Firebird set - obecna pravidla

Odpovědět
Uživatelský avatar
kaindra
Wraith
Příspěvky:127
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kaindra#2514
Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od kaindra » 21.06.2016, 08:38 hod.

Tak jsem si to vcera zkusil a je to fakt mazec. Po chvili hrani mi to zacalo dochazet, takze jsem si dal GR81 asi za 8 minutek+-. Prijde mi to pomerne dost narocny na efektivni zahrani, ale ten dmg je fakt praseckej.
GR SOLO ALL CHARS 80+ DONE
GR SOLO ALL CHARS 85+ IN PROGRESSION
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Kaindra-2514/career

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Demogorgon » 21.06.2016, 15:50 hod.

Pravidla byly svtořeny ještě pro Firebird + Apoc. po pár listěch a několika patch notes se z toho stal FB + VYR. No jó no, taková vlákno tu sice je ale je tam jen jeden komentář, tak se tam nikomu nechce.. :shock:

Kany
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:kany-21431

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Kany » 18.07.2016, 11:02 hod.

zdravim dotaz kamos se háda u wize v gr u archona co zabíjí twister vír nebo archon? ( ten laser pri proc arcane)diky

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 18.07.2016, 12:10 hod.

Kany píše:zdravim dotaz kamos se háda u wize v gr u archona co zabíjí twister vír nebo archon? ( ten laser pri proc arcane)diky
Zabíjí vždycky ten poslední úder, jehož damage je vyšší než hodnota zbývajícího života.

Takže je možný zažít i situace, kdy support charakter oficálně zabije RG (čili udělí poslední úder).

Ale je tu problém s tím, dát ti přesnou odpověď. Jednak by to chtělo tvůj dotaz položit trochu gramotněji, abychom věděli, co máš na mysli.

Pak by to chtělo zabránit chaotickému sdělení. Teď píšeš do diskuze o Firebird setu, ale povídáš o Twisterech a archonu. To málokdo hraje, že by jel na FB setu a jel na Twistery a ještě Archon.

Ale OK, budu předpokládat, že hraješ FB set, Twisted Sword a Twistery a k tomu Archon.

V tomto případě tvůj hlavní zdroj damage budou Twistery. FB set a Archon cyklus budou jenom velice dobrý násobiče. Je to jednoduchá matematika.

"Laser paprsek" ve stádiu archona je násobený archon stacky a bunusy z FB setu.

Twistery jsou násobený stejně tak archon stacky, bonusy z FB setu a ještě k tomu jsou násobený stacky z Twisted Swordu. Tohle maximální násobení ti dává velkou damage, ale jenom na chvilku. Čili nejsilnější jsou twistery ve chvíli, kdy jich je vyčarovanejch co nejvíc, máš zapálenou elitu nebo 60 nepřátel, a jsi právě v archonu nebo chvíli po něm.

To jsou dva cykly - první je chvíle, kdy nahážeš twistery a spustíš archon. Tak je to těch pár sekund, než twistery zmizí. A pak když skončí Archon (předpoklad je, že používáč čepici The Swami), tak máš 20 sekund čas na to vyvolat další twistery, který budou těžit z archon stacků. Pokud stihneš dřív vyvolat novej archon (než vyprší těch 20 sekund), tak v té době máš nejvyšší damage na světě, ale to je jenom pár sekund.

Ale pořád tu damage dělají v tomhle případě Twistery.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Petkoo5
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Damien#2978

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Petkoo5 » 27.08.2016, 11:00 hod.

dúfam, že nevadí môj dotaz tu, ale chcem sa spýtať:

ak mám ARCHON - TELEPORT (arcane) a zapnutý MAGIC WEAPON - IGNITE
(Ignite Attacks have a chance to burn enemies, dealing 300% weapon damage as Fire over 3 seconds.)

tak mi počíta do ARCHONU % dmg na arcane, alebo fire ? alebo aj aj ?

ide o to, že niektoré buildy majú všade + % FIRE dmg na itemoch a v ARCHONE runu TELEPORT, čo je arcane ?

dík za odpoveď

Lachtos11
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lachtos#2855

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Lachtos11 » 02.10.2016, 19:13 hod.

chtěl jsem se zeptat aby se to stacklo an 3000dmg tka musím mít 3 ohnivé spelly asi že ?

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 02.10.2016, 19:56 hod.

Lachtos11 píše:chtěl jsem se zeptat aby se to stacklo an 3000dmg tka musím mít 3 ohnivé spelly asi že ?
Tak.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Lachtos11
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lachtos#2855

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Lachtos11 » 02.10.2016, 21:24 hod.

Glimmer Man píše:
Lachtos11 píše:chtěl jsem se zeptat aby se to stacklo an 3000dmg tka musím mít 3 ohnivé spelly asi že ?
Tak.
dík a můžu mít ten weapon ignite plus jen dva ohnivé spelly ? nastackuje se to an 3 ?

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 02.10.2016, 21:35 hod.

Lachtos11 píše: dík a můžu mít ten weapon ignite plus jen dva ohnivé spelly ? nastackuje se to an 3 ?
Ne.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
azaxsyndrom
Gorebelly
Příspěvky:293
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kargath #2439

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od azaxsyndrom » 11.01.2017, 19:32 hod.

Ahoj chtěl bych ze zeptat na nějaké tipy , triky, rady jak hrát za Wizzardku http://eu.battle.net/d3/en/profile/Karg ... ro/7309094 tady ta moje cuchtla je na rychlo sestavená ale jakmile lezu T 10 - 13 to jsou neskutečný muka .Dělal sem si test uplně skoro statově WD oblíklé co se i kvality egipu týče a T 13 padala jak nic .... to je wizzna hratelná opravdu až s nazbiráním Ancientek,atument aspon 70 + ? Diky za odpovědi

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 12.01.2017, 07:18 hod.

Ty bracerky co máš jsou ti totálně na nic. Potřebuješ Parthan Defenders, abys mohl těžit ze zmrazených potvor okolo.

Ta hlavní věc - jestli to hraješ na Archon (to dělá každej, je to asi nejsilnější), tak jde o to bejt co nejdřív zpátky v Archonu. Z toho vyplývá, že musíš mít co nejvíc cooldown reduction. Tahle vlastnost věcí musí bejt všude, kde to jen jde. Dokonce i ten gem na cooldown jsem tehdá používal. Ještě jsem tam měl i Ring of Zodiac.

Osobně mimo archon bych to hrál na arcane torrent, páč to má nějakou damage redukci s tou runou co dává oheň. A arcane torrent procuje Ring of Zodiac. S black hole je ti ten ring na nic, to je fakt.

Na botách bonus k Ray of Frost je víš na co?? To samý opasek. Ramena dva zbytečný staty. Na lízátku (zbraň) máš reduce resource - v archonu resource nepotřebuješ - mimo archon máš black hole a spectral blade. Black hole na resource nehraje, tam tě trápí spíš cooldown, spectral blade je primary, ta resource doplňuje. Takže ta vlastnost je ti k ničemu. Tam má být 10% cooldown reduction.

Ale je mi jasný, že to není finální gear... ono se to s ideálníma statama, hledá blbě, o tom něco vím...

Taky potřebuješ někde +fire damage. Mám takovej pocit, že teď ti ty výbuchy co ti dělá Chantodo set házej Arcanej damage (podle bracerek) a to je to poslední, co potřebuješ. Ta Wave of Destruction - typ damage se určuje podle toho, kterej element má největší +damage z věcí. Potřebuješ to mít fire, aby to zapálilo všechny "předzapálený" okolo bez větší snahy.

Upřímně - ten build se na Spctral Blade a Black Hole se mi osobně nelíbí. Je to těžký zahrát. Jsou jen dva fire skilly a třetí musí být archon. Máš na to tři vteřiny a musíš být přesný. Spectral na elitku, čapnout black hole a nahodit archon a pak to vyčistíš. Akorát s tím spectralem je problém, že musíš jít víc k tělu. Což je mimo archon docela oříšek. Je to takovej build pro pokročilejší.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
azaxsyndrom
Gorebelly
Příspěvky:293
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kargath #2439

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od azaxsyndrom » 12.01.2017, 12:54 hod.

Jsi zlatej , díky moc , ja tušil že ten CDR musím našlehat , mě šlo o to že co mě popadalo tak sem naházel na archon build a jediné na co se zmůžu je T8 , uplně stejně sem oblékl WD a tam T13 bez problémů , děkuju ale za rady ( bracery mám ještě z twister buildu :D ) ,jdu pořešit tu můru ...a nějak se ji pověnovat.Díky

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Glimmer Man » 12.01.2017, 15:00 hod.

Jsem teď zkoušel Firebird, protože jsem ho dostal za journey a používal jsem ho, než jsem nahrabal Tal Rashu... Je to teď po předělání setu trochu víc defenzivnější, protože máš damage redukci za zapálený.

Se základní výbavou jsem lítal T8 bez problémů. T10 nebyl problém ani tak s damage, ale už to bylo o hubu přežít. Jak jsem zapálil elitku, tak lehla hodně rychle, takže jsem zase hodně rychle ztratil damage redukci.

Ale hrál jsem to bez archonu, jen 3x fire skill a stačilo to. S archonem jsem si to užil v dávných dobách až až.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 13.01.2017, 18:30 hod.

FB6 Archon hlavně vůbec není určený na nižší obtížnosti. Tam je děsně pomalej. I když na nižší obtížnosti dáš do kostky In geom, který to trochu zrychlý (důležité je po zabití elitky využít čas k teleportování dokud je bonus z Ingeomu pro rychlý přesun k další elitce a nezdržovat se stackováním Chantado a to nechat až po přesunu - navíc do GR80 je často rychlejší ani nesbírat celých 20 stacků, není to ani potřeba), tak pořád je to pomalé. V podstatě se nejde dostat i na slušném rollu riftu pod cca 5 minut a je jedno, že to bude extra nízká obtížnost.

Používám FB6 Archon až tak aspoň od GR75 a výše. I GR75 je ale pro ten build příliš nízko. Časy na GR75 mám téměř stejné jako na GR80-83. Až tak od GR85 se začíná ukazovat síla u účelnost toho buildu a teprve tam začne na plno využívat svůj potenciál.

Na nižší obtížnosti určitě hrát jiné buildy. Nejvíce se hrál Tal Archon. A teď nově jsou nějaké speed build s Manald healem.

A když už FB Archon na nižší obtížnosti, tak hrát FB6/Vyr2 (tedy FB5 s RoRG) s Ingeaomem v ruce. Klidně bez CoE s Halo. Dmg je pak sice o hodně nižší než s FB6 klasiku Chantado. Ale to na nižší obtížnosti nevadí a trvale dostupný teleport to o něco zrychlí při té závislosti na vyhledávání elitek. Při téhle variantě i když se hraje se hraje fire varianta Archonu, tak rozhodně doporučuju použít Ignite. Hodně to vše zrychlí. Jak není WoD z Chantado s velkým dosahem, tak bez Ignite se vše zpomaluje pomalejší aplikací 3 fire skillů.
Občas to tak hraju. Ale ne tak moc, protože do GR70 jsem stejně rychlejší s UE DH a od cca GR78 už je lepší hrát klasiku FB6 s Chantado. A ty GR mezi hraju jen poměrně málo při levelování gemů.

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Y0G1 » 15.01.2017, 13:50 hod.

Zdravim chalani .

Mne by ste prosim vas pekne poradili ohladne wizny ?

Hram HC max GR len 55 zatial. Rad by som chcel poradit ako presne valit tento build ci na solo pripadne na nejake runy na pube pripadne farma riftov.

Tu je moj char.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Hali ... o/88052878

Mozno tam bude nieco na farmu riftov ale mam furnace aj stricken .

Klasicky mam vsetko , ale rad by som poradil co vylepsit . Ohladne CDR sa mi nejak extra moc nedari mam aktualne cca 48%.

Na tych GR klasicky stack 20x pustit archona pozabijat co sa da a potom viac menej 20x stack a cakat a prezit na dalsieho archona ?

Pripadne som premyslal nad lighting buildom , ale moc to nevidim na laddery hc season hrat ..

Moj GR na hc tuto sezonu rad by som dal tak 75-80 viac mi snad netreba ani neviem ci by som to tam dal.

Dakujem za vsetky rady a tipy

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 16.01.2017, 12:58 hod.

Solo se hraje varianta se Spectral blades.

Ty jsi to nakombinoval špatně dohromady. varianta se static discharge se musí hrát se Swami v kostce a je určená do party. Bez Swami je to slaboučké, protože tam nemáš CoE (a nemáš prostor tam dostat současně Obsidian, CoE i Halo).

Varianta se Static discharge se hraje v partě, kde defens řeší parta. Tam pak hraješ bez halo a můžeš tak dát CoE + Obsidian.

A jak správně mít postavené s Flame blades se koukni do mojeho profilu:
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Mlok ... o/33364546

Oproti mojemu profilu se může hrát:
- bez deflection, získáš +10% dmg, to bych na HC ale nedoporučoval, nehraju to ani na SC, lepší výsledky mám s deflection, tedy hrát raději s deflection
- místo Bluru Unstable anomally, na SC mám lepší výsledky s Blurem, GR95 jsem zkoušel s Blurem i UA a s Blurem to dávám častěji (dal jsem ho už cca 15x a povede se mi cca jeden z deseti pokusů), na HC bych dal raději UA a případě, že procne UA i FB set, tak to preventivně zabalit
- CDR musíš mít 62.60%, toho dosáhneš tak, že máš z paragonu a všude na gearu kde mám já. Tím získáš o chlup více a díky tomu může 1-2x mít ne max roll, ale jen 7% (jako mám na rukavicích). 62.60% je přesně kolik potřebuješ, abys vycházel v Archon 2x fire CoE cyklus. Když máš o chlup více CDR, tak máš rezervu třeba 1-3s, což se hodí, že to nemusíš stihnout do Archonu přesně
- je nutné přesně časovat CoE cyklus, tzn. do Archonu jdeš na konci cold cyklu, tak abys pak v Archonu měl 2 fire cykly (na začátku a a na konci Archonu), tohle je zcela nezbytné se správně naučit pro slušný výsledek
- na nižší obtížnosti použít In-geom místo Furnace (já dávám Furnace od cca GR85, ale záleží to na konkrétní výbavě a paragonu)
- kromě nabrání 20 stacků mimo Archon, tak je základem buildu grupovat, tzn. vytvořit maximálně velkou skupinu
- pokud hraješ ještě dost nízkou obtížnost, kdy elitky dáš rychle, tak cíleně je nezabij hned dokud máš blízko spoustu obyč mobů
- pokud naopak už hraješ na hranici maxima, tak nedáš většinou elitku ani na 2 Archon cykly a je nutné elitky táhnout za sebou (a jakmile dostaneš roll GR, kde se ti většina elitek zasekne na místě, tak ho prostě nedáš)
- Stricken potřebuješ až na vyšší GR (což ale může být i níže s horší výbavou, ale ani bez jediné áčkové věci a augmentu to nebude pod cca GR75-80), místo Stricken ale stejně není moc co dát, jedině si to usnadnit s Esotericem ohledně defense, Gogog v téhle variantě buildu moc nefunguje
- Power hungry moc nepomůže, naopak Ilusionist pomůže hrozně moc (k tomu pak můžeš hrát i safe passage pro vyšší defense), často pauza mezi Archony ani nestačí k přesunu k další elitce + zgrupování + 20 stacků, ilusionist zrychlý hodně přesun; samozřejmě vše platí až když máš dost CDR, dokud to nemáš, tak ten build fungovat pořádně nebude
- na CDR se musíš zaměřit jako první. Když nemáš CDR, tak nemůžeš nosit třeba ramena, kde si rollnul vit
- Fazula pásek musí mít co nejvíce stacků, nejlépe 50, ale aspoň tak 48-48, raději mít jeden nepoužitelný stat a více stacků než málo stacků (proto pořád nemám s armor, i když i ta regenerace života se na maximální pokus hodí když stojíš uprostřed obrovského chumlu a nemáš se kam pohnout a je to na hranici, že pomalu a jistě ztrácíš život a nemůžeš s tím nic dělat)
- bracery musíš nosit Ancient Parthan - to je základem celého buildu (spolu s procováním Halo to dělá základ defense uvnitř velkých davů mobů)

A ohldně přežití mimo Archon. Mimo Archon jsi neustále v pohybu (tzn. stacky pomocí Flame blades získáváš po jednom a mezi tím vždy pohyb). Tzn. po celou dobu mimo Archon udržuješ 50% redukci Endless walk setu. A k tomu udržuješ i po celou dobu 25% redukci za safe passage.
U rift guardiana vždy pozor na prvních 20 stacků když ještě nehoří. To ještě nemáš 60% redukci za hořící elitku a je to nejnebezpečnější fáze (při hraní max GR). Při druhém cyklu mimo Archon už hoří a je to už mnohem větší pohoda.

Boon of the horarder se v tomhle buildu nepoužívám. Tam kde se používá Boon (na obyč rifty), tak je FB Archon nevhodný (děsně pomalý, na lehkých obtížnostech nezrychlí a pod cca 5 minut se nedá dostávat nikdy a při blbém rollu ani těch 5 minut nehrozí).
Je to build čistě na vyšší GR.

Edit:
Na extra nízké obtížnosti se kromě In-geomu může ještě v kostce dát Leoric's Crown. Defense netřeba (takže nepotřebuješ Aquillu v kostce) a lehce tím ještě zrychlíš rotaci Archonu. Na nízké obtížnosti pak ani není třeba synchronizovat se CoE cykly, takže využiješ zrychlení točení Archonu. CoE nemusíš na nízkou obtížnost použít vůbec a případně můžeš dát Esoteric za částečnou náhradu Aquilly). Ani tak to pod 5 minut nepůjde (oproti tomu třeba GR65 mám s UE DH za průměrných 2:40 a už párkrát i pod 2 minuty, GR50 se pak dá i sem tam pod minutu).

Uživatelský avatar
tartaros
Quill Rat
Příspěvky:6
BattleTag:Tartaros

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od tartaros » 05.04.2018, 13:06 hod.

https://eu.diablo3.com/en/profile/Tarta ... /105255567 s timto buildom by ste mali dat GR104 docela vpohode ( na vyssie solo +80GR je potrebné mať na sebe, Bane of the Trapped, Esoteric Alteration, Mutilation Guard - najlepsie na lvl100 , potom davaju 60% def + výmena pasívneho skillu Galvanizing Ward za blur ). Davaju to ludia bezne s paragonom 900 - 1200. Boss nastakuje bonus DMG na 20 , taktiez def.! to je dost dolezité počas hrania (ignite bossa),co sposobia tri rozdielne fire sklls( preto netreba moc spekulovat so skillmi, lebo to nebude fungovat ). Takze zapnut GR trebars 100, co najskor najst bossa, sposobit Ignite ( naskoci automaticky stack 20 ) a kosit co sa da + portovat ( nesmertelný nebudete ). Netreba sa nechat odradit, funguje to , treba trocha treningu.

Somos
Quill Rat
Příspěvky:24
Bydliště:Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Somos » 15.06.2018, 10:39 hod.

Ahoj,

vratil jsem se k diablu po strašne dlouhé době ted ve volném času zapl jsem si WZ a po přečteni jedu teda FB set, ale mám par otazek nechapu proč využit runu bane of trapped? žadny control efect přece nevyuživá dle spelu co se jedou.. dale pak kdzž chci na Ancient item dodat stat (int) lze to jen jednou? nebo se to dá vicekrat na jeden předmět ? a hodnota se odvíji podle ranku gemu chapu dobře ? u WZ se i na zbran vždy dava int ? co třeba zvyšeni dmg ?

Díky

https://eu.diablo3.com/en/profile/Somos ... /108033142

Odpovědět

Zpět na „Wizard“