"MF turnaj" Zájem o něj a provedení

O předmětech - Horadric Cube, runová slova, sety, unikáty.

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330
Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od raisen » 11.08.2011, 10:02 hod.

Však to mě ani nevadí. Odměnou by pro mě byly ty předměty, které jsem si našla :) (zvlášť na realmu)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Welwet » 11.08.2011, 12:04 hod.

raisen: mohu vědět prosím kde hraješ?, :) popř. kde hrajete ostatní..? já přemýšlím že bych provětral starou sossu na pařeništi.. :wave:

jinak, omezené runování se mě nepozdává..já myslel že je to hlavně o tom kdo si dá nejvíce práce...nemluvě o tom jak mám počítat runy? což o to uděla si bokem čárku..ale potom počítat všechny čárky.. :lol:

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od raisen » 11.08.2011, 12:07 hod.

Já budu hrát (až se to rozjede) na FWD :) Takže tam začnu od začátku :)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Welwet » 11.08.2011, 12:31 hod.

To vůbec není špatnej nápad..:o) také bych to zkusil :o) jen teď je tam testování a není myslím přesně známo datum spuštění ne?? tak si asi počkáme..

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Aragorn » 11.08.2011, 14:57 hod.

Ok takže malé shrnutí a důležité body, které je třeba domluvit:


1/ Hrát může každý se SP, HC nebo realm postavou v verzi 1.10-1.13 bez jakékoli úpravy dropů. Postavy nemusí nutně být untwinked.

2/ Turnaj může mít více kol. Začneme třeba Hell Pitem pokud se na tom domluví většina.

3/ Musíme domluvit délku (kola) turnaje. Jestli prostě dáme limit v hodinách nebo dnech anebo zvolíme maximální povolený počet runů během daného kola.

4/ Omezíme MF? Já jsem pro. Aby mělo podobné šance více buildů.

5/ Hodnotily by se pouze nálezy elite unique items, elite class specific items a elite set items. Toto by bylo použito na obodování nálezů:
http://diablo.jjscud.com/scoring/lvl85.txt
http://diablo.jjscud.com/scoring/meph.txt
http://diablo.jjscud.com/scoring/act5su.txt
http://diablo.jjscud.com/scoring/baal.txt

6/ Nebudeme do výsledků počítat třeba jen 5 nejlepších věcí, co každý najde?

7/ K nálezům musí každý doložit screenshoty. Možná by stačil jeden společný screenshot všech hlavních nalezených věcí.

8/ /players třeba u lvl85 lokací asi každý stejně pojede /p1, ale co u bossů? Na realmu jestli to chápu si nemůže jeden hráč jít třeba na Mepha s /players3.

9/ "Startovné" je souhlas s odevzdáním všech během turnaje nalezených run od MAL výše, Rainbow facetů, amuletů od Atma's výše a prstenů od Bul Kathos' výše (plus Stone of Jordan). Vybrané věci budou rozděleny mezi nejlepší 3 hráče (musíme domluvit jak). Hráči hrající na realmu by si buď museli rozebrat itemy mezi sebou nebo prostě hrát for fun a mít radost z toho, co si sami najdou.



Tak se prosím vyjádřete a napište, kdo by se tedy turnaje chtěl účastnit. Myslím, že by to chtělo minimálně 5,6 lidí.
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Welwet » 11.08.2011, 15:22 hod.

Mě to připadá nějak moc tabulkové..ať si každej chodí kam chce..tohle je pouze potom o štěstí, prostě každej dostane 300 runů na den na danou lokaci/bosse a je to..a to mě nepřipadá nějak extra soutěživé..takže podle mě nějak omezit, ale nepřehánět.., jsem pro limit dnů.. ;)

MF bych neomezoval..dle mého třeba více jak 300 mf škodí., ideál je 250, dál mě to padalo hůře..ale možná se mě to jen zdá...to bych omezil snad jen u pindla..:o)


To započítávání nejlepšísh věcí se mě docela líbí, ale možná bych udělal dvě možnosti, Top 5 a potom hromadné :o)

Se mnou je možné počítat..ale zatím to ještě není úplně jisté..

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Vorvy » 11.08.2011, 15:54 hod.

welwet: co to potom bude za soutez a jak ji chces porovnat?kdyz si kazdej bude behat jak se mu zachce, s mf jakym se mu zachce, plx jakym se mu zachce.. tak si to v podstate muze odbehat sam a pak kdyz nahodou neco najde, tak to postnout do topicu: nejkvalitnejsi veci z monster

tezko asi budes srovnavat to: ze nekdo za 5 dni udela 500 runu na pl3 a nekoho kdo udela za 3 dny 400 runu na pl8..

jedine spravedlive je: stejna lokace, stejny pocet runu, stejny plx (vzhledem k realmistum - aby nebyli omezeni) a cca stejny MF.. ano, dostanes se tim do statistik, ale tak to jedine lze porovnat s ostatnimi


BTW.: kdyz to bdue mit hlavu a patu tak se zucastnim, ale paklize mi reknete 5 dni si nekde behej a hledej, tak to ne.. kdyz reknete udelej 500 runu na pit na pl3, za tyden odevzdej vysledky, tak to beru ;)
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Welwet » 11.08.2011, 16:05 hod.

Vorvy: a o tom to myslím je ne? kdo zná lepší místo, nebo spíš kdo umí najít více lepších věcí..počet runů se nějak může omezit..podle mě má víc hlavu a patu uznat že někdo umí dobře najít dobré itemy za nějakej čas než ostatní...naopak to co říkáš ty nemá ani hlavu ani patu..na co nám výsledky budou?

a tohle nedělám kvůli sobě..je zde plno lidí co o diablu ví 10x víc jak já....
:spravedlivé je nechat toho kdo umí, aby byl lepší..nebo tomu potom aspoň neříkejte soutěž, hra..;)

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Vorvy » 11.08.2011, 16:38 hod.

behat mepha, pindla a jim podobny umi kazdej moula.. a pak uz to nebude jen o MF, bude to i o killing speed a casu kterej ma kdo na hrani.. jako sorry ale kdyz ma nekdo prazdniny a muze u toho drepet celej den a nekdo jinej muze hrat treba dve hodiny denne, tak to mi neprijde jako ferova/srovnatelna soutez..

me prijde logictejsi se podivat do lokaci do kterejch clovek zas tak casto nezabrousi a pak porovnat co tam kdo nasel
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Slayer » 11.08.2011, 16:40 hod.

Welwet píše:a o tom to myslím je ne?
Právě že neni.
Welwet píše:kdo zná lepší místo
Místa k dosažení dobrých/nejlepších předmětů jsou obecně dobře známá.
Welwet píše:kdo umí najít více lepších věcí
Tady to neni o umění ale o lucku. Jediné co můžeš umět je rychle ovládat svůj char, abys docílil co nejlepšího výsledku run/time
Welwet píše:podle mě má víc hlavu a patu uznat že někdo umí dobře najít dobré itemy za nějakej čas než ostatní
Jediné co můžeš uznávat je luck, nebo v případě neomezeného počtu runů trpělivost při více probděných nocích.
Welwet píše:na co nám výsledky budou?
Na to abys porovnal co komu spadlo a celkově se tak podíval na statistiku která z toho vyplívá - Někdo za 100 runů nedropne nic někdo plno zajímavých věcí.
Welwet píše:je zde plno lidí co o diablu ví 10x víc jak já
To jde vidět
Welwet píše:spravedlivé je nechat toho kdo umí, aby byl lepší
O umění viz výše. Navíc lidí kteří diablo znají, ho většinou i umí, ale zároveň ti všichni dají za pravdu že ve findění žádný extra skill není, pokud ovšem nehraješ na hc nebo za nějaké atypické buildy, kde si musíš dávat více majzla. Na konec jsou ti lepší stejně no-lifeři, nebo luckeři. A ten malý zbytek co nezapadá ani do jedné kategorie to pouze potvrzuje.
Welwet píše:nebo tomu potom aspoň neříkejte soutěž
S tím souhlasím, ale při takovém poravnávání se tento název tak už zafixoval. Navíc to tournament je v uvozovkách, takže to nejde brát do slova. A jak taky chceš soutěžit v něčem co nemůžeš ovlivnit...

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Aragorn » 11.08.2011, 22:03 hod.

jedine spravedlive je: stejna lokace, stejny pocet runu, stejny plx (vzhledem k realmistum - aby nebyli omezeni) a cca stejny MF.. ano, dostanes se tim do statistik, ale tak to jedine lze porovnat s ostatnimi
Osobně přesně s tímhle souhlasím.


Welwet: Jak už psali jiní, vhodná místa na MF tady každý dobře zná. A i kdyby někdo ne, tak osobně bych tedy neměl kdovíjakou radost z toho, že někdo běhá hodiny v nekvalitních lokacích a já sám si "jako profík" běhám nejlepší cíle.


Chcete-li můžeme tomu říkat "MF loterie" místo "MF soutěž" :)

Opravdu mi jde hlavně o to, aby tahle "soutěž" byla přívětivá i k lidem, co nemají mraky času (jak už bylo zmíněno). A aby to celé bylo "prostě hlavně o lucku". Žádné nejasnosti, žádné znevýhodňování. Já osobně se těším prostě na nalezené itemy (mnou i ostatními) a na rozdělování cen pro nejlepší (čti nejšťastnější :) ) hráče.
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Welwet » 12.08.2011, 15:44 hod.

Ať je tedy po vašem..ale jsem smutný! :cry:

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od raisen » 12.08.2011, 17:36 hod.

:?:

A z čeho?
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od homer_cz » 12.08.2011, 17:45 hod.

No mně to co tu prosazujete připadá poněkud podivné, asi jako pořádat závod automobilů a aby se mohli zúčastnit i trabanty tak omezit rychlost na 60km/h a po každém kole čekat na posledního :D
Jediné spravedlivé není stejný počet runů a stejné mf, ale stejný čas strávený hledáním ve stejné lokaci(včetně času stráveného cestou a relogama) s mf jaký kdo chce nést (vyšší mf na úkor rychlosti zabíjení není dobrá volba) a s players jaký kdo uzná za vhodné.
Ano sorcky jsou ve výhodě,to sporťák proti trabantu taky a proto málokterého majitele trabantu napadne cpát se do soutěže se sporťáky a tvrdit že to není spravedlivé.
Pokud chcete aby měli šanci i jiné postavy udělejte si dvě kategorie- portící /neportící...
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Aragorn » 12.08.2011, 18:35 hod.

homer_cz: Myslím, že rozumím co píšeš. Ale to přirovnání je podle mne nemístné a od toho se to celé odvíjí. Postavy v Diablu totiž nedělím na Socky/chary s Enigmou a "trabanty" s kterými nemá co kdo kam lézt. Už jsem tu psal, že bych chtěl, aby tahle akce byla přívětivá všem a že bych opravdu nechtěl soutěž samých kouzelnic s MF 500+, které si pojedou všude minimálně /players3 (jen tak mimochodem, slušnou MF socku bych si udělal na singlu o dost rychleji než některé jiné postavy tak, aby měli slušnou killing speed/ MF, což je další důvod proč se mi nelíbí nazývat kouzelnice "sporťáky" a zbytek označovat za "trabanty"). Ten nápad se dvěmi kategoriemi (portící/neportící) nezní úplně zle. A s tím MF "ať si nosí každý kolik chce" souhlasím, ale osobně vidím jako kompromis ten maximální možný limit jak už jsem psal.
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od raisen » 12.08.2011, 18:42 hod.

Mít dvě kategorie je hezký nápad, ale nemyslím si, že bude dost hráčů, aby v té kategorii bez portu nebyl Aragorn sám s Zealotem :-| (to je jen příklad, nevím, jakou postavu budeš mít ;) )

Zatím to na moc hráčů nevypadá, no.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od homer_cz » 12.08.2011, 19:02 hod.

No mně šlo hlavně o to že tu je vydáváno za spravedlivé hodnotit nálezy za počet runů a ne za čas...
Mf je o tom být efektivní v čase a ne na počet runů...to by do cow byl nejefektivnější barbar co si na každou krávu ještě použije find item ;) že jen cesta pro nohu mu zabere více času než jiným charům vybití celého cow by nemělo být zohledněno?
To přirovnání k trabantům je mé oblíbené :D
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Fraxinus » 12.08.2011, 21:39 hod.

homer.cz: Jenže když bude omezen počet runů, co lze provést, tak k tomu přidej i čas, za jaký se to má stihnout. A mnozí limit třeba nevyčerpaj, tudíž se najde i prostor pro tebou zmiňovanou efektivnost. Jestli se zúčastním i já, tak 500 runů nikdy za např. týden neudělám...když bych jich udělal 50, myslím že by mi to stačilo bohatě.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: "MF turnaj" Zájem o něj a provedení

Příspěvek od Aragorn » 13.08.2011, 09:25 hod.

Raisen: Ano, zatím to bohužel na moc lidi, co by do toho šli nevypadá. (jinak běhat budu skutečně se svým zealotem :wave: )

homer_cz: S tou efektivitou máš samozřejmě pravdu, ale tady jde o to, že pro tuhle akci bych rád zohlednil fakt, že kvůli nevyváženosti postav v jejich (killing) speed/schopnosti nosit MF equip prostě není spravedlivé, aby se to nechalo hodně volné a nastavil se třeba jen časový limit na lokaci. Dobrým kompromisem (jak píše Fraxinus a já již dříve zmínil) je povolený počet runů na které bude časový limit. Takže rychlé/silné chary stihnou třeba celý limit vyčerpat v pohodě a pomalejší hráči se budou muset hodně snažit a přesto to často nestihnou odběhat všechno během stanovené doby.
Na druhou stranu, já se nesnažím říct, že to musí být tak nebo tak...jde mi o to abysme se nějak shodli a bylo to snesitelné pro všechny. Co se třeba mne týče, tak já klidně i budu trochu znevýhodněn (ponesu MF sotva přes 200 a velmi pravděpodobně nebudu stíhat maximální povolený počet runů).
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Odpovědět

Zpět na „Předměty“