Arcane mines Wizzard

Odpovědět
Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Arcane mines Wizzard

Příspěvek od Antabus » 10.08.2014, 02:04 hod.

Zdravím,

s tímto buildem jsem koketoval už před datadiskem, kde se dál hrát i bez primárního skillu, přesto ho však nehrál snad nikdo. Nyní si myslím, že je rozhodně použitelnější, ale hned na úvod chci zdůraznit, že se nejedná o nějaký "farm machine" build. Co ale umožnuje je, že lze jít na vysoké tormenty, kde si s trochou šikovnosti a hravosti poradíte s kde čím, ikdyž to třeba budete místy pižlat, prakticky vás nemusí skoro nic trefit, když se o to budete snažit.



Natočil jsem k tomu nějaké video, které řekne prakticky vše. Přesto krátce popíšu, o co se jedná. Wizarda zatím nijak vytuněného nemám, je to spíš co truhla, jiný wizz a WD dali.
Hlavní utočný - a debbufujicí - spell je arcane torrent s runou arcane mines. Dává solidní arcane poškození , zpomaluje po výbuchu všechny zasažené nepřátele jak v pohybu, tak i v rychlosti útoku. Můžete mít na zemi 5 min zaráz, vyvoláváním dalších už mizí dříve ložené, na to pozor, protože potíž tohoto kouzla je v 2sekundovém cooldownu na "odjištění" miny, což je pravděpodobný důvod, proč se nikdy tento spell nestane široce oblíbeným. Primární spell jsem zařadil magic missile, která s offhandem mirrorball sama o sobě umí pěkně nakládat a hlavně umožnuje bojovat na dálku, což my chceme. Teleport jakožto HC hráč volím se safe passage, citelně zvyšuje odolnost, protože pokud zrovna dostáváte nakládačku - díky pasivce(viz dále) máte teleport co chvilku a tudíž 25% redukci na příchozí dmg a ještě 30% běhaní navrch k tomu. Slow time je spell bez kterého by to také nešlo, umožnuje perfektně kontrolovat dav, chrání vás před ranged útoky kterým se mužete velmi snadno vyhýbat a ještě navíc se jeho redukce na AS monster sčítá s efektem min, takže díky těmto dvěma kouzlům uděláte ze všech úplný lojzíky - viz video. Armor je spíš otázka osobních prefencí, rozhodně si lze vybrat i jiný, přesto velmi oceňuji nastackování armoru a zamražení těch štastlivců, co dojdou k wizně a praští ji. Magic missile s runou deflection vidím jako takové "must have" pro hraní na HC. Pasivky opět s přihlednutím k tomu, že nechceme umřít - unstable anomaly - jasná věc. Illusionist je podle mě strašně přehlížená pasivka, přitom je výborná, v tomto případě slouží hlavně jako ochrana, ale dá se využívat i v rychlofarmících buildech, kde s teleportem skáčete co chvilku a tím získávate 30% bonus na běhání téměř permanentně. (bonus funguje i po každém ze dvou skoků s runou wormhole) Na videu jsem si pohrával s temporal flux, je fakt že to zpomelení 80% oproti 60% ze slow time nebo min je znát dost( zde se redukce nijak nesčítají ) ale lze se bez ní obejít a volit např dobré arcane dynamo, co nám pomuže s DPS. Poslední jsem zařadil unwawering will - sice jako hřebík úplně nestojíme, místama -podle obtížnosti- si človek i celkem zaběhá a zakituje, ale přesto se mi zdá v tomto buildu použitelná ze zbylých nejvíce.
Takovýto wizzard nemá žadný problém s přežíváním, je vysoce odolný a připravený vyřešit docela hodně problémů, je dobrý do party, protože jeho schopnost ovládat dav je famozní a navíc dost znatelně snižuje příchozí poškození, což ocení zejména meele postavy. V páchání škod je řekl bych tak průměrný, v tomto ohledu jsou rozhodně lepší buildy ale slabý mi fakt nepříjde. Styl hraní je naročnější, je potřeba brát v potaz 2sec zpoždění, jedná se o takový ten zaškodnický boj, pokud možno z uctivější vzdálenosti vše necháme utahat a umřít. Jelikož jste vždy rychlejší než protivník, není to zas tak složité ;)

Vaše názory, nápady a připomínky sem !

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Arcane mines Wizzard

Příspěvek od Darkness » 10.08.2014, 09:56 hod.

pohoda, jen par drobnosti, chybi mi tam pasivka blur a mas podle mne zbytecne 4x nejake zpomaleni- slowtime, arcane mines, tempolar flux a jeste chilll/freeze efekt storm armor, to uz by bylo mozna lepsi tam hodit neco co opravdu snizi poskozeni - treba WoF/deliberating force, atp a prijde mi ze nemas jak vyuzit APi, mas furt plno... :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcane mines Wizzard

Příspěvek od Antabus » 10.08.2014, 11:28 hod.

Filosofie toho buildu nestojí na tom, že nahustím redukce ala sem tank, stojím mezi moby a vše přežiju - proto blur a používaní WoF - která vyžaduje meele hraní - není správná cesta. Navíc jsem neporozuměl, za co bys chtěl tu WoF dát. Snad ne za armor, který sám dává redukci 12% meelee, nastakovaný zvedá o 3*20% armor a ještě nepřítele zamrazí takže po jeho utoku myslím 3 sec nedává žadný dmg ?

Je to právě zcela opačně, pojato mnohem více takticky. Není zaměr vydržet co nejvíce ran, je záměr jich co nejméně dostat, což je mnohem efektivnější než cokoliv jiného. Je dobré myslet na to, co vydržím, ale vždy vyjde lépe dostat 2 rány naplno než 10 ran s 10-20% redukcí.

temporal flux jak jsem psal není nutnost, pomáhá, když se člověk učí s tímto hrát, je více času na manervování.
Naposledy upravil(a) Antabus dne 16.08.2014, 11:57 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Arcane mines Wizzard

Příspěvek od Darkness » 10.08.2014, 12:28 hod.

To sice chapu, ale blur je prilis dobra pasivka, abys ji na vysokou obtiznost nemel. Proti affixum co hazou elity ti zadne zpomalovani nepomuze.

WoF byl jen prvni priklad co me zrovna napadl. Vic by ti do buildu asi pasovala Blackhole/Spell steal - ktera zaroven snizuje dmg mobum, zvysuje tvoji dmg a navic si moby muzes stahnout tam kam hodis predtim nebo potom miny. Na videu jsi mel furt plnou AP, ja bych se klidne vykeslal na signiture spell, ale nevim jak by to pak vychazelo v zavislosti na tve vybave, jen napad ...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arcane mines Wizzard

Příspěvek od Antabus » 10.08.2014, 12:56 hod.

Prozkouším to, díky za reakci a nápady.

Odpovědět

Zpět na „Wizard“