně. Takže u zbraně neni zas tak důležitý jeho poškození jako rychlost a šance na zásah.
Taky bych se kouknul sem: http://ismael.sweb.cz/
ono znát přesný vliv statů na blokování apod. je dle mě u d1 dost důležitý. Já osobně jako první maxuju dexteritu, protože jí war potřebuje nejvíc.
Ono pokud máš 100% blok tak tolik nevadí, že nedáváš nepřátele na 1 ránu.
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Warrior ?

Příspěvek od Bemik » 09.02.2013, 11:26 hod.

Hami, to sem si myslel... block bych měl zlepšit :)

Jinak díky za info o věcech a předponách/příponách... to sem ani nevěděl
Ani jsem nevěděl o stunu :O Celkem sranda, asi začnu hrát diablo 1 častěji :D
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Warrior ?

Příspěvek od BliiNky » 09.02.2013, 14:49 hod.

Jinak pokud to s tím přiostřením myslíš skutečně vážně, doporučuju si zkusit solo multiplayer. Monstra mají více životů (třeba takovej Skeleton King je bez Holy Boltu takřka neudolatelnej) a navíc po dohrání Normal lze pokračovat na NM a Hell. Já už delší dobu takhle jedu souběžně HC tři chary, přičemž můj Sorceror (lvl 21) mi zrovna tenhle týden ripnul. Roguna a War žijou, ale ani s nima to nevypadá růžově. A to jsem teprv na normalu :wave:

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Warrior ?

Příspěvek od hami » 09.02.2013, 15:08 hod.

BliiNky: night a hell se dá vlastně hrát i na singl
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Warrior ?

Příspěvek od Bemik » 10.02.2013, 16:16 hod.

Tak peklo nebylo tak horký, jak slibovalo :)

Akorát mám hroznou smůlu na unikáty. Jedu warriora a zatím mi padly 3 unikáty (ne questový) a to byly 2 staffs a thinking cap :D celkem výsměch pro wara
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Warrior ?

Příspěvek od hami » 10.02.2013, 21:50 hod.

ale zas najít thinking cap při prvnim průchodu hrou na normal je výsměch všem co jí scháněj :)
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Warrior ?

Příspěvek od Bemik » 10.02.2013, 23:03 hod.

Pravděpodobnost jejího vypadnutí neznám, ani to, jak je zákeřná na padání, když ji někdo schání :D

Ale uznávám, že mě její nález dost překvapil... padla mi z jednoho robinhooda v kozlí podobě u Anvil od fury, což u 10. lvlu normal je dost málo na nejlepší item pro magy...


Edit: abyste mě ještě víc nenáviděli, prodal jsem ji grizwoldovi za 500 goldů :D :D směšná cena, ale potřeboval jsem spíš místo na hromádky peněz... :-|
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Warrior ?

Příspěvek od hami » 10.02.2013, 23:12 hod.

ona je celkem dobrá na rychlé procházení dolních lvl pomocí kouzel
já si kvůli tomu schovával najls. plate (když sem hrál single dokola a dokola)
A THC je na to 2x lepší
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Warrior ?

Příspěvek od AlterEgo » 11.02.2013, 07:35 hod.

hami píše:BliiNky: night a hell se dá vlastně hrát i na singl
Da, ale je to lehci a hlavne, pokud se nepletu, tak na singlu po zalozeni nove hry musis prochazet komplet vsechno a na multi uz mas otevrene vchody do katakomb, caves, hell a je to limitovane jen lvlem postavy.
Celkem vyzva je hrat hellfire s modem The Hell, ktery se me asi tak nejak nejvic libil. Jeste ciste pro Diablo bez datadisku byl nejaky mod Rebirth, ktery se taky dal.

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Warrior ?

Příspěvek od hami » 11.02.2013, 08:32 hod.

jj The hell je dobrej. Ale hrát to sám na multi je strašnej masakr.
Má to tady i svůj vlastní topic,
viewtopic.php?f=24&t=4095

Všem co maj rádi D1 můžu jen doporučit - už jen kvůli balancu. Sorc tam neni takovej kanón :)
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Warrior ?

Příspěvek od Marast » 13.03.2013, 22:01 hod.

Taky bych ti Bemiku doporučil hrát hru více hráčů. Sehnat tam King´s Sword of Hasta\Speed není zas úplně takový problém. Navíc pro tebe jakožto pro velkého "dvojkaře" to bude lepší i z hlediska běhání určitých lokací a hledaní tak i konkrétních vzácných předmětů...
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Odpovědět

Zpět na „Obecně“