Torment only challenge - Season 2

Diskuze týkající se Hardcore způsobu hry.

Hlasování: Zůčastníte se TORMENT ONLY CHALLENGE?

ANO
9
60%
NE
6
40%
 
Celkem hlasů: 15

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od Antabus » 10.02.2015, 12:12 hod.

TORMENT ONLY CHALLENGE

níže psané není žádný zákon a může se upravovat, měnit. Je to záležitost, kterou si tvoříme my, fanoušci diabla 3 a měla by být k obrazu našemu, takže se nebojte ozvat a diskutovat.

O co jde?

Určena odvážlivcům, co si chtějí užít diablo " po staru" . Nehoníme se za předměty, co největšími čísly a žebříčky, cílem je pokořit obtížnost hry a dohrát kampaň, tedy projít všechny akty, dokončit příběh a zabít Malthaela na torment 1. Pro rozptýlení případných pochybností, samozřejmě se bavíme o hraní hardcore.

Co je potřeba udělat pro to, abych se mohl zúčastnit?

Pro potřebu dodržení pravidel výzvy je potřeba nehrát sezónu dvě jinak než v rámci challenge. Založíte postavu novou, nastavíte obtížnost TORMENT 1, zapnete kampaň mód a můžete vyrazit na vaši cestou za slávou. 8-) Váš postup hrou se bude zaznamenávat zde na fóru, je potřeba aktualizovat váš postup hrou - vložíte příspěvek s tím, kam jste se probojovali, případně s kým a váš battle tag. Využitejte též možnosti připojit se do komunity TormentOnlyChallenge.

Startujeme 13.2.2015 v pátek od 18: 00

KONEC výzvy 5.dubna 2015


Jaká jsou pravidla výzvy ?

V první řadě je potřeba dodržet výše psané, vaše účast na sezóně musí být omezena jen na působení v torment only challenge. Tímto bude ohlídano hned několik pravidel, která jsou všichni účastnici povinni dodržet, pokud stojí o zařazení do výzvy. Je zakázáno využívat jakkýchkoliv výhod ( paragon body, suroviny, goldy, předměty), které jste nezískali svou postavou v rámci výzvy. Hraní v partě je pochopitelně povoleno, ale rozdíl v lvlech postav v rámci party nesmí být vyšší než 4 včetně ( tedy parta 11lvl,12lvl,15lvl je ještě OK , parta 11lvl, 12lvl a 16lvl už porušuje pravidla ) Je zakázano zvětšovat truhlu ve městě a je zakázano do ni cokoliv ukládat, suroviny nebo kameny noste v inventáři své postavy. Je zakázano skladovat a následně předávat jakkékoliv předměty mimo situaci při hře v partě, zde si samozřejmě můžete předměty předávat mezi sebou.
Je povoleno mít rozehráno jedním hráčem více postav v rámci výzvy, stále ovšem platí, že i mezi svými postavami je zákazano předávat si jakkékoliv předměty.
V případě smrti postavy může nová postava využívat artisanů a goldů, získaných předešlou zesnulou postavou. Není povoleno využívat však žadných jiných výhod plynoucích z předešlého hraní. Pokud mrtvá postava dosáhla 70lvl a získala již nějaké PL lvly, je přísně zakázano využívat PL body na jakkékoliv jiné postavě. *
V případě, že vlastníte v challenge hranou postavu, jenž už získala paragon levely a tedy i paragon body, můžete je na této postavě použít.
Je povoleno hrát výzvu pouze v kampaň módu.
Jakožto moderátor této výzvy si vyhrazuji právo na vyžádání podrobnějších informací o postavě, jako jsou screenshoty ze hry a jiné doprovodné infromace k postavě. Při nespolupráci to budu brát jako pokus o podvod.

Nechci aby to bylo moc direktivní, ale pamatujte na to a berte v potaz, že na dodržování pravidel budu dohlížet a pokud bych zjistil, že je někdo porušuje, jeho účast zde vymažu. Jedem takto pro sebe a pro zažitky, tak si to nekažme. Pokud chcete hrát snadno a rychle, hrajte diablo tak, jak je teď bez výzvy. Věřím, že s tím nebude problém, ale přesto to raději předesílám dopředu.


Jak se dozvím o ostatních hráčích, učastnících se výzvy?

Zde v tomto vlákně nebo připojením se do komunity na battlenetu. Název komunity je TormentOnlyChallenge. Pro aktuální informace je třeba, abyste sem vkládali příspvěvky o svém postupu výzvou, to vám pak usnadní hledání parťáků pro hru.

Jak se určuje postavení v Listině tormentorů?


V první řadě je to podle levelu vaší postavy a toho, v jaké části kampaně se nachází. Pro vyhodnocování těch, co budou úspěšní a náročnou výzvu dokončí bude rozhodujícím faktorem gameplay čas a fakt, na kolikátý pokus se pokoření výzvy povedlo. Přesný klíč ještě ujasníme průběžně.


LISTINA TORMENTORŮ :

AKT I

Insane #2372 (4)

Writt #2656 (1)

annihilus#2539 BARB 13lvl (0)

Hulkxxxl#2541 CRUS 16lvl(1)

Moonfear #2103 WD 28lvl (2)

AKT II



AKT III

iPetrB#2808 DH 52(3) DEAD

AKT IV

SirBenni #2120 DH 64lvl (0) - odstoupil

AKT V




-----------------------------------------------------------

HAIL TO CHAMPIONS !!!!

1. Mira #2109 MONK 70(15) lvl (14hodin, bez RIPu)
2. Antabus#2689 WIZ 70(15) lvl (14hodin, 1 RIP)
3. SuperSheep#2120 DH 70(13) lvl (1 RIP, čas? )
4. Armada #2262 BARB 70(13) lvl (5 RIPů, čas ?)
5.-7.DaweMorrales #2722 CRUS 70lvl (18hodin, 2 RIPy)
5.-7.hnu5ak #2242 WIZ 70lvl (18hodin, 3 RIPy)
5.-7.JimmiSVK #2473 WD 70lvl (18hodin,2 RIPy)




Příspěvek stále ve výrobě :)
Naposledy upravil(a) Antabus dne 29.03.2015, 16:01 hod., celkem upraveno 21 x.

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od hulkxxxl » 10.02.2015, 13:03 hod.

díky za video koukám že t6 je asi utopie :D

je tu ale ten problém že budeme muset všichni vyexpit na lvl70 aby se dal t1 rozjet, pak založit novou postavu a vše prodat, ideálně ani neučit žádný plánky u kováře atd.
Obrázek Obrázek

Jimmi
Wraith
Příspěvky:185
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JimmiSVK#2473

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od Jimmi » 10.02.2015, 14:11 hod.

Good point hulk
Nepametam si ako to bolo pri season 1..jedine co si pametam je ze na moje pocudovanie sa dalo hrat adventure mode od zaciatku(bez predosleho prejdenia story modu) co ma celkom prekvapilo.
Mozno budu otvorene aj vyzsie obtiaznosti od zaciatku.
Nepameta si niekto ako to bolo?

BTW podla mna v sezone by advanture mode mal zostat zamknuty pokial sa neprejde story mod..lebo takto to je bordel a nieje to ako ked zacinas od znova diablo:)

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od Antabus » 10.02.2015, 16:14 hod.

Já už si tím právě taky nejsem jistý. Určitá komplikace by to byla. Adventure mě určitě šel, snad i ty tormenty, ale mám pocit, že jen těm, co už právě měli na účtech 70lvl postavy/či dokončený příběh 5.aktu.(nevím co z toho hrálo roli, asi příběh).

Já si určitě 70lvl postavu udělám, čili klidně vyexpím ostatní. Pokud to je třeba, vzdám se svý účasti ve výzvě a budu na to např jenom dohlížet, užil jsem si jich dost. Během toho expení hráč nezíská prakticky nic - stojíš na portech v HoA2 a HoA3 a čekáš na 70lvl. Proto si myslím, že není potřeba takovou postavu hned mazat, jen ji samozřejmě nikdo nebude vybavovat a může s ní hrát až po skončení účasti ve výzvě. Čas, za jaký se to dá stihnout, závisí samozřejmě na gearu a počtu lidí co pomáhají, ale do hodiny by to mělo stihnout ( se současnýma postavama to jde i za 35-40minut- ale je jasné, že takovou postavu první dny sezóny mít zdaleka nebudu)

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od hulkxxxl » 11.02.2015, 06:59 hod.

tak co jsem našel na odemčení adventure bylo normálně potřeba sejmout mathaela, to ale asi odpadne v s1 to bylo odemčený

a pro odemčení torment obtížnosti stačí mít postavu na lvl 60, takže stačí poexpit na 60 a můžeme frčet :)
Obrázek Obrázek

bolehlav
Wraith
Příspěvky:146
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:hnu5ak#2242

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od bolehlav » 12.02.2015, 14:37 hod.

tak včera na chvilku pokus T1.... slabota, proti T6 procházka růžovým sadem...VITa mobů 1,8 norm - 8k u elitek při lvl19 je proti 28k normál mob při lvl15 na T6 docela znát :D ještě nemám Leoricovu korunu a už padají gemy, tak snad by se mohl drop z Blizzu pochlapit a mohlo by to nabrat točky. Nevím, jak se T projeví při dalším posunu, ale zatím se mi T1 jeví jako schůdná varianta. Už si ale moc nepamatuju, jak moc nás trápily počáteční lvly při MPX, ale rozhodně to zkusím. Jakmile někdo dotáhnete lvl70, požádal bych o průtah, nebudu cvičit artisany, prachy pošlu do háje a jdu do toho.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/hnu5 ... o/54448981

ted na to koukám, že žlutej drop i craft je obarvenej a to jsem to určitě nebarvil....divný :(

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od Antabus » 12.02.2015, 14:59 hod.

Já jsem t1 only též testoval - nevím jak si zkoušel tu t6, ale ta je prostě podle pravidel výše psaných nehratelná, opravdu, takže nemá smysl se o ní dal bavit. T1 podle mých dosavadních zkušeností splní to, co se od výzvy čeká. Svůj první rip při solo hře jsem zaznamenal na 18lvl v cata lvl 2 u cursed chesty. Při pokusu ve dvojici DH + wizz jsme se rozhodně nenudili, DH, než jsme překonali SK, dvakrát umřel, z čehož jednou právě u skeleton kinga, dostal IK. Takže bych řekl, že rozhodně obtížnost je a s rostoucím lvlem to hezky šplhá vzhůru. Vzhledem k tomu, že při poctivém hraní bude mít každý jenom věci z dropu, co koupí v obchodě a pár pokusů na kraft, který si bude muset dobře rozmyslet, jelikož surovin bude celkem dost omezeně, tak to bude výzva jak se patří (opakované farmy lokací vzhledem k tomu, že obtížnost neustále roste s vaším lvl je podle mě slepá ulice takovéto výzvy)

Zítra nová sezóna začíná, a ač si tohle vlákno pročetlo celkem dost lidí, jsem poměrně zklamaný z odezvy - anketu odklikli jenom 4 lidi, včetně mě:D, takže mám z toho dojem, že o výzvu asi takový zájem nebude, jak jsem si myslel. Pokud zájem je, ale nelibí se vám můj návrh, tak to prosím napište, proto jsem to vlákno sem dal. :)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od DrSma » 12.02.2015, 15:13 hod.

Pokud by byla T1 moc "lehká" mohli byste zvážit krom zákazu paragonbodů vynechat i legendární Gemy ;) - to je taky dost zásadní věc v RoS oproti Vanillce.
Antabus: to vídeo jsem viděl kdysi dávno na Youtubu a vůbec netušil, že pochází od někoho odsud :) +1

bolehlav
Wraith
Příspěvky:146
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:hnu5ak#2242

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od bolehlav » 12.02.2015, 15:15 hod.

T6 je strašná pižlanice.... jednotlivý normal mob se dává tak 15-20sec a to si možná ješte troufám, z dálky Ray of Frost, jak se přiblíží Diamond skin, frost nova a couvat, dobít AP a znovu, do lvl15, kdy jsem sejmul vretched mother, toto celé bych si tipnul asi za 50minut. Včera už jen T1a ten rozdíl byl fakt osvěžující :D.

to DRSMA: paragon body jsem ani nezapínal, to dá rozum, to by byla nuda :D

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od Antabus » 12.02.2015, 17:16 hod.

drsma: šak žadné gemy, to jsem ani nevypisoval, protože do adventure modu, nějakého riftu či dokonce GR se vůbec nepodívaš, pojede se kampaň a cíl je ji dohrát. V hlavě mám spíš nějaký další postup pro ty co by úspěšně dohráli (t2,t3? )

bolehlav: jsi si jistý, že jsi měl dobře obtížnost? T6 je totiž mnohem náročnější, než jsi popsal, zabíjet 15-20sec obyč moba je totiž jenom zbožné přání...tedy pokud jsi neměl zaplé PL body že ;) Navíc jakkýkoliv hit zmanená IK už od 3lvlu- což máš když dojedš do hospody. Už jenom ti nejlehčí zombíci na cestě do města mají 300 hp na prvním lvlu a ty máš v tu chvíli utok 3.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od DrSma » 12.02.2015, 18:25 hod.

Antabus: jen se nepodceňujte, pamatuju, jak vypadala MP10 :green: - nějakej ten Gemík na T1 bych se vůbec nedivil :)
Tak postup po T1...nestačilo by prostě v S2 zkusit pro začátek jen T1? Když budete hotoví dřív, dá se jít třeba do těch riftů, nebo to prostě zabalit a dojet sezonu mimo challenge. No a v S3 jít potom T2, zkrátka co sezona to další téčko...aspoň byste si mezitím trochu orazili, může to bejt docela úmorný..
(ale já už mlčim, :oops: hrát HC nebudu, ale zaujalo mě to, MP10ka bylo super čtivo :P )

Uživatelský avatar
SuperSheep
Quill Rat
Příspěvky:31
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SuperSheep#2120
Bydliště:Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od SuperSheep » 12.02.2015, 18:53 hod.

hmmm, zrovna jsem si po roce rikal, ze bych zas zkusil D3 a co nevidim:
Nová sezóna - to by rusilo vetsinu meho handicapu v podobe neznalosti RoS a nevlastneni itemu.
Nová Challenge - jako bych se vratil tam odkud jsem odesel.
Takze bych to asi o vikendu prubnul, ale obecne bych na to mel min casu (a chuti?) nez pred rokem. Btw je potreba mit lvl70/projety act5? To mam jen na SC; na HC vubec (podle predchozich komentu snad jo)
:)

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od Antabus » 12.02.2015, 19:15 hod.

ááá sheep, ještě msstar a jsme komplet! :D Než jsem založil vlákno, tak jsem nostalgicky projížděl starý videa a vzpomínal na vás.

Pokud se pustíš do nové sezony, začínaš s čistým listem ve všech ohledech. Jak vyplynulo z diskuze, pro hraní torment obtížnosti je potřeba mít postavu aspon na 60lvl - čili moje idea je taková, že zájemce o výzvu jednu postavu na tento lvl vyepxím já, s tou hrát nebudou, pro challenge založí novou. 60lvl by měl jít velmi na pohodu a rychle. Do sezony určitě totiž skočím už zítra od 18hod. Start challenge by tak mohl být od soboty.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od dawemorraless » 12.02.2015, 20:01 hod.

Já bych do toho šel T1 bude výzva určitě. Si pamatuju jak sem si expil chary sám poctivě a kolem 50 lvl i s markýzama občas dostával pěkný šlehy za pul hp >:D V kampani sem navíc již dlouho nebyl...btw chtělo by to nějaký cíl pro přestup do Adventure modu ( T6 malta kill?) aby se taky otestovalo jak se v kampani farmí :green: ( co se týče toho protahování tak se v agony člověk v podstatě nedostane k ničemu pokud stojí na portu tudíž začátek na T se dá začít čistě)
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od Dark_Deamon » 12.02.2015, 20:03 hod.

dawemorraless píše:co se týče toho protahování tak se v agony člověk v podstatě nedostane k ničemu pokud stojí na portu tudíž začátek na T se dá začít čistě
Jen by člověk, co to čistí nesměl plnit quest, pokud by tam byl a taky by nesměl aktivovat Cursed chest, protože by z toho expící char měl goldy.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od dawemorraless » 12.02.2015, 20:05 hod.

Hmmm tak jedině protahovač by idealně musel mít nahranej 1 akt v kampani pak je problém vyřešen jestli to teda funguje jak dřív
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od Antabus » 12.02.2015, 20:22 hod.

cursed chesty jsou i v kampani, dobrý postřeh démone, protahovač je bude muset vynechávat.

Netuším, kolik lidí o to nakonec bude mít zájem, ale asi se do toho pustím, protáhnu případný zájemce (70.lvl postavu si udělam ješte v pátek večer) a nějak to sepíšu pravdila, zmoderuju a budu dohlížet že nepodvádíte :p Samozřejmě je to otevřené vaším názorům, nápadům, připomínkám, budu rád, když se do toho vloží i ostatní.

start výzvy tedy počítejte v sobotu - upravil jsem první příspěvek pro naše potřeby

bolehlav
Wraith
Příspěvky:146
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:hnu5ak#2242

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od bolehlav » 13.02.2015, 08:56 hod.

doporučil bych i jednotný název challenge postav a pořadové číslo, aby se do výzvy po RIPu nelognul někdo s normál hranou postavou a challengeři by to ani nepoznali. Máme už představu, kdo s čím půjde?

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od hulkxxxl » 13.02.2015, 09:08 hod.

já počítám barba na 99% ještě laškuju s crusem kvůli lepší pasivce

budu až v neděli pak se rád zapojím

určitě je potřeba neotevírat hru a prostě lidem vysvětlit co jedete, už se mi to taky stalo že jsem vlezl někomu do výzvy což je úplná kravina
Obrázek Obrázek

bolehlav
Wraith
Příspěvky:146
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:hnu5ak#2242

Re: Torment only challenge - Season 2

Příspěvek od bolehlav » 13.02.2015, 09:10 hod.

já bych šel asi WD, melee charu se docela bojím

Zamčeno

Zpět na „Hardcore“