Path of Exile - beta

Další hry z rodiny RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320
Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od maxXx » 26.05.2015, 08:25 hod.

Všechny buildy je nemožné odehrát :)

A teda už jsem pokročil na 64lvl a narážím na strop mých současných itemů Vaalovské mapy mi moc nejdou... potřeboval bych vyměnit Tabula Rosa za něco normálního, ale šesti slot - šestilink je nejspíš něco tak rare, že to asi nikdy nepadne :D

+ dle mého buildu bych měl mít 5slotů blue a 1red... na 5ti link jsem vyprcal 50 chromaticů a nepodařilo se mi to tak obarvit, takže mám pocit, že mě ta hra nenávidí :ble:
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 26.05.2015, 16:05 hod.

6link ti určitě nepadne, ten se craftí. A pokud nemáš takových 500+ fusings, tak ani nedoporučuju začít, pokud nejsi streamer, protože ti mají očividně streamRNG a 6 link dávají klidně i za jeden jediný fusing :D Doporučuju koupit solidní body armour, tedy vysoký (1400+) ES/ARM/EVA nebo co potřebuješ, 90+life, triple res 35+. Do toho celkem snadno vycraftíš 6 socketů, většinou mi stačilo tak 20-40 jewellers, a do toho pak 5link, 20-100 fusings.
Btw, barvy docketů jsou hodně dány typem body armoru, tzn do armoru s ES budeš dostávat hodně modré sockety, do EVA zelené a do ARM červené. Jinak doporučuju použít Voriciho, než to lámat přes koleno.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od maxXx » 27.05.2015, 15:32 hod.

A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 27.05.2015, 19:26 hod.

No, hraješ EB, tzn tady je celkem jasná volba Cloack of Defiance, zvýší ti to survivability a mana regen. Jsou dva druhy, legacy a současný který je nerfnutý o jeden affix. Nerfnutý ti dává dmg do many 30%, ten legacy +- 36% myslím. Legacy je samozřejmě o něco dražší, ty současné jsou v podstatě zdarma.
Jinak zhruba až dosáhneš Vaal pactu, tak udělej respec a celý ten cluster s Heart of thunder naházej do critů.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od maxXx » 28.05.2015, 08:45 hod.

Cloack of Defiance (Lacquered garb) je přesně to co hledám! Kde se k němu dá jak píšeš "v podstatě zdarma" dostat? Momentálně brousím VAALovské mapky, pořád dokola až do zblbnutí, abych naleveloval... ale dál 70+lvl už se bez tohoto nehnu, takže je to v mém případě už aktuální...
Mám pouze 1 exalted a cca. 20 chaosů - za to nic nekoupím :(
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 28.05.2015, 13:38 hod.

Na vaal mapách moc nenaleveluješ, jinak jem už dřív psal ať použiješ http://poe.trade , poe není selffound jako d3.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od maxXx » 28.05.2015, 13:56 hod.

D3 jsem hrál jen Starter, tekže nevím jak moc je selffound... na poe.trade jsou různé kvality toho Cloacku tak nějak nevím jak je možné že některé se prodávají za 1 exalted a jiné za 15 i když mají jen minimální rozdíly v atributech a nejedná se o více jak 3 link např.
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 28.05.2015, 14:14 hod.

Tak jsou to lamy co to nikdy neprodají no, dole si zatrhni Buyout only a Online. Taky si zkontroluj jestli to právě není legcy kousek který má navíc affix "When Hit, 10% of Damage is taken from Mana before Life", ty začínají kolem 2ex a víc. Budeš si chtít vycraftit 6s/5l, takže to kolik je tam socktů nebo linků tě nezajímá.
R.I.P. 27.3.2014

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Rakiii » 28.05.2015, 20:18 hod.

maxXx - ten cloak je ceněný kvůli MoM, ale mám dojem, že v novém patchi již to taková sláva nebude:(
Mno každopádně pokud ho chceš koupit tak si kup rovnou 5L (nekupuj ale corrupted, nedají se měnit sockety - pokud to nemá jen bílej socket).
Ty šance na 6socket/5L co uváděl NargarotH rozhodně neodpovídají statistice. Běžně počítej na 6 socket 200-300 i víc jew. Můžeš to sice dát na 1. pokus ale taky na 1000. To samé platí o 5L. Počítej tak 70-150 fusings (ale opět je to rng takže 1-1000+)

NargarotH - selffound hraní PoE moc nepřeje, ale dá se to. Sám takhle hraji Hc Mara 75+ lvl mapky.
K ceně toho MoM - nemusí to být lamy, ale může to být právě legacy verze s dobrým rollem (alespoň před spuštěním bety to stávalo hoodně ...)

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 28.05.2015, 21:21 hod.

Jj, v betě je EB nerfnuté, což ale bude podle mě znamenat jen to že bude třeba větší regen a mana pool.
Co se týče socketů, možná jsme měl na 6s jen luck, ale přišlo mi to dost easy, 6l zatím nic ani po 500fusings, ale stejně se to u highend itemů vyplatí spíš craftit, i když zrovna 6s CoD bude asi i tak dost levný.
Jo, jasně že selffound jde, ale je to spíš takový challenge. Já jen narážel na to že volné obchodování narozdíl od d3 tam je :)
Ad cena CoD, záleží co sám našel no, ale spousta předražených blbostí je tam taky.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od maxXx » 31.05.2015, 10:03 hod.

Tak je to tam... http://imgur.com/eVOyPeZ 6s na 3 orby... :) asi štěstí začátečníka... ale linknout se mi to asi nikdy nepodaří... >:'(
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Rakiii » 31.05.2015, 11:56 hod.

Gz, lucker ;) Teď ještě ten 5L, ale stejně si myslím, že bys udělal lépe, kdybys koupil rovnou 5L za 2ex ... mno ale třeba se poštěstí i na 5l :D

NargarotH - 6-linkovat má smysl jen top itemy a myslím, že nejjistější je to u voriciho za těch 1500 fusings. Jsou lidi co utratili třeba 5 tis. fusings bez výsledku ...

Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od maxXx » 01.06.2015, 07:33 hod.

Mno fusion nemám (už) ani jeden... (možná by bylo záhodno podotknout, jestli se to někde dá craftit nebo je někde větší šance na drop těchto orbů)...
Jinak, pro můj build toto je TOP boddy arrmor, ale i tak se spokojím s 5L, protože ten borec, co tento build popsal, tam má screeny jak s 5L tak s 6L a zas tak brutální rozdíl v tom není...

Hůlky mám Moonsorrow (obě s top atributama +20% Quality), což by dle něho mělo dávat s 5L
Obrázek

A s 6L
Obrázek

Já teda na rozdíl od něj používám Life Leech místo doporučeného Empower...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 01.06.2015, 14:01 hod.

Quality na weaponě ti zvyšuje jen base dmg, na spell to nemá žádný vliv.
Moonsorrow jsou na prd.
Máš 0 crit.
Máš low char lvl.
Máš low gems lvl.
Nemáš Vaal pact.
Tabula fakt není top body armor.
Máš na prd jewellry.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od maxXx » 01.06.2015, 14:09 hod.

- to jsem nevěděl (děkuji!)
- co by bylo lepší?
- ???
- makám na tom
- makám na tom sakra :D
- WTF ???
- Myšleno s Cloack of Defiance 5l (ten snad je top?)
- nah jsem prostě začátečník, ale to jsem psal hned na začátku... je to moje první postava a snažím se co to dá.. proto sem píšu protože jsem rád za každý postřeh i radu ta hraje je už šíleně komplaxní na to abych hned všechno chápal a věděl... skočil jsem do ní pře cca 60ti hodinama (čistého hraní) :D
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 01.06.2015, 17:27 hod.

No, psal jsem ti ať uděláš respec a ten Herald of thunder dáš pryč a naházíš tam crity, bez těch se prostě nehneš, na každém itemu kde to jde chceš crit, řekl bych že ten guide je dost obsáhlý a podrobný.
Vaal pact je keystone ve skill tree.
Psal si "toto je top body armor" a přihodil screeny s tabulou ... jiank jo, CoD je pro tento build konečná.
Jinak Moonsorrow tě zatím celkem dobře buffuje, ale až uděláš ten respec tak budeš chtíg nějáké wandky se spell dmg+cast speed+global crit.
Ringy chceš s base type Diamond ring.
R.I.P. 27.3.2014

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Rakiii » 01.06.2015, 19:55 hod.

maxXx - jaké máš vůbec staty? dps/life/mana/rezisty ?
- crit pasivky dávej až budeš mít slušnou crit výbavu (dřív možná přijde 4. act a pak dostaneš full respec)
- crit equip si pořiď, ale měj rezisty na max (kromě chaos a phys). Občas se hodí i chaos mít v kladných číslech (možná časem)
- na druhém slotu měj vždy gemy ve všech slotech, abys je expil (ikdybys je pak nepoužíval je dobré expit cenné gemy - např. spell echo, multistrike, empower apod.). Pokud je dostaneš na lvl 20 můžeš je přeměnit na 20% quality lvl1 (ne vždy je výhodné).
- Abys nějaký slušný crit equip našel / koupil budeš muset chodit nějaké lehčí lokace (mapky) s pokud možno co nejvíc mf (takže se dívej i po rarity/quantity na věcech a používej rarity/quantity gem aspoň na switch na dorážení rare bossů (pokud dáváš třeba docky tak pořád:)

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 02.06.2015, 09:21 hod.

Měl jsem rozepsaný příspěvek dlouhý jako kráva v rychlé odpovědi, mezitím mě to odhlásilo a smazalo :D

Jsem 76 level shadow dual claw. Hrál jsem HC ale umřel jsem na 65 levelu díky lagu. Ty mě štvou na PoE nejvíc. Používám whirling blades a stačí aby byl server trochu vytížený a už mě to dokáže vracet o 2 - 3 sekundy. Takže když je kolem mě klubko potvor a já zdrhnu, tak mě to za 2 - 3 sekundy hodí zpátky mezi ně, všichni hitnou a je dost těžký to ustát. Nejsem sice tolik fat, ale přeživší schopnosti mám docela slušný. Stalo se mi to snad 50x ale teprve na 65 levelu to bylo smrtelný. Předtím jsem kolikrát vyyváznul jen s 30 hp, takže skoro mrtev. Bylo to spíš štěstí. Tomu se dá těžko ubránit. Proto mě napadá otázka jestli má na HC vůbec smysl hrát nějaký kontrol char, se kterým se snažíte od potvor držet dál a máte horší obranné schopnosti. Tam pak stačí takovýto lag a jste hned dead a postava v řiti. Takže vlastně nejtěžší na celým PoE je předvídat lagy a snažit se nedostat do situací, kde vás lag zabije. Což docela zvyšuje obtížnost jinak i tak dost těžké hry.

Po smrti pokračuji v postavě a hraju tedy na standart a čekám na novou HC ligu, která snad začne za 5 dní až současná skončí. The Awakening podle novinek co čtu vypadá nejmín na 2 měsíce. Navíc co novinka, tím jsou vývojáři pesimističtější ohledně vydání data. Je to taková klasika kdo někdy vyvíjel software tak ví že se to vždycky natáhne. Standart liga mě docela dala hodně, seznámil jsem se s late game, vím jak běhat mapy a co od toho očekávat. Vím nové vendor recepty o kterých jsem neměl na začátku ani páru. Vím už trochu líp jak hrát HC, čeho se vyvarovat (corrupted areas s roogue exile) a spíš se snažit hrát pomaleji, protože stejně nemá smysl nikam pospíchat. Na vyšších obtížnostech se vracíte a běháte znova docks/marvel/piety, takže nejde o to co nejdřív dohrát na merciless ale hlavně dohrát merciless a potom se pustit do lehkých nových mapek. Hlavně brzy nabrat 70 level itemy s max socketama a snažit se něco kraftit. Jinak poe trade jsme zatím nepoužíval asi to dokáže pomoct musím se s tím více seznámit. Taky přemýšlím o zakoupení rozšířené truhly, protože po chvilce hraní ty 4 sloty skoro nestačí pokud se snažíte nějaké itemy skladovat.

Pozdní mapky už automaticky dávám na magic a snažím se najít rogue exiles, což sice tolik nezvyšuje item quantity, ale zase z nich padají dobré věci. Celkově z map bossů nic moc nepadá. Maximálně dávám mapy co mají bossa s obtížností 3. Tohle je momentálně můj největší pomocník http://pathofexile.gamepedia.com/Maps . U poe je lepší nejdříve studovat a potom hrát. Na HC se vám totiž může stát že si dáte dungeon mapu říkáte si level 66 pohoda já mám 70. A najednou vás one hitne boss protože je prostě overpowered, což byste snadno vyčetli.

Se hrou jsem se hodně dobře seznámil a na HC je to opravdu výzva, takže začnu hned novou HC ligu, která snad poběží za 5 dní až tato skončí. Pokud má někdo zájem můžem dát občas spolu. Už tomu docela hovím, ale podle mě to neumím ještě ani na 50%, protože to je tak obsáhlé třeba už jen vendor systém a co lze jak udělat. Každý den vždycky přijdu na nějakou novou vychytávku která by mi předtím usnadnila práci. Ale o tom to asi je.

P.S.: Bacha na rogue exile tu ženskou která oživuje obří zombíky, který po zabití vybuchujou. Jako jedna z mála dělá mýmu charu problémy i teď, protože je obklopená zombíkama a když hituju a umíraj, tak mi dává každej tak -20 až -30% hp dolu. Na standard už nemám vítr tak k ní vlítnu a někdy ji zabiju dřív než stihne toho hodně oživit, ale na HC když jste opatrný a nejdete do ní pohlavě, tak si toho vykouzlí tolik že je v podstatě nemožný se k ní nějak dostat. A než prolomíte energy shield a něco málo uberete, je kolem vás 10 zombíků, který dávaj slušnej dmg a hlavně vybuchujou, a to dává mnohonásobně větší.

Uživatelský avatar
maxXx
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:maxXx#1320

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od maxXx » 02.06.2015, 10:26 hod.

NargarotH - Psal jsem "ten borec tam má" (myšleno tvůrce buildu - screeny jsou jeho) takže jsme se jen asi špatně pochopili...
VAAL Pact jsem našel - jsem cca. 7 levelů od něj... - zaměřím se na něj.
Herald of Thunder používám, ale napiš mi prosím přesné jméno gemu za který mám vyměnit (Power Charge on Critical?)
Respec? - nevím co si pod tím představit...
prsteny teď řeším - měl jsem tam přechodně nějaké rare, které měli i srange protože jsem ho v průběhu měl nedostatek na itemy...


Rakiii - to je chyba, šel jsem spíše na tu stranu, kdybych to blbec věděl dřív, tak už mám ten Vaal Pact
- rezist na max (75%?) se snažím, ale je pravda, že teď co chodím s partou vyšší levely tak si musím pomáhat Purity of Lighting (snad se to s výbavou zlepší). Chaos rezist je pro mě zatím out of chance držet v plusu...
- na druhých vandkách stabilně držím to co jsem prozatím vyházel kvůli těm mým pokusům, tedy assasin mark atd.. (empower ne a ne padnout, stejně jako Vall Haste)...
- mf se snažím držet i v itemech... nějaké ty procenta mám... a unikátních a magických mapek mám dost - chodím...

Screeny: https://onedrive.live.com/redir?resid=3 ... =folder%2c (za nízké rozlišení se omlouvám, bylo to foceno "natajňačku" z pracovního NTB)

Lighter - děkuji za obsáhlý a pro mě velmi přínosný příspěvek. Já jsem kvůli dvoum chybám (nedostatkům z mé strany) měl obrovský problém s Magic Reflect - nyní jsem to trochu napravil tím, že jsem začal znovu levelovat Immortal Call + CwDt - chyba byla to, že jsem je měl na vysokém levelu a už to nefungovalo, tak jak má (podle buildu mám mít cca. pouze lvl10) a teď už mám otestováno proč... Když bouchám jak petarda, tak vím že někde za rohem, kam Arc střílí je něco s reflectem :D jinak ohledně map: pro mě největší výzva bylo zatím tohle http://pathofexile.gamepedia.com/Mao_Kun
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 02.06.2015, 11:54 hod.

Lighter: to není lag, ale desync, tzn. data co máš u sebe a data na serveru spolu nekorigují, proto někdy vidíš sám sebe nebo monstra někde jinde než doopravdy jsou, momentální řešení je napsat do chat příkaz /oos. V betě už to testuje, ale v nové expansion dosavadní systém skoro bug free, a přibude další Lockstep, který už bude 100%, ale zvýší ping na dvojnásobek.

MaxXx: respec - zpřeházení skill pointů, nejde mi o gem, ale o ten cluster uprostřed nahoře který končí nodem Heart of thunder (v tom posledním postu jsem si to spletl :D), těch 5 bodů dej pryč a hoď to do Annihilation, Doom Cast a Assasination.
Na Purity of li kašli, to ti nějak nepomůže, chao res není moc důležitý, jen si dávej pozor v mapách s modem Poision on hit a na Poision cloud ze zombíků.
Vaal haste ti může padnou jen v corrupted area, nebo craftem haste+vaal orb(20% šance), jednodušší máš ty gemy koupit, stojí 0.
Důležité je abys konečně linknul ten Cloack of Defiance.
Ten reflect budeš zvládat celkem v pohodě až budeš mít ten Vaal pact, hlavně pamatuj že ten reflect je aura, tzn bacha na velké skupiny, i kdyý u arcu je to asi fuk.
R.I.P. 27.3.2014

Zamčeno

Zpět na „Další RPG“