Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Javurek » 21.12.2013, 23:53 hod.

Čas je problém, ono tohle psaní je náročnější na čas. Ještě dělám překlad na webu. Rozhodně tohle chci dodělat, možná zítra napíšu pokračování. Ono já to mám projité a nafocené, taklže to musím jen sepsat vlastně. Ale jak jsem říkal, act 1-4 zná každej, takže act 5 bude trochu delší psaní.

Uživatelský avatar
skyrim1988
The Butcher
Příspěvky:1287
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Strecha#2293
Bydliště:Havířov

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od skyrim1988 » 22.12.2013, 15:08 hod.

Jasne rozumim :) Vsak az budes mit cas a chut,tak tu cosik soupni ;) Dik predem.

Uživatelský avatar
Predy
Doom Knight
Příspěvky:437
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Archangel#2213

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Predy » 28.12.2013, 21:52 hod.

Velká škoda že Chloe zahynula tak nešťastně budeme na ní vzpomínat s láskou :)

Uživatelský avatar
skyrim1988
The Butcher
Příspěvky:1287
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Strecha#2293
Bydliště:Havířov

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od skyrim1988 » 28.12.2013, 22:12 hod.

Budiz je ji zeme lehka :( Budem vzpominat ;) Chci uz ten ROS !!!!!!!! :D

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Javurek » 29.12.2013, 08:23 hod.

Hehe díky :), já původně plánoval ten příběh dokončit s tou novou Mniškou ale už jsem se k tomu nějak neodhodlal :)

Tak Chloe bude zase v ostré verzi RoS až to vyjde na Hardcore .)

Uživatelský avatar
st.ranger
Gorebelly
Příspěvky:240
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:stranger#2818

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od st.ranger » 06.01.2014, 14:49 hod.

Úžasné shrnutí. Na to, že Paladin mě v D2 nijak neoslnil, tak Crusader mě začíná čím dál tím více lákat. Mám dotaz v Laws. Lze jejich aktivní a pasivní účinek chápat jako Monkovo mantry? V tom případě se zdá, že pasivní účinek nemá konce trvání, teda pokud hráč nezemře nebo neukončí hru.
Decepticon Justice Division
Crusader
Barbarian
Monk
Wizard
Demon Hunter

Achievements: 7780

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Seton » 06.01.2014, 15:34 hod.

Já se na Crusadera těším jak malý děcko. v D2 byl Paladin moje hlavní postava a prakticky jediná, se kterou jsem hrál stále i po letech :).
A taky koukám, že jedna pasivka je docela LoopTroop :D (Long arm of the law)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Petros
Doom Knight
Příspěvky:511

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Petros » 06.01.2014, 16:18 hod.

st.ranger píše:Úžasné shrnutí. Na to, že Paladin mě v D2 nijak neoslnil, tak Crusader mě začíná čím dál tím více lákat. Mám dotaz v Laws. Lze jejich aktivní a pasivní účinek chápat jako Monkovo mantry? V tom případě se zdá, že pasivní účinek nemá konce trvání, teda pokud hráč nezemře nebo neukončí hru.
Ano, všechny pasivní efekty Laws má hráč neustále aktivní, od vstupu do hry až do jejího ukončení.

Long Arm of the Law je mocná pasivka. S redukcí cooldownu 50%+ (které není nikterak složité dosáhnout) lze např. parťáky 2/3 času uzdravovat o několik set tisíc HP (Laws of Hope / Faith's Reward) či být nesmrtelný (Laws of Hope / Stop Time, zastaví to ovšem veškeré léčení (regenerace, skilly, parta, glóby, shrine, prostě vše) atd. :)

Uživatelský avatar
st.ranger
Gorebelly
Příspěvky:240
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:stranger#2818

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od st.ranger » 06.01.2014, 16:29 hod.

Petros píše:
st.ranger píše:Úžasné shrnutí. Na to, že Paladin mě v D2 nijak neoslnil, tak Crusader mě začíná čím dál tím více lákat. Mám dotaz v Laws. Lze jejich aktivní a pasivní účinek chápat jako Monkovo mantry? V tom případě se zdá, že pasivní účinek nemá konce trvání, teda pokud hráč nezemře nebo neukončí hru.
Ano, všechny pasivní efekty Laws má hráč neustále aktivní, od vstupu do hry až do jejího ukončení.

Long Arm of the Law je mocná pasivka. S redukcí cooldownu 50%+ (které není nikterak složité dosáhnout) lze např. parťákům 2/3 času poskytnout nesmrtelnost (Laws of Hope / Stop Time) či je uzdravovat o několik set tisíc HP (Laws of Hope / Faith's Reward) atd. :)
S touto kombinací a ještě několika skilly, které mají řádný dmg (Falling Sword a Heavens Fury) se jistě brzo dočká Crusader nerfu.

Ještě jeden postřeh. Hrál jsem PTR, do bety přístup nemám a loot se zobrazuje formou ikonek, což se mi moc zalíbilo. Avšak screenshoty ve shrnutí uvedené ukazují návrat ke jménu předmětu na zemi. Jak to tedy je?
Decepticon Justice Division
Crusader
Barbarian
Monk
Wizard
Demon Hunter

Achievements: 7780

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Seton » 06.01.2014, 16:36 hod.

Jo, nerf ho postihne jako všechno, co hráči našli a stalo se OP. Jinak ikonky se mi taky docela líbí :).
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

pavlas
Doom Knight
Příspěvky:446
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pavko#2573

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od pavlas » 06.01.2014, 17:06 hod.

Ikonky předmětů jdou zapínat v Options, mrkněte, http://i.imgur.com/XjW3zRR.jpg Jinak co se týče Crusadera, téměř jistojistě ho ponerfují, vždyť jen třeba Heaven's Fury, 1600% DMG, Condemn 1160%... :D To jsou panečku šlupky...

Uživatelský avatar
Petros
Doom Knight
Příspěvky:511

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Petros » 06.01.2014, 17:11 hod.

st.ranger píše:Ještě jeden postřeh. Hrál jsem PTR, do bety přístup nemám a loot se zobrazuje formou ikonek, což se mi moc zalíbilo. Avšak screenshoty ve shrnutí uvedené ukazují návrat ke jménu předmětu na zemi. Jak to tedy je?
Ikony si můžeš zapnout v Options / Gameplay. Osobně je mám vypnuté, protože když předměty dropnou na jednom místě, ikony se překrývají a je vidět jen u horního předmětu. Snad to ještě poladí.

pavlas: oba skilly už nerfem prošly, dříve dávaly mnohem větší dmg. Nemyslím si, že by se to mělo nějak zásadně snižovat, protože na vyšších obtížnostech mají mobky neskutečné HP a silné skilly jsou potřeba, jinak by to člověk pižlal věčnost. V betě je momentálně jiný problém - ani hráči s komplet lege / set gearem nejsou schopní ustát vyšší Torment.

pavlas
Doom Knight
Příspěvky:446
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pavko#2573

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od pavlas » 06.01.2014, 17:40 hod.

Petros, můžeš prosím pro zajímavost napsat, kolik nyní třeba zmíněné Fury a Condemn mají? Měnily se nějak i Primary? Fist of the Heavens atd..? No, obtížnost asi budou muset nějak dovyvážit, či spíše drop? Uvidíme...

Uživatelský avatar
Petros
Doom Knight
Příspěvky:511

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Petros » 06.01.2014, 17:58 hod.

Nerfem prošla většina skillů.
Fist of the Heavens - původně 640% + 430%, nyní 440% + 320%
Heaven's Fury - původně s runou Ascendancy 2040%, teď 1680%
Condemn - původně 1250%, nově 1160%

pavlas
Doom Knight
Příspěvky:446
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pavko#2573

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od pavlas » 06.01.2014, 20:37 hod.

Děkuju... Pořád je to ale slušný nářez... :) Jeví se ti Crusader jako nejsilnější postava? Co tak vidím a čtu, Barbar je proti němu žabař... Jasně, záleží na buildu a jak kdo hraje, pokud bychom to ale vzali čistě na damage, asi ten Crusader fakt kraluje...

ZeroOne
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od ZeroOne » 06.01.2014, 21:18 hod.

Pokud se porovna Barbar a Crusader ktery z nich je lepsi co se tyce vydrze v boji?
Ma nejakou prevahu Barbar nebo jde Crusadera postavit obdobne aby vydrzel temer totez diky velkemu armoru a resistum?

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Javurek » 06.01.2014, 23:13 hod.

Crusader je spíš takovej tank s blockem a věcma pro partu, barbar je tak trochu víc solo mlátička řekl bych. Každej je prostě trošku jinej.

Uživatelský avatar
Petros
Doom Knight
Příspěvky:511

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Petros » 06.01.2014, 23:38 hod.

Těžko odpovědět, jestli je Crusader lepší či horší než Barbar, nejsilnější postava apod., to ukáže až čas po vydání RoS, kdy budou známé affixy legendárek a začnou vznikat zajímavé buildy. Teď jsou některé možnosti omezené a ve hře není zdaleka vše, část věcí je nedostupných, některé skilly nefungují jak mají atd.

Každopádně tou největší předností Křižáka je jeho univerzálnost. Ohromná odolnost, velké poškození, silné léčení, efektivní boj na krátkou, střední i velkou vzdálenost, výrazná podpora party a to vše v jednom balení. :D
Asi tím nejlepším, čím má navrch oproti Mnichovi a Barbarovi (a dost možná i všem ostatním), je právě odolnost spjatá s vysokým poškozením na větší vzdálenost. Na vyšší obtížnosti totiž affixy Elit dávají obrovské poškození a boj tváří v tvář je hodně těžký, protože mrak sajrajtu hážou každou chvíli pod nohy. Hráč se musí neustále něčemu vyhýbat a čekat na správnej okamžik k opětovnému útoku, čímž se doba boje prodlužuje (v případě ranged Elit někdy až příliš) ... a v těchto chvílích začíná Křižák dominovat. S pomocí Justice a Fist of the Heavens, což jsou, dle mého názoru, nejúčinnější primární a sekundární skill, neustále udílím vysoké poškození v případě potřeby z relativně bezpečné vzdálenosti (společně s Heaven's Fury), zároveň doplňuju Wrath a jako bonus mám zmíněnou odolnost, takže Mortar a jiný hnusárny z dálky (který ranged postavy hodně potrápí) mě příliš nevzrušují. Dá se takto v pohodě ustát i několik packů naráz, což bude u ostatních charů zpočátku asi problém. Ale jak jsem psal výše, jsou to pouze mé dojmy a k tomu z neúplné bety. ;)

Pak je tu pár dalších věcí, které stojí za pozornost:
- Steed Charge přerušuje všechny CC efekty a poskytuje vůči nim imunitu (Jailer, Frozen, Stun, zpomalení apod.) a navíc umožňuje projíždět skrze nepřátele. Spolu s 15 vteřinovým CD (který ale oproti jiným CD začíná běžet až po vypršení jízdy na koni) je to pro mě téměř nepostradatelný skill, který
velmi zrychluje farmení a nabízí nejen prudký útok (moje oblíbené kombo je vjet na koni do houfu nepřátel a použít Condemn s instantní explozí), ale i
únik a taktické manévrování. Úžasná věc, efektní (cinkání výstroje, dusot kopyt a křižák koně hlasitě pobízí) a efektivní, párkrát mě koník vytáhl z pořádného maléru :)

- pasivku Heavenly Strength někteří hráči považují za příliš silnou. Nesouhlasím s nimi. Má tři negativní dopady: obsazený slot v pasivkách, rychlost pohybu (která je celkem znát a jejíž ztrátu nelze ničím nahradit, např. mít více MS nepomůže) a nejhůře je na tom léčení. Při absencí LS je nyní pro rychlé uzdravování u většiny Křižákových skillů nejdůležitější rozdávat rány rychle a tady prostě 2H ztrácí. Např. Laws of Hope s runou Invicible nabízí LoH 16k po dobu 5 vteřin. S útokem 2/s vyléčíte 160k HP, s 1/s 80k HP. Na vyšších obtížnostech zkrátka nejsou některé healovací skilly s 2H zbraní dostatečně účinné.

- pasivka Renewal zajišťuje vynikající léčení a zdá se mi klíčová. S vysokou Block šancí je při velkém počtu bílých mobek Křižák téměř nesmrtelný. Co se týče blocku, z nových affixů lze vyblokovat pouze Thunderstorm (ze starých tuším jen Fire Chains).

To je asi vše, co mě v rychlosti napadlo a není to příliš známé, časem případně přidám další postřehy. ;)

ZeroOne
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od ZeroOne » 07.01.2014, 07:54 hod.

Diky za zajimavy postrehy primo ze hry.
Me konkretne zajimalo porovnani incoming dmg pokud se poskladaji skilly u barbara co nejvic na obranu (zvyseni armoru, zvyseni resistu) a totez by se udelalo u Crusadera ktery ma skilly na navyseni blocku, armoru a ressistu.
Jestli by bylo mozne porovnat nejake udaje z bety v podobnem gearu se podivat na konkretni procenta redukce dmg z armoru a resistu pri pouziti obranych skillu.

Uživatelský avatar
Petros
Doom Knight
Příspěvky:511

Re: Chloe - Crusader RoS(closed beta)

Příspěvek od Petros » 08.01.2014, 12:07 hod.

Při stejném gearu vychází s redukcemi o pár procent lépe Barbar, především díky pasivkám Tough as Nails a Nerves of Steel a skillu War Cry s runou Impunity. Pokud jsou doplněné Superstition, je z něj hotové monstrum na odolnost. Nicméně je tam již zmíněný problém s poziční hrou (na větší vzdálenost má jen omezený počet skillů - Avalanche, Seismic Slam, Ancient Spear a Weapon Throw) a tudíž musí blíž k nepřátelům, čímž se vystavuje většímu riziku a poškození.
Naproti tomu Křižák dosahuje vyšších resistů pomocí pasivky Finery (diamanty s AR, které měl barbar, jsem kvůli bonusům vyměnil za všechny barvy gemů) a skillu Laws of Justice, Armor zvyšuje přes hodnotu Blocku na štítu (pasivka Divine Fortress, měl jsem ale pouze 19%, takže je tam ještě solidní rezerva). Hraje se ovšem o něco lépe pozičně a s menším rizikem, díky větší škále útoků na vyšší vzdálenost. Oba mají zkrátka pro a proti a každý hráč si najde to své. Mně osobně se hraje skvěle za obě postavy, čísla příliš neřeším a budu je střídat podle potřeby party a nálady. :)

Několik obrázků se statama:
Barbar
http://i.imgur.com/w4ucPma.jpg (build)
http://i.imgur.com/IBoxnl6.jpg (armor)
http://i.imgur.com/OSowjEQ.jpg (all resist)
Křižák
http://i.imgur.com/7iHUQcf.jpg (build)
http://i.imgur.com/y0Lxmtk.jpg (armor)
http://i.imgur.com/QUpAMaU.jpg (all resist)

Odpovědět

Zpět na „Crusader“