Support crus

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav
Support crus

Příspěvek od hulkxxxl » 14.11.2014, 08:41 hod.

Protože to tu ještě není představuji Vám support build, napadlo mě to když jsme postrádali support do party (někteří se holt bojí ;-) ) a také díky tomu že je tento crus vidět na videích při pokusech o rekordy v GR - i na HC, zejména v kombinaci se support wd.

Předem musím upozornit, že ne všechny elitky se mi daří "umrtvit" a některé jsou schopny používat affixy, ikdyž stojí na místě s immobilize a blind!!!!

link na postavu:
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Hulk ... o/45490120

Build:
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/c ... dbg!aaabbY

přínos pro partu:
- blind a + 20% dmg z blindu,
- 10s immobilizované monstra (další varianta je +20% cc na 6s),
- 15% ats a 100% cd (úprava: v kalkulačce jsem zjistil že redukce na glare v pasivce je zbytečná)
- 48000 life/s regen,
- až 30% dmg z procu bracerů.

Výbava:
cílem je dosáhnutí vysoké cooldown redukce a vysoké toughness/ imunity + podpůrné vlastnosti legendárek

- Illusory boots: z cache a2, umožňují procházet monstry, můžete se volně pohybovat, super v kombinaci s vacuem
- štít The final whitness, díky němu je shield glare kouzleno na všechny monstra okolo (první věc co jsem sháněl u Kadaly)
- Leorics crown - navýšení cdr, jasná volba
- Belt + kalhoty - Captain set
- Chesta + zbraň - Born set
- Ramena + ruky - Asheara set
- Bracery - Strongarm
- RORG + další ring na obranu
- Amulet, ideálně Xephirian, bohužel nemám

cílem je vysoká cdr pro skily, momentálně jsem cca na 70%, a vysoká toughness protože stojíte vepředu a vše na sebe stahujete

pokud nemáte boty, pak je jasnou volbou kůň pro možnost úniku (řetězy nebo heal).

variantou pro procování bracerů a pomáhání partě je kůň, který má řetězy a umožňuje sbírat monstra po mapě a tahat je před nachystané sentry, toto chce ale docela praxi.

hra v podstatě spočívá z neustálého protáčení skilů, vacuem stahovat vše na sebe, blindovat, judgementem je třeba se trefit hezky do elitek, má docela malý dosah. V případě potřeby zapínám šampiona, který i bez setu má díky vysoké cdr docela malou díru.

jak budu mít čas pokusím se toto téma rozvíjet a dolaďovat podle aktuálních skušeností.
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
jaroja
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JaroJa#2809

Re: Support crus

Příspěvek od jaroja » 16.12.2014, 03:26 hod.

funguje v praxi ? aky GR lvl si stym dal ? :wave:

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Support crus

Příspěvek od hulkxxxl » 16.12.2014, 07:19 hod.

ahoj jasně že funguje, myslím že nejvejš jsem s ním byl na GR37, záleží samozřejmě na dps a odvaze lidí v partě

opět musím připomenout že wd a i barb s helmou na očarování nepřátel jsou lepší toto crus neumí, ale pokud není k dispozici wd,nebo barbar je to určitě dobrý support

crus je kromě cc hlavně velký dps booster pro celou partu, myslím že složení wd + crus a k němu 2x dh je dost dobrá kombinace pro vysoké levely GR

vysvětlení buildu - používá ho jako support pro trialy:
https://www.youtube.com/watch?v=qWL0LCQTngs

GR 50 sc - bohužel z pohledu wd
https://www.youtube.com/watch?v=LQZ91eWXoWw
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
DoctorFish
Wraith
Příspěvky:102
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DoctorFish#2128

Re: Support crus

Příspěvek od DoctorFish » 17.12.2014, 11:35 hod.

Zdravim. Hraju posledni dobou za Supp crusa. Podarilo se nam v parte udelat max GR50. Kdyby nekdo s necim chtel poradit, tak dejte vedet.
Naposledy upravil(a) DoctorFish dne 18.12.2014, 14:37 hod., celkem upraveno 1 x.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Doct ... o/27172904

We're going to get you. We're going to get you. Not another peep. Time to go to sleep.
Evil Dead

Uživatelský avatar
jaroja
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JaroJa#2809

Re: Support crus

Příspěvek od jaroja » 18.12.2014, 00:17 hod.

vyskladal som to ja som problem nemal no len parta bola na ho*no :D

Uživatelský avatar
jaroja
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JaroJa#2809

Re: Support crus

Příspěvek od jaroja » 19.12.2014, 19:41 hod.

tak dnes 43 a 44 v parte myslim ze celkom fajn... co myslite gemy ano nie ? ktore ak teda ten co ma na videu toxin pripadne co si myslite o dalsich napr
Invigorating a moratorium ? ( ja som dnes siel bez gemov...)

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Support crus

Příspěvek od McT » 27.01.2015, 09:17 hod.

Mě bych jeden drobný dotaz. Co dělá to kouzlo condemn vakuum?

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Support crus

Příspěvek od McT » 27.01.2015, 09:18 hod.

A zkoušel někdo hrát bez těch bot na procházení nepřáteli? Je to hratelné i bez toho?

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Support crus

Příspěvek od hulkxxxl » 27.01.2015, 11:08 hod.

vacuum používám abych stáhl moby nahromadu a zároveň tím procul bracery + 30% dmg pro partu, místo toho tam můžeš dát koně s řetězama udělá to stejnou práci jen to chce víc umu

bez bot jsem to neskoušel, podle mě jsou potřeba aby jsi se mohl volně pohybovat a nedošlo k tomu že tě obklopí moby a nebudeš se moct pohnout - je potřeba stále běhat sem a tam blindovat a uzemňovat všechno okolo, boty jsem získal snad na první pokus, nebyl problém je ulovit nat6

možná kdyby jsi dal toho koně tak je nebudeš potřebovat a budeš jezdit na koni (teoreticky)
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Support crus

Příspěvek od McT » 27.01.2015, 11:46 hod.

Já ty boty mám, ale bez nich mám na sobě tři sady a právě bych je chtěl nahradit tím koněm.
Na vakuum se ptám z toho důvodu že když se teď používá hopefull cry tak místo vakua bych dal zase zpět kritikal laws. Na bosse hopefull moc nefunguje a chybí tam ten kritak.
Crusa Supp jsem ještě nehrál tak hledám i jiné možnosti :-)
Má představa je že bych boty vyměnil za koně a tím získal jeden set navíc. Pak vyměnil vakuum na hopefull cry a měl bych healt globe i kritak pro partu.
Ale nevím jestli se dá obejít bez toho vakua :-)

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Support crus

Příspěvek od hulkxxxl » 27.01.2015, 12:05 hod.

bez vacua se obejít dá ale aby jsi procl bracery musíš nějak pohnout mobama, mě bavilo chodit mezi mobama a stahovat je k sobě, kůň stáhne jen 5 monster vacuum vše okolo

momentálně to už nehraju na t6 to je úplně zbytečný, ocení se to fakt jen v gr nebo v trialech

večer to hodím nasebe momentálně tam mám jinej build

ještě je varianta s flailem na castění consecration pod nohama party což je heal za 50k/s flail nemám a ten co mi padl jsem blb někomu v partě věnoval tak zase jindy

(tím bych ale stejně přišel o born set zase)

celkově musím říct že jsem se tomu dál moc nevěnoval po patchi všichni rushují t6 vč C pařanů jak nic a umírá se jen na DC a lagy
Obrázek Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Support crus

Příspěvek od Mlok » 27.01.2015, 12:23 hod.

A bude to bez Vacua opravdu dobře stažené na hromadu (a vše na jednu, ne více malých)? To je nutnost pro dobré fungování LfB u DH.

Heal pro vyšší GR na SC nemá smysl (chápu, že na HC to smysl má). Tam jede DH pure DPS = naprosto cokoliv je one hit kill, tedy není co healovat.

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Support crus

Příspěvek od McT » 27.01.2015, 12:28 hod.

Tj já mám 192k životu, tam mě zabije skoro i vzduch.
Já si myslím že bez toho vakua to asi nepůjde, ale byl to asi jediný skill který by se dal nahradit. Ty globy jsme včera vyzkoušeli a je to brutální. Bohužel u boose to už moc nefunguje a tam zase chybí ten kritikal.
Pak si myslím že pokud má WD bracery tak crus by mohl mít raději nemesisky, tedka v GR to bude celkem účinný

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Support crus

Příspěvek od Mlok » 27.01.2015, 12:31 hod.

A jak dlouho zhruba trvá RG kolem GR50-52? S LfB by to nemělo být tak hrozné ani bez toho critu ne? Tím chci říct, že ty globy během riftu by to měly více než vykompenzovat.

S life je asi jedno, jestli máš 192k nebo bys měl 2x tolik. Na GR50+ v partě to bude one hit kill od čehokoliv tak jako tak. Ta hranice, kdy už by to nebyl one hit kill bude na GR50+ už na poměrně vysoké tougness.
Solo na GR47 s 8,5 mil. tougness už dostávám také občas one hit kill, ale pořád tedy ne zdaleka od všeho. To je ale pořád o dost nižší GR a k tomu s unity.

Bonus ze strongarmů se ale přeci posčítá ne? Tedy když si oba suporti každý procne sám ty svoje, tak bonus do party bude +60%.

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Support crus

Příspěvek od McT » 27.01.2015, 12:37 hod.

Záleží jaký jednou, jsme ho dělali myslím i 4min :-) někdy je za minutu hotový.. Popravdě řečeno já ty časy moc nesleduji tak nevím, hlavně mě to přijde jako věčnost. Můj odhad je možná i tři minuty, ale opravdu dost záleží jaký ten boss je. Bohužel těch dobrých, moc není.
Aha ta to jsem nevěděl že se to sčítá. Otázka je pak jestli ztráta tohoto dmg by nevynahradí min. 4 elity na víc během riftu (já si myslím že možná i jo)

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Support crus

Příspěvek od hulkxxxl » 27.01.2015, 12:59 hod.

bracery si musí každej procnout sám (a pak se to sčítá) takže vacuum nebo kůň je jasná volba, hrál jsem to tak že jen neustále mačkal vacuum a zároveň díky botám běhal mezi monstrama a vše stahoval nahromadu

pokud by šlo o sc a čistou dps pak bych dal na Judgementu runu resolved na +20% cc pro partu což je masakr, to by pak umožnilo partě asi i nějaký změny na gearu směrem na chd třeba

teda mě se těch 5% na kuličky zdá málo pokud jde o dps pak bych law neměnil a nechal 100% chd

na obranu jsem kdysi viděl law se štítem pro celou partu, to pak rychle upadlo v zapomění
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Support crus

Příspěvek od McT » 27.01.2015, 13:01 hod.

No ty kuličky během riftu když jsou moby fungují skvělé, dalo by se říct že mimo RG a občas u elit by nebyl potřeba generátor.
EDIT: kritak je ti na nic když nemáš čím střílet. A WD se psy bez legacy moc nefunguje
Naposledy upravil(a) McT dne 27.01.2015, 13:11 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Support crus

Příspěvek od McT » 27.01.2015, 13:10 hod.

Jinak je pravda že ten set capitan je na nic místo něj si dám ty boty na procházení a cooldown mi vynahradí pásek vigilante s CDR 8%

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Support crus

Příspěvek od hulkxxxl » 28.01.2015, 10:32 hod.

https://www.youtube.com/watch?v=lanXaxg7Pl8

našel jsem jedno video je to sice ptr ale i tak je vidět co ten crus dělá, pokud jsou uřitečnější dneska kuličky jak ats a chd tak se jen změní law
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Support crus

Příspěvek od McT » 28.01.2015, 10:40 hod.

http://youtu.be/IkVSgjbeUaE

Tady je GR55 z pohledu Cruse s hopefull cry

Odpovědět

Zpět na „Crusader“