Path Of Exile

Další hry z rodiny RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707
Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od NargarotH » 30.08.2017, 07:37 hod.

Když se domluvíš tak jo, ale oficiálně je to myslím zakázané a povoluje se jen HCstd - SCstd a HCliga - SCliga.
R.I.P. 27.3.2014

tomulkabambulka
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od tomulkabambulka » 30.08.2017, 08:58 hod.

"Když se domluvíš."

Jak to mám chápat?

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od hulkxxxl » 30.08.2017, 11:25 hod.

á tak to jsem netušil že je to zakázané, jasně že vidím že to na fóru v trade není

nuž tak třeba někoho seženu kdo mi něco smění (fakt bych rád starforge) ale bohužel není čas na grind tolika měny
Obrázek Obrázek

tomulkabambulka
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od tomulkabambulka » 30.08.2017, 15:13 hod.

Mně říkej, já si schválně postavil svůj build na levných věcech, cca kolem 10-50c a pak se podívám na amulet a ta potvora je teď na 444c, to nedám nikdy. :-)

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od NargarotH » 30.08.2017, 15:26 hod.

tomulkabambulka píše:"Když se domluvíš."

Jak to mám chápat?
Pro cross league trade neexistuje žádný interface, tzn je to obchod postavený na důvěře, "já ti tady dám item A, pak se přologujem a ty mi hodíš tady hodíš item B".
R.I.P. 27.3.2014

tomulkabambulka
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od tomulkabambulka » 30.08.2017, 19:02 hod.

Jo takhle, ale pořád je to obchod itemy z ligy za itemy z ligy atd, takže tohle je v pohodě. Já myslel, že existuje něco jak to občůrat, což by bylo na nic.

Jinak zatím ten guardian paráda, zatím jsem utratil jen 2c, takže jsem low, ale za chvíli kampaň hotová a pořád to jde snadno. Jediné co mě děsí je to, že se mně to ve více lidech začalo trošku kousat, tak snad je to jen náhoda, prorože strávit X desítek hodin tvořením party buildy a pak ho nemoci hrát v partě by bylo zlo.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od NargarotH » 30.08.2017, 20:47 hod.

Tím jak roste level a equip, tak je postava pochopitelně silnější, rychlejší apod. a dělá více grafického spamu. Takže samozřejmě očekávej větší nároky na HW :)
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od tomisco » 01.09.2017, 11:43 hod.

Jaké farmíte lokace na karty a currency? Sem tam jezdím Blood Aquaduct v A9 a Imperial Fields v A8... Exalted Orb ne a ne padnout a shardy z Harbingera padají vzácně (mám jich 8/20)... Chtělo by to aspoň 300 chaosů na Drillneck s "an additional arrow". Xoph's amulet se drží pořád nad 500 chaosy... Momentálně jich dám po obchodování dohromady tak 40. :P

Někdo tu zmiňoval, že Silver Coins se dají použít v Pantheonu. Jak? Poe wiki tvrdí, že uplatnění mají jen u Navalliho...

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od Rakiii » 01.09.2017, 15:47 hod.

Záleží jaký máš level, nejlepší je normálně farmit/expit v mapách. Já třeba sbírám a identifikuji rare věci, co by někdo jiný nesebral, většinou je to crap, ale občas se podaří. Třeba 400 dps 1H sword apod. ;)
Pro specifické karty se farmí třeba (shaped) spider forest na The Doctor (HH karta).

Uživatelský avatar
tomisco
Doom Knight
Příspěvky:555
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tomisco#2845

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od tomisco » 01.09.2017, 23:28 hod.

Teď mám kousek do levelu 83. Mapy zatím farmím nejvýše T7. Gear ještě potřebuje poladit na lepší defenzívu. Kaom brnění si pořizovat nebudu, protože to bych musel dát pryč Vaal Skeletony, což je pro souboje s bossy a řešení zapeklitých situací klíčový atribut. Vypustím je a zpovzdálí to solím s Vaal Haste a přidám 3 salvy Vaal Burning Arrow a na nižších mapách je hned vymalováno. Craft rare brnění se mi celkem povedl, ale zkusím Atziri's brnění, až bude dost chaosů. Jestli mě to posune... Amulet bych chtěl Xoph's, ale ten je dost mimo moje finanční možnosti. Frnknu tam asi nějaký rare s lepší defenzívou. S damage zatím není problém ani na T7...

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HELLERcz » 02.09.2017, 10:39 hod.

Tak na poe se nějak kašle zase :D ani se nedivím, pár RQ už jsem dal taky, díky tomu, jak se snažím hrát mapky a expit na 91+ lvl .. pak umřu a vše je v háji.

Došel mi matroš, Ex orby nemají na sezoně absolutně cenu, furt mě Raki uklidňuje, žeto stoupne, ale zatím to jen klesá (cena 30ch) , no z pr*ele hraju alta, uvidím jak dopadnu, asi se na to brzy opět vykváknu :D
Obrázek

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od Y0G1 » 02.09.2017, 15:11 hod.

pochybujem ze to stupne D 150c za 4€ na black markete takze myslim ze nie

pacho
Fallen Shaman
Příspěvky:76

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od pacho » 02.09.2017, 16:59 hod.

Viete mi poradiť ako funguje pastebin? Ja tam vidím len kopec čísel a keď dám download neviem to spustiť....

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od Rakiii » 02.09.2017, 18:57 hod.

pacho - jestli máš stažený Path of building tak tam máš kolonku "import from pastebin" , případně si v PoB vygeneruješ kód pokud chceš build sdílet.
Co chceš konkrétně udělat?

Heller - chlape ty si furt na něco stěžuješ a přitom ti to celkem dropuje ;) Nesmíš holt umírat ...
Tak ex byl na začátku sezóny vždy rozkolísaný, o chaosy je teď zájem. Na hc harb šel naopak EX nahoru o 50%.
V legacy byl na sc EX na začátku sezóny poměrně nízko, ale v jednu chvíli vystoupal kurz až na 1:120, poté klesal a ustálil se na nějakých 1:60 což je i běžný std kurz nyní, ale zase tolik to nesleduji.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od NargarotH » 02.09.2017, 21:06 hod.

Exalt takhle elvný nikdy v historii nebyl a touhle dobou býval už tak za 70-80c.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HELLERcz » 02.09.2017, 21:26 hod.

No já si taky myslím .. a stále klesááá a klesááá nyní za 27ch. celkem mazec no.
Obrázek

tomulkabambulka
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od tomulkabambulka » 05.09.2017, 14:57 hod.

Už to hraji skoro měsíc, stále se považuji za brutální lamu, ale pořád mě to baví, což je super. Chtěl bych se Vás zeptat na pár otázek, tak pokud se někdo budete nudit, budu rád za odpovědi.

1. Existuje nějaká možnost (klidně i placená), abych si někde uložil build ve hře? Tohle bych fakt dost potřeboval, jednak mám špatnou pamět a jednak to přehazování je fakt o hubu. Jinak pokud nevidíte praktické využití, tak se to pokusím vysvětlit. Třeba teď jsem běhal s maníkem, chtěl fire dmg, fire curse atd a nějaké aury, vyhověl jsem mu. Po X mapách jsem zase najel na solo, opět přeházení všeho, načeš se ozval další člověk a zase to bylo přehazování. Bych uvítal třeba 4-5 kolonek, které bych si navolil a jen klikl a bylo by. Jen to zkouším, třeba to fakt někde je, jen já jsem slepý.

2. Ted hraji sezonu. Chtěl bych se zeptat jestli je po sezoně nějaká delší pauza a nebo jestli to navazuje rychle na sebe. Postava se po sezoně převede do standard/hardcore opravdu se vším i s orby a koupeným místem atd? A co když nebude místo? Pokud jsem pochopil, tak truhla je pak společná, když jako by přeteče, stane se co? (u mě to nehrozí mám jednu postavu, ale do budoucna)

3. Poison je bráno jako jaký dmg? A nebo je to naprosto srovnatelná věcička jako burning či bleed? Mám resisty na light/fire/cold (bohužel chaos nula k nule), ale bleed ani burning či chaos nebolí tolik, jako poison. Tak se chci zeptat, jak se tomu bránit. Pořídil jsem si lahvičku, ale to nejde donekonečna.

4. Tak trošku se snažím pochopit craft, tohle asi bude na hodiny a dny, možná déle. Nemůžete se někdo rozepsat ve zkratce jaký je rozdíl mezi enchantem/esencí/craftem atd? Jinak může mít předmět více craftů, a nebo jde opravdu jen jeden?

5. Sčítá se efekt lahviček? Dejme tomu 40% rychlosti za jednu láhev + doplnění HP za druhou láhev? A jak je to sestejnými láhvemi? Příklad, mám dvě s 40% zvětšením rychlosti na 5s. V čase nula sec. kliknu na láhev A, v čase 2sec kliknu na láhev B. Efekt asi bude pořád 40% zvětšení rychlosti, ale dálka se překryje či se posune? Pokud se teda rychlost nezvětší a zůstane pořád o 40% větší, jak je to s life. Life regen se zvětší, je to tak?
Potřeboval bych potvrdit doměnku, že každá láhev pracuje nezávisle na dalších, když prostě kliknu 2x na boost 40% speed, tak jsem jouda.

6. Existuje nějaký pomocníček, který pomůže člověku rozeznat, co je dobrý, výborný item? Dostávám se do stavu, že mě začínají padat itemy, které se dají prodat za chaos a více. A víte jak, já nejsem schopný poznat, který item by už mohl něco dát a který je NPC. Projíždět každý item skrze poe.trade snad nejde. Jde to jen odhadem, spoléháte třeba na nějaký filter či úplně něco jiného?

7. Našel jsem na wiki odkaz, kde se gemy mění u NPC, prostě ty horších kvalit ve větším počtu měnit skrze trade s npc za lepší v počtu menším. Mám už plnou bednu alteration, transmutationu, jawweleru atd. Nemám se to bát používat a nebo je lepší to měnit přes reálné hráče?

8. Masteři. Nějaká rychlá rada, na které dva se vykašlat? Vím, každý build chce něco jiného, ale jestli existuje nějaká hezká kombinace masterů, která mně zajistí v podstatě dostatek všeho potřebného?

9. Poslední taková maličkost, která ve Vás má vyvovat trošku představivosti. Představte si, že máte 4 link item (boty, rukavice) a musíte se pokusit udělat největší dmg jedním skillem (1x off a 3x supp gemy). Z pasivního stromu máte kulové (jen samý ES,life,curse,aura), nemáte potřebné legendárky, staty hromada inteligence, málo str a ještě méně dex. Co byste zvolili za skill a jaký supp gemy k němu? Dáreček k vaší představivoti je taková, že si můžete navymýšlet nějaké ty aury a curse.

Děkuji moc, přeji hezký den.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HELLERcz » 05.09.2017, 16:31 hod.

žeby se blýskalo na lepší časy na lize :D cena ex orbu už je opět na 36c .. dno bylo 26. Mazec.
Obrázek

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od Rakiii » 05.09.2017, 17:02 hod.

1. O ničem takovém nevím. Pokud bych hrál public a měnil hodně party tak bych hrál s tím, co mně vyhovuje nejvíc.

2. Většinou je nějaká kratší několika denní pauza, případně nějaký ten race, než se rozjede nová sezóna. Po skončení sezóny se všechny charaktery, stash i progress přesunou do příslušné permanentní ligy (standard nebo HC). Všechny stash taby s věcmi se po přesunu změní na removed only (nelze na ně ukládat nové předměty, ale mohou sloužit jako sklad. Všechny koupené věci za $$ jsou nezávislé a lze je použít v jakékoliv lize.

3. Poison je chaos damage over time (dělá chaos škodu za nějaký čas a je stackovatelný) Pomádají věci s rezisty na chaos, regenerace life nebo leech. Chaos obecně nedělá takové problémy jako ostatní elementy které je třeba držet na maximu.

4. enchant - craft odměna v labyrinthu (pouze na helmy, ruce, botky). Obtížnější labyrinth dává silnější enchanty. Lze mít jen jeden enchant a v labu dostaneš náhodný enchant z palety daných možností. Pozor! - přepisuje implicit mody (např. projectile damage na Gripped Gloves)
Essence - Essence - 1 affix je daný (liší se podle essence)+ ostatní se rolují náhodně
Craft - normální craft třeba pomocí alchemy dává všechny affixy random.
Pro více doporučuji wiki
5. Láhve jsou nezávislé, stejné se přepisují. Nicméně třeba běhání z onslaught láhve se sčítá s quicksilver, ale když budeš mít třeba 2 fire rezist láhve tak se efekty nesčítají.
6. Tak předpokládám, že std. filtry máš třeba: https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1246208
Cena itemů http://poe.ninja/ nebo poe.trade
Co se týče rare je to složitější, jelikož se cena určuje obtížně a každý to vidí trochu jinak.
Existuje nějaká utilita, zkus se podívat na ofiko fórum, ale já jsem ji netestoval. Já už většinu věcí poznám, ale to nepřijde hned no ;)
7. Na směnu používej jen nabídku od masterů v HO - vyžaduje vyšší lvl u mastera (mrkni na wiki) Jinak směňuj s hráči skrz poe.trade

8. Stejně dříve nebo později si vyexpíš všechny. Jakmile jeden master dosáhne level 7 můžeš si do HO pozvat všechny včetně Zany.
Na začátku si všechny hodím na lvl 4-5. Nejvíce užitečný je asi Haku, Elreon, Vorici a pokud jedeš zbraně tak Vagan

9. Možná nějaký searing bond totem, scorching ray - support flamability + ele weakness a ve stromě Elemental equilibrium (-50% resist), Elemental overload
gemy zkus pohledat na wiki, ale obojí je damage overtime, burning damage a oba skily by se daly kombinovat.
Jinak rukavice vytvořené pomocí https://pathofexile.gamepedia.com/Essence_of_Delirium dávají free bonus 30% more DoT, takže je to v podstatě 5 link. Pokud započítám 2 kletby, EE, a overload tak "9 link"

Allelopathy ruce vypadají také zajímavě, ale Blight je kontaktní skill, ty první dvě varianty dají víc damage.
Ale třeba někoho napadne něco lepšího.

HELLERcz no vidíš ;)

HCGames
Quill Rat
Příspěvky:27

Re: Path Of Exile The Fall Of Oriath

Příspěvek od HCGames » 05.09.2017, 19:07 hod.

No tak já taky přidám, dneska se mi konečně povedlo přejít přes Kitavu v HHC lize, takže můžu začít jet mapy.

A jenom se mi potvrdilo, že Cyclone build je hodně friendly a easy, tak dlouho jsem se mu bránil, ale potřebuju se trochu posunout a nabrat nějaký chaosy než rozjedu něco jiného. Na začátku koupíte Limbsplit, potom vyměníte za Reaper's Pursuit a 45 lvl Blood Reaper. Všechny tyhle zbraně stojej 1c a dávaj vám snadný průchod až ke Kitavě act 10. Tam už jsem vyměnil zbran za Ngamahu a pohoda.

25k DPs vs 11k DPs (Sunder Gladiator) a 10k DPS (Baal Ligting kravka) je strašný rozdíl, nehledě na to, že cyclone má parádní setup na defense. Dal jsem to pouze s 3,7k HP, takže lify prostě nic neznamenaj. Čím dřím potvoru zabijete, tím je to lepší a tím se snižuje riziko smrti.

Teď jen doufám že neudělám nějaký stupid mistake (což jde s Cyclonem snadno) a nechcípnu. Tehle good komplex jsem zažíval v Diablu. Všechno padá jak zralý jabka a pak přijde jeden mob s krutou kombinací affix a suffix a dá mě na jednu. Každopádně už teď si můžu dát milník, že jsem dokončil kampaň na HC :)

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“