SC vs HC

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534
Re: SC vs HC

Příspěvek od SilverHandCZ » 21.04.2014, 18:48 hod.

Alfajk píše:hc vetsinou hrajou ti,co si museji neco dokazovat...
To je fakt názor kterej stojí za to....

Jak se říká, každej hraje na co má a to buďto čas, nebo chuť a náladu, nebo odvahu.

Výmluvy typu lagy atd. jsou nesmysl. Za 2000 hodin jsem na DC umřel celkem
3x a to většinou stejně jen proto, že jsou to hrál moc na doraz. Kdybych neblbnul
tak jsem neripnul ani jednou. Pokud máte postavu, která umře kvůli 3sec. lagu,
tak ji máte postavenou blbě, nebo jste na moc vysoký obtížnosti kde nemáte co dělat.

SC je arkáda, kde nic neřešíte, ale tím se připravujete o dost věcí ze hry. Podle mě je to pro občasný hráče. Ale trávit na SC stovky hodin je fakt nesmysl.
HC je hra na dlouhou dobu, protože musíte řešit všechno a tu hru poznat, ale holt to nejde tak rychle a občas je to o nervy, ale neměnil bych, protože je to zábava.
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: SC vs HC

Příspěvek od Fru-fru » 21.04.2014, 19:20 hod.

HC, protože mě SC už neba. Jako casual po cca 300 hodinách na SC od počátku vydání D3. Dnes spokojeně nějakých 200h na HC a SC už mě vůbec neláká. Proč? Hehe, to kdybych věděl..asi proto, že mi to přijde bez toho vzrušení nuda a já to hraji pro zábavu.

Jen tak mimo topic:
jsou absolutně mimo hlášky urážející jak SC hráče, tak HC hráče. Důvody jsou jasné a zcela lidské. Tak šup hrát a přestaňme sem házet flame ;)
Naposledy upravil(a) Fru-fru dne 21.04.2014, 20:16 hod., celkem upraveno 2 x.
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

sherlock161
Quill Rat
Příspěvky:35

Re: SC vs HC

Příspěvek od sherlock161 » 21.04.2014, 19:43 hod.

Já teda kvůli lagům chcípnul už několikrát.

Seip
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: SC vs HC

Příspěvek od Seip » 21.04.2014, 20:38 hod.

Já jsem taky chcípnul kvůli lagu a nasere to nehorázně, ale to je rok zpátky.
A pro ty co se vymlouvají teď na lagy, v datadisku mám odehráno cca 150 hodin a lag, který by nebyl zaviněný z mojí strany jsem ještě nedostal. Ano, občas se o sekne na max 1 vteřinu, ale rozhodně nic, co by mě mělo zabít.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SC vs HC

Příspěvek od Grammator » 21.04.2014, 21:02 hod.

jako všechny otázky vkusu je i tato irelevantní... je hezčí auto červené nebo modré? a proč prosímtě...?
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: SC vs HC

Příspěvek od Gold Eagle » 21.04.2014, 21:59 hod.

Ano je to irelevantní. Bo na SC i na HC mám stále nedostatek mlíka na craft! hergot jak to v tom Blizzardu blbě odladili. Takže je to jak hruška nebo jabka, ale bez šťávy!

Uživatelský avatar
umiyaki
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: SC vs HC

Příspěvek od umiyaki » 22.04.2014, 06:46 hod.

"Odvaha" HC hráče spočívá v tom, že dokáže v jedné sekundě obětovat stovky hodin hraní. "Slabost" SC hráče je v tom, že toto nedokáže/nechce. Naprosto to ovšem nevypovídá o hráči jako člověku a jeho reálné odvaze.
V reálném životě by "odvaha" HC hráče byla jízdenkou do psychiatrické léčebny. Pracovat stovky hodin na věci, která se dříve nebo později promění v prach/nic asi nechce v reále nikdo. Většina z nás jsou v reále SC hráči. Těžko by někdo frajersky přešel informaci, že místo odměny/výplaty se mu na výpise objeví slovo "LAG".
A ještě jeden příklad. Hrál jsem D3 hned od vydání. Hrál jsem na SC, měl 6 postav na 60lvl, 2x jsem dojel komplet inferno před nerfem. Blizz mě ovšem nas..l svojí AH politikou, špatným dropem a tak jsem jednoho dne vše na postavách prodal, postavy komplet smazal, vč. hry samotné. Byl jsem tedy ten "slaboch", co hraje SC nebo ten hrdina, co v sekundě obětuje stovky hodin hraní? :-)

Aktuálně hraji HC.

btw: samozřejmě je těžší dohrát D3 na HC, o tom nepochybuje snad nikdo.
Naposledy upravil(a) umiyaki dne 22.04.2014, 06:55 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: SC vs HC

Příspěvek od hulkxxxl » 22.04.2014, 06:52 hod.

HC jedině a navždy... po asi 400 hodinách na sc jsem si našel cestu k HC a z ní již nikdy nesejdu

už jsem někollikrát umřel na dc/ pád kompu a no pěkně to nas*re, dc mám pravidelně skoro denně, potřeba myslet na obranu a ne jen na dps a hrát s lidima o kterých víte že se vám budou snažit pomoct, ale rychle máte novou postavu a často i lepší než tu starou, parťáci vás rádi popotáhnou a podělí se s váma i o ten poslední item co si odložili v truhle.... to se mi na sc moc nestávalo (připadalo mi že jsem byl jediněj kdo pomáhal i na aukci jsem nakoupil a všichni se divili)

takže HC pařanům GL a HF
Obrázek Obrázek

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: SC vs HC

Příspěvek od Yaka » 22.04.2014, 07:04 hod.

Odhadem 90% HC hráčů bušících se do prsou se neodváží dnes vylézt z města na t2. Musí to být vskutku obrovská zábava běhat po mapě a IKčkovat defakto vše, co potkáte na obtížnost master/t1.

Hrál jsem HC u D2 - všechny ripy byly čistě mojí chybou. Sorry - s tím, jak vypadají servery od spuštění D3 HC naprosto postrádá smysl, protože jak si užíváte HC hru na tyhle obtížnosti mi skutečně nedokážete vysvětlit (nedávno jsem tu koukal chvíli na nějaký stream monka HC a usmál jsem se no - T1 IK všemu co potkal tak to si tu hru skutečně užíval každou vteřinou počítám).

Toto neplatí pro těch 5-10% hráčů, kteří jsou skutečně po určité době chodit vyšší obtížnost, bohužel na to - je potřeba moře a moře času.

Hru si zcela jistě více užijí a vyzkouší hráči SC o čemž nemá smysl debatovat, HC je prostě adrenalin, který ovšem drtivá většína HC hráčů nahrazuje obtížností typu master - na které skutečně nemá dávno co dělat.

Baglik
Gorebelly
Příspěvky:283
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:baglik#2817

Re: SC vs HC

Příspěvek od Baglik » 22.04.2014, 08:21 hod.

Poměrně zbytečné téma SC hráči nikdy HC hráče nepochopí, v HC je prostě ten adrenalin , který na SC nikdy mít nebudeš. Já s mými kámoši jsme taky začínali na SC a taky jsme si ze začátku říkali, že na HC nikdy nepůjdeme protože to za to riziko nestojí pak jsme to zkusili a skoro nikdo se k SC nevrátil. Je to jiný styl hraní na SC se řeší většinou jen útok, na HC musí být vše vyvážené útok, obrana resisty atd.
Yaka, nemyslím že 90% HC hráčů chodí takovou obtížnost aby neriplo, to potom HC nemá smysl, mi co hrajeme, všichni chodíme minimálně T1 a někteří dávají i T4, samozřejmě jsou za tím dny a týdny piplání si své postavy. HC je pro ty kteří mají více času a nebojí se trochu toho rizika, SC pro ty ostatní.

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: SC vs HC

Příspěvek od Gold Eagle » 22.04.2014, 10:56 hod.

Jedno se hraní na HC nedá upřít. Zkušenosti mám z obojího. Pokud si jdete zahrát na SC public, tak tam častěji narazíte na trouby, který na dané obtížnosti nemají co dělat nebo to hrají příšerně. NA HC publicu jsou občas taky zmatení lidé, ale je jich méně, protože ti co byli příliš mimo sebrala Darwinova cena a jsou fuč. Když jdeme na publicu na lehčí obtížnost za nějakým cílem, tam se i oddělíme a hledáme po mapě nebo se rozprsknem po bounty pro rychlejší farmení krabiček od Tyraela. Pokud ale jdu na publicu težší obtížnost tak tam jsme skoro vždy všichni jak teplí bratří pěkně u sebe, protože všichni chceme přežít. Toto na SC neplatí.

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: SC vs HC

Příspěvek od mdmT » 22.04.2014, 13:38 hod.

Hlavní předpoklad HC hry je skvělej internet ( nemusí být rychlej rychlej, ale stabilní ), což mám kliku, že mám. Mám odehráno na HC 1000+ hodin, hraju v relativně blbých časech na zátěž internetu ( 20-24h ) a musím zaklepat, ještě nikdy jsem neumřel na DC nebo lag. Pohřbil jsem už asi 10 postav, všechno mojí blbostí. HC hraju protože mě baví ten adrenalin u toho, u SC jsem usínal. Bohužel velká pravda je i tom co napsal Yaka - spousta HC hráčů hraje jen pseudo HC, tzn. takovou obtížnost na které není možný ripnout málem ani při tom DC, to už ale můžu hrát rovnou to SC. Osobně si ale myslím, že kdo pořádně vyzkouší HC hru ( a má k tomu podmínky - dobrej net, klid ) , tak už se na SC nikdy nevrátí :-)) ...

sherlock161
Quill Rat
Příspěvky:35

Re: SC vs HC

Příspěvek od sherlock161 » 22.04.2014, 17:18 hod.

Pokud chcete zažít ten adrenalin, o kterém tu básní HC hráči, tak co takhle zkusit nějakou Roguelike hru jako Faster than light nebo Sword of the stars: The pit? V těch hrách taky, když chcípnete, tak musíte znova a svět se generuje každou hru jinak a hlavně tyhle hry nesežerou tolik času jako v diablu dostávat postavu na max level, abych pak zase zažil ten slavnej adrenalin a pak opět chcípnout. :)

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: SC vs HC

Příspěvek od Gold Eagle » 22.04.2014, 18:46 hod.

My co hrajeme Do od D1 nám D3 stačí. Jako rezervu mám jestště na kompu POE a šlus. Když jsem chtěl vymlet hlavu, tak jsem hrával Quaka a pak skákačku Painkillera, ale ani to nemám už na kompu.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: SC vs HC

Příspěvek od AlterEgo » 23.04.2014, 07:00 hod.

Zajimalo by me, kolik z tech drsnaku, kteri zde tak obhajuji HC hrani jaky to je adrenalin a povysuji se nad SC, tak kolik z Vas dalo na HC komplet inferno jeste pred tim vyraznym nerfem inferna jako takoveho a zmenou dropu. Od te doby totiz uz je to pouhy stin toho adrenalinu, ktery to byval a po zavedeni torment obtiznosti uz skoda mluvit.

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: SC vs HC

Příspěvek od SilverHandCZ » 23.04.2014, 07:42 hod.

AlterEgo píše:Zajimalo by me, kolik z tech drsnaku, kteri zde tak obhajuji HC hrani jaky to je adrenalin a povysuji se nad SC....
Je zajímavý že HC hráči v klidu vysvětlují proč hrají HC a v čem je to zábavnější a každej druhej SC hráč tady nadává, že se HC povyšujou.
Nikdo se nepovyšuje, ale je holej fakt že SC je prostě jednoduchá arkáda - rozdělil to už Blizzard: Soft - měkký(jednoduchý) / Hard - tvrdý(složitý) - nevím co je na tom k nepochopení a k diskuzi.
AlterEgo píše:....tak kolik z Vas dalo na HC komplet inferno jeste pred tim vyraznym nerfem inferna jako takoveho a zmenou dropu. Od te doby totiz uz je to pouhy stin toho adrenalinu, ktery to byval a po zavedeni torment obtiznosti uz skoda mluvit.
A jen pro tvoji informaci HC hráči nijak nezaostávají v postupu za SC. Ještě na 1.0.3 kdy byla hra nejtěžší jsme chodili Akt 4 kam se SC hráči ani nepodívali páč to pro ně bylo moc težký a moc tam umírali a to nebylo cool, protože nemohli rychle farmit. To co přišlo s 1.0.5 a dál už byl jenom odvárek od původního Diabla a po nerfu ani nemluvím. Momentálně můžu v klidu chodit T4 a Malthaela dám kolem 30 sec aniž by si škrtnul a vím o klukovi co hraje na HC T5 taky bez problémů. Takže tvoje doměnka že HC hráči choděj Master, páč víc na HC nejde, je fakt mimo - jen nás to stojí víc úsilí a víc přemejšlení a to nás na tom baví (teda aspoň mě) - jakmile jsou moby moc slabí přestává mě to bavit a jdu výš. Páč tam jen tak pobíhat a kilovat elitky na dvě rány je o ničem (teda aspoň pro mě).
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: SC vs HC

Příspěvek od Arnold » 23.04.2014, 08:22 hod.

AlterEgo: Ani jeden samozrejme. Prumerny soucasny HC hrac dnes beha takovou obtiznost, ktera mu zarucuje, ze neumre, i kdyby na pet minut odesel od pocitace a celou tu dobu stal v centru arcane laseru. Zaroven se tento prumerny HC hrac neustale povysuje nad vsechny SC hrace a neustale se ohani slovnimi spojenimi jako "adrenalin", "smysl zivota", "SC to nikdy nepochopi", "vic nez jen hra", "vyzva" a dalsimi. Pritom netusi, ze dnes je jediny rozdil mezi HC a SC v tom, ze tem na HC trva o trosku dele, nez se po smrti dostanou do stejneho stavu jako pred ni (paragon lvl totiz vubec nevim z jakeho duvodu HC hrac neztrati (co to je za HC?), postavu ma na 70. levelu za chvilu a predmety si necha vykraftit taky hned (pokud ma uz dobre a nevykraftitelne tak stejne neumre, viz prvni veta meho prispevku)).
Jinak chvalim za zalozeni perfektniho vlakna :-D

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: SC vs HC

Příspěvek od Fru-fru » 23.04.2014, 08:23 hod.

Hehe, drsní HC hráči. Ještě, že se můžu díky Diablu cítit drsnější... Hraji HC a drsně se kvůli tomu necítím. Rád bych podotkl, že není zdravé se díky hře cítit drsně - v RL to může bolet... ;-)


Odesláno z mého HTC Desire HD A9191 pomocí Tapatalk 2
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: SC vs HC

Příspěvek od hulkxxxl » 23.04.2014, 09:02 hod.

no nevím podle mě nehrají všichni HC na normal, to by nikdo neumíral že? jediné co se dá chvilku dělat je split farma kvůli cache ale to nikdo dlouho nevydrží. Momentálně chodíme t2 +, naopak vidím hodně sc hráčů co chodí jen t1
inferno před nerfem jsem neudělal v té době jsem hrával sc, ale myslím že hraní mp10 se tomu mohlo podobat a to jsme hrávali denně. Momentálně je ohodně jednodužší si sehnat gear a chodit t1, to co jsem si dřív koupil na ah (pokud bylo za co) dneska najdu/ vycraftím, na vyšší t je potřeba trošku přemejšlet
osobně mě těší tento stav protože se smazaly propastné rozdílly mezi cs a hc co se týká gearu naopak mi přijde že 90% hc postav je o hoooodně líp vybavená nejen co se týká toughness ale často i dps
co se týká paragonu tak to beru tak že je to prostě něco co je odměnou zato kam jsem se dostal, bdy momentálně velice pomáhají při expení nové postavy což je super protože hra začíná na lvl 70 tak jako dřív začínala na 60. HOUGH
Obrázek Obrázek

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: SC vs HC

Příspěvek od Yaka » 23.04.2014, 09:24 hod.

Zajímavá a poměrně správná myšlenka - HC by získalo na váze v momentě, kdy by se po smrti smazal kompletní paragon. To by pak byla fakt výzva:)) Jenže to už by to T2 nechodil tuplem vůbec nikdo.

Silver - že by HC stálo víc úsilí a víc přemýšlení je teda hodně nadsazený, to si trošku ujel počítám, jediný čeho stojí víc - je čas a ani to už moc neplatí vzhledem k faktu, že dneska vytáhnete do dvou hodin jakoukoliv postavu na 70 bez sebemenších problémů.

Jediné, čemu bych věřil je, že HC komunita je zřejmě - jak to nazvat - "lépe vychovaná a normálněji se chovající" než SC komunita. Tady mezi Vámi (myšleno komunita diablofans) jsem prvně zažil, že se ke mě pojí lidi v klanu, aniž by se zeptali, zda se můžou přidat - to mě ani nenapadlo, že to někdo může dělat jen tak jako že se mu nechce na public tak si udělá public z lidí v klanu a nazdar.

Ale tak burani jsou všude i ve vládě vid - takže není se čemu divit:)

Odpovědět

Zpět na „Obecně“