Lone Wolf - Joe Dewer

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno
Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 03.01.2013, 18:03 hod.

Tož kdopak z vás strávil nejednu hodinu ve společnosti těchle fantastickejch gamebooků?
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od Slw » 03.01.2013, 20:13 hod.

moje knihovna je plná gamebooků :) a první knihu z cyklu Útok ze tmy sem si koupil v roce prvního českého vydání (1992) a teď už má krásně žluťoučké a ochmatané stránky :wave:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 03.01.2013, 20:28 hod.

Já hrál první gamebook v roce 1995 (taktéž v českým vydání) - a to Kotel Strachu. Útok ze tmy sem pařil až jako 4 tej. Taky už mně některý zažloutly (a Stín na Písku mám díky zubu času/kamošům v salátovým vydání). Cyklus s LW jsem měl ze všech gamebooků nejraději (ten RPG systém tam byl krásně zpracovanej a Dever to zkrátka umí). Pařil sem i hafo hovadinek od Livingstona/Jacksona... (ale dle mýho doudu Wolfovi nesahají ani po kotníky).

A pařili jste někdo gamebook "Krysa z nerez oceli", nebo "Mistr Taekwon-do" (protože to bylo to nejšílenější, co mě v gamebookové četbě kdy potkalo). Krysa z nerez oceli dokonce obsahovala chybu (možná naschvál - u tohoto titulu bych se nedivil ničemu), takže se normálně dohrát nedala (a bylo to tak debilně napsaný... až to bylo geniální :-)).
We are knights who say... NI!

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od AlterEgo » 04.01.2013, 08:03 hod.

Jojo, snad nekde jeste u nasich mam vsechny ty knizky, ktere vysly.
Jo mimochodem Dever nema ve jmene W, ale V.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 04.01.2013, 14:39 hod.

Já vim no, uvědomil sem si to krátce po založení topicu... jenže nevim jak tu hlavičku opravit :-).
Vyšla prý i hra Mirror of Death (o které nevím zhola nic) a v roce 2008 byly na youtubku videa připravované hry ze světa magnamundu (mělo to být nejspíš něco mezi "Dark messiah of might and magic" a sérií Elder Scrolls)... skončilo to u ledu.

U nás vyšly i tři knížky z legend o LW (to bylo taky fajné a pěkné počteníčko pro příznivce LW).
Mimochodem, LW vychází znova - upravenej (kvalitnější hřbet, nový ilustrace - dost hrozný, vyšší počet odkazů atd.). Čet sem novej Útok ze tmy... (ale už to není ono).
Naposledy upravil(a) SkoroPaladin dne 04.01.2013, 15:51 hod., celkem upraveno 2 x.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od iki » 04.01.2013, 14:47 hod.

Taky se pridavam, na zakladce jsem z toho byl s kamosem tak nadseny, ze jsme psali vlastni gamebook. Nekde v lese mame zakopany scenar, ale to uz nenajdeme :)
Lone Wolf je klasika, nic lepsiho v te dobe snad nebylo a ty silenosti, co zminoval SkoroPaladin jsem hral tez. Fakt silenosti... Pamatuju si na nejakeho robotickeho cvrcka, co vylezl ze psa, ktery se zabehl, kdyz u mestecka pristalo ufo... :)))
Jo a docela tlusta knizka byl i gb Kral Artus nebo jak se to jmenovalo. To bylo taky fajn udelany.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 04.01.2013, 15:18 hod.

Já si pamatuju Qrail Quest. Taky se to točilo kolem Artušovské legendy, ale bylo to napsaný podivně, nicméně systém tam byl fajn.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od iki » 04.01.2013, 15:37 hod.

Tohle jsem myslel... http://www.databazeknih.cz/knihy/kral-a ... zina-86112
Kdybych nekdy vlezl do sklepa, nasel bych tam hodne pokladu :)

Ale tohle je klasika: "Jsi Lone Wolf. Klášter, ve kterém jsi se učil dovednostem rytířů řádu Kai, byl zničen drtivým útokem Temných pánů. Ty jediný jsi přežil. Přísahal jsi pomstu, ze všeho nejdříve však musíš vyrazit do Holmgardu a varovat krále před hrozícím nebezpečím. Služebníci Temných pánů tě však neúnavně pronásledují a každé otočení stránky znamená novou výzvu. Pečlivě si vyber své schopnosti a zbraně – budou ti pomáhat na nejděsivější a zároveň nejfantastičtější výpravě tvého života."

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 04.01.2013, 15:50 hod.

Tož tenhle gamebook neznám - ale obsah a jméno autora vypadá dobře :-). Že bych taky zašel do sklepa objevovat (ale nejspíš tam nic novýho nenajdu - jen samý brambory a slivovička ;-)).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od iki » 04.01.2013, 22:15 hod.

Jeste si pamatuju na nejakou Livingstoneovku z te jejich edice... tusim, ze to byl Pekelny dum, neco takoveho. Pokud si to pamatuju dobre, dalo se skoncit uz snad u druheho odkazu... Chciplo ti auto, v noci, za deste, pobliz jen tajemny stary dum. Pujdes zazvonit a poprosit o pomoc? Ne - tvoje cesta konci :) Bylo tam nejake setkani satanistu a zrovna se konal ritual... Nikdy jsem to nedohral, protoze to tam asi bylo nejak zacyklovane a nenasel jsem cestu. Zkousel jsem to i pozpatku a stejne jsem se ztratil .))) To byly parby, fakt... stacila knizka, tuzka, kostka a papir.
Ale jak jsi psal, ten RPG system u Lone Wolfa byl super. Grand Master Kai, to si pamatuju jeste ted. Vitalita, sila, obratnost, zamereni na hazeci zbrane, na mece, palice... to vsechno tam bylo :)

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od Slw » 04.01.2013, 22:22 hod.

Král Artuš je dobrý... ALE imho nejlepší gamebook co jsem kdy hrál je Ve službách krále Reginalda (Do hradu goblinů) - nakladatelství Altar 1993. to byl jediný gamebook který mě donutil si udělat mapu, bo sem se točil jednu dobu pořád dokola - tfujtajxl už je to 20 let a vzpomínky stále čerstvé :wave:
u tohohle sem se pobavil víc než s celým lone wolfem dohromady :)
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od Marast » 04.01.2013, 22:26 hod.

Tak po pár dnech se ukážu tady na fóru a ono tohle. :)
Je zvláštní, že jsem pár dní nazpět hledal jenom tak nějaké dobré gamebooky a tak jsem narazil na Lone Wolfa. A vážně uvažuji o tom, že si je pořídím, neboť jsem je nikdy nehrál a podle recenzí patří k tomu nejlepšímu, co kdy vyšlo.
Jediný gamebook co mám doma a také jsem jej hrál bylo Dobrodružství ve službách krále Reginalda do hradu goblinů. :)

SLW: Kamaráde :!: :D Že ty už budeš starý jak Matuzalém :?: :lol:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 04.01.2013, 23:50 hod.

Marast: tož pokud máš čas a prachy (a našel jsi někde celou sbírku) - tož do toho LW běž :-). A pořiď si 10-ti stěnnou kostku ;-). Určitě běž do těch staréch původních 15-ti knížek, víc jich u nás bohužel nevyšlo. V angličitně se dají na netu stáhnout všechny... (ale hrát to ve wordu...:-)). Ty nově vydaný jsou prostě... jak opětovně použitej hajzlpapír (efekt nic moc, akorát to smrdí). Např. - ve starým Útoku ze tmy máš na výběr vybavení od začátku... v novým máš prd. A ty ilustrace... někdo by zasloužil po čuni, to už byly pomale líp ilustrovaný ty od Jacksona.

V LW funguje zhruba tohle:
Čím víc knížek jsi dohrál, tím vyšší máš dmg/útok a hp (díky něčemu jako synergiím ze chopností ;-)). V knížkách se taky lišší počáteční vybavení (minimálně, ale lišší), který si můžeš vzít - vybavení můžeš přenášet do knih dalších (takže tě může celou dobu provázet drátěná košile z prvního dílu... protože je prostě dobrá :-)). A v některých dílech jsou v příběhu ukrytý speciální/velmisilný předměty, který můžeš používat v jiných dílech rovněž (obvykle ti ulehčí život, ale někdy taky ztíží ;-)). Příběh se často odkazuje na nějakou událost v dílu nižším - nádherně to dokresluje atmosféru. Cca každých pět dílů jakoby prohloubíš svoje znalosti (všechny tvoje schopnosti jsou silnější... teoreticky, prakticky jsou pořád stejný). Taky získáváš tzv. hodnosti (který hru velmi ovlivňují, ulehčují). Pokud narazíš na stejně silnýho soupeře (stejně zručnýho v boji) - díky speciálnímu soubojovýmu systému (ten je zajímavě vychytanej, pro mě osobně velké thumb up) jsi silnější. Síla nepřátel se s každou knihou zvyšuje.

Občas velíš celým šikům. Někdy kniha obsahuje 2 úplně odlišné cesty (prostě si hned na začátku vybereš zdali budeš putovat celej příběh dejme tomu na Sever... nebo na Jih :-), takže si to pak možeš zahrát znovu s úplně jiným příběhem.

Jediný co mě štvalo, sice máš na výběr z několika zbraní, ale hru tvoje volba zbraně moc neovlivní, kromě luku (jestli si vybereš obouručák nebo dýku... je to celkem jedno, kniha se na tvoji zbraň dotazuje minimálně).

Krom toho, jak už sem psal, J. Dever umí psát.

Toho Reginalda jsem nehrál, ale slyšel jsem že je to fajn.

A máte nějakýho favorita - z těch 15-ti dílů? Já si obzvlášť oblíbil "Torgarský kobky" a "Kotel strachu".
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 05.01.2013, 00:00 hod.

SLW: hrál jsi "V bažinách škorpiónů"? Kniha sama na začátku vybízela, aby si hráč kreslil mapu (ale byla to bída, příběh nic moc - ale bloudilo se tam pěkně... to jo).

Nejtežší co jsem kdy hrál (ale to byl spíš opruz... než zábava) - cyklus magie. Myslím že "Koruna králů" (poslední díl - s cca 700 odkazy) byla nastavena tak, že se nedala dohrát na první pokus.
Obecně, jak byl v něčem namočenej Jackson, moc se mně to nelíbilo.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od iki » 05.01.2013, 00:03 hod.

Taky hlasuju pro Torgarský kobky. Hlavně pro vlka z obálky :)
A pokud se nepletu, všichi tři, resp. Dever, Jackson i Livingstone se motali kolem videoher. Překvapivě kolem rpg nebo klasických textovek :)

Marast: LW si určitě pořiď. Dever fakt umí psát a hlavně, pokud tě to chytne, máš o zábavu pěkně dlouho vystaráno.

BTW: mapy jsem kreslil snad u všeho. Starý zvyk z Dungeon Mastera :) Nebo jsem si aspoň psal čísla odkazů, abych zpětně věděl, kde jsem to po*ral :)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 05.01.2013, 10:11 hod.

Iki: pomyslný save/load/číslaodkazů jsem si psával taky :-). Hloupý zahmátnutí odkazu mě dokázalo pěkně vytočit (malé SkoroPaladin ještě tehdy nepřišel na výhody záložky ;-)).

http://1.bp.blogspot.com/-KOKX1Yp7hbk/U ... namund.jpg :-)
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od Slw » 05.01.2013, 14:17 hod.

2 Marast: zas tak hrozný to nééní. je tu na fóru i nějaký topič kde sem to psal.
2 Skoropaladin: jj, bažiny škorpíků sem hrál. tehdy po sobě vyšlo od Jacksona tuším 10 gamebooků. ale mělý podobný mechanizmy, tak se to rychle hrálo a já neměl potřebu dělat mapy (bo sem si toho tehdy ještě moc pamatoval :green: )nejlepší od Jacksona byla Magie, což byly 4 gamebooky na sebe navazující (Napříč Sh. pahorkatinou; Kharé-bašta zla; 7 mystických hadů a Koruna králů.
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 05.01.2013, 16:31 hod.

Mně se hatl od Jacksona nelíbilo takřka nic (včetně magie).
Co mě od něj bavilo "Najdi S.M.R.T" (dobrá znovuhratelnost a Jacksonovksy těžký).
Co napsal společně s Livingstonem (a líbilo se mi to) - "Krvavá moře". A obzvlášť (příběh byl skvělej... sice ohranej... ale co už) "Talisman Smrti", když sem dělával PJ v Dračím Doupěti - Talisman byl perfektní inspirací :-).
Rozhodně jsem od něj nehrál všechno.
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od Marast » 11.01.2013, 05:26 hod.

Přesvědčili jste mě kluci. Zainvestoval bych ale spíš do toho nového vydání. Přeci jenom bych také rád podpořil snahu o práci na dalších dílech. Pokud je to ale vážně tak hrozné, jak se mi to tu snažíte vysvětlit, tak budu muset hodně pohledat...
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Lone Wolf - Joe Dewer

Příspěvek od SkoroPaladin » 11.01.2013, 17:26 hod.

Myslím že v nějakým Sci-fi/Fantasy "net bazaru" se to koupit dá (ale nevim, v minulosti měli komplet... ale to je cca 6 let zpět). I to nový vydání si drží vyšší standard (já su prostě zmlsané tím starým).
We are knights who say... NI!

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“