SC vs HC

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: SC vs HC

Příspěvek od Welwet » 24.04.2014, 01:14 hod.

určitě pexeso..

zahraje někdo? :twisted:

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: SC vs HC

Příspěvek od Arnold » 24.04.2014, 01:20 hod.

Bit> Muzu te ujistit, ze hranim Diabla, at uz SC nebo HC modu, ti inteligence opravdu nenaroste. Na tu matematiku, ktera se v cele hre skryva, staci umet scitat, nasobit , znat trojclenku a vedet, co to jsou procenta. Tim, ze to budu hrat ziskam tak maximalne znalost, ktera me bude jinak uplne totalne k nicemu.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SC vs HC

Příspěvek od Grammator » 24.04.2014, 04:32 hod.

jasně Welwet, dáme pexeso... Diablo přenecháme HCčkářům... :oops:
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: SC vs HC

Příspěvek od AlterEgo » 24.04.2014, 06:32 hod.

SilverHandCZ píše: A jen pro tvoji informaci HC hráči nijak nezaostávají v postupu za SC. Ještě na 1.0.3 kdy byla hra nejtěžší jsme chodili Akt 4 kam se SC hráči ani nepodívali páč to pro ně bylo moc težký a moc tam umírali a to nebylo cool, protože nemohli rychle farmit. To co přišlo s 1.0.5 a dál už byl jenom odvárek od původního Diabla a po nerfu ani nemluvím. Momentálně můžu v klidu chodit T4 a Malthaela dám kolem 30 sec aniž by si škrtnul a vím o klukovi co hraje na HC T5 taky bez problémů. Takže tvoje doměnka že HC hráči choděj Master, páč víc na HC nejde, je fakt mimo - jen nás to stojí víc úsilí a víc přemejšlení a to nás na tom baví (teda aspoň mě) - jakmile jsou moby moc slabí přestává mě to bavit a jdu výš. Páč tam jen tak pobíhat a kilovat elitky na dvě rány je o ničem (teda aspoň pro mě).
Porad to nemeni nic na tom, ze je to ted nesrovnatelne lehci. Muzes si v klidu nafarmit equip na nizsi torment a pak se pustit do vyssiho, coz proste pri infenu jeste pred monster power nebylo a to je to co mam na mysli, ze v te dobe se tu HC hraci tolik nevyskakovali jaky je to supr adrenalin. Taky se neni cemu divit, kdyz vetsina farmila gobliny v act 1, nebo okupovala AH.
Pro me bylo HC vyzva prave v teto dobe, kdy jsem to prosel komplet bez pouziti AH. Jen proste nebyla potreba to nejak ventilovat zde na foru. Pak to nejak ztratilo vyznam a ted v tom proste uz ten adrenalin nevidim. Hlavne az se to vsechno ponerfovalo, tak potom se tu na foru teprve zacly mnozit tyhle nesmysly jake je HC dobre, proc obpravdove hrace a nevim jake jeste dalsi blbosti.
Kazdy hru hraje tak jak ho bavi a to, ze ji nekdo hraje jinak nez jiny z nej nedela neco vic, nebo neco min.

Baglik
Gorebelly
Příspěvky:283
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:baglik#2817

Re: SC vs HC

Příspěvek od Baglik » 24.04.2014, 08:26 hod.

AlterEgo jestli se ti stýská po starém HC, tak počkej na ladder ten by měl být mnohem těžší než normální hra, začneš od 0 a v případě úmrtí na HC přijdeš úplně o vše. Samozřejmě s mnohem lepšími dropy:)

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: SC vs HC

Příspěvek od SilverHandCZ » 24.04.2014, 09:22 hod.

AlterEgo píše:..Kazdy hru hraje tak jak ho bavi a to, ze ji nekdo hraje jinak nez jiny z nej nedela neco vic, nebo neco min.
Nikdo nikdy nenapsal, že když hraješ SC tak si míň a když HC tak si víc. Pouze je tu opakováno, že HC je mnohem těžší a tím pádem i zábavnější.
Prostě když mám strach z RIPu ať už kvůli svojí hlouposti nebo kvůli Blizzardu tak holt hraju SC, kde mi to nehrozí.
To že si to přebíráte jako že jste míň je jenom váš výmysl a váš problém. Každej ať si opravdu hraje co chce a co mu vyhovuje,
nikdo mu nic nenakazuje, hrajte třeba zmíněný pexeso na ultra SC.

HC a SC módy jsou tak rozdílný přístupem ke hře, že je nelze nijak srovnávat.
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

pns
Gorebelly
Příspěvky:213

Re: SC vs HC

Příspěvek od pns » 24.04.2014, 09:48 hod.

jediny rozdil v hc a sc je pro hrace ten, ze na hc se musi udrzet pozornost, v nicem jinem, na sc pritom klidne muzete skypovat s babickou... takze kdo vidi v tomto epic skill hrace, dalo by se malinko souhlasit, ze sraci v hc jsou lepsi nez sraci v sc :D

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: SC vs HC

Příspěvek od Arnold » 24.04.2014, 10:20 hod.

SilverHandCZ píše:Nikdo nikdy nenapsal, že když hraješ SC tak si míň a když HC tak si víc.
Ano, takhle presne to mozna (jistej si ale nejsem, nechce se mi prohledavat celej internet) nikdo nikdy nenapsal. Jen v tomto vlaknu ale zaznely od ruznych HC nadlidi tyto slovni spojeni, cituji:
- SC je pro emoční sraby
- HC komunita je lépe vychovaná a normálněji se chovající
- Pro mě je hlavní rozdíl v SC a HC tenhle: SCHOPNOST A ROZUM LIDÍ
- rozumově, inteligencí a i chováním je HC komunita v průměru daleko nad SC komunitou

Rozdil mezi HC a SC je prakticky jen ten, ze se smrti na HC ztratite veci, a to jen ty, co ste meli na postave :-D Ty dve tri hodky na vytvoreni nove 70lvl postavy nema cenu zminovat. :D

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: SC vs HC

Příspěvek od Frozen » 24.04.2014, 10:26 hod.

@SilverhandCz: ten podpis jsem měl já ;)

Nedá se srovnávat SC a HC.

SC je primárně zaměřené hlavně na solo hru, protože se všichni snaží hrát na maximální poškození, aby to padalo. Proto i když se pak připojí do party, tak každý jde po svém a hra v partě je vlastně solo hra, jen s tím, že máš větší (častější) odměnu (bounties).

HC je dle mě primárně zaměřeno na coop hru, protože pokud se člověk zaměří na jednu věc (obrana / útok) tak:

1) (obrana) to dlouho pižlá a hra se stává dosti nudnou
2) (útok) je často vykoupena cenou nejvyšší (myšleno ve hře)
3) (chodí nižší úroveň, tak aby to bylo efektivní) nemá s HC nic moc společného
4) (coop) parta je složena z rozličných charakterů a každý je posunut lehce někde jinde (myšleno dmg, def, crowd control) a tím postavy získají daleko více a díky tomu je možné "ošidit" nějakou vlastnost a přidat jinde. Pak je možné chodit vyšší obtížnosti na HC a mít ze hry adrenalin a úžasnou zábavu s přáteli.



Co se týče toho PL. Měl zůstat systém jako byl před patchem 2.0.x. Teď je postava jen "kus". Předtím se člověk s postavou "sžil". Ovšem co je rozdílné je pak gear, který vám padne, nemluvím o základním vybavení. Na obtížnost T2 - T3 se člověk dostane téměř ihned. viz můj wizzard, který se včera dostal na 70. Ale jakmile vám padnou už nějaké věci, které mají krásný roll, který se jen tak nevidí a vy o ně přijdete, to je ten trest. Navíc levelovat další postavu od začátku je už úmorné a člověka fakt nebaví. Každého je to volba zda hraje SC a nebo HC.

Než jsem začal, tak kamarád(Arigo) co hrál diablo, tak se dotáhnul na lvl 55 na SC a přestal to hrát, protože ho to nebavilo. Jak jsem si ho koupil, tak jsem ihned šel na HC (protože jsem chtěl hru poznat). Arigo se ke mě přidal na HC a od té doby na SC vlezl párkrát a zjistil, že to je o ničem, že člověk za svoje rozhodnutí nenese žádnou odpovědnost a SC přestal hrát a HC hraje doteď.
Když bylo období lagů, tak jsem nechtěl na HC umřít, tak jsem si řekl, že si udělám na SC postavu na testování, vydrželo mi to asi do lvlu 6, pak jsem to musel vypnout a šel jsem si radši lehnout, protože mě to přišlo jako zbytečná ztráta času (místo relaxu, nuda). Pokud někoho SC baví a u hry relaxuje, je to jen dobře, pokud hru hraje jen proto aby si honil ego tím jak efektivně drtí to a tamto, měl by si zajít k lékaři.

Takže hrajte si každý jak chcete
a do ostatních se neserte
*

*prosím needitovat
Obrázek

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: SC vs HC

Příspěvek od Sirius » 24.04.2014, 12:40 hod.

Podle mě HC ztartilo smysl s Patchem... Dřív jsem ho hrával, protože dosáhnout na HC Paragonu 100 něco znamenalo. Se společným paragon už to pro mě nemá význam. Gear má určitě každý nějaký slabší v truhle, a když umře, tak se dá vylevelovat za 2 hodinky a jsi tam kde jsi byl. Jediné o co příjdeš je gear, který už po patchi taky není těžké získat.

Hraju teď SC a tak mi to vyhovuje. (Byl si myslím nesmysl zavádět společný PL na HC. Jedině tohle mi to skazilo:-))

At se hraje každý co mu vyhovuje. Je zbytečné se tady hádat. HC není pro každého a SC taky ne.
Enjoy it.

Seip
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: SC vs HC

Příspěvek od Seip » 24.04.2014, 16:00 hod.

Arnold píše: - Pro mě je hlavní rozdíl v SC a HC tenhle: SCHOPNOST A ROZUM LIDÍ

Rozdil mezi HC a SC je prakticky jen ten, ze se smrti na HC ztratite veci, a to jen ty, co ste meli na postave :-D Ty dve tri hodky na vytvoreni nove 70lvl postavy nema cenu zminovat. :D
SCHOPNOST A ROZUM LIDÍ - to jsem napsal já

¨Rozdil mezi HC a SC je prakticky jen ten, ze se smrti na HC ztratite veci, a to jen ty, co ste meli na postave :-D Ty dve tri hodky na vytvoreni nove 70lvl postavy nema cenu zminovat. :D - názorný důvod, proč jsem to napsal

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: SC vs HC

Příspěvek od Gold Eagle » 24.04.2014, 18:01 hod.

Jak se bez pomoci dalšího jráče na HC vyleveluje nová postava na 70. level za 2-3. hodiny? Znám postrup třeba na T6 před Spider queen, ale to už nerfli, a pak to s wretched mother před městem, ale to je nebezpečný na Hc a hrozí IK. Já jen aby zde nepadaly hovadiny do větru.

Bit
Doom Knight
Příspěvky:564
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ficek-2914
Bydliště:Turnov

Re: SC vs HC

Příspěvek od Bit » 24.04.2014, 18:13 hod.

Bounty hell rift 4a alr nevím jestli za 2h
Hardcore paragon 705 Softcore paragon 662
Hardcore paragon S1 442 S2 531 S3 564 S4 65
Softcore paragon S3 588 S2 449

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: SC vs HC

Příspěvek od Gold Eagle » 24.04.2014, 18:23 hod.

Jo tohle. To jsem zkusil na SC, naštěstí. Frajersky na T6, dostal jsem IK ani mi nestihla ukápnout slina.

Na HC tak max na T1, bo při levelování nemáš silněj gear.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SC vs HC

Příspěvek od Dark_Deamon » 24.04.2014, 19:17 hod.

Pročetl jsem každej příspěvěk v tomto topicu. Co se týče D3, tak v něm nemám nahranou ani 1 minutu, jelikož na něj nemám momentálně mašinu. A až bude, tak se asi stále budu rozhodovat, jestli D3 koupit nebo ne. Cílem by bylo hrát only HC. Je to už prostě zvyk. D2 tak hraju iks let.

Proč ale D3 nekoupit?

HC je pro mě osobní výzva. Styl hraní, kterej mě baví. Co ale tak od vás čtu, tak mi to přijde, že HC v D3 je jen stín toho, jak má HC opravdu vypadat. Respektive co by mělo následovat po smrti postavy. V D2, když člověk zemřel na lvl dejme tomu 90+, tak přišel o vše...o postavu, všechny předměty, které měl jak na sobě (občas některé moc zamrzí), tak v truhle, o všechny goldy a někdy o spoustu času. To dělalo Hardcore hraní Hardcorem. Člověk měl pořád v hlavě, že ten příští bosspack mohl být ten poslední. Jak se ale dočítám, tak v D3 jsou ztráty minimální. Dokonce mi přijde, že až směšně žádné. Pokud člověk přijde pouze o char a itemy na něm. Jasně, může mít na sobě fakt drahej equip, kterej sakra zamrzí, ale toť vše? Člověk by měl přece přijít o vše. O postavu, truhlu, PL, prostě o vše. Jinak řečeno...měl by začínat s lvl 1, PL 0 a toť vše. To je dle mě opravdu HC. Nechápu, proč z toho Blizz dělá takovou slátaninu. Jak kdyby jim den co den do podpory brečeli 13 letý děcka, že přece nemůžou přijít o všechno. Je to škoda. Hra v sobě mohla mít o dost větší nádech zábavy/paniky :)

Třeba se vše z mého pohledu časem v lepší obrátí. Nějakej ten patch určitě ještě mnohokrát vyjde a datadisk asi taky.

Jo a co se týče D1, tak tam se taky dalo hrát stylem HC. Sice to člověk nikde při výběru postavy nezaškrtával, ale mohl to hrát styl RIP = Game Over. Tady jedna taková ukázka. Záleží na osobním přístupu ke hře.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SC vs HC

Příspěvek od Grammator » 24.04.2014, 20:08 hod.

no, vy filosofové, to jste toho zase vymysleli... takže tady modří autíčkáři pomlouvají nás červené autíčkáře, a tvrdí že my co jezdíme v červených nejsme tak dobří hráči a neumíme si hru tak užít... zřejmě každý kdo jezdí v červeném autíčku je neschopný tupec a neumí se chovat, navíc jezdí v červeném jen aby mohl vesele umírat, nehledě na hp a skáče do arcanů, jen aby už mohl umřít!!! to je pro nás červené to největší bájo, proto existuje obrovský svět červených autíček, kde mají všichni 50k hp a 4M dmg a padají jak hrušky, prostě proto, že můžou!!! no není to krása? Naštěstí tu jsou ještě modří autíčkáři, protože tím že přebarvíte auto na modro se stanete úžasným a skvělým hráčem Diabla, který nad tím červeným plebsem ohrne nos...

zdá se vám to přehnané? tak znovu přečtete celé téma, a jestli se tu hodláte dál okopávat, tak vám to locknu...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Seip
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: SC vs HC

Příspěvek od Seip » 24.04.2014, 21:13 hod.

Tak jsem si to znovu přečetl a kromě Eagla, který hned ve druhém příspěvku napsal že hráči na SC jsou "emoční sraby", jsem nenašel žádný příspěvek od HC hráče, který by nad hráči SC ohrnoval nos. Spíš naopak jsem přečetl dost příspěvků, kdy SC hráči "pláčou", jak se nad nich HC hráči povyšují, ikdyž to není pravda.
A locknout to je super nápad.

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: SC vs HC

Příspěvek od Guru » 24.04.2014, 21:46 hod.

Asi pocity menecennosti, ktere pri pohledu na casem nedotcene veterany, neustale hlodaji v ridicich aut stokrat pretocenych pres boudu ... Podle mne je hlavni, ze rizeni bavi oba ;)

PS: Barva vozu dobreho ridice nedela :D
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Lumik
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lumik #2584

Re: SC vs HC

Příspěvek od Lumik » 25.04.2014, 01:06 hod.

Hranie akejkolvek hry je iba zabijanie času !!! V zavislosti na počasi vyražam do hor na kole, jazda dole kopcom po lesnej cestičke kde sa treba vyhybat stromom, korenom, jamam a lesnej zveri to všeto v 40 - 50 kilometrovej rychlosti dokaže poradne nakopnut srdečny tep (muj rekord dole kopcom 193tepu). Tomuto hovorim zabava ale treba aj niekedy zabijat čas a nato su hry delane. Žadna hra my nedokazala zdvihunt tep nad normalny stav može bit ako chce grafiky prepracovana a dejovo zaživne hry, to už vyšlo z mody vůbec vyrabat takže nam zostali hry tipu "kdo koho prechčije". Jedina hra ktora my zdvihla tep je HC Diablo, ked mate nahrane s postavu cez 200h a nabehnu na vas 3 elitky zrazu cela obrazovka blika na červeno to je ta spravna pr*el.
Obrázek

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SC vs HC

Příspěvek od Grammator » 25.04.2014, 04:41 hod.

nene, tady se stále omílají fráze, že HC je těžší, tedy i zábavnější, že hraješ HC abys hru poznal, že využiješ více skillů... nic z toho není pravda, kdo hraje HC nezná hru líp, kdo hraje HC neužije si jí víc, prostě to hraje tak, jak ho to baví... kdo hraje SC neznamená že umírá, neznamená že je srab, a troufám si říct že má větší možnost výběru skillů (to že tenhle fakt 95% lidí ignoruje a jdou po best buildu, načež na fórech zapáleně hlásají, že neexistuje diverzita, je jejich problém), na SC se dá hrát prakticky cokoli... mě příjde HC omezující, svazující, hrál sem ho, nehraju, nebavilo, každej byl jak připos**** ale nikomu ho vyčítat nebudu, ani nebudu tvrdit, že na SC si hru užijí víc.
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Odpovědět

Zpět na „Obecně“