Xatrova počítačová poradna pro všechny

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
siroga
Gorebelly
Příspěvky:203
Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od siroga » 11.03.2012, 15:44 hod.

duron 800mhz s 512 ramkama zvladal filmy s rozlisenim cca 700x400 (to jsou ty co maji okolo 700 mega) pekne plynule, ale nesmis volit prehravac typu power dvd nebo ten od nera, ja osobne preferuju bs nebo mp clasik

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Xenter » 11.03.2012, 15:47 hod.

Je to možný, na mým NetBooku to ale nebyl žádnej zázrak.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 11.03.2012, 17:35 hod.

Ohledně netbooku: recovery partice je skrytá, takže je určitá šance, že ji nezformátoval. Zkus alt+f9 a uvidíš. Jinak, mám předchůdce, EEE 1000H, no a nejlepší je do něj dát w7 ultimate s vyplým aerem, ovladače ti to najde, akorát nebudou fungovat kombinace Fn (nejsou ovladače a asi nebudou :roll: ). Ale i bez této funkcionality je W7 lepší volbou (rychlost, výdrž na baterku, výkon-možnost použít USB flash disk jako "pomalejší ramku"->ready boost).
Btw, film se na tom přehrát dá, ale nesmí být fullHD, ale nějaký extra výkon se od toho nedá čekat, vždyť je to jen "lepší psací stroj" :lol:
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od siroga » 11.03.2012, 18:27 hod.

no nvm nejslabsi stroj na ktery jsem daval w7 byl ted nvm jestli amd nebo intel ale 1.5ghz procik a 1gb ram a i s vypnutym airem, i vsema animacena to chodilo porad dost pomalu, a filmy/flash aplikace na tom sli tak 1-5fps kdyzto xp na tom chodeji relativne solidne... na tak slabym stroji maji w7 vyhodu jen v tech ovladacich, ale pokud se daji jednoduse sehnat (v pripade nb a navic od asusu jsou vzdycky na strankach vyrobce) tak se podle mne na tohle vic vyplati xp, jinak ohledne tech fn funkci to mas nejaky divny ja mam nb od hp a na to jsou oficialne ovladace jen pro visty ale i po nahrani w7 mi tam chodeji jak fnka tak vsechny mozny funkce co byly i na vistach

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Attia » 11.03.2012, 20:04 hod.

ten alt+F9 dát přímo ve win nebo v nouzovym rezimu nebo tak neco?

jinak "w7 ultimate s vyplým aerem" netusim kde sehnat :-D takze asi zustanu u xp. jen musim sehnat externi CD-rom abych moh preinstalovat winXP. ovladace uz sem si nasel primo na asus strankach jak mi bylo doporuceno takze by to mohlo bejt OK.

Nekde sem se docet ze to jde i bez CD s windowsama, pres flashku ale to vubec netusim jak se dela.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Attia » 11.03.2012, 20:19 hod.

mám ještě jednu otázku když už se ptám. Můj momentální stroj je tenhle:

Mainboard : MSI K8 Neo4 (MS-7125)
Chipset : nVidia nForce4
Processor : AMD Athlon 64 3500+ @ 2200 MHz
Physical Memory : 2048 MB
Video Card : ATI Technologies Inc Radeon X550 Series
Hard Disk : ST3160811AS (160 GB)
DVD-Rom Drive : ASUS DVD-E616A2
DVD-Rom Drive : HL-DT-ST DVDRAM GSA-4160B
CD-Rom Drive : DTSOFT Virtual CdRom Device
Monitor Type : Philips Philips 192EL - 19 inches
Operating System : Microsoft Windows XP Home Edition 5.01.2600 Service Pack 2
DirectX : Version 9.0c


chtěl jsem se zeptat jetli je nějaká možnost jak ho vylepšít (co obměnit za co) nebo je lepěí koupit už ten novej stroj. dík

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Xenter » 11.03.2012, 20:26 hod.

Ohledně instalace z flashy koukni na Google, já to zatím nepotřeboval, a pokud sem dělal reinstal tak přes externí Mechaniku, ale určitě to jde.

No a k tomu PC, osobně bych koupil novej, protože tady bych vyměnil víceméně vše.

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od siroga » 11.03.2012, 20:33 hod.

aero se da vypnot, je to jen efekt co dela listy z casti pruhledny pri pepinani pomoci win+tab pekne animuje okna atd, po vypnuti je to jeste takova bezbarevnejsi verze win98. ale i tak tomu zustanou vsechny vychytavky, jediny o co prijdes je graficky efekty ktery jsou ale stejne temer k nicemu(napr dost narocnej a v podstate temer neviditelnej efekt je to ze pri minimalizovani oken se jakoby postupne schovavaji do listy, kdyz se vypne tak proste okno zmyzi hned)

jinak co se tvyho pc tyce tak tam musis mnenit vsechno (ofc ze ne klavesnici a mys ale zakladovku,procesor,ramky a grafiku, popripade zdroj) to co mas do sebe v podstate pekne zapada a zadna cast z toho nevycniva natolik ze by se dala pouzit i do sestavy za tech 13-15k.
jediny co by se dalo pouzit jsou mozna ramky ale to by si musel kupovat i do novyho pc stejnej druh a v pripade ze bys vahal mezi ddr3 6giga nebo ddr2 4 giga +2 ty co mas (aby to vychazelo podobne) tak se ti ty ddr3 vyplati vykonnostne vic a pravdepodobne budou i stat priblizne stejne ...

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Attia » 11.03.2012, 21:00 hod.

jj jasny, ohledně starýho PC jsem si myslel že nebude reálný něco upgradovat, on už je to asi 6 let starej mašinfíra, ale bude mi ho líto dát pryč protože celých 6 let šlape jako hodinky a já si na něj už tak nějak zvyk, jediný co sem přidával byly ramky (původně 1Gb), měnil zdroj kterej to už za ty roky neustál a přidával myslím nějakej ten větráček, jinak sem na něm rozjel dost věcí.

K tomu novýmu PC, mám celkem špatný zkušenosti práve s tím, když mi někdo radí v tom shopu s výběrem, protože jakmile zjistí že tomu až tak nerozumím, nechám si od něj sepsat nějakej návrh a když ho dám zkouknout někomu znalýmu, řekne mi většinou že tam je spousta věci naprd.

obecně se tak trochu vyznám, spíš sem se chtěl zeptat, kam směřovat ohledně herního PC (jakou značku preferovat atd.) abych se zeptal konkrétně, líbil se mi na první pohled tenhle

http://www.czc.cz/hal3000-alien-7318-i3 ... Hern%C3%AD

cena 13.999 vč. DPH

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Xenter » 11.03.2012, 21:08 hod.

No zrovna tenhle bych nekupoval, je na trhu už celkem dlouho a prodejci se ho snaží zbavovat :-). Osobně bych raději vybral skládačku podle komponent a nechal si ho složit, u hotových sestav většinout přeplácíš.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Attia » 11.03.2012, 21:12 hod.

o tom mluvim, problem je ze skládačku nemám s kym složit. nemám v okolí nikoho s kym bych ten PC moh složit tak, abych se moh spolehnout na to že mě nechce natáhnout nebo mi vnutit nějakej s*it. navíc netuším co spolu štimuje a jaký komponenty se zase hádaj. Nerad bych koupil třeba natuněněj procík kterej se bude kopat s grafikou atd.

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Xenter » 11.03.2012, 21:35 hod.

No oni ti to složí specializovaný prodejny, ale je pravda, že pokud nemáš nikoho v okolí, u koho třeba kupuješ věci do PC dýl a podobně, tak tě dost odrbou po finanční stránce, jedna nejmenovaná firma z Prahy mi nabídla sestavu za 50K kde bych si ji sám složil sotva za 30K, takže asi tak.

Já si vždycky raději vybral komponenty sám, protože hotový sestavy mi nikdy moc nevyhovovaly. Ono tam není zase moc co zkazit, základní desku musíš koupit takovou, aby ti tam sedl procesor (stejnej Socket) a to je asi to hlavní, na co si dát pozor. A potom abys nekoupil slabej zdroj, aby ti to utáhlo.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Attia » 11.03.2012, 21:44 hod.

to je ale problém, protože já vůbec nemam tucha od čeho se odrazit. jasně, mám nějakou obecnou představu o tom co asi bych chtěl, ale to začíná a končí asi u toho, že bych chtěl 6Gb RAMek, 1Tb hadr a aspon 3.5 MHz procik, ovsem to je až moc obecně na to abych s tím úspěšně něco sehnam v poměru cena/výkon. nemam tucha od čeho se třeba reálně odrazit ohledně grafiky. jakou značku, na co se koukat při výběru atd. Ideálně by se mi hodilo kdyby mi někdo obětoval trochu času a nahodil mi sem nějakej náčrt toho na co se cca koukat, co bych si moh opsat a dojít s tím do shopu s tím, že tohle cca chci.

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od siroga » 11.03.2012, 22:09 hod.

rozhodne v zadnym pripade nekupovat sestaveny pc, uz kvuli tomu co se pise v prvnim prispevku toho odkazu co si daval "na zadni strane je nalepka a jejim poskozenim prichazis o zaruku" kdyz si vyberes komponenty a das ze to chces od nich sestavit (czc tu moznost nabizi, driv dokonce zadarmo ted za to chteji par korun) tak mas zaruku zvlast na kazdej kus a ne ze mas papirek kterej se roztrhne v pripade ze otevres case ... jinak u pc se v podstate nemuzes seknout co kam prijde ono je to delany tak ze kdyz to nekam nepatri tak to tam nedas (vejimka jsou jen kabely od case/usb portu, ktere se pripojuji na zakladovku ale i tam to mas vetsinou popsany a staci se divat ...)

jinak procesor si vybirej i7 nebo i5 ramek by mnelo 6giga stacit nejaky stredne rychly ddr3, disk mas v podstate jedno od koho, az tak velkej rozdil nenabizeji (bohate staci 7200 otacek) grafiku ti bohuzel neporadim uz sem si nejakej cas pc neupgradoval sledovat co se vic vyplati kdyz to zrovna nepotrebuju se mi moc nechce ... zdroj je vzdycky lepsi trochu silnejsi ale na czc mneli dost dlouho peknou akci na 500w Fortron nvm jestli ho tam porad maji ale je to kvalitni znacka a vykon dostacujici i na lepsi sestavy.
jinak ohledne toho pasovani soucastek tak staci koukat na slot pro procesor (aby se do tej zakladovky dal dat :D) a jaky ramky (ddr2/3) ta deska podporuje a dal na jakych frekvencich, ostatni sloty uz jsou asi klasicky (driv se jeste koukalo jestli je grafika do agp nebo pci-e ale dnes uz jsou snad jen do pci-e) disk je dnes uz jen sata a zbytek je vetsinou uz na zakladovce ...

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Xenter » 11.03.2012, 22:12 hod.

Tak hodně nahrubo třeba něco v tomhle smyslu, je to dost na rychlo, takže to ber spíš orientačně a dá se s tím pohrát a každý preferuje něco jinýho, ale já osobně bych na CPU, Grafiku a HDD jiný výrobce nebral (Intel, NVidia, Seagate).

Základní Deska: GIGABYTE GA-Z68XP-UD3P - Intel Z68

Procesor: Intel Core i5-2500K

Grafická Karta: Gainward 2227-Bliss GTX 560 Phantom 1GB

Paměti: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP

Disk: Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB

Ohledně cen se dá ještě ušetřit na CPU, že bys vzal nižší verzi (i3), to stejný u Grafiky (vzal bys něco z řady 400). Skříň a zdroj jsem nepsal, není to tolik podstatný, kdyžtak doplním pokud budeš chtít, zdroj bych bral minimálně okolo 500W s účiností aspoň 80-90%. Sestava je postavená tak že se dá i do budoucna slušně upgradnout.

Uživatelský avatar
Raahk
Wraith
Příspěvky:100
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Raahk#2416
Bydliště:Štětí/Litoměřice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Raahk » 11.03.2012, 22:37 hod.

Procesory od AMD nemají smysl, takže zbývá Intel, paměti, základní deska a disk je dneska skoro úplně jedno od koho budou. Co se týče grafiky tak je to věc názoru, já už bych zase nVidii nebral.
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Attia » 11.03.2012, 22:43 hod.

to je super, takže kdybych vzal procik ten i3 kterej vychází na 2666 jinak vše podle tebe tak mi to vychází na nějakých 13812,- vč DPH, což je super, když vemu zdroj

http://www.czc.cz/fortron-hexa-500w/904 ... 413=d500.0

kterej vychází cca na litr a bednu který jsou cca kolem toho 500,- tak by mi to vyšlo na nějakých 15.000 což sem schopný dát dokupy. samořejmě počítám s tím že tam budou asi ještě nějaký položky ale to už by mohly bejt řádově stovky doufám, takže komplet by moh vyjít na těch cca 16k což se dá. každopádně mám aspoň nějakej odrazovej můstek díky moc.

siroga
Gorebelly
Příspěvky:203

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od siroga » 11.03.2012, 23:18 hod.

sice ti to usetri jen 500 kc ale naco nova bedna? :D stara ma pomerne dost vyhod :
1. perfektne zapada do pokoje (a i kdyz ne tak sis stejne uz zvykl)
2. vis ze se v ni pocitac nehreje (jinak bys koupil novou ne?)
3. usetri ti prachy za novou :D

jinak ohledne prociku, na i3 bych rozhodne neslevoval precejen i i5 je takova nahrazka za kvalitni i7

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Attia » 11.03.2012, 23:28 hod.

otázka jestli bych to všechno do svý bedny nasoukal, navíc starou bednu potřebuju abych v ní moh nechat starý střeva. vzhledem k tomu že starouš jede pořád bezvadně tak poputuje k mladšímu bráchovi kterej má jen notas od ACERu s poloupadlym víkem. takže si dokoupi jen monitor, klavesnici, mys a bedny a bude mít starsi ale stále skvěle šlapající PC.

ted uz jen premyslim jestli to cely zvladnu sam, nebo si to nechám na CZC.cz slozit. Jinak ono neslevovat z i5 na i3 je sice fajn, ale i ty 2000 který tim usetrim mi pomuzou. zalezi uz jen na tom kolik budu shcopnej splasit a na kolik vyjdou dalsi veci kolem dokola. Orig w7 doma mam a pokud je pravda ze si postahuji ovladace tak neni co resit. pokud by se mi podarilo vejit se celkove do 16000 s i5 tak bych to bral. ale to asi neklapne.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 11.03.2012, 23:52 hod.

ten alt+F9 dát přímo ve win nebo v nouzovym rezimu nebo tak neco?

jinak "w7 ultimate s vyplým aerem" netusim kde sehnat :-D takze asi zustanu u xp. jen musim sehnat externi CD-rom abych moh preinstalovat winXP. ovladace uz sem si nasel primo na asus strankach jak mi bylo doporuceno takze by to mohlo bejt OK.

Nekde sem se docet ze to jde i bez CD s windowsama, pres flashku ale to vubec netusim jak se dela
alt+f9 během startu ntb (před tím než začne načítat OS). Aero jde vypnout. Každopádně, ty 7 jsou tam tak 10x lepší volba.

Ohledně PC: To co ti poradili dává smysl, ohledně toho jestli si to složit nebo nechat si složit asi tak:
když si to necháš složit, většinou za to nic nedáš a když se ti něco po*ělá, tak prostě vyreklamuješ celej PC, prostě tu to máte a řešte si to. Nevýhoda ale je nutnost kupovat hotovou sestavu, nebo HW v jednom shopu.
když si to složíš něco ušetříš na HW (vybereš si kousky s růzdných obchodů podle ceny) a připadáš si jako geek do té doby, dokud se ti něco nepokazí. Pokud to umíš, něco si zdiagnostikuješ sám, něco ale bohužel ne. A reklamace jsou horší, protože něco můžeš prokázat (artefakty-vadná grafika) a něco ne (při diagnostice váháš mez třeba dvěma příčinama a pokud ti někdo nepůjčí RAM nebo nějaký jiný HW, který u sebe považuješ za vadný, tak je to problém.

A ovladače většinou W7 stáhne automaticky, tu instalaci bys měl zvládnout.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“