Diablo 4 (první dojmy)

Návrat do temnoty
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od ZOMB » 01.11.2019, 21:00 hod.

Tak je to oficiální, na Blizzconu bylo ohlášeno Diablo 4.

Viz zde - cinematic trailer a gameplay trailer.

Co na něj říkáte?

btw pardon za umístění do špatné sekce, sekce pro D4 tu ještě není...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od ZOMB » 01.11.2019, 21:27 hod.

Za mě:

jde vidět snaha o návrat ke kořenům, k temnotě D1 a D2. Duriel v gameplay videu super.

Ale...
Fakt doufám že kromě Lilith dodají do hry i Diabla - jinak nemá cenu takovou hru nazývat Diablo. (naštěstí název traileru návratu Diabla napovídá - By Three They Come)
Co se týče gameplay videa - graficky se mi to zdá moc jako PoE (nemám rád grafiku PoE) - prostředím i skilly. Doufám, že narozdíl PoE to alespoň nebude online-only (ale to asi doufám marně).
V gameplay videu mě zklamalo, že nevidíme žádné crowd control skilly - zřejmě můžeme čekat podobné spamování skillů jako v D3 a PoE. Ale je pravda, že v tehdejším D2 gameplay traileru taky nebyly žádné crowd control skilly a byly později do hry dodány, takže D4 v tomhle ohledu má u mě ještě šanci.

Cinematic trailer - lze srovnávat s D2 cinematic trailerem. Narozdíl od tehdejšího traileru nynější trailer dějově nenavazuje na žádnou předchozí hru - což se asi není čemu divit (vzhledem k zakončení D3), ale jako celek (s přihlédnutím i ke gameplay traileru) to působí jako hra z úplně jiného prostředí než které známe.

Celkové shrnutí prvních dojmů - Diablo 4 se snaží být novou hrou, ale zároveň si zachovat temnotu předchozích dílů. Gameplay vypadá podobně jako PoE a spamování skillů bude zřejmě podobné jako v D3 (btw i D4 bude na konzole). Zatím to moc slavně nevidím, ale doufám, že se mýlím.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Diablo 4

Příspěvek od sklb » 01.11.2019, 21:53 hod.

Wow takto neak som si ako mladik predstavoval nastupcu diabla 2.
Klobuk dole, ziadne komiksove nezmysly a respec skillov za 10 sekund.
Poctiva, temna atmosfera a klasicke ARPG.
Hype!
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od Kisuvka » 02.11.2019, 12:27 hod.

No, mě to moc nezaujalo, asi jsem stará škola
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Diablo 4

Příspěvek od witekcz » 02.11.2019, 16:51 hod.

Prosím linkovat Diablofans, nechápu proč sem dáváš slovenský sektor.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
Venom
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:339
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Venom#21979
Bydliště:Slovenská republika

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od Venom » 02.11.2019, 21:13 hod.

Zlúčil som témy do jednej, obe boli v podstate o tom istom.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od dawemorraless » 03.11.2019, 10:41 hod.

Mě se to zatím líbí co sem viděl. Poecko mě to nepřipomíná vůbec. Gameplay a spam skilu je spíš D3 což by mě až tak nevadilo jelikož combat systém v D3 je jedna z věcí která je pro mě gut. Co sem viděl když hrál Mr Lama na Blizzcon tak hra je v pre Alfe tak se spousta věcí bude měnit. Doufám že se vrátí Magic Find, AR, Fcr... Atd. Jinak Cinematicu se nemůžu nabažit Lilith vypadá uchvatne.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Milion
Gorebelly
Příspěvky:299
BattleTag:milion#2748
Bydliště:Sanctuary
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od Milion » 04.11.2019, 08:20 hod.

Dá se diablo IV nekoupit?

To zas bude roba nasraná až to vyjde :)

pns
Gorebelly
Příspěvky:213

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od pns » 04.11.2019, 09:34 hod.

moc nerozumim proc se ta hra jmenuje diablo IV, lilith byla evidentne datac do d3 a jestli zustane jako závěrečný boss, bude to celkem trapné a že má na hlavě dvojtou beraní lebku, je spíše k smíchu. Zatím to vypada na spatlaninu ze vseho možného, težko říct co z toho bude (možná další lokace do wow :roll: )… jediné hezké co jsem zatím viděl jsou cinematic a 18+ , - třeba se jim to nakonec povede, doufám...

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od Antabus » 05.11.2019, 18:30 hod.

Hra hodně vychází z D3. Z toho vychází moje obavy. Neustále čtu jak je to temné a návrat ke kořenům...mě ty lokace, souboje i monstra v gameplayích skutečně známý přijdou..ale rozhodně ne v D1 nebo D2, ale vše docela nedávno v D3...Vůbec bych se nedivil, kdyby "linie Lilith" byl ve skutečnosti nějaky nevydaný námět na datadisk k D3...a to by bylo sakra málo... Ikdyž D3 za mě není propadák, jeho vývoj v čase se neubíral jenom ku prospěchu hry, nedošlo k žádnému vybroušení diamantu a to mě naplňuje obavami - skutečně ví Blizzard co komunita chce? Jak hru vybalancovat, jak ji udělat trvanlivou, aniž by musel co pár měsíců novým patchem vše ve hře vylepšit a posílit? D3 mělo ohromný potenciál, ale nepovedlo se jej vytěžit. Problém také je, že se nelze zavděčit všem. Já sem hráč, co hraje diablo od roku 96 a určitě mám jiné očekávání, než člověk, co objevil diablo v roce 2012...diablo hraju (s různě dlouhými herními pauzami) přes 20 let, strávil jsem tu té hry tisíce hodin života a D4 si koupím jako věrnej fanda sérii, ale jestli to bude úspěšný díl?

Zůstávám dost opatrný. Nevíděl jsem zatím nic, co by mě o tom přesvědčilo a taky je skoro jisté, že datum vydání je nejdříve konec roku 2021 = finální podoba hry je zcela v mlze.


Přídávám se k hlasům, že hra DIablo bez DIabla je fakt špatnej nápad a doufám jen, že schovávají nějaký "překvápko" do dějové linie

Čert je v detailech, co oddělí tuto hru od zástupu ostatních.

Že se jim povedl cinematic, nebo že novej druid mi příjde cool, jsou z pohlednu hodnocení D4 úplný malichernosti, které měsíc po vydání nikoho zajímat nebudou a už vůbec nemají význam takovou dobu před vydáním hry

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od dawemorraless » 05.11.2019, 21:46 hod.

Mě kupodivu Lilith jako finální boss vůbec nevadí je to postava z lore. Diablo věřím že se tam objeví. Co tak koukám po streamerech co byli na Blizzconu, kteří i mluvili s vývojáři tak mě to krapet naplňuje optimismem. Co tak nějak všichni streameri říkali že Blizzard očekává feedback co by si komunita přála. Combat systém v D3 mi přišel v pohodě hlavní průser byla itemizace (z té mám největší obavy)+ nesmyslný paragon . Hra vyjde dle mě 2022 jelikož si myslím že po loňským epic fail potřebovali fanoušky nahypovat. Příští rok bude 20 let LOD počítám že přijdou s D2 remasterem. Hru si pravděpodobně koupím a doufám že ji zas pár peknejch pátku budu hrát.
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:823
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od Slw » 06.11.2019, 09:52 hod.

souhlasím do puntíku s Antabusem.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Milion
Gorebelly
Příspěvky:299
BattleTag:milion#2748
Bydliště:Sanctuary
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od Milion » 06.11.2019, 10:36 hod.

Podobně jako kolega Antabus patřím k diablovým dinosaurům a doufám, že nás je víc takových a věřím, že D IV bude cílit, i na nás. Diablo 3 to bylo prostě moc. Hra ve čtyřech byla příliš nepřehledná tolik efektů tolik různých animací skillů, že jsem se v tom ztrácel. V jednoduchosti je krása, D 1 je živou legendou.
D 2 se hrálo v 8 lidech a nikdy to nebyl takový chaos jako D3 ve čtyřech lidech. Dokonce jsem viděl mod pro D 2 kde může být v jedné hře 64 lidí a pořád to je ok!!

Přeji si ať je D IV jednoduché (meč, sekera, luk a šíp) prostě hnusný, prohnilý a brutální středověk ..

miroslovakia
Quill Rat
Příspěvky:3

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od miroslovakia » 06.11.2019, 23:31 hod.


pns
Gorebelly
Příspěvky:213

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od pns » 07.11.2019, 07:12 hod.

miroslovakia píše:
06.11.2019, 23:31 hod.
toto nie je Diablo 3 ! ! !

https://www.youtube.com/watch?v=9DFgQ81vzGg
např: 15:40 :wave:

wake up boys :roll:

Uživatelský avatar
st.ranger
Gorebelly
Příspěvky:240
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:stranger#2818

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od st.ranger » 08.11.2019, 10:17 hod.

Diablo 3 také vypadalo při oznámení podobně a spousta podle mě zajímavých nápadů se vůbec do finální hry nedostala.

https://www.youtube.com/watch?v=PDX4PKlRoJg
Decepticon Justice Division
Crusader
Barbarian
Monk
Wizard
Demon Hunter

Achievements: 7780

casperdeluxe
Gorebelly
Příspěvky:377
BattleTag:casperdeluxe#2494

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od casperdeluxe » 08.11.2019, 15:16 hod.

První dojmy vcelku pozitivní. Nicméně:
Mám velký strach z "runových slov"
To, co prezentovali, vypadá, jako pouhá kombinace dvou run dohtomady. To není podstata runového slova. Toto by se mělo podle mě změnit.
Obchodování:
Obchodování vžy bylo základem online hraní D2. Proto to bylo tak zábavné. Myslím, že by to mělo být i v D4. Chápu, že se snaží zamezit černému trhu. Ale dalo by se to udělat i jinak. Trošku jsem o tom přemýšlel. Pokud by se našel někdo, kdo by to dokázal nějak zformulovat pro vývojáře, bylo by to fajn.
Takže za mě:
Aby byl možný obchod s těmi nejlepšími předměty, udělal bych to následně v příkladu s D2 itemy:
Dropne mi legendárka, která je "nejvzácnější" - řekněme Death Phantom (v poměru k runám, kdy nejvzácnější runa byla 30 (možná 32 - ZOD, to není podstatné. ).
Mám teď tedy item kvality 30 a runu kvylity 30.
Mohl bych využít NPC obchodníka, který mi za item hodnoty 30, nabídne runu, která má hodnotu 20-25 a já si můžu vybrat, kterou z nich chci.
Druhý obchodník by mi za to nabídl Gemy. Opět v nějakém poměru. Nebo glody....
Prostě v D3 za rozložení ancient legendary dostanu 15 materiálu tuším. Za "obyč" legendary dostanu 1 materiál.
Měl by tam být ten wow efekt. Ta vzácnost. Dostat něco wooow. Jakože dostanu třeba 5000 materiálu.
Takto by zůstal trade ve hře a tradovaly by se accout bound itemy

Miloval jsem v D2, když mi dropl Ocullus a já už jeden měl. Založil jsem hru "O Ocullus N PUL". Prostě trade za runy, goldy, gemy atd..

miroslovakia
Quill Rat
Příspěvky:3

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od miroslovakia » 08.11.2019, 23:35 hod.

st.ranger píše:
08.11.2019, 10:17 hod.
Diablo 3 také vypadalo při oznámení podobně a spousta podle mě zajímavých nápadů se vůbec do finální hry nedostala.

https://www.youtube.com/watch?v=PDX4PKlRoJg
videl som to celé..má to hodinu...boli tam všetky tie s*ač ktoré sprznili trojku...zaujímavé som tam videl len...nič...trojka mala tristo verzii a všetko čo oznámilo tam dali.

miroslovakia
Quill Rat
Příspěvky:3

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od miroslovakia » 08.11.2019, 23:36 hod.

pns píše:
07.11.2019, 07:12 hod.
miroslovakia píše:
06.11.2019, 23:31 hod.
toto nie je Diablo 3 ! ! !

https://www.youtube.com/watch?v=9DFgQ81vzGg
např: 15:40 :wave:

wake up boys :roll:
čo goblin ? a čo ? takisto sú tam sekery,. helmy alebo rukavice....ako v jednotke..dvojke ...myslel som GRAFIKU,,,,,doma mám Renault a netvrdím,že je to BMW len preto,že to má tiež kolesá..dvere...atd.....kapišto ?
open eyes and use brain

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 4 (první dojmy)

Příspěvek od Dark_Deamon » 09.11.2019, 02:04 hod.

Jestli se to D3 podobá nebo ne je absolutně nepodstatný. Na čem to poroste nebo skončí v propadlišti dějin bude skill systém a mechanika hry. Jestli to dopadne taháním itemů ve městě, všechno bude padat po hrstech a každá sezona bude postavena na one buildu, tak to Activison může rovnou zabalit.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“