Patch 2.1.1 EQ(fire) + Ww (cold) + Hexing

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče
Patch 2.1.1 EQ(fire) + Ww (cold) + Hexing

Příspěvek od Cartman » 28.06.2014, 10:45 hod.

Sevas ; )-

Poskládal jsem si zajímavý T6 fire build na bařenu a rád bych se o něj s vámi podělil a vyslechl si nějaké ty názory, důležitou roli v tomto buildu hrají "Hexing legs" (přidají 25% dmg při pohybu) ; )- jde o to, že skočim, skočim, skočim a točim ;D Leap se počítá taky jako pohyb, takže Hexiny tam perfektně zapadnou a cold Ww proto, jelikož krásně přitahuje, po patchi ; )-


Skilly:

EQ (Molten)
Leap (Death from adove)
War cry (Impunity)
Battle rage (Marauder rage) ne Bloodshed, jelikož z toho neprofituje EQ.
Ww (Hurricane)
Wot berserk (Insanity)

Pasivky:

Weapons master
Ruthlees
Brawler
Rampage



Nejsem typ co by burstoval max dps a pak umíral na každém rohu, takže ikdyž to je SC, tak to mám rád balance, výdrž/dps. Takže se snažim aby všude byla resilka a vitalita.

Head: EQ (socket snížení CD) + ramena nebo z paragonu, abych měl aspoň těch 30%, aby na sebe EQ navazovalo
Shoulders: EQ (+EQ% dmg)
Hand: EQ
Chest: Aughild (+EQ% dmg) (3x +78 all resill gem)
Waist: The Witching Hour
Neck: Hellfire amulet (Superstition) Perfect roll měl jsem luck :D
Bracer: Aughild
Finger: RoRG/SoJ
Legs: Hexing (2x +78 all resil gem)
Feet: Lut socks
Weap: Furnace / Maximus ( ten nakládá po patchi hodně, jelikož profituje z +% fire elementu, mě za 20M/tick)

Lege gemy:

Bane of the Trapped který funguje na 25 ranku sám o sobě
Bane od the Powerful

Ano! Správně! :D Používám jen 2 legendární gemy, a to jelikož a protože, z globálního hlediska, že mi padl nádherný HF amulet, kam se díra nehodila a stejně 3tí gem nikterak nevyužiju.


Profil mám v popisku : )
Naposledy upravil(a) Cartman dne 30.09.2014, 16:35 hod., celkem upraveno 19 x.

Anduinlothar
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Fire: EQ / Hexing / Ww / Bul kathos - T6 build

Příspěvek od Anduinlothar » 30.06.2014, 21:10 hod.

Diablo je o matice a právě proto se bulkathos nemůže rovnat dvojici jak ty říkáš "skoro top rollu" sankisu a devastatoru (osobně bych devastator vyměnil za sun keeper). Tvé bulkathosy mají nižší dmg než "skoro top roll" těch zbraní, mají srovnatelnou STR a navíc mají jen 34 % CD a +250 STR ze setu. "Skoro top roll" těch zbraní ti dá třeba 36 % fire dmg, ty máš 55 %, takže to je 23% boost dmg jen na tomto, což 250 STR a 34 % CD prostě nedaj (zdaleka). Nehledě na to, že na EQ se aplikuje základní dmg, která je u bulkathosu horší (dps mají nahnanou více z attspeedu).

Zbývá tedy již jen onen "OP" setový bonus občasný ww s 325 % weapon dmg. Vzhledem k tomu, že zemětřesení dělá přes 4000 % a s Earth setem a s lut socks máš tři po sobě (a za chvíli další tři), tak mi to moc OP nepřijde.

Btw survivabilitu budeš mít asi pěknou, ale ty hodnoty, které tu uvádíš (např. allres 1400) jsou asi počítané s aughildem, což jinými slovy znamená, že bez hexů... To asi nemá moc význam uvádět, když tenhle build je prakticky založenej na pohybu a bez hexu o dost klesne celkovej output.

Rozhodně je to zajímavá kombinace, rozhodně je to zajímavý experiment, ale myslím, že čisté zaměření na EQ je efektivnější (zvlášť, když máš tak pěkně rollnutej Blacthorne chest armor). Každopádně ti přeju hodně štěstí v dalším experimentování a přeju ti, aby tě to nepřestalo bavit, jako třeba mě. A kdo ví, třeba po patchi bude tenhle build efektivnější (i když jsem slyšel, že chtěj eq ještě zesílit).

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Fire: EQ / Hexing / Ww / Bul kathos - T6 build

Příspěvek od Cartman » 01.07.2014, 06:09 hod.

Ten proc ze setu procuje skoro neustale a lita tam onech 15-20m coz je boost, navic to je asi ovlivneny AS ,ale to asi vse ne? Takze to tam lita za 0,7s( eq mi dava10+ - 50+m, tezko rict jak to crituje, ty cisla si tam litaj jak chteji:D) No co se jinak tyce wepek, tak nvm z ceho se pocita eq, jestli z dps zbrane, proc kazdy nenosi 2h s 3k+ dps? Me padne dps celkove po nasazeni o dost a tech 40% fire to proste nedozene. Bul kathosky maji cca 1650 str + 34? Cd a 7 as a s 55% fire mi to v profilu ukaze proste vic. Sem na phonu tak sem si nerozklik profil, tak sem to placl z hlavy. No tech all resill je s timto buildem v rozmezi 1 300 -1 350cca. Ono mit element neznamena uspech, taky k tomu musi byt nejaky dps, nula krat milion je nula.

Tenzo build jsem vymyslel hlavne proto, ze k EQ pouzivam hlavne Ww, jelikoz se muzu tocit do nekonecna, zatim co hotu hnedle spalim.

Jinak kdyby padl už konečně pořádný Sun keeper, tak bych ji nosil s devastatorem, ale nepadla : ) Sice už asi 5-8x, ale pokaždý jen kolem 20%..

Každopádně build by bys stejný, jen ty weapky bych vyměnil.
Naposledy upravil(a) Cartman dne 03.07.2014, 08:59 hod., celkem upraveno 2 x.

Anduinlothar
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Fire: EQ / Hexing / Ww / Bul kathos - T6 build

Příspěvek od Anduinlothar » 03.07.2014, 06:29 hod.

Attspeed se pocita u vseho, krome cooldownovych skillu, jako napr. EQ. V porovnani s ostatnimi buildy kombinujici eq+lut socks s necim neumim posoudit, protoze se mi zda, ze naboosteny eq staci :) Proste trojskok a rychle pryc, protoze se to tam vsechno zpravidla usmazi, nektery moby spotřrebujou celej trojskok, nektery jenom jednu "tretinu", ale zpravidla to staci (neni potřeba se tam tocit nebo neco). Elity vetsinou stacej jeden trojskok s harringtonem, pokud neni corpse nebo stashka, tak dva trojskoky. Proto konkretne ja vsechno soustredil jen na eq.

Otázka jestli 2-handa nebo 2 1-handy? Dvě 1-handy mají nižší základní dmg, ale mají jeden socket navíc (tedy 130 % cd), dohromady mají víc statů (STR+VIT) a pokud jako druhou (po sankisu) 1-handu beru sun keeper, tak ten bonus proti elitům ten případný rozdíl překoná. Každopádně myslím, že dobře rollnutej maximus na tenhle build stačí taky.

Mít element není všechno, ale pokud jedu jenom základní dmg (což na cooldown spelly je lepší), tak kombinace sankis + sun keeper/devastator bude asi nejlepší, pokud to kombinuješ s ww/bulkathos (nevím jak by to bylo s IK setem), tak to asi tak být nemusí no...

HotA byla po posledním patchi/hotfixu takřka nepoužitelná s EQ, protože upravili pasivku na doplnění fury po aktivaci eq, z těch trojskoků se už nedoplňuje, takže hotu už do toho asi nijak nezakomponujeme (což nevadí, na rozdíl od tvého experimentu a od čistého eq buildu nespolupracuje s hexama).

Je otázka, jestli tahle diskuse má cenu, vzhledem k tomu, že brzo vyjde patch a po něm to všechno může být jinak. Např. mnou zmíněný harrington bude v těch greater riftech nepoužitelný, pokud tam nedaj nějaká tělíčka aspoň :)

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Fire: EQ / Hexing / Ww / Bul kathos - T6 build

Příspěvek od AlterEgo » 03.07.2014, 07:52 hod.

Zajima me jina vec.
Pises jaka to je pohodicka na t6. Kdyz koukam na staty, tak i kdyz nevidim jak mas rozdelene paragony, ze to muze byt jeste trosku jine, ale povez.
Opravdu jsi to hral bez Unity na t6 a pokud mozno jeste nekde v grupe na publicu a skutecne to byla pohodicka?
S tema statama co mas se mi totiz nezda, ze by to bylo bez dual Unity uplne v pohode .... cti jako prochazka ruzovou zahradou na t6.
Kdyz budu brat v potaz, ze nepouzijes Unity, tak uz toughness a hlavne jeste healing tak dobre na hrani t6 nevypada, abys byl vysmaty. On i ten healing je totiz hodne dulezity, coz si dost lidi neuvedomuje a pak jsou nemile prekvapeni, ze nekdo s mensi toughness preziva na stejnou obtiznost uplne v pohode a oni ne, ale uz se nedivaji prave na healing, ktery muze mit dotycny mnohem vyssi.
A prave tento mi na Tvem charu nesedi, kdyz budu brat, ze bys hral bez Unity, tak pochybuju, ze budes prezivat v pohode.
Nemas totiz life per fury spent, ani nejak extra life regen, mas jen trosku life per kil. No dobre, jeste tam je nejaky ten heal od merce, coz ale treba ve hre vic hracu odpada.

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Fire: EQ / Hexing / Ww / Bul kathos - T6 build

Příspěvek od Cartman » 03.07.2014, 08:41 hod.

No tak public je sranda i se slabším gearem a tam ti unity stejně nepomůže(to je samý buff, heal, all resist, redukce dmg, crowd control a dmg se dělí na víc hráčů( ne ve smyslu unity), ale většinoou to "tankuje" crus, ale hlavně na publicku to padá jako kdyby byli z papíru : ) ).

Healing mam 20K, měl sem 40 a měl sem i fury spent, jak z IK tak z pasivky a neviděl sem absolutně rozdíl, ta t6 se ten heal z toho ztrácel. Healing celej předělávají(není teď prostě tak ideální), tak pak se třeba více vyplatí, měl sem i war cry na hp a healing a všechno a prostě na t6 mě to nezachránilo, takže tuten buil s Aughilt setem (2) jak píšu a dávám to.

Nejvíc healu je z globu, (ten nerfnou z 30 na 15% )a jelikož mám pohyblivý build, tak sbírám globy.

Nemám potřebu si vymýšlet, klidně bych rád natočil video, ale nikdy sem to nedělal a nechce se mi s tim začít, jen, že mi někdo nevěři : ) Možná sem šikovnější a nebo v tom mám nějaký šikovný systém a zdá se mi to lehčí, nvm, chválit se nechci, ale příjde mi to lehký.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Fire: EQ / Hexing / Ww / Bul kathos - T6 build

Příspěvek od AlterEgo » 03.07.2014, 09:12 hod.

Nepisu, ze Ti neverim. Jen to chce trosku komplexneji vysvetlit pro sirsi spektrum hracu jak ten buidl funguje a jak se to hraje.

Uživatelský avatar
Vendetta
Gorebelly
Příspěvky:231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BALROG #2851

Re: Fire: EQ / Hexing / Ww / Bul kathos - T6 build

Příspěvek od Vendetta » 06.07.2014, 20:41 hod.

tak Bul Kathosi mam aj ja a hram ich uplne v inom bilde a co by som dal za thunderfury ....co mam veci pripravenych len ten mec mi chyba a nie a nie dropnut .... ale ako tie mece su fajn v zerku mi to peckuje za 50 mega ale neni som spokojny. Inac nechapem ako je mozne ze na blizz profile mi to ukazuje rukavicky s uplne inymi statami ako mam v hre tam su top rol 50% 10% a 6% + str.

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Fire: Hexing EQ+Ww T Build

Příspěvek od Cartman » 12.07.2014, 22:18 hod.

Aktualizace ; )- Nahoře

Podařilo se mi něco narollovat, tak sem to poskladal jinak, ale rád bych tam získal Witching hour a Sun keeper

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: Fire: Hexing EQ+Ww T6 Build

Příspěvek od sgtmajfoley » 21.07.2014, 14:32 hod.

Neviem co je na tom experimentalne lebo tento build som mal od zaciatku ako som poskladal EQ set... jedine zmeny co su tak to ze mam vsetko do offense lebo defence pri unity clovek nepotrebuje, je to nesmrtelne tak ci tak a pouzitie sprintu namiesto battlerage.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/sgtm ... o/43103189
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Fire: Hexing EQ+Ww T6 Build

Příspěvek od Cartman » 21.07.2014, 15:55 hod.

No, bylo to poskádané jinak, jen sem dal aktualizaci teď, ale všimni si, že když skočí a točíš, tak hexiny jen ubírají dmg(nereagujou po tom skoku na Ww), než aby přidávali, takže sem se na to vykvák, momentálně : ) KDyž skočíš, popojdeš a točíš, tak se dmg přičte, místo odečte, ale když ti někdo dá cc nebo te odhodí a točíš, tak zase ubere, má v tom prsty ten EQ leap bych řekl, odzkoušej a koukej na dmg : )) Nějak ty hexiny blbnou

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: Fire: Hexing EQ+Ww T6 Build

Příspěvek od sgtmajfoley » 23.07.2014, 15:48 hod.

Tak to je od zaciatku... vzdy si sa musel trosku pohnut predtym nez si zacal leapovat znova alebo WWckovat.
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

cabes
Wraith
Příspěvky:175
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:cabes#1625

Re: Fire: Hexing EQ+Ww T6 Build

Příspěvek od cabes » 26.07.2014, 12:00 hod.

na ptr to uz opravili a mozes z miesta skakat alebo tocit ww a pridava ti hexing pants dmg

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: Fire: Hexing EQ+Ww T6 Build

Příspěvek od sgtmajfoley » 28.07.2014, 14:56 hod.

Tak to je cool
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

cabes
Wraith
Příspěvky:175
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:cabes#1625

Re: Fire: Hexing EQ+Ww T6 Build

Příspěvek od cabes » 29.07.2014, 13:05 hod.

a este su na PTR vylepsene 2H zbrane tak som si dal maximus a pridalo my to dmg oproti 2x1H ale zas ubralo + fire dmg a neaku str.dalej som niekde zohnal belt co dava rend 2x na target tak to tiez nebolo najhorsie namiesto ww.no a nakoniec som este behat rift s EQ a perma ancients:D 2H imortal weapon hop hop skok:DD

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Fire EQ: Hexing+ EQ(fire) + Ww (cold)

Příspěvek od Cartman » 25.09.2014, 21:35 hod.

Aktualizováno na patch ; )-

EQ se asi nevzdám, momentálně to hraji takhle, Raekor mě nenadchnul(zkoušel sem ho 2 týdny) a v partě je ten EQ k užitku, kor Cold, který střídám s Fire.

Zajímalo by mě ale, co maxujete? CC+CD nebo AS? Já už zkoušel oboje, ale nvm : ) Dcl by mě zajímala odpověď vzdejších "profláknutých" barbarů hulkxxxl a DrSma ; )- :D

Crit to sice neukazuje, jako takový, ale crituje to, jelikoz mi to ukáže tick i přes 150M, ale AS by mělo přidat rychlost ticku za sekundu ne?


Pome diskutovat ;D

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Fire EQ: Hexing+ EQ(fire) + Ww (cold)

Příspěvek od DrSma » 25.09.2014, 22:22 hod.

Psycho píše:Dcl by mě zajímala odpověď vzdejších "profláknutých" barbarů hulkxxxl a DrSma
:twisted: si piš :twisted:

Z maxovacího výběru mám já jasno. (konečně nějaká jednoduchá odpověď :D ) Moje pořadí je CC-CD-AS. AS dlabu úplně. Vždycky mi přišel lepší účinek velký rány jak jít přes AS. - AS je lehtačka pro ženský :D (taky jsem vždy preferoval 2h)

PS: pane psychopat, protože mě můj dosavadní build EQ+IK dneska totálně zklamal, rozhodl jsem se všechno shodit ze stolu a rozhodl jsem se začít stavět "super CDR EQ Fire build" z čistý vody :twisted: - na T6 maká hned velice dobře. Na test GR je zatím moc brzo...snad to nebude slepá cesta, protože EQ+IK mi v tuhle chvíli už tak přijde..

EDIT: ano, AS by ti měla rychleji tikat EQ

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Patch 2.1.1 EQ(fire) + Ww (cold) + Hexing

Příspěvek od Cartman » 25.09.2014, 22:28 hod.

Tak dík ; )- Taky se na to AS vyfláknu.

Taky sem o tom dnes přemýšlel o tom CDR. Mám jen 30% aby to krásně navazovalo, ale bojim se, že kdybych dosáhnul 60%, což se dá v poho, bylo by to až moc na ukor dmg, a to, že bych měl leap každý 4s, by to možná nezachránilo. Nvm no = /

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Patch 2.1.1 EQ(fire) + Ww (cold) + Hexing

Příspěvek od DrSma » 25.09.2014, 22:36 hod.

Taky nevim, proto to jdu otestovat >:D
Mám teď necelejch 50%

Chci to celý postavit na EQ a passivce Berserker Rage..(samo pak Brawler a taková ta barbaří dmg klasika..)

Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče

Re: Patch 2.1.1 EQ(fire) + Ww (cold) + Hexing

Příspěvek od Cartman » 25.09.2014, 22:39 hod.

No, každopádně dej echo, to mě zajímá ; )-

Líbí se mi, že lidi tu jedou podle svýho, hlavou proti zdi, a ne Raekor jako 99% lidí. Hodně lidí mrkne žebříček a jede podle toho.

Když jedu třeba ten cold EQ s tim cold Ww, to je do praty uplná lahoda! A všems e to líbí a vezmou mě mezi sebe:D Než s Reakorem = /

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“