Pět příběhových faktů o Nekromantovi

komentáře 4

Odkud pochází nekromanti? Jaký je jejich přístup k životu a smrti? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v tomto článku.

Rathmovi kněží

Nekromanti sami sebe nazývají Rathmovi kněží. Ale kdo je Rathma? Je jedním z prvních Nephalem narozeným v Sanctuary Inariovi a Lilith. Rathma měl vrozenou schopnost manipulovat životní síly. Své znalosti předal prvnímu nekromatovi, Mendelnovi. Od té doby všichni nekromanté studují toto učení a stavají se z nich mocní kouzelníci se schopností ovládat duše. Zvládnout ovládat síly života i smrti. Rathmův pragmatický pohled na existenci položila základ Nekromantským hlavním zásadám: the Great Cycle of Being (Velký koloběh života). Život a smrt jsou podle nich dva rozdílné stavy, které se prolínají, nejsou pevně nalajnované.

Znají pravdu

Když skončil velký konflikt, známý jako Sin War, síly Nebes a Pekla uzavřely pakt, ve kterém se obě strany dohodly, že nebudou ovlivňovat svět Sanctuary. V souladu s touto smlouvou, byly z myslí obyvatel Sanctuary vymazány všechny vzpomínky na Sin War, Nebe a Peklo. Až na jednu vyjímku; prvního nekromanta Mendelna. Všichni nekromanti tedy ví o Nebi, Peklu, skutečném původu lidí v Nephalem. Zatímco si lidé začínají uvědomovat svůj původ, nekromanceři o něm vědí celou dobu. Všechna tato fakta jsou klíčovým pohonem k zachování principu, kterému říkají The Balance (Rovnováha).

Vše v Rovnováze

The Balance je filozofický směr, kteří nekromanti vyznávají. Podle nich by humanita měla být prosta machinací jak od Nebes, tak Pekel, aby si obyvatelé Sanctuary zvolili vlastní osud. Lidmi by nemělo být manipulováno jako pěšáky v Eternal Conflict-u. Na nekromantech je, aby ochránili svět před hrozbami, o nichž většina lidí ani neví. Nekromanti putují světem, bojují proti démonické invazi a nebeskému vlivu, takže lidstvo může v klidu a bez vnějšího vlivu nadále růst a vyvíjet se.

Tajnůstkářský kult

Nekromanti střeží některá největší tajemství světa Sanctuary. To vedlo zakládající členy nekromantského kultu k tomu, aby se stáhli do ústraní. Nakonec si Nekromanti založili podzemní město ukryté ve východních džunglích Kehjistan-u. Zde, ukrytí daleko od zraků konkurenčních klanů a odsouzení od ostatních lidí, cvičili jejich vlastní magii. Tajemství jejich domoviny je tak dobře stráženo, že ani velcí učenci, jako je Deckard Cain, neví mnoho o tomto městě. I jméno se stále zahaleno tajemstvím.

Nejsou tak zlí, jak si myslíte

Zatímco většina společností světa Sanctuary považují manipulaci se smrtí jako zlo, Nekromanti jsou ušetřeni těchto morálních nejednoznačností. Nekromanti to vidí jen jako další nástroj v boji proti skutečnému zlu, Peklu. Smrt není narozdíl pro nekromanta konečným stádiem, protože smrt a život jsou jen rozdílné části Velkého koloběhu života. Pro nekromanta je vytržení duše z nepřítele to samé jako pro kouzelnici vyvolání ohnivé koule.

Zdroj: Diablofans.com

  Komentáře
Celkem komentářů: 4
 • Dark_Deamon

  Pokud se Necro narodil Lilith, tak z něj ty poison skilly musej jen stříkat 🙂

 • na konci druhe sezony jsem hral Public Test. všimnul jsem si, že vyr-archon pri nastavení napr. cold 20 % a fire 20 % současne udeloval dvojí poškození – spomaloval miniony a zároveň je burning i vizuálny efekt byl smíšený (bíložlutý). overil jsem to vícekrát i pri arcane a light a fungovalo to i s pasivkami. do tretí sezony se to už ale nedostalo ani do následujícich.
  co si o tom kto myslí kto dobre pozná wiza, nebo ten co byl desáty v HC leaderboard? chyba, úmysl, vráti se to ješte?

  • A co to má společnýho s nekromantem?

   • to asi nic, pekný článek jinak, možná ale kto ma pristup na novy test necra mohl by to skusit kombinace – Jordan ring, amulet, brace a fire torzo

  Přidat komentář

Přihlásit

Přihlášením získáte možnost přidávat komentáře k článkům a přispívat na Diablo fórum.

Registrace
Necromancer

Necromancer Pack

Nové rozšíření hry obsahuje:

 • postava Necromancera
 • 2 character sloty
 • 2 stash taby
 • Wings of Crypt Guardian
 • Golem Pet
 • Banner Shape
 • Banner Sigil a Pennant

Vyšlo v červnu 2017.
Nyní v prodeji.

Koupit Necromancera

Hledat
Návštěvy

DiabloFans.cz měří návštěvy už od svého vzniku, tedy 3. 9. 2005.