Fallout 1 a 2

Další hry z rodiny RPG.
Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:
Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Garn » 28.10.2010, 11:23 hod.

Z celého Falloutu se mi líbilo tak možná vyhození Megatonu do vzduchu a hlavně ta mise v alternativní realitě. To bylo všechno. Zbytek příběhu mi přišel dost nezajímavý. Ty vedlejší mise mi přišli jak kdyby někdo během hodiny vymyslel všechny naráz. Bojový systém vcelku trapný a nezajímavý. Co se týká RPG systému, tak žádné novinky, buďme rádi za rysy... Zkusil jsem aplikovat jeden guide z F2 - maxovat energ. zbraně od začátku. Hra byla tak středně těžká kolem polivny příběhu, protože jsem to valil konvenčními zbraněmi na kterých jsem neměl žádné body. Ve chvíli kdy jsem našel první laserovou pistoli jsem až do konce hry všechno dával na jednu ránu na 10km. Místy tam i snad prosvítal Fallout se svým cynismem a hratelností, ale to jen zřídkakdy a jen na chvíli. Pro mě ta hra je prostě nudný nevyvážený template na Oblivion. Mimochodem s Oblivionem nemá F3 společný jen engine, chování postav a milion dalších věcí, ale z velké části i side questy...

EDIT: Na úcylnou AI a dementního PiP-Boye jsem zapomněl...
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Javurek » 28.10.2010, 11:25 hod.

Ještě jedna věc, Ve Falloutu 3 němělo skoro žádnej vliv na hru to co děláte. například, to, že jste vyhodili do vzduchu snad největší město, mělo na hru pamalej dopad, kromě pář řádků textu od Vašeho otce a tak 3 lidí.

Btw já zaznamenal i stejné některé zvuky z Oblivionu .)

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Jireky » 28.10.2010, 11:26 hod.

Já se přes všechno přenesl a ničeho nelituju. :roll:
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Garn » 28.10.2010, 11:55 hod.

Tak to jsi masochysta, ne hráč her. :-D Většinou se přenesu přes všelicos, ale někde mám fakt hranice.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Jireky » 28.10.2010, 12:10 hod.

Masochista*

Říkejte si, co chcete, mě je to jedno. :roll:

AI mi zas tak nepřipadla, jako sniper fakt nehraju, Pipboy je alespoň originální a žádný problémy s ním jsem neměl a Oblivion jsem nehrál.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Garn » 28.10.2010, 12:16 hod.

Sorry za překlep. A jestli si nehrál Oblivion, tak to se dá pochopit, že F3 hraješ. A co se pipboye týká, tak mě štvalo už i to jeho 3s načítání dycky když zmáčkneš TAB.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Jireky » 28.10.2010, 12:17 hod.

Tak to jsem tam neměl.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Javurek » 28.10.2010, 12:29 hod.

Dokonce i vojáci v Half Life 1 mají větší inteligenci a to je už sakra stará hra.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Garn » 10.11.2010, 22:52 hod.

Tak jsem se nechal přesvědčit Javůrkem a zkusil jsem FNV... Jako no, jo, hraju to... Jako je mi jasný, že v příběhu jsem tak na začátku, ale ta hra, to je bug nad bug. Od tristních chyb v konverzacích a dialozích přes sekání v textuře, špatné spawnování enemáků (někdy je mám na radaru a v reálu nejsou, někdy naopak, někdy je vidím na 2km a někdy vidím jak se objeví 2m nad zemí a dopadnou) až po dementní chyby hry z nichž nejzajímavější byla ta, kdy se mi během animace smrti hodil autosave a hra potom při načítání toho savu padala... 45 minut hraní v háji. Třešničkou na dortu je pak fakt, že při Alt+TAB mi hra spadne. Za zmínku ještě stojí, že při poškození nohy nepoznáte, jestli se vám seká hra nebo jestli jde o efekt. Další faily z F3 zůstávají jakože při vstoupení do místnosti okamžitě nahodím VATS, rozhlídnu se, kolem mě 4 borci, okamžitý autosave a během první akce ve VATSu mě rozstřílí na kousíčky tak malé, že mě ani lupou nenajdete. Jedna z pikantních byla administrativní budova věznice NCR. Šlo mi o víc jak 2 hodiny hry, takže po 15-ti loadech jsem to konečně vystřílel za použití celýho inventáře... Situace kdy cíl - člověk přežije 4 kulky do hlavy z karabiny radši nebudu zmiňovat, to není chyba hry, ale je to více než úsměvné. :D

Zatím hodně pozitiní byl ten blázen v Novacu, ten sniper v dinosaurovi a jeho mise (jen závěr) a ti zombáci (Megaton style). Ještě bych rád zmínil některé věci jakože zabíjení gangsterů vám karmu přidává a když jim ukradnete zásobník do půlpalcové sniperky, tak to karmu snižuje? WTF ???!!! :D

EDIT: Jo jinak VATS sám o sobě je úplně hráblej... Jediný hlubší využití vidím v tom, že když si dáte lepší obtížnost jak normal, tak strafujou jak prasata, takže je bez VATSu netrefíte. Jinak o vyšší obtížnosti bych mohl napsat kapitolu samu o sobě, hraju to na 4. z 5ti.

EDIT2: I když teď nad tím přemýšlím a ten strafe asi nebude způsobený obtížností, ale spíš špatnýma texturama, jak tak koukám. :D
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Javurek » 10.11.2010, 23:50 hod.

Já v půlce hry přestal VTAS úplně používat. Ono Ve FNV jde hlabně o herní opbsah, ten je dobrej, bohužel herní engine je jak jsi psal úděsnej. Za to ale může bethesda .)

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od damagedeath » 11.11.2010, 08:47 hod.

Jak už jsem kdesi psal, já jsem za F3 vyhodil velký money a byl jsem hodně zklamaný a je to také hlavně uzpůsobený tím, že jsem miloval 1 a 2...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Fraxinus » 11.11.2010, 08:57 hod.

Tak Bethesda? To mě nepřekvapuje. U jedné hry Daggerfall nasekali kdysi dávno tolik chyb a bugů, že hru vůbec nešlo ze základní instalace dohrát, jenom spustit ji byl docela úspěch. Betatesting jim asi nic neříká.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od damagedeath » 11.11.2010, 08:58 hod.

Tak když si vzpomenu na bugy v Morrowindu...no to je na dlouho

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Vorvy » 12.11.2011, 16:34 hod.

1) toto tema by asi zaslouzilo prejmenovat na fallout series, pze uz se tu tak nejak odbiha do vsech dilu
2) konecne jsem se zmohl ke 3 dilu a: nejsem z toho tak zklaman jako nekteri tady.. je to mozna tim, ze diky staremu pc, na kterem se nedalo hrat nic jineho nez Fallout 1,2,tactics, Diablo a HoMaM, nemam na hry takove naroky, bo jeste hur nemam s ostatnimi moc zkusenosti.. co mi ale vadi je dost odbyta grafika (ktera na hru co zabira tolik mista na disku stoji za starou backoru), NPCcka, celkove omezene moznosti postavy zatimco sve dovednosti muze rozvinout velmi snadno.. zatim jsem zhruba v polovine hry a uz mam svuj klasicky F2 "build" hotov, takze v podstate vsechno davam na 1 az 2 rany se zbrani, kterou taham uz od zacatku hry.. schazi mi tu take nahodna setkani a hlavne rychle cestovani ( lze bohuzel jen mezi jiz objevenymi lokacemi) co me ale dostava je celkova atmosfera, audio stranka mi prijde uplne dokonala..
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od ZOMB » 12.11.2011, 16:57 hod.

trojka je obecně nepovedená, to je známé, proto, když jsem si vybíral co si zahraju, tak trojak šla z kola ven...
místo toho hraju Fallout: New Vegas, což je mnohem povedenější hra (podle kritiků, já sám nevím)
... ale stejně i mě tam chybí náhodná setkání ze dvojky, ale zase cestování je vyřešeno pěkně
ale i tak je fallout 2 legendou, stejně jako Diablo 2 ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Vorvy » 12.11.2011, 17:11 hod.

prave, na F3 se nesmi koukat jako na nasledovnika F2, ale jako na strilecku ktera vyuziva prvku klasickeho falloutu, ktera i tak neni uplne zdarila, presto celkem zabavna.. FNV je dalsi v poradi, tak uvidim :D
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Jireky » 12.11.2011, 17:29 hod.

F3 je jedna z mých nejoblíbenějších her. Nemá přesně tu atmostféru F1 a F2 ale je to decentně udělaná hra, která si to mlácení pres hlavu nezaslouží.

Jinak, ZOMBe, když hraješ F:NV, prakticky hraješ F3, protože to je úplně ta samá hra s novým světem a několika málo fíčurami navíc. Zrovna u F:NV zastávám názor, že si s tím mohli ještě hooodně vyhrát.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Garn » 12.11.2011, 17:34 hod.

F:NV > F3, ale je to furt Hoblivion.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Qoliker » 12.11.2011, 19:05 hod.

Jediné, co má F:NV společného s oblivionem je engine, kde i ten doznal jistých změn. Pokud rozdíly nevidíš, tak si to asi nehrál. :>
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Luk-ass
Fallen Shaman
Příspěvky:52
BattleTag:Krusty#2943

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Luk-ass » 12.11.2011, 19:23 hod.

F3 hodne zklamal aspon na prvni hrani na to druhe uz to nebylo tak zle.
F:NV perfektni atmosfera starych falloutu hlasky,mysleni moznosti 3 ruznych taboru mi dost pripomel gothic. Celkove F3 a FNV beru spis jako gothic hru nez jako stary dobry fallout.
Edit: Oblivion sem nikdy nehral a nikdy me to nebavilo :)
HC Athena MAzon 28 lvl
HC Givemepain berserk barb lvl 33

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“