[Soutěž]Mirarri – Mirarri

komentářů 9

Šestý příběh nám poslala Mirarri. Musíme uznat, vskutku originálně pojatý příběh. Celý děj je formou deníkových zápisků. Připomněl mi klišé některý béčkových americké akčňáků, jelikož hlavní protagonistka se stane nekromantkou omylem. Ale záhadným způsobem to u tohoto počinu funguje. Celý text, hlavně druhá polovina, mohl být klidně delší. Na druhou stranu, kdo by se chtěl svěřovat?

*1273, 3. Navan, Vespers

Začal můj nový život zde v Nekropoli a s ním jsem se rozhodla založit deník. Nebudu psát kým jsem byla, ale zmíním se jen o posledních chvílích svého starého života.

Stále si nejsem jistá, zda to mám pokládat za štěstí, ale na cestě do Caldeumu moji karavanu přepadli banditi. Muže pobili a ženy… pak prodali nějakému kultu. Den za dnem jsem pozorovala, jak postupně mučí mý přátele, a pak se je pokouší obětovat zlým silám. Věděla jsem, že ve Svatyni přebývá Temnota, ale netušila jsem, jak moc převyšuje nad Světlem.

Zůstala jsem sama, když mě chtěli obětovat. Necítila jsem strach, tou dobou jsem necítila naprosto nic. Po dnech strávených ve strachu jsem byla natolik zesláblá, že jsem obětování brala jako osvobození.

Do teď nevím, o jaký kult nebo sektu šlo. Na tom ale nesejde, všechno to jsou stejní šílenci. Vysvlékli mě donaha a pokřivenou dýkou mi po celém těle vyryli mnoho ornamentů. Položili mě na kamenný podstavec obklopený desítkou svíček. Jakmile bylo vše připravený, začali recitovat zaříkadla.

Do tý doby jsem neměla s magií nic společného, ale v tý chvíli jsem ji cítila. Celý tělo mě brnělo. Všechny vyřezané ornamenty začaly nepředstavitelně pálit a svědit. Přivádělo mě to k šílenství. Chtěla jsem křičet, svíjet se, bojovat o svůj život! Tělo mě ale neposlouchalo. (Později jsem se dozvěděla, že moje tělo reagovalo na Esenci, protože jsem se nacházela na hranici mrtvých a živých.)

Krom šelestění listí a pomalého tlukotu svého srdce jsem nic neslyšela. Ani recitování těch šílenců. Nic. Jen hrobové ticho.

Až po dlouhé době, co mi přišla jako věčnost, jsem zaslechla kroky. Tiché, přesto slyšitelné. Zněly všude kolem. Mezi nimi jsem rozeznala ještě jedny kroky. Těžké a sebejisté.

„Pomoc,“ zašeptala jsem zesláblým hlasem. Nejprve jsem myslela, že mě zachránil hrdinný templář se svou družinou. Jakmile jsem otevřela oči, viděla jsem jen mrtvé. (Když nad tím teď přemýšlím, svým způsobem jsem družinu slyšela. Jen nebyla žijící.)

Můj zachránce mi ošetřil rány. Založil táborák a nabídl mi trochu ze svých zásob. Když připravoval jídlo, se zájmem jsem ho pozorovala. Jeho vlasy byly bělejší než první sníh a oči modré, jako dvě temná jezírka. Brnění, co vypadalo jako sestavené z kostí a krátká zbraň, co zdánlivě připomínala kosu.

Nekromant.

Deset metrů od táboráku stála oživlá mrtvola v brnění. V rukou držela kuš se založeným šípem. Namodralé žhnoucí světlo v jejích mrtvých očích bylo ve tmě nepřehlédnutelné. (Nepochybně v tu chvíli mě začalo fascinovat uměni, přivést mrtvé zpátky mezi živé.)

„Za rozbřesku tě odvedu do nejbližšího města.“ Nekromantův hlas byl chladnější než led. (Už při našem prvním setkání mi byl můj mistr proti srsti.)

To jsem se prostě měla vrátit k běžnému životu? Po tom všem? Prostě se vrátit a na vše zapomenout? Zapomenout na svou rodinu a své přátele?

„Ne.“ Zaskočilo mě, že jsem to řekla nahlas. Nevěděla jsem, co dál říct. Hledajíc další slova, zrakem jsem spočinula na nemrtvém.

Nekromant následoval můj pohled. „Přeješ si to naučit?“

Nepamatuju si přesně, co vše jsem mu řekla, než jsem omdlela, ale na tom nezáleží. Teď jsem tady a teď. Budoucí nekromantka.

*1281, 19. Ratham, Lauds

Po měsících studií jsem složila poslední zkoušku. Stala se ze mě akolyta. Nyní mohu provádět obřady. Je skvělé, že to vyšlo na měsíc mrtvých.

Během pár dní odjíždím se svým mistrem do Zhou. Obává se, že by Jagged Liang mohla narušit rovnováhu.

*1282, 7. Montaht, Vespers

Mistr zemřel mojí vinou. Byla jsem arogantní a neopatrná. Vracím se do Nekropole.

*1285, 24. Kathon, Sext

Na západě spadla hvězda a s tím i probudila všechny mrtvé. Nejvyšší mistr Jurdann mi přikázal, abych odcestovala do Tristramu a navrátila mrtvým jejich věční klid. Cítím povinnost napravit narušený Koloběh života. Pokud tak neudělám, znamená to konec Svatyně.

Nechali byste takovýto text vyhrát?

  Komentáře
Celkem komentářů: 9
 • no krásný příběh dobré počtení 🙂

 • Dadu from Silesia

  Další pěkný počátek příběhu.

 • Dnes jsem na řadě já, eh?
  Bylo mnohem delší, při psaní jsem se hodně rozvášnila, ale kvůli limitu jsem to osekala. Že jsem nevyhrála mi vůbec nevadí, během psaní jsem se bavila a to je hlavní. Nekra zatím nemám, ale na tom nesejde, třeba časem. 🙂
  Gratuluji vítězům!

  Jak níže hlásá Baron… S tou spisovností a nespisovností souhlasím. Nejspíš jsem měla hlavu plnou nápadů a nemohla jsem se rozhodnout ani pro jedno. Za ty chybky se cítím trapně.

  • Ty jsi holka? Omlouvám se a jdu opravit perex 🙂

  • BaronDevil666

   V pohode 😉 Ja jsem vecnej rejpal co se tyce gramatiky 😀 V tom, co jsem Witkovi posilal ja, jsem pak nasel taky dve chybky (chybejici hacek nad E), zpusobeny tim, ze jsem zvyklej psat bez hacku a carek (eng klavesnice).

   Co se tyce slohovy casti tvyho pribehu to bylo fajn, a to je asi hlavni, coz?

 • BaronDevil666

  Zajimave vymysleno. Vytknul bych 2 veci – docela mi vadilo, jak nekde pise spisovne a nekde nespisovne – doporucil bych jedno, nebo druhe. Na me to pusobilo rusive.

  A druha vec jsou asi celkem zbytecne chyby v gramatice (asi jsem na to moc ujetej, ja vim). Vetsinou jsem to tak nejak prehlizel a soustredil se na text, ale v poslednim odstavci, kde je napsano „navrátila mrtvým jejich věční klid“ me to mekke I docela zaskocilo…

  Na druhou stranu moc pekne napojeno na D3 pribeh a zajimavy napad.

 • Čtivé, příjemně se to četlo a pak to skončilo 🙂 Deníková forma mi nikterak nevadila, ba naopak.

  Přidat komentář

Přihlásit

Přihlášením získáte možnost přidávat komentáře k článkům a přispívat na Diablo fórum.

Registrace
Necromancer

Necromancer Pack

Nové rozšíření hry obsahuje:

 • postava Necromancera
 • 2 character sloty
 • 2 stash taby
 • Wings of Crypt Guardian
 • Golem Pet
 • Banner Shape
 • Banner Sigil a Pennant

Vyšlo v červnu 2017.
Nyní v prodeji.

Koupit Necromancera

Hledat
Návštěvy

DiabloFans.cz měří návštěvy už od svého vzniku, tedy 3. 9. 2005.