Technické problémy

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mafian89
Gorebelly
Příspěvky:337
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mafian89#2328
Re: Technické problémy

Příspěvek od mafian89 » 22.06.2012, 11:48 hod.

Už jedou, alespoň u mě, jsem ve hře.
Obrázek

peterzhe
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:peterzhe#2122

Re: Technické problémy

Příspěvek od peterzhe » 22.06.2012, 12:25 hod.

ja sa snažím prihlásiť už 45 minút a nejde.

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Technické problémy

Příspěvek od Still-Alive » 22.06.2012, 16:33 hod.

ReptileSVK: Když jsem zažil vypínání serveru, tak v journalu běžel odpočet co 5 vteřin to psalo že bude server vypnut, normálně bych si toho nevšim kdybych se tam nekouknul.. Takže to "hlásí"

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Technické problémy

Příspěvek od Punky » 22.06.2012, 20:44 hod.

dnes som skusil diablo zapnut na mojom desktope, starsi PC ale uplne pohode splnujuci aj recommended sys reqy (grafika je teda triedu pod rec, mam ati 4850, rec je 4870...)... install, spustenie hry, chvilka v AH a zrazu shut down PC... tak oki, znova, diablo 3, chvilu ingame, zase to iste po par minutach... ked sa to zopakovalo 3 krat, tak som kukol na net a hop na offic fore asi 30 stranovy topic o tom ako ludom D3 vypina PC... ide o prehrievanie gpu udajne... 90% myslim co som tak rpebehol posty boli ATIckari ale zahliadol som tam aj niekoho s GF co mal rovnake trable... dost ludom sa to stava az teraz po update 1.0.3 ale mega ludi to ma od zaciatku ako D kupili... blizzard sa zda to nejak neriesi, snazili sa o nejaky hot fix s ati catalist ale tento probelm je kusok iny... takze celkom pohode pokial niekto kupil hru pred mesiacom a pol, doteraz ju nezapne na PC ktore presahuje poziadavky a blizzard hra mrtveho chrobaka :) mate tu niekto rovnaky problem? len tak pre zaujimavost

Uživatelský avatar
benedy
Quill Rat
Příspěvky:18
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:tataga#2566
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické problémy

Příspěvek od benedy » 23.06.2012, 12:10 hod.

Tak mne se už několikrát stalo že mi při hře PC spadlo do okna smrti a po znovunahození mi to vypsalo chybu ohledně Microsoft ® Visual C # ® 2010 Express,udělal jsem update ale ještě občas mi to stejně udělá,můžete mi poradit v čem by mohla být chyba?Mohla by to být chyba grafiky?
Děkuju.

PC:AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Procesor 6400+ 3.21 GB
Thermaltake TMG A1
Apacer DDR II 2x2 GB 800MHZ
ASUS M2N-E
WDC 320 GB
WDC 610 GB
Gainward Geforce 8800GT, PCIE, 512MB,DDR3,256bit 2xDVI,HDTV
Zdroj Fortron 700W
Optiarc DVD RW AD-7191S
LCD Asus VW223D 1680x1050
Windows 7 Ultimate

janot88
Quill Rat
Příspěvky:1

Špatná grafika, rozmazávání textur

Příspěvek od janot88 » 24.06.2012, 08:27 hod.

Když sem si diablo 3 nainstaloval a hral první týden, vše běželo jak mělo ... nic se nesekalo, grafika krása

Poslední dobou mám ale problem, že se mi překrývají předměty, anebo kostičkuje obraz

příklad: jdu do podchodu a podchod se mi tak rozmaže, že vidím jenom čmáranice ... anebo na zemi vznikají světlejší fleky

nevíte někdo, čím to může být?

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Špatná grafika, rozmazávání textur

Příspěvek od Alfajk » 24.06.2012, 11:45 hod.

myslis ze mam vesteckou kouli ? co treba vic detailu ?

Uživatelský avatar
Deight
Quill Rat
Příspěvky:12
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Deight#2888

Re: Špatná grafika, rozmazávání textur

Příspěvek od Deight » 24.06.2012, 13:13 hod.

CO máš za grafiku, ATI měli problémy, byl vydanej hotfix, ale divný je, že ti to nedělalo hned na začátku...

Uživatelský avatar
Venom
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:339
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Venom#21979
Bydliště:Slovenská republika

Re: Technické problémy

Příspěvek od Venom » 25.06.2012, 18:17 hod.

Nemáte niekto podobný problém ? Hrám hru, potom si chcem po chvíli odbehnúť do AH, ten sa len načítava, resp. ako keby zamrzol no a potom je to už v prd...no viete kde...zamrzne to a čierna obrazovka + windowsácky error zvuk, musím to restovať len natvrdo, poondiaty patch 1.0.3, pred ním mi to na betón nerobilo, tie gameplay zmeny čo sa tu o nich polka fóra háda mám ukradnuté viacmenej čo sa patchu týka, lenže takýmito "patchmi" ma už začínajú fakt vytáčať celý Blizzard... :roll:

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Technické problémy

Příspěvek od Punky » 26.06.2012, 07:41 hod.

no bude to asi nieco podobne ako som pisal ja par postov vyssie... deje sa to dost ludom, ze im D3 "shut downuje" PC... niektorym sa to deje po patchi, niektori si hru poridne nezahrali od vtedy ako ju kupili mesiac a pol dozadu :) inak riesenie na to zatial nejak univerzal nie je, sleduj bnett fora, ej tam o tom par topicov, mozno sa k tomu casom niekto z blizzu vyjadri

Xkryspin
Wraith
Příspěvky:191

Re: Technické problémy

Příspěvek od Xkryspin » 26.06.2012, 08:25 hod.

Žádná aplikace, která není určena k vypínání počítače, počítač vypnout nemůže. Pokud se počítač stejně vypne, tak je to prakticky výhradně z důvodu zásahu ochrany hardwaru. Tepelný management dělá každý kus hardware sám a to obvykle na úrovni firmware.

Pokud se hardware přehřívá při normálním používání - je to chyba (závada) HW a ne aplikace. Částečně mohou být na vině i ovladače, ale ruku na srdce z té obrovské řady reklamací a oprav se kterými sem měl tu čest, bylo přehřívání způsobeno:

1) cca 55% šetření na skříni (a naprostá ignorace jakéhokoliv airflow) + zprasené chladiče, které nikdo nikdy nevyčistil
2) cca 20% degradace teplovodivé pasty na kartě, a z výroby / či později posunuté
3) cca 20% amatérské přetaktování
3) 5% jiné vady

Ještě sem se nesetkal, aby prvotní příčinou (nikoliv jen okolností, při které se vada projevila) byla aplikace (za normálních okolností ani furmark nebo jiný stresstest by neměl spustit scram ochranu).

Vypínáním se také dost často projevují poddimenzované, nekvalitní, špatně zapojené nebo vadné zdroje - při zátěži neudrží stabilní napětí...
(kdo kdy slyšel, aby se při zapojování komponent řešilo rozdělení zatížení a větví zdroje)

Takže pravděpodobná a naprosto opodstatněná odpověď blizzardu bude - "opravte si to sami, je to váš problém" ... případně "je to chyba ovladačů" vyřiďte si to se svým HW manufacturer"...

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Technické problémy

Příspěvek od Punky » 26.06.2012, 09:28 hod.

hmm, no ja neviem, ale robi to ludom co maju 5 rocne dekstopy, ludom co maju nove hracke notebooky, aj ludom co maju pc za xxx dolarov... tym co maju ATIcka, ale aj GForcky, tym co maju intely aj AMD... nerobilo im to u novych hier, ktore su spracovanim niekde inde, robi im to u diabla, co je pri tom ako to vyzera zaujimave... je to proste nejak zle "optimalizovane" alebo co... lebo ked by si to argumentoval slabym psu, ho*no casom, lacnymi vetrakmi atd... tak oki, ale stale je to o tom ze najnovsie hry to upône pohode zvlada a bez problemov, ale diablo nie... cize chyba bude skor asi na strane "aplikacie" nez na strane HW

kazdopadne: "Takže pravděpodobná a naprosto opodstatněná odpověď blizzardu bude - "opravte si to sami, je to váš problém" ... případně "je to chyba ovladačů" vyřiďte si to se svým HW manufacturer"... je odpoved ktora mna osobne celkom skrie, nakolko to je presne ten arogantny pristup ktory oni maju a mozu si ho dovolit... ty kupis hru napr za 80e alebo kolko stala collectorka na ktoru presahujes aj recommended system req a nemozes ju hrat pretoze je to spravene proste na ho*no a podla teba opodstatnena odpoved je "opravte si to sami, je to vas problem"?... luxus

Uživatelský avatar
Pana_Ruplahlava
Gorebelly
Příspěvky:387
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ruplahlava #2727

Re: Technické problémy

Příspěvek od Pana_Ruplahlava » 26.06.2012, 09:37 hod.

Xkryspin píše:Žádná aplikace, která není určena k vypínání počítače, počítač vypnout nemůže. Pokud se počítač stejně vypne, tak je to prakticky výhradně z důvodu zásahu ochrany hardwaru. Tepelný management dělá každý kus hardware sám a to obvykle na úrovni firmware.
Bla bla bla... Jsem modder, s jinoýma a náročnějšíma hrama nemám problém. V D3 je něco špatně, sice mi to nevypíná, ale proč by to mělo takhle vytěžovat pc netuším. i5 2500k maká na plno větráčky taky, nemluvě o grafice.
Prostě je tam něco špatně.
Nemám rád lidi, co hledají problémy jen proto, aby mohli žvanit.
Smiřte se s tím.

Xkryspin
Wraith
Příspěvky:191

Re: Technické problémy

Příspěvek od Xkryspin » 26.06.2012, 10:09 hod.

To, že aplikace sebere všechny dostupné prostředky je *možná* špatně - a může to být chyba aplikace - ale taky nemusí.

Každopádně i kdyby si aplikace řekla o nesmyslné množství prostředků (například pro naprostou absenci optimalizace a prasácké napsání), tak nikdy nemůže dojít k hardwarovému selhání (pokud dojde, tak je chyba nejvýše na systémové vrstvě), ale ve většině případů bude na úrovni hardwaru, který není schopen spolehlivě fungovat na fyzickém maximu.

"Proč by to mělo takhle vytěžovat PC netuším" - počítačová grafika (GPU) a "grafická" fyzika (CPU) nemají žádné principielně žádné maximum - jediným omezením je výkon hardware. Zjednodušeně vždy se najde další obrázek, který se dá udělat "navíc" ... ano je zbytečné, aby hra jela na 300 FPS (lidské oko to nepostřehne atd) ale není důvod dělat hardtop uměle v aplikaci (když se o to postarají omezení hardware, ovladače, systém, vsync a další).

Ale to je zcela jiná záležitost - i kdyby byl v aplikaci bug, co žere zbytečně systémové prostředky, pořád je to chyba hardware, pokud na maximálních deklarovaných systémových prostředcích není schopen běžet.

*pozn.: co je to za kvalifikaci "modder" ?

Uživatelský avatar
Pana_Ruplahlava
Gorebelly
Příspěvky:387
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ruplahlava #2727

Re: Technické problémy

Příspěvek od Pana_Ruplahlava » 26.06.2012, 10:32 hod.

to není kvalifikace... to je člověk co skloněn s teploměrem a uchem přitiským k bedně hledá ideální postavení větráčku, aby se snížila hladi na hluku o 0.1 db :D
Nemám rád lidi, co hledají problémy jen proto, aby mohli žvanit.
Smiřte se s tím.

Honyspa
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Honyspa#2874

Re: Technické problémy

Příspěvek od Honyspa » 26.06.2012, 10:51 hod.

3D Vision 2
Zkousel / videl to nekdo? Je text itemu citelny?

Vyhledavani tady na foru nenaslo podobne tema a ENG fora taky nic moc. Premyslim o kompletu GFX680 (mam) + Asus VG278H, kde jsou i bryle (potrebuji novy monitor a tak uvazuji zejmena kvuli BF3 o 3D), ale mohlo by to dobre vypadat i v D3 pri "MIGHTY BLOW" :-)...

Dik za reakci, pripadne odkaz, kde se jiz resilo...

Xkryspin
Wraith
Příspěvky:191

Re: Technické problémy

Příspěvek od Xkryspin » 26.06.2012, 11:17 hod.

3D vision 2 jsem zkoušel - ale ne v Diablu. Celkově mě to zklamalo.
Efekt nic moc, a celkově spíše nepříjemný pocit.

Doporučuju, aby sis to někde vyzkoušel naživo než do toho investuješ peníz (nebo koupit přes eshop a případně ve 14dnech vrátit). Na 3D je ten monitor celkem ucházející, ale pokud se ti 3D nebude líbit / bude ti nepříjemné - pak sis za dané peníze koupil, podprůměrný monitor.

Uživatelský avatar
Venom
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:339
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Venom#21979
Bydliště:Slovenská republika

Re: Technické problémy

Příspěvek od Venom » 26.06.2012, 12:17 hod.

Pana_Ruplahlava píše:
Xkryspin píše:Žádná aplikace, která není určena k vypínání počítače, počítač vypnout nemůže. Pokud se počítač stejně vypne, tak je to prakticky výhradně z důvodu zásahu ochrany hardwaru. Tepelný management dělá každý kus hardware sám a to obvykle na úrovni firmware.
Bla bla bla... Jsem modder, s jinoýma a náročnějšíma hrama nemám problém. V D3 je něco špatně, sice mi to nevypíná, ale proč by to mělo takhle vytěžovat pc netuším. i5 2500k maká na plno větráčky taky, nemluvě o grafice.
Prostě je tam něco špatně.
Súlhlasím s týmto, isto je tam niečo zlé a tie patche to len viacej ešte zhoršujú, tu nejde fakt o to ako písal o tých prehrievaniach a chladičoch, je to chyba v hre...Auction House + vytváranie novej hry + možno súvis s preťažením serverov...opakujem že pred slávnym 1.0.3 mi nič takého nerobilo....

Uživatelský avatar
Pana_Ruplahlava
Gorebelly
Příspěvky:387
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ruplahlava #2727

Re: Technické problémy

Příspěvek od Pana_Ruplahlava » 26.06.2012, 12:35 hod.

stačí se podívat na tech support forum na d3.com těch lidí tam píše opravdu dost...
Nemám rád lidi, co hledají problémy jen proto, aby mohli žvanit.
Smiřte se s tím.

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Technické problémy

Příspěvek od Quetak » 26.06.2012, 12:35 hod.

Já mam zase opačnou zkušenost, cestou k Belikovi sem měl hrozný FPS dropy, který po patchy docela vymizely. Ale pořád hra nejede tak plynule jak by měla i přes celkem low nastavení. Když to srovnám s BF3 který jedu na max detaily, full HD a plynule tak je jasný, že je problém s hrou.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“