Jak dál

Odpovědět
Langoslittle
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LANGOSLITTLE #2767
Jak dál

Příspěvek od Langoslittle » 03.06.2014, 19:08 hod.

Zdravím celou komunitu. Jsem v Diablu úplný nováček a tady na fóru také. Snažil jsem se ho pročítat ale je toho spoustu a navíc se pořádně neorientuju v těch zkratkách.. :)
Diablo hraju přes měsíc takže nemám ani nasyslený goldy z aukce.
A tak se ptám jak dál se svým wizzem. dávám experta i mastera celkem v klidu ale nejsem schopnej přejít na torment. Obyč moby dávám jakš takš ale u lepších už chcípám. Upřímně nechápu jak někdo může mít 600k dmg s podobne.. :)
Skouším hrát lighting, proti bosům zapínám archona.
Můžete mi poradit co dál dělat? Platí že čím budu chodit větší obtížnost tím budou lepší itemy? Nebo to mam rychle kosit na normal...
Pomohla by nějaká jiná pasivka? Někam něco chodit farmit pro něco konkrétního?
Nebo sem v normě a stačí jen hrát a ono časem vypadně něco co mě zvedne?
Jsem lama :wave: a tak budu vděčný za jakoukoliv odpověď.
Díky
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Lang ... o/43936973

Innominate
Quill Rat
Příspěvky:7
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Innominate#2901

Re: Jak dál

Příspěvek od Innominate » 03.06.2014, 20:44 hod.

Čau, zkus pro začátek vyměnit šutr ve zbrani za zelený.

Langoslittle
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LANGOSLITTLE #2767

Re: Jak dál

Příspěvek od Langoslittle » 03.06.2014, 23:53 hod.

Tak jsem je vyměnil + jsem našel novej prsten a je to lepší. Ale uzraela jsem stejně pižlal 8 minut....

Uživatelský avatar
hanacius
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:hanacius#1110

Re: Jak dál

Příspěvek od hanacius » 04.06.2014, 07:26 hod.

Jelikož hraju fire a arcane wizarda tak co se spellů týče ti asi moc neporadím. Lightning wizard je prý o něco slabší....

Co se týče tvého gearu (aspoň pro začátek):
- do brnění 3 sockety, ne 1
- ramena a boty ti přidávají dmg do spellů, který nevyužíváš - tozn. rollnout ray of frost, electrocute nebo něco co využiješ
- obecně sehnat itemy, který ti dají +xy% to lightning/cold skills
- obecně rollnout na itemech critical hit chance/damage (ideálně v poměru 1:10)

Být tebou, hrál bych nejvyšší možnou úroveň, kterou jsi schopen zvládat a přitom moc neumírat. Lepší gear dřív nebo později padne....
Nevím jak jsi na tom se sety, ale bonusy určitých setů by tě hodně boostly - Aughild´s, Blackthorne apod.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Jak dál

Příspěvek od Mlok » 04.06.2014, 07:49 hod.

Máš ten build naprosto chaotický. Předělat potřebuje snad úplně všechno:
- nejprve se rozhodni co bys vlastně chtěl hrát za build, jednollivé skilly si můžeš snadno zkusit, co ti nejvíce sedí
- u buildu vyber jeho zaměření na jeden element

Pokud to zatím má být light. build (usuzuju dle bracerů a magic weapon), tak:
- změň si Archona aby dával light dmg, tedy na puwer power
- vyber si jeden arcane spender který dává light dmg (tedy skill, který spotřebovává arcane power) a vyhoď Ray of frost a Wave of force, které nemáš light. dmg
- tím ušetříš jednu pozici, tam dej nějaký armor dle preferencí
- diamond skin nemůžeš potřebovat na tak nízké obtížností s tak vysokým tougness, místo toho si dej black hole Supermassive
- na armoru udělej 3 díry
- postupně až budeš mít, tak všude dej lepší gemy
- u výbavy začni craftit, tím urychlejší zlepšení výbavy, plánky teď padají hodně, takže jistě budeš rychle mít dost použitelných plánků, craftil bych i nějaké sety i když nemáš zatím RoR

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Jak dál

Příspěvek od Mlok » 04.06.2014, 07:56 hod.

Nebo pokud se rozhodneš pro jiný element, tak opět dle toho upravit skilly a výbavu (tedy i na wristech změnit na ten vybraný element).
Improved archon (který máš použitý) dává arcane dmg.

Langoslittle
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LANGOSLITTLE #2767

Re: Jak dál

Příspěvek od Langoslittle » 04.06.2014, 09:32 hod.

Děkuju moc.
hanacius: Mám aughild set, ale je na 42 lvl. kdyz ho nasadim tak mam o 2 třetiny horší dmg i tougness. A když ho chci vycraftit tak mi stejně dá na 42lvl. To musím najít plánek na Aughilds set 70 lvl?

Mlok: Udělal jsem to tak.
Jen nevím jaký dát ten "jeden arcane spender který dává light dmg". Všechny secondary utoky nebo ty co nějak davají damage nejsou light... Prozatím tam mám teleport protože když jsem vyhodil wave of force tak nemám žádný knockback nebo něco jak se dostat ze skupiny mobů.
Lepší gemy stojí spoustu peněz.. :) ale dělám na tom
A plánků mám dost, jen mi přijde že samý blbosti.. a matroše taky neni moc.
Co je RoR?
díky

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Jak dál

Příspěvek od Mlok » 04.06.2014, 09:45 hod.

Se skupinou mobů hodně pomůže právě black hole a obzvlášť Supermassive, kde je větší dosah.

S AP spenderem na light moc neporadím. Light variantu Archona bych sám nehrál a šel určitě do fire nebo arcane.
Můžeš zkusit Arcane Orb - spark a Wave of Force Static Pulse.

RoR - vypadlo mi tam písmeno. Mělo tam být RoRG (Ring of Royal Grandeur). To je do budoucna nutnost pro pořádný Archon build (i pro spoustu jiných buildů). Získáš ho z bounties ACT1. Dle štěstí to může být za chvíli a nebo také až za hodně dlouho (tzn. pár desítek bounties a nebo také více stovek bounties).

Oproti tomu co máš za výbavu, tak můžeš získat u téměř všech věcí lepší věc v podstatě z jakéhokoliv plánku. Vyber pro začátek ty které mají snadno dostupné esence. Úplně nejsnažší je Ashera. Z lepších setů se slušně získává esence na Aughilds. Protože ale nedáváš vyšší torment, tak budeš mít i získávání esencí obtížnější (na nízké obtížnosti je malá šance na drop esence).

Nový plánek nepotřebuješ určitě, protože jakmile jednou plánek použiješ a už kovář umí daný recept, tak znovu už nikdy daný plánek nepůjde.

Uživatelský avatar
hanacius
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:hanacius#1110

Re: Jak dál

Příspěvek od hanacius » 04.06.2014, 10:04 hod.

Lightning wiz nebude rozhodně snadná cesta ale fandím ti...
Být tebou vybral bych si radši Fire, Arcane případně Cold...
Fire je rozhodně nejsilnější dle mě ale všechny buildy mají něco do sebe a navíc je to především všechno o tom jaký seženeš gear...
Já například jen výhradně Arcane wiznu, jakmile padnula WandOfWoh tak jsem si musel nalevelovat další wiznu na Fire. Je fakt, že moje Fire wizna je po pár týdnech hraní pořád v plenkách ale rozhodně je znát ten potenciál Fire dmg.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Jak dál

Příspěvek od Mlok » 04.06.2014, 10:46 hod.

Light. wiz má aspoň jednu výhodu do začátku a to variantu Archona. Pure power ne nejlepší varianta dokud není dobrý gear s CDR (klidně bych řekl i navíc dokud není Vyr set). Bez CDR na výbavě to udělá skoro celých těch 20s rozdílu čekání na Archona (celých ne, protože už má evocation, takže to bude přesně 16s rozdílu, tedy 96s x 80s).
Tady pořád pěkně štve, že musím hrát improved archon když ještě nemám Vyr set. Kdybych mohl hrát pure power pro arcane variantu, tak budu i bez Vyr setu daleko spokojenější.

A tím mi napadlo, že tu nepadla další připomínka ohledně výbavy. A to socket na helmě. Tedy ten rerollnout i na tu stávající a na všech dalších si hlídat aby byl. A dát diamond na CDR. Zase protože není ještě jinde na výbavě CDR, tak to bude znát o to více.
Z paragonu pak přidávat body do CDR.

Langoslittle
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LANGOSLITTLE #2767

Re: Jak dál

Příspěvek od Langoslittle » 04.06.2014, 14:30 hod.

Light wize jsem si právě vybral proto že všichni tady tvrděj že stojí za prd a nikdo za něj moc nehraje.... ja vim sem divnej.. :D
Až k tomu v noci sednu hodim si tam ten arcane orb.
+ teda snažit se zvyšovat CDR kvuli archonovi, chance a damage critic, a snažit se rollovat na itemy spelly co používám + lepší šutry?


A ten aughilds set. Mám plán i kovaře na 12 lvl ale když ho zkusim vycraftit vypadne mi vždy jen od 42 levelu a ne 70lvl. Je to bug? nebo delam neco špatně?

Gandy
Quill Rat
Příspěvky:46
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Gandy#2260

Re: Jak dál

Příspěvek od Gandy » 04.06.2014, 15:00 hod.

Aughild sety existuji dva. Jeden pro lvl 42 a druhy pro lvl 70. Zrejme mas planek jen na set pro lvl 42.

Pokud se chces rychle dostat na torment tak doporucuju nesoustredit se na konkretni build. Ze zacatku farmit normal (mel bys ho i bez poradneho equipu cistit pekne rychle), dokud nesezenes nejake zajimave legendarky kolem kterych budes schopny postavit pouzitelny build + dokud nenasbiras planky na craft. Zajimave na craft jsou hlavne Aughild, Born a Captain Crimson sety. Pak uz bys mel byt schopny dat dohromady nejaky build se kterym budes moct farmit T1 a teprve pak ma smysl premyslet jaky build chces dal stavet.

ikski
Fallen Shaman
Příspěvky:64
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:ikski#2800

Re: Jak dál

Příspěvek od ikski » 04.06.2014, 15:33 hod.

kdyz uz light wize tak radeji
Electrocute - Arc Lightning
Armor prehodit na Energy - prismatic
hrat na blizko k tomu pridat pasivku Audacity

s tim sem se dostal na T2 celkem v pohode... ale tobe chybi gear ... hraj rifty gembly orby a behem 5 hodin budes uplne nekde jinde.

Langoslittle
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LANGOSLITTLE #2767

Re: Jak dál

Příspěvek od Langoslittle » 17.06.2014, 11:40 hod.

Zdravím, po čase se hlásím abych ještě jednou poděkoval. Jak za rady tak ale hlavně za to že jste mě to vlastně naučili hrát. Vůbec jsem totiž před tím takhle nepřemejšlel. Házel jsem tam a nosil s sebou co se mi libilo a o takový CDR jsem neměl tušení :)

Teď už se aspoň nestydím připojit se na public hru... http://eu.battle.net/d3/en/profile/Lang ... o/43936973 a furt je co vylepšovat.
Do ruky chci thunderfury,taky by se hodil Tal rashas armor a asi nějaký rukavice. Botky se mi moc měnit nechce, líbí se mi ta ohnivá stopa :) shouldry a offhand rollnout na nějaký light spell. A šutry no... :) nejsou goldy.
pak taky vyhodim asi storm armor a dám něco jinýho.
A pak si myslím že bych mohl být celkem spokojenej.. :)

Odpovědět

Zpět na „Wizard“