Fallout 1 a 2

Další hry z rodiny RPG.
Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104
Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Vorvy » 15.03.2010, 15:41 hod.

ale v okamziku kdy dohrajes, v new renu od toho ozraleho kneze dostanes prirusku k fallout 2, ktera ti vsechno zvedne na max, tedy 300% a da ti 20k zkusenosti.. take ve vaultu se lze napojit na pc a za kazde pripojeni taky dostanes kopu xpcek, takze nejni problem za 10 minut mit lvl 60, vsechny perky a 1200HP :Diablo
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Alyx » 15.03.2010, 18:29 hod.

Vorvy:
To všecko přece vím :wink: Akorátže zčásti i kvůli tomuhle, že máš už úplně všecko nejlepší, co můžeš mít atd. to pak už není ono...Ale o tom kompu se zkušenostma jsem teda nevěděla :Diablo Stejně by mě to ale už pak nebavilo :?
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Vorvy » 15.03.2010, 18:44 hod.

jsou ale mista, ktera normalne nevymlatis, se mi stalo ze jsem nekde kosil nejaky mesto nebo lokaci a stejne jsem RIPnul :D ..me uz to pak taky moc neba, ale jen tak jako odreagovani si to na 10 minut pustit a vymlatit navarro boxerem apod :wink:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Vorvy » 03.10.2010, 16:24 hod.

tak uz jsem konecne doparil FT, popravde receno uz me nelaka si to zahrat znova, takze nasledoval okamzity uninstal.. pribeh tam v podstate nebyl zadnej a hra nebyla ani zdaleka tak otevrena jako F2.. pouhe 3 konce memu dojmu moc nepridaly.. autori mohli byt kreativnejsi a mohli vytvorit i nejake non-military mise (ne ze bych byl pacifista, ale preci: "dojdi, zabij, prines" me proste nemohlo uspokojit).
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Javurek » 03.10.2010, 17:46 hod.

O tom bohužel tactics byl, spíš bojovka než kecačka. Přitom ta grafika vypadá celkem hezky. Fallout 3 je propadák. Z pohledu hráče co nehrál 1 a 2 je to sice docela dobrá hra, která nějaký ten čas vydrží(když máte DLCčka), ale pro hardcore hráče F1 a 2 je to propadák. Navíc je to i nechutně zabugované alá Oblivion engine.

Jsem zvědavej na Fallout new vegas

Uživatelský avatar
Luk-ass
Fallen Shaman
Příspěvky:52
BattleTag:Krusty#2943

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Luk-ass » 03.10.2010, 18:29 hod.

F1 moje srdcovka F2 jedna z mych best her. F3 totalni zklamani na F1 sem ztravil mesic na F2 sem ztravil pul roku a na F3 3 dny. Uz se tesim az vyjdou ty 2 mody co se chystaj na F2.Chvilku sem zkousel modovat v tom programu ale je to strasne slozity.
HC Athena MAzon 28 lvl
HC Givemepain berserk barb lvl 33

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Vorvy » 03.10.2010, 20:48 hod.

Javurek

njn, ja teda jel mise tahove a setkani real time abych alespon v necem citil ducha minulych dilu.. urcite mas pravdu, graficky to nebylo vubec spatny a i nektery ovladaci prvky byly zajimavy.. no zkusil jsem si to, nekdy se k tomu mozna vratim a zkusim "hc".. co se F3 tyce, tak to jsem nezkousel a ani se nechystam..
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od damagedeath » 07.10.2010, 08:51 hod.

Vorvy: ani nezkoušej, protože já za to utratil litr a zbytečně (a tak jsem se na to těšil)

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Slw » 07.10.2010, 13:09 hod.

hmm, já se i celkem bavil při hraní F3. uvídíme na FNV-pokud to budé dobré aspoň z poloviny jak to vychvalují, tak mě tu půl roku neuvidíte >:D
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Jireky » 07.10.2010, 13:20 hod.

Fallout New Vegas se prakticky rovná Fallout 3, Javůrku.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Garn » 07.10.2010, 13:23 hod.

New vegas je s*it. Prostředí totožné, engine vypadal taky stejně. Autory nejspíš motivoval úspěch F3, který byl způsobený tím, že 90% fans F2 by si F3 koupilo i kdyby to byla flashovka (nevidíte tu analogii s D3?). Nechci hry typu CoD, kde se datadisku říká pokračování.

Co se Falloutu týká, tak F1 jsem nehrál, F2 rok, F3 měsíc. F3 má pár světlých chvilek, semtam dobrá hláška (smoothskin!), semtam prosvítá F2 atmosféra, ten level, kde jste v té alternativní dimenzi je dokonalý. Líbí se mi způsob, jakým vás do lore vtáhnou hry jako Dragon Age nebo právě F3, nenásilnou formou dialogů se dozvíte vše, aniž byste museli číst nějaký knížky jako třeba va Sacredu. Jinak suchý mód na Oblivion, dokonce i sekání zbraní si dovolili nechat stejné jako v Oblivionu, jen změnili skin zbraně.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Vorvy » 07.10.2010, 19:20 hod.

Garn: F1 je bohuzel hodne kratka a stejne jako u FT ty moznosti jak ovlivnit konec nejsou nijak zavratny, kazdopadne doporucuji.. ani hra jako takova neni tak rozmanita jako u F2, je to takovy oklesteny a je videt, ze veskere dovednosti si tam postava teprve osahava.. az pak v F2 si to muzes uzit naplno..

paklize je F3 stejna jako FNV, tak to se do toho taky nijak zvlast nepohrnu, kazdopadne az jednoho krasneho dne budu mit komp kterej to utahne, tak se do toho pustim.. DD mi pak muze pujcit instalacku ;)
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Garn » 27.10.2010, 20:33 hod.

Panebože...sem si sosnul Fallout New Vegas nadrženej jak prase a spustím hru a říkám si tyvole, já jsem asi spustil Fallout 3...Koukám na interface, stejný, pip boy stejný, pohyby stejné, stejná krajina, stejné všechny tabulky, stejné předměty z beden, stejné game objecty... Tyvole tohle měli vydat jako Booster pack ne pokračování !!! Bethesda mega-fail. Toto hrát fakt nebudu, dělají z lidí hňupy.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Alyx » 27.10.2010, 20:42 hod.

A co jsi čekal? Všude se vědělo, že to je přímé pokračování trojky...

Btw. Po dlouhé době jsem se zase uchýlila ke dvojce :) Tentokrát za babu a hodlám se pro***at hrou :D
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Jireky » 27.10.2010, 20:47 hod.

Garne, FT: NV jsem ani nestahoval svůli tomuhle ... :roll:

Nakopal bych je za to.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Garn » 27.10.2010, 22:05 hod.

Já o NV moc nečetl, trochu jsem to tušil, ale proboha jak si toto můžou dovolit? F3 je sh1t a oni udělají "pokračování", které je úplěn stejné? To mi hlava nebere.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Javurek » 27.10.2010, 23:31 hod.

Udělal jsi chybu, není to tak špatné. Mě se to docela líbí a to je pro mě Fallout 3 totální s*it. Tohle je mnohem lepší. Ono by to vlastně dosahovalo kvalit 1 a 2 Kdyby Obsidiani neměli svázané ruce tím strašným ***** enginem Bethesdy od dob Oblivionu. Ten Engine je fakt zlo. Prostě celé jádro té hry je na houby, za to může Bethesda, která Fallout zprznila. Co se týče dialogů, úkolů a návrhů lokací(opět hnusná grafika, thx Bethesda) tak Obsidiani udělali dobrou práci.

Myslím že to navazuje na Fallout 2 ne 3, protože jsou tam odkazy na Fallout 2 a hlavně je tam i NCR.

Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Alyx » 28.10.2010, 07:37 hod.

Asi jsem jedna z mála, které se Fallout 3 nezdá jako špatná hra. A naprosto chápu tu zaslepenost a herní zaujatost proti čemukoliv novému, obzvlášť týka-li se to 3D pokračování nějaké mnohem starší hry :) Taky jsem dřív takhle odsuzovala a to i dokonce dřív, než jsem si cokoliv z toho nového vůbec zkusila zahrát. Grafika pro mě ani v nejmenším není určující faktor u hry - na starého Fallouta 1 a 2 prostě nic nemá :) Ale mezi novýma hrama se najdou dobré kousky, i když je v dnešní době už hodně těžké je najít.
S tím tzv s*item, jak tu všichni píšete, bych to neviděla až tak žhavě ;)
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Jireky » 28.10.2010, 10:44 hod.

Taky, Alyx.

Nějaké, s prominutím, hemzy od ostatních lidí jsem prostě ignoroval a za to jsem rád, jinak bych tu hru nikdy nehrál.
F3 je podle mě naprosto skvělá hra, dalo by se říci, že to je jedna z nejlepších her, co jsem kdy hrál a vůbec nechápu vaši zaslepenost.
Můžu hrát a hraju Crysis všechno na max a budu hrát i dvojku ale jen grafika naprosto není něco, co by mě od hraní hry odradilo (viz Doom). VATS, svoboda, karma, prostě všechno - to dělá z F3 hry něco víc, než regulérní RPG a já jsem rád, že jsem ho mohl celé prolézt a svoji postavu maximálně vytunit.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Fallout 1 a 2

Příspěvek od Javurek » 28.10.2010, 11:19 hod.

Fakt mi nejde o grafiku ani jestli je to 3D. Sice bych byl radši za izometrické 3D ale udělali to takhle mno. Fallout 3 byl naprostej propadák protože to mělo hromady nedostatků. Když pominu špatnej engine se spoustou bugů a úplně infantilní AI, tak prostředí byl nereálné. Např chajda z plechu uprostřed pouště s fungujícím počítačem nebo parta dětí s palnejma zbraněma odrážející vklidu útoky supermutantů s minigunama a laser zbraněma. Takovejch nesmyslů je tam hromada. Žádnej Vault nebyl normální, v každém nějaká totální šílenost. Člověka taky přešla chuť prolejzat nějaké podzemní lokace(které vypadají všechny skoro stejně) když na konci většiny z nich bylo pár nábojů a šrot. S tou blbě udělanou mapou v pip boy to navíc peklo prolejzat. Neříkám že v F1 a 2 byla mapa lepší, ale oni za těch x let nedokázali udělat nějakou lepší???

Inteligence nepřátel je kapitoala sama pro sebe. Spolu s divnou obtížností mi to tu hru úplně znechutilo. Nepřátelé se V F3 bohužel přizpůsobují lvl postavy, stejně jako v Oblivionu. Většinu lidí jsem dával z krytu na ránu a pak se náhodně objevovali nějací super mutanti vládci a žlutý škorpioni do kterech sem musel vystřílet asi 50 střel z brokovnice a oni mě dali na 3 rány. To ve FNV naštěstí napravili. Špatná AI sice zůstala, ale už to není tak hrozné jako ve F3.

Z vlastní praxe hraní Falloutu 3:
Hrál jsem jako sniper, max sneak atd. 3 supermutanti, sejmu jednoho(nejtežší obtížnost) do hlavy,.... mrtvej. Žádná reakce, sejmu druhého,....mrtvej, žádná reakce. To že jsem před 3 supermutantem odstřelil jeho 2 kolegy asi vůbec nezaznamenal a dál tupě stál a nechal se zastřelit. Četl jsem vtipnej komentář od jednoho člověka, že občas si nasimuloval že si něčeho všimli, že po nich hodil granát .)

Rozhraní pip boye je velmi nepraktické, to bohužel zůstalo. Data v pipboy zabírají malý obdélníček uprostřed obrazovky, přitom pipboy je přes celou obrazovku. Důvod nechápu, takhle se musí scrolovat u úkolů a všeho dalšího zúplně zbytečně.

Fallout 3 byl prostě totální fail. Fallout New Vegas ale stojí za to si zahrát i přes to co už jsem napsal o enginu, kterej bohužel přetrval.

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“