MF turnaj podruhe

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
RIP
Warlord
Příspěvky:2860
MF turnaj podruhe

Příspěvek od RIP » 26.08.2012, 07:37 hod.

Oficialni start timto stanovuji na 10.9.2012, zacatek v 0:00 , oficialni konec turnaje je 9.10.2012 24:00





Ahoj lidi!

Tak asi pred rokem tu byl navrh na MF turnaj, nikde jsem nevidel zadne vysledky, takze pocitam, ze vubec neprobehl, a tak me napadlo prijit s myslenkou, ktera sice neni moje, ale na chvili si ji privlastnim :lol:

Pravidla turnaje by byla nasledujici:

1) Jedna se o SP turnaj - sorry, musim to takto omezit, verze 1.10 - 1.13 (vzhledem k tomu, ze jsem jediny, kdo nepouziva 1.13 je to myslim v pohode)
2) Hrac zalozi NOVOU postavu, jejimz ukolem je po dobu jednoho mesice najit co nejvice setovych/unikatnich veci, runy ani magic /rare predmety se NEPOCITAJI
3) Samozrejme bez prehozu veci, tedy v tom smyslu, ze postava smi pouzivat jakykoliv item, ktery sama najde - jako rozsireni stashe se smi pouzivat Atma nebo Plugy, jak libo, pokud dodrzite ostatni pravidla
4) Pocet hracu lze nastavovat dle libosti (players x)
5) Vyber charakteru - muze byt pouzit jakykoliv charakter - zakazany jsou skilly Sorceress teleport a Barbara Find item - jak prime investice do skillu, tak tyto skilly na itemech nebo jejich charges
6)Dalsi vec - zakazan respec - silne by to znevyhodnovalo vsechny nepouzivajici 1.13, tedy vcetne me :twisted: :twisted:
7) Kazdy setovy/unikatni item je obodovan pouze jednou, tedy 1bod za Isenheart brnco, ikdyz jich najdete treba 30
8)Zakazany Ladder only RWs, tedy RWs., ktere nejsou normalne na singlu dostupne (tedy v dobe 1.11 nebyvaly) ,trnem v oku jsou mi hlavne overpowered RWs Insight a Spirit

Bodovani:

Pro lepsi prehled itemu, ktere jste nalezli, a pro jejich obodovani si stahnete tyto dva soubory, ktere najdete zde

Protoze me tady ulozto nefunguje, prosim, overte nekdo, ze ten link facha, dik



Vitezem se stane ten, kdo samozrejme bude mit na konci mesice nejvice bodu

Odmeny pro viteze - tak samozrejme vsechny itemy, ktere najdete, dobry pocit z dobre odvedene prace :lol: a samozrejme jsem ochoten se podelit o jakykoliv item, ktery mam ve svych stashich (5k+ itemu) a mam za nej nahradou aspon jeden jiny (coz je verte mi naprosta vetsina, bohuzel vyjimky budou)...Tyto itemy bych Vam pripadne poslal na mail, s tim ze vitez by dostal tri, druhy dva a treti jeden item dle sveho vyberu...
Naposledy upravil(a) RIP dne 02.09.2012, 11:26 hod., celkem upraveno 5 x.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.08.2012, 08:50 hod.

Ano, tenkrát na to vůbec nedošlo a byla to škoda :(

Já bych do toho šel, ale...
1) Klidně bych hrál od lvl 1, ale chtěl bych HC. SC už pro mě nemá význam. Navíc...jestli je postava SC nebo HC, v tom bych problém neviděl.

2) Problém bych viděl v bodování. Asi by mi přišlo krapet divný kdyby mi nedej bože padl Tyrael's Might (já vím, hodně přísnej příklad) a někomu jinýmu...já nevím...třeba Blackoak Shield (Luna). A výsledek? 3 body pro každýho. V cennosti je každej tento item úplně někde jinde. Víc by se mi líbilo to bodování, se kterým tenkrát přišel Aragorn. Týkalo se to tuším alvl 85, Mephisto, Diablo a Baal. Možná tam bylo ještě něco...už si to přesně nepamatuji.

3) Runy by se daly taky bodovat. Zjistil by se % rozdíl dropu mezi 1.10 a 1.13 a pak by se to jen vydělilo. Příklad? Padla by mi Lem, za kterou by bylo třeba 30 bodů ve verzi 1.13. Rozdíl mezi 1.10 a 1.13 by byl třeba 10x vyšší, takže by to vypadalo 30:10 a za Lem by byly 3 body.

4) Časovej úsek by byl o.k.

Je to jen jakejsi takejsi pohled na věc :)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od RIP » 26.08.2012, 09:39 hod.

Diky za reakci Daemone, kazda diskuze povede ke zkvalitneni ;)

ad 1)Ja taky neresim SC nebo HC, HC je ciste volba kazdeho hrace, pouze je znevyhodnen a tim padem venku z turnaje, pokud jeho postava zemre, ja osobne budu hrat samozrejme taky HC...Pokud by byla velka ucast, o cemz bohuzel pochybuju, dalo by se startovni pole rozdelit na SC a HC cast, ale pochybuju, ze se prihlasi dost lidi

V pripade HC smrti je samozrejme mozne zacit dalsi char, ale zase od nuly a timeframe pro konec turnaje zustane stejny, takze nevyhoda

ad 2)Tebou zminene bodovani vzniklo na d2.net, ty soubory jsou prevzaty primo od jjscuda a jsou urceny pro MF Olympics, tedy olympiadu, kde se hledaly itemy v jednotlivych lokacich, jako je Pindl, Meph, Baal atd...Rarita ruznych itemu je v ruznych lokacich jina, takze u Pindla je treba nejvice vzacny Stormlash (ktery mi mimochodem pri jednom MFO na Pindlovi padl dvakrat a ja diky tomu vyhral :lol: )...Bohuzel tu samou hodnotu nema Lash treba z Baala, takze by se musela vytvorit jednotna tabulka pro vsechny lokace, aby to bylo vybalancovane, a to nebude jednoduche udelat...System bodovani, ktery jsem navrhl byl vicemene na d2.net pouzit pro predlohu naseho turnaje, turnaj se jmenoval UGT (Untwincked grail tourney) a fungovalo to celkem dobre, Tyraels opravdu nikomu nepadlo...

Ale mas pravdu, ze je to tak vzacny item, ze by zaslouzil samostatne obodovani, takze jsem ochoten u nej udelat vyjimku a dat za nej 25b...Stejne nepocitam, ze ho nekdo najde ;)

ad 3)Tak tady je to tezke, drop run byl natolik zvednut (podle Rakiiho 10x), ze 1.11 a 1.13 prakticky nelze srovnavat, presto jejich celkova pocet (33run vs 504 itemu) tu nevyhodu snizuje, takze bych byl ochotem je pridat, bodovani by bylo podobne jako u itemu, tedy za common runy 1b, za lepsi 2b a za nejlepsi tri body...Zde se uz obavam, ze kdybych je obodoval vic, tak by se to mohlo zvrhnout spis v hledani run nez hledani predmetu a to nema byt ucelem tohoto turnaje

Pokud mas cokoliv dalsiho, sem s tim, jsem pro jakoukoliv diskuzi

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dragonius » 26.08.2012, 10:49 hod.

Tak tohle se mi libi, ale nevim, jak moc velkou bych mel sanci, jelikoz toho casu moc neni, rad se zucastnim.. Muzu mit stesti a muze se zadarit :-)
Ja moc pripominky nemam, jelikoz pro me jsou unikatni veci unikatnimi vecmi :) a nerozeznam zatim kvalitu.. Ale jdu do toho s Vami..
Štěstí přeje připraveným...

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od RIP » 26.08.2012, 10:55 hod.

Spravnej pristup, neni to vitezstvi, je to o zabave...

Jinak abych vysvetlil tu restrikci na SP - na realmech muze byt drop/rune drop upraveny, tudiz je neni mozne porovnavat se SP, a navic si nemyslim, ze je pro kohokoliv problem udelat si postavu na singlu, stejne bude zacinat od nuly - tudiz raisen, Fraxi, pocitam s Vami ;)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.08.2012, 11:24 hod.

Pár věcí bych měl...jsou spojené s bodováním a předmětama.

Asi bych potřeboval poradit, jaké prsteny a amulety spadají do jakých skupin? Tím myslím Normal, Exceptional a Elite protože je jasný, že takovej Nagelring není to stejný co Carrion Wind. Potom jestli jsou Rainbow Facety brány jako Exceptional nebo Elite? Dále jestli by se třeba dávaly body za skillery (Grand Chams)? A v poslední řadě, proč jen jeden item od svého druhu? Když mi padne třeba 7x "The General's Tan Do Li Ga" tak líp pro mě, ne? Navíc...všichni by jsme takhle byly na stejné lodi a bodování by bylo zajímavější :) Je asi velmi pravděpodobné, že Tyrael's Might nikomu nepadne, ale někomu se může poštěstit a padnout mu nějakej poslední Elite Item. Tím myslím třeba Windforce, Giant Skull, Shadow Dancer, Death's Web, Astreon's Iron Ward, Mang Song's Lesson....atd. Tyto itemy by mohly mít třeba vyšší bodování, než-li ostatní Elity, hm? Řekněme...10? Já jen, aby to nebylo takový sterilní...1, 2 a 3 body a měl člověk vyšší motivaci :)

S těma runama by se to asi muselo nějak poladit no. A nebo se na ně úplně vyprdnout. Škoda, že nefrčíš taky 1.13. Ale myslím, že by se na to dalo nějak přijít, aby to mělo stejnou hodnotu jak pro nás (1.13), tak i pro tebe (1.10).

Edit: Ještě by mě zajímalo bodování u charmů Gheed's Fortune, Annihilus a Hellfire Torch.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od raisen » 26.08.2012, 12:06 hod.

Turnaje se samozřejmě ráda zúčastním :-) Je to super nápad RIPe :-) A hlavně se mi líbí, že kouzelnice se nemohou zúčastnit :-))

Jen bych se vykašlala na runy a nezapočítávala je do výsledku. Popřípadě jestli se to chce někomu přepočítávat tak klidně. Jinak souhlasím s Dark_Deamonem, že některé opravdu vzácné předměty by mohly mít vyšší ohodnocení. Třeba těch deset nebo i jen pět bodů.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dragonius » 26.08.2012, 12:44 hod.

Musim se zeptat, proč se nemohou zůčastnit kouzelnice? Sorceress mají nějaké výhody oproti ostatním? Ať projíždim jednotlivé postavy, nikde jsem nic jako odpověď nenašel, tak ďekuju :-)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.08.2012, 12:47 hod.

Dragonius: Teleport

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od RIP » 26.08.2012, 13:03 hod.

@Dragonius: Daemon ma pravdu, kvuli teleportu, nechci contest kouzelnic, ale velkou varibilitu charu

@ Raisen: To je dobre, vitej na palube ;) Ja osobne bych se taky nejradeji drzel predlohy a vyradil runy uplne

@ Daemon: Pouze setove a unikatni veci, takze magic jako jsou skillery ne...Kazdy item se bude zapocitavat pouze jednou, takze bod jen ze jednu Generals...Pokud by to tak nebylo, tak by kazdy lovil kvanta low level uniku, setu, ktery padaji na kazdem rohu...Co se tyce Tve otazky, tak Nagel za jeden bod a Carrion za tri...Rainbow facety vsechny za tri body, pricemz kazdy typ facetu se pocita zvlast...Opravdu by hodne pomohl ten medieval mart, poslu Vam ho o nocni ;)

Co se tyce TC 87 itemu co jsi vyjmenoval, tak jsem ochoten zvednout jejich ohodnoceni u nekterych na pet, u jinych na deset bodu...Treba sehnat Shadow dancery nani tak tezke jako treba Windy, uvidime, predhodim nejakou tabulku, az si to promyslim

Jen itemy ktere muzes klasicky najit na singlu - takte Torch a anni ne, Gheeds ano, ten bude ze tri body, pada fakt casto

Edit:Jeste uvazuju o nejakem bonusu za kompletaci celych setu, u Normal rekneme tri body, u tech lepsich 6? , at mate zase nejakou motivaci :lol:

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.08.2012, 13:19 hod.

No ale takovej Find Item Barbar by si se Sorceress s Teleportem mohl podat ruku. Taky by to byla značná nevýhoda oproti všem ostatním charům.

Asi je pravda, že s runama by to byl větší zmatek.

Jestli teda budeš tvořit nějakou tu tabulku na Elite itemy, tak tam kdyžtak přihoď bodování i prstenů a amuletů.

A bonusové body za kompletaci setů je fajn nápad ;)

To bude divoké hraní...už se na to jako správnej hledač pokladů těším :)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od RIP » 26.08.2012, 13:32 hod.

To jsem moc rad, ze se tesis, jakmile budu mit konecnou podobu a vsichni budou souhlasit, tak to budeme moct spustit, stale cekam Maru, Fraxiho, Asmana a doufam dalsi ;)

Udelame to tak, ze Vam zaslu o nocni ten excelovsky soubor, podle nej pochopite raz dva, co je Normal, Exceptional, Elite...tedy 1/2/3 body...Bodovani celych setu a TC87 jeste promyslim, a dam Vam do nocni vedet

Co se tyce Barba - mozna ma vyhodu v horkovani, ale nezapomen, ze zacina od nuly, tudiz ziskat poradnou zbran chvili potrva a chary, ktere maji dmg based on skills jak rikaji nasi kolegove (jako je trapka) budou mit hned na zacatku velky naskok, za ten mesic se to ale srovna...Ocekavam extremni buildy zamerene na lov veci ;)

Edit:Jo, abych to udelal jeste zajimavejsi, budu rad, kdyz mi kazdy tyden poslete skrz PM reporty o Vasem progresu - bude stacit celkovy pocet bodu, ja udelam tabulku, podle ktere bude videt poradi a kolik bodiku Vam chybi na lovce pred Vami, to by to mohlo taky zatraktivnit ;)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.08.2012, 14:52 hod.

Hergot teď jsem si všiml, že AŽ října? >:o Já bych to kliďo odstartoval už zítra :D Nešlo by to poladit na září? Což? Domluvíme se nějak?

Myslím, že bude stačit, když ten excel soubor hodíš třeba na uložto.cz a sem dáš jen odkaz na stažení :)

Já si podle té tvé tabulky udělám svoji tabulku a budu na ňu mít odkaz ke stažení v podpisu pod příspěvkem :) Takže bude kdykoliv k dispozici.

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od RIP » 26.08.2012, 15:01 hod.

Nadhodil jsem rijen ze dvou duvodu...

1) Ceka me start na MS v powerliftu federace GPC v Bardejove, a to 18-19.9, take jsem par dni mimo, ale to je jen minoritni problem
2) Nevedel jsem, jaka bude odezva, jestli vubec nejaka, takze muzeme tomu dat rekneme jeste tyden a odstartit to na zacatku zari, pokud bude vetsina souhlasit
3) Ten soubor nekam hodim, stejne jako tabulku s hodnotou bodu za ten ci onen item, spokojenost?

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.08.2012, 15:17 hod.

1) Tak myslím, že každej bude mít něco. Práce, škola nebo nějaké osobní věci. Nemyslím si, že by u toho někdo seděl den co den.
2) Myslím, že by bylo slušné, kdyby se nás tu slezlo aspoň 10. Uvidíme no. Snad to nedopadne jako minule.
3) Myslím, že to bude jednodušší, jak to každýmu posílat :)
4) Pořád mi tam ale moc nesedí ten Find Item Barbar. Možná se s ním člověk ze začátku trápí a je to přesnej opak Trapky, ale pak se to razantně otáčí. Trapka dojde na Hell a je bez lepšího equipu vyřízená, kdežto Barbar bude mít hodně často dvojitej drop z monster. A když pak těch nájezdů uděláš třeba 1000 na jedno monstrum, tak se můžou jít všichni ostatní klouzat. Pokud by to ale většině nevadilo, tak bych taky nebyl proti. Nadruhou stranu by to byla o to větší výzva.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Fraxinus » 26.08.2012, 15:21 hod.

Takže jsem se vrátil z výletu až dneska a k pravidlům mám tyto připomínky: to bodování mi připadá dost podivné takhle na první pohled, logičtější by pro mě byl prostě seznam všech unikátů, setů, run a vzácně se vyskytujících magických předmětů, a čárkovalo by se.
Také bych byl pro, aby se zveřejňovalo, kolik hodin bylo odehráno.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od RIP » 26.08.2012, 15:22 hod.

1) Vsak jsem psal, ze je to jen MINORITNI problem ;)
2) To bych byl moc rad, obavam se ale podle toho, jake mnozstvi lidi tu debatuje, ze budeme radi i za 6+ hracu
3) Jo, to je asi pravda, koneckoncu, nepocital jsem s velkym zajmem
4) Pokud budou proti i ostatni, tak neni problem zabanovat Fin item jako skill...

Edit:

@ Fraxinus:Podivej, uvedomuju si, ze i v predchozim navrhu turnaje c.1 bylo hlavnim kamenem urazu bodovani, ale uvedomte si, ze je pro vsechny stejne, nikdo nebude nijak zvyhodnen...Ten medieval mart je soubor, ktery obsahuje VSECHNY unikaty, sety, takze podle nej a podle nastaveneho bodovani bude jednoduche zjistit, kolik kdo bodu ma

Casovy ramec je jasny - 1 mesic, neni to o tom, kdo kolik ztravi casu v ktere lokaci, na to se da koneckoncu udelat jiny turnaj, je to o tom, kdo tomu bude ochotem venovat nejvic casu...Mozna se Vam to zda jako diskriminace, ale tak to je, ani ja zdaleka nemam na pareni 24 hodin denne, ten turnaj poradam pro zabavu a proto, abych lidi motivoval pokud mozno k MF najezdum, coz je obohati samo o sobe o itemy, prvni tri pak o itemy oder me...Je v tom urcita davka soutezivosti, ale hlavne je to o zabave a chuti sami sobe neco dokazat, nemyslis ;)

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Asman » 26.08.2012, 16:08 hod.

Přidám se rád, i když času budu mít poskrovnu. Jsem pro zakázání Find Item-většina dobrých věcí z Threshe mi padla až po zařvání-znevýhodnění ostatních charů.
Souhlasím s Fraxinem o tom počtu hodin, nemusí být přesný ale průměrnou statistiku bych udělal(stejně tak by nemuselo být špatné napsat alespoň přibližné číslo nájezdů na určitého bosse/hodin nad ním strávených).

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od Dragonius » 26.08.2012, 16:11 hod.

Díky Vám za vysvětlení proč ne kouzelnici, ale teď musí přijít na nějakou jinou postvu, s kterou se můžu zůčastnit :-)
Jinak se omlouvám za následující otázku, ale jak ovlivníme důveryhodnost dropu, jestli není přehozen z jiné postavy apod.
Rozhodně nechci někoho nařknout, jen uvažuji nahlas :)
Berte v potaz, že s Vámi po boku hraji jen od června, ještě neznám tipy a triky, jestli se dá hra uzamknout nebo omezit jen na určité hraní..
Ale osobně bych byl raději až pro říjen
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: MF turnaj podruhe

Příspěvek od raisen » 26.08.2012, 16:14 hod.

Mně se zase nehodí úplný začátek září, ale to mi nevadí. Stejně u toho nebudu sedět denně, takže mi nějaké 3, 4 dny jsou jedno. Prostě chci říct, že mně je to jedno, kdy to začne, protože stejně na to nebudu mít moc času a bude to spíše pro mě víc ta zábava než soutěž :-)

Hlavně se těším na to, co padne ostatním za věci, kolik třeba padne elitek :-)
HC grál: 537/516 (-21)

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“