Path Of Exile

Další hry z rodiny RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno
Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od dawemorraless » 12.08.2017, 09:41 hod.

Dominus a jeho bleed je brutus taky mě jednou sejmul. Pak sem si stoupl před něj a padl v klidu. Sem teď v a4 a jedu jak šnek....než půjdu na Malacaie tak musím poresit resy mám jich celkem málo a dostávám občas pěkný slupky. Co sem koukal tak na flaskach asi hodně záleží akurat nevím jestli to piano zvládnu. :green: boss fighty sou supr hodně se mi líbil ten v labyrintu sem se slušně s rangerkou nabehal.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

HCGames
Quill Rat
Příspěvky:27

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HCGames » 12.08.2017, 10:28 hod.

Tohle jsou všechno nováčkovský problémy. PoE je těžká hra, přirovnal bych ji obtížností k Dark Souls. Ze začátku vám všechno dlouho trvá, nevíte atd... ale když se to pak naučíte, tak je to vcelku ez alespoň první část hry než nastoupí mapy. Skuteční pro hráči proběhnout prvních deset aktů do 7 hodin.

Ale obecně je to mnohem těžší než D3 a o něco těžší než D2 vzhledem ke komplexnosti toho musíte vědět fakt dost. Zase je ale výhoda PoE.trade, kde si můžete koupit itemy za pár šupů co vás neskutečně boostnou. V Harbinger lize navíc padají z harbingerů chaos shardy takže i když máte smůlu na drop, tak ten ušmudlanej chaos dohromady dáíte vždycky.

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od Y0G1 » 13.08.2017, 08:55 hod.

Ano s tymto suhlasim pre novacikov je to velmi tazke nastupit do rozbehnuteho vlaku ...x krat sa im moze stat ze si spravia zly build chcu ist podla seba nefunguje to nemaju nic cim by zacali valit mapy atd atd . Ano poe je tazsie aj komplexnejsie na mechaniky , d3 ti staci jedna postavicka a valis cely end game sam ..tuto musis mat aj na mapy build aj na bossov a ak chces ist shapera ? tusim sa tak vola tak s urcitymi buildami to asi tazko das .

Neviem ako su natom cisla co hra viac ludi ale pre novacika dajme tomu si myslim ze volba bude jasna ...

Ale poe je velmi vysperkovana hra no pre mna osobne je aj viac narocna co sa tyka casu , ale urcite je to skvela hra ..

A ako nahle tu bude d2 remaster uvidime ako sa s tym poe popasuje

HCGames
Quill Rat
Příspěvky:27

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HCGames » 13.08.2017, 11:40 hod.

Y0G1: Myslím že D2 remaster nebude mít na PoE vliv. Ono stejně kdo to hraje dýl, tak ví, že tam je silná uživatelská základna PRO hráčů. Jediné co může mít vliv je příliv nových hráčů. Teď s novým datadiskem vidím jak PoE zkouší spoustu nových lidí, ale pro většinu lidí je to zkrátka náročná hra. Člověk do 15 let se často nemá šanci chytit vědomostně. To je taky důvod proč největší počet hráčů je mezi 25 a 35 lety.

Pro začínající hráče doporučuju jet funkční buildy, které naleznete kdekoliv po netu. Je jich hromada a nějaké drobná úprava se dá vždycky udělat, ale aspoň netvoříte totální splácaninu.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HELLERcz » 13.08.2017, 14:29 hod.

Tak takové D3 hrají samí fotři 30+ taky :D minimálně já s tím mám zkušenosti, vidím to kolem sebe v klanu atd.
Obrázek

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od witekcz » 13.08.2017, 18:59 hod.

No nic, po dalších pár hodinách na konci čtvrtého aktu. PoE mě ukrutně nebaví. Přistihl jsem se, že to hraju jen proto, abych bez nějakého většího nadšení došel nakonec jen abych věděl, co tam je. Tohle se mi ani u D2, ani u D3 nestalo.

-Poloprázdný velký mapy.
-Mizerný loot. Do teď mam věci z osmého levelu, protože mi padají samý DEX, INT krámy, ještě na 35 jsem měl modrý rukavice, bo mi nic lepšího nepadlo.
-Umělý natahování hry kvůli průchodu map, kde vlastně nic není. Např. aréna ve čtvrtém aktu. Procházel jsem jakýmasi chodbama, sem tam oživly nějaký sochy. Každá chodba byla proložená arénou. Opakovaně.
-Postava neútočí. Stokrát zmáčknu Q, abych seslal curse a děje se prd. Mačkam W, aby seslal blesk, taky se nic neděje. Trochu pomohla výměna serveru z Frankfurtu na Paříž, ale furt je to napyču. Ráno je to lepší, po pár hodinách se vrací neútočící klasika.
-Několikrát se mi stalo, že jsem nemohl nakliknout příšeru, protože se dostala mimo mapu.
-Mikrotransakce. Nevadily by, kdyby mi nevyskakovaly nabídky během hraní.
-Doublestandarts. Barevná paleta, Diablu je vyčítáno, že je moc kreslená. PoE je zas slité do jedné barvy kvůli chybějícím přechodům a okrajům.
-Doublestandarts. Když se vyčítá D3 nízká diverzita buildů, v PoE je to evidetně plus a co jsem si tak pročítal, tak se bez daného buildu dál nedostanete, nebo minimálně budete mít problémy.
-Někdo se rozhodl vzít D2, zrušit body do atributů a postavit na nich Skill Tree. Je to takové Diablo 2 na drogách a notně "překombinované".

+Hudba
+Monstra
+Některé lokace, např. břicho příšery.
+Chybějící Durability a různý postihy, člověku tak nějak nevadí, když umře.

Takže dámy, pokud vás to baví, užívejte si to, já se vracím k D3.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HELLERcz » 13.08.2017, 20:11 hod.

Pravá zábava vítku je až po odehrání kampaně, hraní mapek (ála GR).

CO se týče serverů a odezvy, pozoruju při hraní dost výkyvy a i vyhazování ze hry. Asi se potýkají s DDOS.

U POE určitě vydržím, jakmile vyjde další D3 sezona, tak založím svoje oblíbené DH a od začátku budu hrát za mojí srdcovku :D ne jak ted hokusy pokusy s jinýma.
Obrázek

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od witekcz » 13.08.2017, 21:09 hod.

HELLERcz píše:Pravá zábava vítku je až po odehrání kampaně,...
Kampaň je vzhledem k výše napsanému nudná.
HELLERcz píše:hraní mapek (ála GR).
Tak mi řekni. Lidi na GR nadávaj, že to není End-game. V PoE to má evidentně jen jiný název, ale podstata evidentně zůstává stejná. Další Doublestandart?
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od dawemorraless » 13.08.2017, 22:46 hod.

No mě osobně hra zatím baví sic není moc času a hlavně ještě furt moc práce v D2. Když Ti nepadli nějaký ruce tak je tam dost šurek na to jak si je vyrobit ..já si takhle uklohnil moc pěknej luk :) Jinak fičím na Amsterdamu a latence lala. D3 mi laguje celkem často u POE všecko v klidu. Nicméně jestli se nepletu tak GR sou o čase tady to načas není což je velikánský +
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HELLERcz » 14.08.2017, 06:05 hod.

Nevím no, já jsem naštěstí ten člověk, co rád hraje i D3 i POE :D takže tady nemusím hatit jednu hru a vyzdvihovat druhou.

Jen můj dojem z mapek je ten, že mapky tam jsou v konkrétní podobě jakéhosi šutru a dají se přizpůsobovat díky materiálu. Takže si vlastně sám tvoříš mapku, kde budeš chodit. Navíc tam můžeš random potkávat mastery, které levlíš mimo dailyny. A taky ten pocit, když umřeš na lvl 85 a ztratíš expy :D ty nervy a zlost. Jsem zvědav, kdy dingnu 90 ... :D
Obrázek

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od witekcz » 14.08.2017, 06:23 hod.

dawemorraless píše:Když Ti nepadli nějaký ruce tak je tam dost šurek na to jak si je vyrobit
Kde a jak?!
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od dawemorraless » 14.08.2017, 06:35 hod.

witek ...si koupíš bílý u vendora bo si najdeš bílejch padá mrak...pak si je pomocí currency upravíš ..pokud budeš mít štěstí moc matroše to nesežere. Dobrý sou ty esence s těch zamraženejch bubáků.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od hulkxxxl » 14.08.2017, 06:50 hod.

v poe se dá jednoduše craftit, však ta měna co padá je nato určená, na všem je napsané co to dělá, když to pokazíš tak se to dá celé scourem vymazat a jedeš znova - koukni nějaké yt (ale nazačátku bych raději kupoval)

pak je řada vendor receptů - taky dobrý vědět některý jsou dost užitečný (craft nebo měna)

případně nakoupíš na poe.trade za tu měnu co ti padá, na začátej si za 1 alch koupíš co je libo :)

já si to užívám jasně má to svoje muchy, ale mě se líbí že mi neprší legendy z nebe, jak jsem se těšil když mi v sobotu ráno padl 1 ex orb :) (asi po půl roce ..)

jinak supr nové boss fighty, sice jsem asi většinu viděl dopředu ale díky skleróze zapomenu že to má nějakou další fázi a pak tam jen běhám jak pomatený kuře a snažím se to přežít :D

PS: servry jsou vážně na pikaču
Obrázek Obrázek

HCGames
Quill Rat
Příspěvky:27

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HCGames » 14.08.2017, 07:37 hod.

witekcz: Člověku vadí, když umře, když hraje HC. Od toho tam ta možnost je. Je to stejný jako v Diablu 2, tam bylo ve standartu za chcípnutí taky jen ztráta exp nic víc. Jinak se nedivím, že tě to nebaví. Tebe to nebavilo ještě před tím, než jsi tu hru zapnul. Pokud hraješ D3 a baví tě, tak tě hra podobnýho žánru těžko chytne. Jenom upřesním některé body, pač tam jsou dezinformace:
- Mapy jsou příšerama obsazený podobně jako v D2, spíš mám pocit že víc. S roustoucím levelem to pak roste.
- Mizerný loot - očividně nevíš co máš sbírat. Že ti padnou rare rukavice s atributama co potřebuješ je dost malá šance. Sbírá se měna, nebo předměty ze kterých uděláš měnu a to pak použiješ na craftění.
- Natahování hry - žádné není, tenhle tvuj pruchod co natahuje hru normální hráč proběhne za 20 sekund. Jinak pak samotná arena je vždycky plná příšer.
- Postava neutočí a nefunguje ovládání - s tím jsem se nesetkal a nevím nikoho kdo by se s tím setkal.
- Příšera mimo mapu - to se mi taky nikdy nestalo, ani jsem to nikde neviděl.
- Mikrotransakce - hraješ hru která je zdarma a která není pay2win. Jinak co si tak vybavuju, tak se zobrazuje pouze žluté věta vlevo, která mě osobně neruší a objevuje se jednou za hodinu?
- Variabilita buildů - stejně jako v D2 jsi s debilním buildem začal narážet už u ancientů na normální obtížnost, tak stejně tady ti ve čtvrtém aktu s debilním buildem začne docházet dech.
- I tak se to dá říct. Pro někoho "překomplikované" je zase zajímavé. Potom se ti v PvP zkrátka nestane že máte stejnej strom a to i když jedete oba stejný build, stejně si tam nějaký nody dáte po svým. Autoři se prostě chtěli jen vyhnout tomu, aby proti sobě nestály dva chary na chlup stejný jako v d3 a jediný v čem se lišej je, že druhej má v itemech o 10 dexterity víc.

Jinak to neber jako kritiku, jenom mi přišlo fér to nějak objasnit. PoE je zkrátka vylepšené D2, dneska v podobě, které je daleko za D2 počtem možností. Pro nováčky je to určitě složité, pro občasné hráče (1x týdně 2 hodiny) zcela určitě překombinované. Nicméně to vede k tomu, že po třech letech hraní objevujete pořád něco nového a že skill meen something. Porovnávat PoE s D3 je nesmysl stejně jako porovnávat D2 a D3. Diablo 3 je úplně jiná hra než jejich předdůchci, je to zjednodušené pro současné hráče. Aby i 10letý děcko koupilo hru a hrálo a nemělo s tím problémy. A každému vyhovuje něco jiného, obě základny fanoušků jsou úplně jiné. PoE když se bavím v hráčema, tak jsou povětšinou bývalí hráči D2.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HELLERcz » 14.08.2017, 09:17 hod.

Jinak co se týče mačkání čudlíků na klávesce a že postava neútočí .. nejsi náhodou tak ve stunu/zmražený .. ? :D toto je jediné, co štvalo i mě, než jsem si na to sehnal flašky ... tam je to pak jasny ... mobka zmrazí a nejde nic dělat.
Obrázek

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od Rakiii » 14.08.2017, 10:09 hod.

-Mizerný loot. Do teď mam věci z osmého levelu, protože mi padají samý DEX, INT krámy, ještě na 35 jsem měl modrý rukavice, bo mi nic lepšího nepadlo.
Na začátku ti to tak může připadat, ale to se nijak neliší od diabla2, tam ze začátku loot nestál za moc, dokud si neměl svoji mf postavu a nedělal nájezdy na mefista:)
Jinak musíš brát v potaz, že je drop ve hře vybalancovaný s ohledem na obchodování ve hře.
Pokud ti nedropne nějaká věc, vždy se dá sebrat nějaký orb (currency), který zároveň slouží jako platidlo i jako craft materiál za který se dá něco koupit ať již od obchodníka ve městě, jiného hráče (poe.trade) nebo ho použít na výrobu něčeho lepšího.
Např. najdeš bílý 4 link item (4 sockety navzájem spojené) a použiješ orb of alchemy a z bílého uděláš rázem rare předmět

Ve hře jsou i speciální NPC - masters, které když potkáš v mapě a splníš jejich úkol, pomůžou ti později s craftingem.
Když se vyčítá D3 nízká diverzita buildů, v PoE je to evidetně plus a co jsem si tak pročítal, tak se bez daného buildu dál nedostanete, nebo minimálně budete mít problémy.
Nevím co si kde četl, ale hra se dá dokončit s nejbizarnějšími buildy jaké si umíš představit, ale musíš trošku vědět co a jak k sobě poskládat.
Různé speciální buildy jako enchant sorc s lukem, bearsin a já nevím jaké byli vždy kořením d2 a tady je možností nekonečně mnoho, stačí jen použít fantazii.
-Někdo se rozhodl vzít D2, zrušit body do atributů a postavit na nich Skill Tree. Je to takové Diablo 2 na drogách a notně "překombinované".
Hra je inspirovaná mimo jiných samozřejmě i diablem 2, ale zrovna skill tree je inspirován sérií Final Fantasy.
Někomu to přijde překombinované, ale to můžeš říct i o mnohých velice populárních modech do diabla2.

PoE samozřejmě není pro každého, ale upřímně si toho zatím příliš neochutnal a měl bys projít alespoň celou kampaní než budeš hodnotit.
Jinak at si každý hraje, co ho baví, je to přeci jenom zábava ;)

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od NargarotH » 14.08.2017, 15:09 hod.

Tak witek je lamka co hraje D3 jako Michal David na klávesy přes playback, prostě bezmyšlenkovitě mačká co mu příjde pod prsty a ono to nějak samo jede, jenže takhle PoE nefunguje. Na ty hlody co dal dokupy se moc nedá ani reagovat :D
Snad bych jen nováčkům doporučil hrát hned ze začátku v public partě, sem tam se do ní dostane někdo zkušený kdo to dokáže popotáhnout, i když s takovým množstvím nových aktů a jejich obtížností bude stát ta kvalita public part stejně asi za prd.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od dawemorraless » 14.08.2017, 16:33 hod.

@hulkxxx jak pomatený kuře sem lítal u malachaie :green: sic mě nesundal ale 2x sem letěl do statlu naplnit flašky. Na další boss fight sem zvedavej jak si povedu :green: btw kvalitě rezby odpovídal i drop samý modrý plecky >:D
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

HCGames
Quill Rat
Příspěvky:27

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HCGames » 14.08.2017, 16:44 hod.

dawemorraless: Ono z bossů toho moc nepadá, pokud se nebavíme o late game mapách. Sice má boss větší drop, ale je to jen jeden minion, tzn. větší šance je na ukor počtu (1). Mnohem lepší drop padá během hry, kdy kosíte tisícovky nepřátel, s menším dropem, ale mnohem větším počtem.

Pokud projdete akt 1 - 10 a sejmete všechny hlavní bossy i mini-bossy, tak je dost možný, že vám nepadne ani jeden unikát.

tomulkabambulka
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od tomulkabambulka » 14.08.2017, 18:11 hod.

Říkám si, o čem se to tady tak moc diskutuje, to si chci zkusit, třeba by mě to bavilo, mám dovolenou atd. Kouknu na to, chci si vytvořit účet a ejhle: Too many accounts have registered with this ip address.

Tomu teda říkám hra, když Váš první kontakt je řešit něco ohledně IP adres. Já se tesil na klasický zásek si při výběru povolání atd a ne tohle. Neznám člověka, který by chtěl začínat hru tím, že by řešil nějaké problémy. Ať je blizz jakýkoliv, tak u jeho her jsem neměl nikdy problém s ničím (WoW, Starcraft, D3 a další a další hry).

Neví někdo jak na to, není to třeba nějaký klasický problém nových lidí?

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“