Znicily runova slova D2 ?

O předmětech - Horadric Cube, runová slova, sety, unikáty.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
ikski
Fallen Shaman
Příspěvky:64
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:ikski#2800
Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od ikski » 07.08.2011, 08:20 hod.

Je to tak 14 dni zpet co jsem si skusil zahrat znovu clasic 1.07 dohral jsem jen normal, ale musim rict ze to bylo celkem maso. Oproti 1.13 obtiznost o moc vetsi a to asi hlavne diky absenci synenergii takze clovek musi treba do 30 levelu hrat s jednobodovyma skilama a samozrejme merc nemuze mit vybavu takze vam nepomuze. Kdyz se nad tim tak zamyslim tak 1.13 je uplne jina hra.

Co me ale asi se*e nejvic jsou runova slova. Podle me do teto hry nemely byt pridany. Uz jen spirit a insight (vim leader only ale kdo tu nepouziva plugy ? ) nezkutecne ovlivni silu vasi postavy a hlavne diky nim jsou sety uplne k nicemu. A ano tim myslim i IK set kterej nema proti grief / storm kombu moc velkou sanci.

Tak co myslite ? ozivily RW diablo nebo ho spis znicily ?

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Bemik » 07.08.2011, 08:24 hod.

Jde možná trochu i o to, že bez RW by to taky mohlo vypadat tak, že na realmech a battlenetu by každej trávil den tím, že by si se sorckou lítal na mefista... na runy nepotřebujete MF ani teleport...

Ale bohužel je většina RW silných natolik, že to potom moc nedává alternativy pro build například v setech a uniqe...

Ale aspoň je to sranda :)
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od raisen » 07.08.2011, 08:54 hod.

Určitě o dost zjednodušilo. Nevím, jestli zničilo. Možná jo, protože pak je spousta předmětů nevyužitých, unikátům se lidé vysmívají "proč je nosíš, lepší je grief, forti". Kompletní set třeba na paladinovi jsem neviděla, ani nepamatuji (nebo M'avina set, Trang-oul, tak nějak se to píše). O těch nižších ani nemluvě. Jen sigon vlastně do začátku. Ale tak jasně, proč je používat, když můžu mít RW a být s nimi o dost lepší..

Stejně tak synergie. Zmenšila se variabilnost buildů, člověk je jejich otrokem, protože když nedá aspoň jednu, tak si ani neškrtne. A tím pádem se používá i méně skillů.

Věřím, že je to úplně jiná hra. Stejný pocit mám, když hraji 1.00, to je ještě lepší a hlavně zábavnější :) Tam si člověk váží skoro každého rare předmětu, který padne.

Bemik: Tohle se děje i teď, že se hledají věci a přitom mu padají runy (tunely, pit, Mephisto..)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Fraxinus » 07.08.2011, 09:17 hod.

Raisen: Tohle je ale čistě jen a jen jejich problém. Jsou hráči, co "runování" nemají zapotřebí + lidi, co si i na singlu zakazujou ladder only RW. Ty non-ladder jsou buď na singlu nedosažitelné nebo jsou k ničemu :lol:
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od raisen » 07.08.2011, 09:26 hod.

Tak to já vím...
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Slw » 07.08.2011, 10:20 hod.

ano zničily.... nebudu se v tom pitvat, ale tak nějak pěkně to vystihla raisen

zase ale máme version switche (kdo chce ještě hrát) a spoustu hezkých módů
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Slayer » 07.08.2011, 10:31 hod.

Tak runewordy byly už i v základním lodu 1.07. Vzhledem k tomu jak ty runy padaly a co ty runewordy dělaly tak to ale moc slavné nebylo...

Jde o to, že patch 1.10 přináší radikální změny a oživení aby bylo něco nového pro udržení hráčů. Těmi silnými runewordy ( a taky unikáty které v 1.10 přibily ) se zvyšuje "re-playable challenge" aneb proč tu hru dál hrát po ukončení hellu

Je pravda že se mi taky některé nelíbí, ale nikdo tě nenutí je používat ( ale budeš o to slabší ) a nebo je možnost vzít to tak jak to je.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Javurek » 07.08.2011, 11:18 hod.

Rozhodně hru nezničili .) jestli něco zničilo hru tak boti a dupování. Buildy přidali znovu hratelnost a umožnili hraní spousty nových buildů, které předtím nebyly možné, nebo by prostě byly hrozně slabé. Na druhou stranu, některá runová slova trošku podle mě přehnali.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Grammator » 07.08.2011, 11:39 hod.

v Avalonu se zase směje těm, co nosej RW :D :D :D

ale k věci, rozhodně ne, tím spíš že neřešíš synergie tak nemusíš používat lvl 1 skilly, a variabilitu buildů to podle mě taky zvýšilo, protože musíš investovat víc bodů, abys měl použitelný jeden skill, když chceš jiný skill tak to stavíš od začátku jinak... v 1.07 člověk narval 20 blizz, 20 FB a 20 lightning, k tomu nějaký mastery a měl vystaráno, v 1.10 uděláš FB sorc aby za něco stála a na nic jinýho ti body nezbydou... a RW? sice jsou velmi silné, ale drop run je i v 1.13 stále k smíchu nebo pláči, podle povahy...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Bemik » 07.08.2011, 11:52 hod.

Ano, synergie vyřešily problém toho, že postava má určitou sílu ze začátku, protože se jí vyplatí dávat body do synergii a používat je dokud nemají věci, manu nebo lvl na použití hlavního skillu...
JENŽE s příchodem respecu je to na obtíž... protože můžete klidně používat každou obtížnost jiný build...

Podle mě se mělo s příchodem respecu zrušit synergie, protože nechápu, proč udělali druhé řešení jednoho problému :roll:
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Javurek » 07.08.2011, 12:50 hod.

No, jenže jak by jsi si to pak představoval. Dejme tomu že bude respec a nebudou synergie. Pak by jsi si klidně mohl vymaxovat fire ball +blizzard +frozen orb najednou. To by nebylo ono. Akle to už jsme trochu jinde, tady se řeší RW . )

Uživatelský avatar
DeathHero
The Butcher
Příspěvky:1426
BattleTag:DeathHero#2204
Bydliště:Living in my own world

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od DeathHero » 07.08.2011, 13:30 hod.

ahoj nechapu proc autorovi vadi runova slova je na kazdym jestli je bude pouzivat.Pro me osobne je nejdulezitejsi jak kdo dokaze svoji postavu ovladat!
Achievements: 7400 (92%)
PROFIL

ikski
Fallen Shaman
Příspěvky:64
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:ikski#2800

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od ikski » 07.08.2011, 14:38 hod.

ono je pravda ze ten problem je fakt spis v dupovani. Kdyby neexistovalo tak botd slozi na lederu 10 lidi a ne ze ho ma kazdej .. proste je me celkem lito ze 90% unikatu nema casem vubec zadny vyuziti.

proc mi vadi RW ? pokud chces napr uspet v pvp tak RW musis pouzivat a nemas jinou moznost aby si mel sanci konkurovat . A v pvm ? slozis grief a prakticky veskery moby tavas na 1 hit ... pochybuju ze tohle bylo mozny v clasicu ale muzu se mylit .

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Aragorn » 07.08.2011, 18:02 hod.

Osobně jsem o RW často přemýšlel. Pokusím se tu neházet nějaké obecné ortely, jen prostě řeknu jak se to týká mně a co si o tom myslím. Po netu hraju jen občas s kamarády a tam RW vůbec neřešíme, jde nám hlavně o zábavu. Jinak ale po netu nehraju a jedním z hlavních důvodů je to, že jsem nabyl dojmu, že (samozřejmě s přispěním dupování) tam lidi nosí osvědčenou sbírku RW s jejichž silou je jejich char silnej jak prase, ale oni přitom třeba nenašli ani jeden pořádný vzácný unikát nebo nesložili lepší set.

Co se singlu týče, tak tam je samozřejmě pravda, že si každý může sám určit, co bude používat a co ne. ALE já osobně bych lhal kdybych řekl, že mě nemrzí, když se lidi smějí setům a unikátům. Když najdu nějaký krásný vzácný unikát a reakce na něj jsou vesměs typu "pěkný ale zahoď to a slož Grief" nebo "to brnění možná najdeš jednou v životě, ale nehodláš ho nosit místo Fortitude že ne?", tak si říkám jestli je to takhle fakt "správně". Taky mám dojem, že lidi se spíš smějí těm, co bojují bez života boostnutého CtA nebo runují bez Enigmy s teleportem.

A ještě k dostupnosti run: (ke Spirit a Insight se vyjadřovat ani nebudu) I velmi silná RW obsahující vzácné runy jako Grief, HoTO, Death, CtA, Fortitude, Infinity nebo Obedience se dají složit díky LK chests, Travincial a Countess runům za nijak šílenou dobu (v porovnání s hledáním nejlepších/nejvzácnějších unikátů). Kdyby deset lidí hledalo na výše zmíněných místech runy třeba na Infinity a dalších deset lidí by hledalo na nejlepších místech ethereal verzi Tomb Reaveru (možná by to ani nemusel být perfect roll), tak vsadím své boty, že drtivá většina lidí by našla dříve ty runy (a k nim i zbraň do které to vloží).

Kdybych to měl shrnout, tak já osobně bych RW nezrušil, ale implementoval bych je jako ozvláštnění equipu nebo menší či větší možnost doplnění mezer v tom, co sety a unikáty nemají. Celkově bych ale zrušil velmi silná RW....RW by podle mne NIKDY neměly být silnější než nejlepší sety a unikáty. Když někdo najde ZODku tak ji má hodit do nějakého super eth unikátu a mít ultimate weapon a ne mít možnost stavět něco jako BoTD podle mne. A co by se pak dělalo se socketovatelnými věcmi? No stavěly by se do nich ta slabší RW nebo by se do nich kombinovaly runy, jewely a gemy a člověk by se prostě snažil najít pořádný unikát/set...a tak by to podle mne mělo být.
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Fraxinus » 07.08.2011, 18:46 hod.

Aragorn: V tom co píšeš, jednu poznámku. Nauč se rozlišovat mezi hráči a dětmi. Jenom dítě nebo dospělec s intelektem malého dítěte ti řekne, slož si radši Grief, než abys používal např. Butchera, cos právě našel.
Nebudeš věřit, ale i na battle.netu jsem narazil na lidi, kteří mi můj char (zejména v případě Frost sacrificedina, co byl do značné míry untwinked) chválili, ba i záviděli, protože by je v životě nenapadlo něco takového rozjet a už vůbec ne bez předmětů z mul, přestože byl v porovnání s těmi naruněnými superhrdiny spoluhráčů dost neohrabaný.
Jinak souhlas s těmi runami. Jen vzácně jsou používány jako obyčejný gem. Nevím, jak je to se SC, ale na HC s tímhletím situace není tak strašná. Míň postav na hellu (ne každý přežije tak dlouho) = míň možností runovat (v globálu), tudíž lidi s těmi nejlepšími runovými slovy tam nejsou tolik běžní.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Tib3rian » 07.08.2011, 21:12 hod.

Ja si myslim, ze RW su istou alternativou k unikatom a setom. Tento rok som dlho robil so svojim palachom LK runy a nasiel som potrebne runy na Call to Arms a dalsie solidne RW. Vtedy som tym bol doslova posadnuty. Zatial som ale nasiel dobre itemy pre MF sorcku a po case som si zo svojej CL/FO sorcky spravil MF a islo to nad moje ocakavania. Zacal som chodit na Andy, neskor na Mepha a zacali mi padat fantasticke unikaty a setovky. Doslova ma to zobralo a teraz ma zaujimaju uz len unikaty a sety. Len som chcel demonstrovat, ze obe varianty maju svoje miesto a ak sa niekto smeje na unikatoch a setovych itemoch, tak by som povedal - nevie co je dobre :)

Myslim si, ze elite specific-class sety su velmi silna varianta aj oproti RW ci najlepsim unikatom. Myslim si, ze postavy kombinujuce najdrahsie RW a najlepsie(najidealnejsie) unikaty su velmi pekne. Rovnako vyzera uchvatne skompletizovany spec-class set.

Synergie su dost dikutabilne, buildy do istej miery komplikuju, na druhej strane pridavaju moznosti, ale aj uberaju. Nema tolko skusenosti, aby som vedel zhodnotit vsetky pre a proti.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

foxo
Quill Rat
Příspěvky:31
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foxo#2431

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od foxo » 07.08.2011, 21:24 hod.

Hmm runove slova mna skor stve ze uz 10rokov nemozem najst Immortal soul Cage do setu pre mojho Barbarika-to jedine mi chyba.To by ma asi potesilo najviac...

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Welwet » 07.08.2011, 21:54 hod.

já docela souhlasím s Tib3rianem..jsem Mef runner ale nikdy jsem si nestěžoval na runy..jestli někoho baví nasbírat nějaké šutry a potom pvpit a dělat pořád to stejné, to už je jeho věc..mě naopak baví chodit mefa, pindla, runovat pro pěkné věci :o)

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od Tib3rian » 07.08.2011, 22:08 hod.

To by najviac potesilo aj mna. Chyba mi okrem Soul Cage este helma z IK setu. Tesim sa az to skompletizujem. Dufam, ze to stihnem do vydania Diabla 4 :)

Welwet: Meph runy su najlepsie, ze, to my dobre vieme ;)
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Znicily runova slova D2 ?

Příspěvek od hami » 09.08.2011, 22:16 hod.

takové prostě diablo je. Unikáty jsou nejsilnější jen v nějakých oblastech. A to nejde jen o RW, ale rare můžou být ve spoustě odvětví (zbraně, circlety, ringy a hlavně amulety) mnohem silnější než unikáty i než RW. To podobné bylo i v D1 s výjimkou stormu pro ne-wary a najls plate + dreamflage pro mága jsou v D1 kromě helm a pár dalších věcí, které mají velmi specifické použití, unikáty k smíchu.
Série diablo prostě není na předdefinované předměty zrovna vysazená a mě se to líbí
můj nazor na synergie - určitě jsou dobré, už jen proto že třeba palach moch dát 20 do HS 20 do aury a 20 do útočného skillu pak končil a dále mohl investovat už jen třeba do nějaké zbytečnosti např. holy freeze která by se mohla hodit když si jde pro mrtvolu
edit: můj názor na respec: znám osobně asi 6 lidí včetně mě kteří dotály svou první postavu někam do night a pak musely skončit páč se dál jít nešlo, kvůli špatně rozděleným skill pointům. Respec tento problém řeší a nemusí se zbytečně mazat už rozjeté postavy + respec tam měl být už dřív páč když se měnil patch a přibyly synergie byly staré postavy nepoužitelné
a to že se v pozdějších verzí hry přidávaly věci jako RW je možná jediný důvod proč to lidi neomrzelo a D2 se paří dodnes. Takže kdyby tam respec a RW nebyly možná bysme se o tom teď ani neměly kde a s kým bavit
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Odpovědět

Zpět na „Předměty“