Poradna

Herní Mod Diabla 3 po vzoru Diabla 2.
Zamčeno
Plavec
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od Plavec » 29.03.2013, 20:42 hod.

DrSma píše:VARIANTA 2 pro runy ve skillech. Nechat pevné jen skilly a runy nechat variabilní. To nechávám k diskusi, jak moc přísné si to chceme nastavit...
Jsem určitě proti variabilním runám. Přecejen u některých skillů po výměně runy vznikne úplně jiný skill. Neříkám že u všech, ale u některých ano.

Uživatelský avatar
Relic
Burning Soul
Příspěvky:685
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Relic#2877

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od Relic » 29.03.2013, 21:02 hod.

ako docielite aby kazdy dodrziaval pravidla??? ci mi nieco uslo...? a ten filter je povoleny? nehrozi nejaky ban? ale inak drzim palce...

Uživatelský avatar
Lavafrost
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od Lavafrost » 29.03.2013, 21:04 hod.

Keď nie je možnosť meniť skilly tak runy by som taktiež nemenil... ale ten nápad, že runy sa budú môcť klikať postupne ale nemôžeš sa vrátiť na predošlú sa mi zdá dobrý... lebo čakať na runu ktorá sa ti odomkne až na 60 lvl by bolo dosť blbé hrať dovtedy bez runy :)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 29.03.2013, 21:14 hod.

Všem: OK, zdá se mi, že pravidlo pevných run ve skillech prošlo zatím celkem jednoznačně. Takže v návrhu PRAVIDEL jsem to zakotvil...prozatím tak, jak to tam je. :twisted:

edit: Možná se mi to zdá trochu přísný, protože i v D2 se dalo měnit skilly bez postihů. Tady by se daly zase měnit runy, ale zatím jste na mě dva, takže průběžně jsem pravidla upravil po vašem,..
Naposledy upravil(a) DrSma dne 29.03.2013, 23:05 hod., celkem upraveno 1 x.

Plavec
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od Plavec » 29.03.2013, 21:15 hod.

Relic píše:ako docielite aby kazdy dodrziaval pravidla??? ci mi nieco uslo...? a ten filter je povoleny? nehrozi nejaky ban? ale inak drzim palce...
Dívej, je to jednoduché. Na začátku je jasně napsáno, že jak poctivě budeš dodržovat pravidla, je jen na tobě. A navíc, jaký je důvod k tomu aby jsi podváděl? Toto není žádná soutěž, žádný závod v levelování postavy. Tím pádem tě na konci žádná odměna nečeká. Takže ptám se tě, jaký je důvod podvádět? Ochudíš tím akorát sám sebe.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 29.03.2013, 21:23 hod.

Relic: dark3d.com používám několik měsíců, Coyd, který mi ho poradil, ho používá od začátku a někdo tu kdysi psal, že Blizz o tomto filtru ví a považuje ho za legální. Nic krom tohoto taky nepoužívám, žádný ban ani výstaraha, nic. Je to čistý.

Jak zabráníme podvodům? Nijak. Kdo chce podvádět, tak ať se jde bodnut,..Tohle dělám pro opravdový hráče, ne pro podvodníky,..čest a sláva!..(a navíc, každej, kdo se chce zapsat na náš seznam to musí udělat rudou krví teda barvou :P,...kdo pak bude podvádět, toho si Diabel jednou najde! :twisted: )

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od ZOMB » 29.03.2013, 21:24 hod.

Je to přesně tak jak píše Plavec... kdo nechce hrát podle pravidel, ať hraje klasické D3 se svými pravidly (jestli vůbec nějaká má)...

Jinak odezvy jsou následující (u mě):

Europe: 70 ms
Americas: 200 ms
Asia: 340 ms

Odezvy neskáčou, jsou stabilní, uvádím průměrnou hodnotu...
Evropské jsou nejsvižnější a hraje se na nich nejlépe...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Plavec
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od Plavec » 29.03.2013, 21:29 hod.

Ok, Tak hrát na US nakonec nebude problém, takže si mě můžeš napsat.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od kojot » 29.03.2013, 21:48 hod.

To s těmi skilly mi přijde trochu nedomyšlený, když budu chtít hrát třeba takový build: http://eu.battle.net/d3/en/calculator/demon-hunter#UQ (runy a ostatní skilly tam nejsou, protože nejsou podstatné), tak nabudu mít do 15. levelu útočný skill?

Jinak se k vám z časových důvodů asi nepřipojím, ale přeju všem hodně zábavy :) .
Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 29.03.2013, 21:51 hod.

ZOMBe, díky, jen mi řekni výsledek. Hratelné či nikoliv?
Plavče, jestli chápu, hraješ doma s paní na US serveru, jsou s tím nějaké problémy, nebo je to OK hratelné? Ha, vidím čerstvou crew :twisted: Vítej,..
Naposledy upravil(a) DrSma dne 29.03.2013, 22:07 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 29.03.2013, 22:06 hod.

kojot: OK, chápu. Možná jsem to v tom návalu nevysvětlil úplně jasně, ale je to dobrá poznámka, ještě se na formulaci zaměřím.

Myšlenka je, aby vše rostlo a postupovalo jako strom vpřed,.ne vzad. Takže Pokud chceš hrát Grendes/Spike traps (pokud jsem to pochopil odemyká se to na LvL 15, DH nemám tolik ve voku), neznamená, že jsi do té doby nemohl mít nastavený útočný skill odemčený třeba na LvL 10. Ale až dosáhneš LvL 15, budeš mít volbu 1. ponechat původní skill, nebo 2. přejít na vyšší, čerstvě odemčený skill, ale pouze s tím, že už se nikdy nemůžeš vrátit k tomu skillu nižšímu. Takhle nám budou fungovat i runy ve skillech. Jen vpřed, zpátky ni krok!..je to tak OK?...na čas dlabej,..možná to tak už budeme hrát na věky 8-) 8-) ..

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od ZOMB » 29.03.2013, 22:12 hod.

DrSma: Hratelné to je, ale evropské jsou mnohem pohodlnější... přece jen ta odezva je dost znát...
Já zůstanu na EU, někdo má možná lepší net a americké nejsou tak strašné, ale za mě EU...

kojot: Je to myšlené jako v D2... tudíž (za mě) by se mohly používat skilly Hungering Arrow, Entangling Shot a Bola Shot do té doby, než budeš moci používat Grenades (což je základní skill v mém plánovaném buildu)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od kojot » 29.03.2013, 22:40 hod.

Jo tak to potom jo. Ja jsem to z toho popisu spatne pochopil, ale takhle to dava smysl :)

Odesláno z mého GT-I9070P pomocí Tapatalk 2
Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 29.03.2013, 22:48 hod.

ZOMB: Zombe, ještě to, prosím, zvaž. Pokud se shodnem na US serveru, nebylo by fér, kdyby někdo hrál EU, protože tam máš otevřenej skoro full craft. Těžko bys dokázal poctivě rozlišit, co ti padlo v naší hře a co jsi tam už měl teď. To by sis musel snad psát nějakej seznam droplejch plánků, nějak utrácet peníze za trénink kováře a zlatníka a tak,..to je dost divočina,..Na tom se musíme prostě domluvit včas.

Jinak jak píšeš kojotovi, pokud se Hungering Arrow, Entangling Shot a Bola Shot odemykají dříve jak Grenades, pak je to pochopeno správně. Jen nelze už nikdy jít například z Entangling Shot zpět na Hungering Arrow.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 29.03.2013, 22:51 hod.

Pánové, mám za dnešek dost, už nevidím na voči... Upravil jsem pravidla dle průběžných posledních návrhů. Prozatím jsme 4, 6 duší nám zbývá. Pokračuju zítra. Zatim zdar.

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od Lemurman » 29.03.2013, 23:30 hod.

Jestli budete psát svůj deník z toulek po světě Sanctuary tak to budu určitě sledovat. Jen mě napadá, proč by se postava nemohla vracet ke skillům do kterých "investovala skill point"? V D2 si taky mohla postava vzít 1 minulej skill, třeba pro lepší farmení. Já bych to vyřešil tak, že postava by se mohla kdykoliv vrátit o několik skillů zpět a ten skill pak používat, ale bez runy. To by odráželo to, že postava do toho "vrazila skill point" jen pro další postup. Tohle by ale bylo lepší bez zapnutého elective modu. Postava by mohla investovat do nějakého skillu, tak by se jí odemykaly runy, pokud by investovala i do dalšího (tj do skillu s větším potřebným lvlem) tak v tom předešlím skillu by se "odstraňovaly runy" (nevim jak to napsat), prostě by např nemohla používat poslední 2 runy, pokud by "investovala 2 skill pointy" do dalších skillů s vyšším potřebným lvlem. Příklad: mám skill A s potřebným lvl 15 "investuju" do něj 5 bodů takže mám otevřenou 4 runu (1 za aktivaci skillu, 4 za runy), pak mám skill B s lvlem 18, do něj investuju 1 bod (na otevření) a tím pádem bych nemoh už mít 5 runu u skillu A.
Obrázek

Plavec
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od Plavec » 30.03.2013, 00:40 hod.

Myslím si, že by to bylo jedno, kdyby jsme hráli na EU. Jestli si budete supportit itemy od ostatních charů, tak vaše mínus. A s tím kovářem to je jedno. Vzhledem k tomu, že nemůžete nakupovat přes aukci, za co by jste ty peníze utráceli? Vím moc dobře když jsem začínal a nenakupoval jsem ani ň přes AH, až do lvl 60. Kovář byl většinou už v Actu 1 maxnutý na maximum dané dropem stránek/knížek v dané obtížnosti.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 30.03.2013, 09:06 hod.

Plavec: OK, počkám ještě, co řekne ZOMB. Jestli pro něho ten US nebude stravitelnej, počkám, co na to ostatní a pokud nedude jiná možnost, zdvojím nějak to pravidlo, co má vyloučit support.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 30.03.2013, 09:48 hod.

VŠEM - DŮLEŽITÉ: Renegades, Lemurman mi nasadil pěknýho brouka do hlavy. Co píše je složitý a těžko bychom z toho udělali srozumitelný pravidlo, ale chápu, co chtěl říct. Asi poslední podstatná věc, skilltree pořád není dotaženej (podle mě) do konce. Cílem je hrát z dropu a stylem D2. Nechci D3 zkomplikovat tak, aby nás to později otrávilo. Chci mít pravidla, která už se nebudou měnit (nejsem Blizzard :P ), proto vše pečlive znova zvažte! Udělám sumář:

1. Pevný skilltree, systém zleva doprava, pevné runy, také systém zleva doprava. Nikdy možnost návratu na nižší skill/runu
2. Pevný skilltree, systém zleva doprava, měnitelné runy. Nikdy možnost návratu na nižší skill.

(Lemurmanova poznámka) I ve stromu D2 šlo měnit skilly. Jen jste v nich měli málo bodů a tyto skilly pak byly slabé. Primárně jste body nacpali do klíčových skilů. Na základě toho:

3. Vybrat možnost z bodu 1 nebo 2. K tomu by bylo možné vždy pouze jeden skill nahradit skillem v základu (bez runy).

Co by to mělo přinést?: Počítám, že by toto logicky bylo používáno pouze pro stavy nouze (obtížnej boss, elita pro danej class atd.), protože nikdo z nás si asi nebude moct vesele pobíhat se skillem bez runy, protože je pak slabá (hlavně při hře z dropů). Obnášelo by to pouze, pokud byste to tak měli dýl, pamatovat si svůj runovej skill. Ale asi všichni víme, za co tak dlouho hrajem, takže by to neměl bejt problé. Komu by hlava nesloužila, nebo pro jistotu, bychom si mohli, jak už někdo navrhoval, skilltree před změnou na no rune skill, zaznamenat ve skillcalculatoru.


Poslední neřešená věc jsou passivky: To je taky malinko zapeklitý.

A. Opět systém pevných passivek. Opět systém zleva doprava., 1. skill 1-10, 2. skill 11-20, 3. skill 21-30 (to by ale mohlo přinést někomu dost obtíží, protože takto nelze mít dvě passivky v rozmezí např. LvL 1-10).
B. Nastavit nejpřísnější režim skillů/run (bod 1) a jako reakce na dobrou Lemurovu poznámku povolit volný systém passivek.



Za mě: Dost jsem o tomto všem přemýšlel a já jsem pro kombinaci 1/B . (případně volnější 2/B)

Pánové, začínám se to opravdu dobře jevit. Cejtím, že jsme blízko konečnejm pravidlům a začínám se fakt tešit na radost z dropu!!!!!!!
Naposledy upravil(a) DrSma dne 30.03.2013, 09:55 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Pojeďme D3 po kolejích D2!

Příspěvek od DrSma » 30.03.2013, 09:54 hod.

Než se objeví reakce, zaskočím cvičně porubat pár monstrů v USA, abych sám zjistil, jak je to s tou odezvou.

edit: Tak odezva je malinko poznat, ale problém to, podle mě, není. Jsem pro US, líbí se mi čistota toho řešení.

Krom toho jem narazil na další podstatnou (věřím, že už poslední) věc. ELECTIVE mód.

1. Povolit. Potom by pravidlo skilltree zleva doprava muselo být upraveno. To by asi bylo opět dost složité na formulaci a chápání, což mi vadí.
2. Zakázat. Potom je vše OK, jen to někomu jako já, zkomplikuje život, protože (pokud se nemýlím) nebudu moct používat dva skilly z jedné skupiny. (narazil jsem na to u GroundStomp/Leap, keré jsem byl zvyklý používat najednou). Taky by, pokud se nemýlím, nešlo používat dva pokřiky naráz, jestli si to dobře pamatuju. Zní to docela tvrdě, ale je to zajímavá komplikace.

Já bych electice zakázal.
Naposledy upravil(a) DrSma dne 30.03.2013, 10:46 hod., celkem upraveno 2 x.

Zamčeno

Zpět na „D3-D2 BrotherhooD“