Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět

Hlasování: Můj vztah k D3

Pořád hraju a jsem naprosto se vším spokojen, nejlepší hra všech dob!
37
17%
Pořád dokola hraju a sbírám předměty!
85
40%
Hraju ale je to jen o čekání na dalších patch.
36
17%
Nehraju je to jen o čekání na další patch.
15
7%
Občasně si zahraju ale nemám k D3 vztah.
18
8%
Nehraju to, je to jen o dropu, kde je RPG?
6
3%
Lituju peněz co jsem dal do D3!
15
7%
 
Celkem hlasů: 212

Halen
Gorebelly
Příspěvky:229
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Halen#1852
Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Halen » 12.10.2012, 23:43 hod.

Nechce se mi vyjmenovávat zápory a klady, ale jeden vypíchnu. DROP je VÁŠ. Už se nestane, že leechující level 2 vám ukradne vypadnuvší BER. Už se nestane, že vám někdo s lepším pingem a pickitem ukradne drop před tím, než spadne na zem.
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 00:00 hod.

v D2 bylo podle mě víc věcí které určovaly skill hráče a to že se mohl dobrej hráč odlišit od těch špatných nebo od začátečníků. (skillem je myšleno celkové zkušenosti s hrou)

1) rozdělení statů - podle statů jsi dost často poznal jak dlouho dotyčnej hraje a jak se vyzná ve hře. Když měl třeba str přesně na bod tak aby mu to vyšlo na nejtěžší item, nebo dex tak aby měl přesně 75% block i s výbavou a vše ostatní moh narvat do vita aby měl max life...
2) rozdělení skillů - poznal jsi hlavně nováčka...pokud měl narvaný třeba 5+ bodů v teleportu nebo nepoužíval static field protože to podle něj nemělo dmg apod...
3) rw - když měl někdo eni, grief, CoH apod, bylo t´měř zaručený že dotyčnej tu hraje dost dlouho a u hře toho víc hodně. protože buď si ty runy sám nadropoval nebo je koupil(vyměnil) za jiný nadropovaný věci
4) sockety - byla mnohonásobě větší variabilita socketování...a když jsi viděl že má někdo ve zbrani 2x 40/15 jewel, platilo to stejný jako u RW...

v D3 nepoznáš nic. protože každej může mít všechno, staty nejsou, nejlepší itemy ve hře nesežene ten zkušenej co ví kam chodit ale může si to koupit každej noob co ma bohatýho tatínka...jediný v čem to poznáš je jak se pohybuje v akci a to stejný platilo u D2...byly lidi co hrály stylem (spam 1 skill ->flaška+flaška+flaška+flaška+flaška->spam 1 skill...atd...)většinou to byl nováček nebo nezkušenej hráč...pak byly lidi co používaly aktivně x skillů a flašky třeba nepotřebovaly vůbec protože se uměly hejbat.

když ti v D2 někdo popsal postavu (staty, skilly, výbavu, sockety, a používané skilly) většinou jsi hned poznal jsetli je to zkušenej hráč nebo nováček...v D3 to nepoznáš...

@ Halen: za těch x roků co jsem hrával denně D2 na realmech se mi nestalo že by mi někdo sebral něco co bylo moje. A pokud ano tak kvůli svý blbosti.
Pokud přehazuju v nonpass hře...moje blbost...pokud hraju public a padne hight runam počítám s tím že to sebere nejrychlejší...pokud chci jistej drop, hraju v pass hře nebo se známejma kde víš na čem jsi. Pokud expíš cizího týpka na lvl2 a on ti sebere dropy, je to zase jen tvoje blbost. Tohle není argument...

Uživatelský avatar
negris
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Angalascz#2103

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od negris » 13.10.2012, 00:36 hod.

Attia naprosto si vystihl to co si také myslím o D3 a co se týče toho že v d2 někdo vzal loot tak si taky řekl moc dobře a mně osobně se to za 11let hraní nestalo.
Byl jsem vyhnán z království nebeských i z podsvětí pekelných a našel si útočiště mezi nebem a peklem. A tak tedy semnou přichází utrpení ...

Obrázek

Tatotakto
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tatotakto#2253

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Tatotakto » 13.10.2012, 01:33 hod.

Javurek píše:
Tatotakto píše:- kto Ti povedal , ze som ich nechodil.
Tatotakto píše: preliezas cele akty a nerobis 20sec boss runy ako v D2.
Sám jsi o tom psal tak jsem na to reagoval. Pokud jsi je nechodil, tak pak nechápu proč to vůbec píšeš, když víš že se chodilo taky hafo lokací v jedné hře a ne jen tohle, ty jsi to tak podal, že to vyznělo, že se v d2 chodilo jen tohle.

Je jedno jak rychle to hraješ .) prostě to takhle funguje, je jedno jaká je tvoje zkušenost, nebo co si myslíš. Já a spoustu dalších lidí to víme, máme to odzkoušené a hlavně .) Blizzard sám řekl, že to takhle funguje a že to není bug, ale schválně.
Je tam niekde napisane *IBA* 20 sec boss runy. Nie je. Ked sa ides tahat za slovicka uvodom v prispevku je pisane, ze nebudem rozpisovat vsetko, proste celu omacku okolo. Pochopil si to uz teraz konecne? Sice je mi v podstate jedno ci to chapes, nakolko dalej pises, ze je jedno aku mam skusenost, alebo co si myslim . Tu sa fakt neda reagovat :D. Pripada mi to teraz ,ze len Ty vies a zbytok tu je do poctu asi.... asi nema cenu po tomto na Teba reagovat. A tym Ta nechcem urazit ani Ti nejako inak ublizit , len nevidim v tom dalej zmysel.
Thulle píše: Řekni nám kolik ti je. Protože takhle hodnotit titul může opravdu jen člověk, kterému je pod 15. My se tu snažíme ty tituly racionálně zhodnotit.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Tato ... hero/67321

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 07:46 hod.

nechci slovíčkařit a nemám to rád, ale podle toho jak jsi to napsal jsem to pochopil jako Javůrek že jsi chodil jen ty 20 sec boss runy, ale jestli ne tak OK...

jinak říkat že v D2 se chodily jen nezáživný BHčka apod. ono když jsem viděl jak borci expily paragon lvl...neprišlo mi to o moc zábavnější než ty BH...stejně jako video o power levelingu v D3, žádnou velkou parádu a zábavu jsem v tom neviděl.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Javurek » 13.10.2012, 07:54 hod.

Nijak mi neubližuješ .) Jen se ti snažím vysvětlit něco, co už jsem tady na foru řešil víckrát a to jak to funguje s tím jak monstra zasahují tebe a jak to nejspíš bude i v pvp. Blizzard sám potvrdil že to funguje tak jak píší, tak není o čem moc debatovat, to se ti snažím říct. Dál už to asi fakt nemá smysl řešit .)

Co se týče toho dropu, já považuju lepší systém, že každej má svůj,protože v diablu 2 to pro většinu lidí byla překážka v tom, proč hrát dohromady s ostatnímam a hromady lidí chodili jen solo hry na farmu. I když byla někdy sranda ta bitka o itemy :D

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Ryliah » 13.10.2012, 10:45 hod.

Attia: Ibaže v D2 to nebolo o tom kto bol rychlejší ale kto mal aký ping a ako nastavený PickIt. Čiže pokiaľ si hral v public hre tak šanca lootnuť high runu bola nulová ;) Takže jedina možnosť bola hrať s ludmi ktorých dobre poznáš, alebo sám..
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 10:51 hod.

@ Ryliah: Když jsem hrával na BN tak jsem hrával buď sám a nebo s kámošema. Takže pickity apod nehrozily. navíc jsme si drop dělily. jednu game jsem bral já, druhou game bral kámoš, třetí game další atd...když padly runy GUL+ tak jsme jeli napůl...(podle počtu lidí ve hře)...

když jsem hrával na private serverech, tak sem si nevšim že by někdo měl pickit...možná jo, ale nikdy mi to nepřišlo že by někdo bral runy dřív než by dropla na zem apod...s tímhle jsem fakt nikdy problém neměl. Když se šlo public BH na pl8 tak to byla samozřejmě mela o dropy ale BH jsem hodil kvůli expům, ne kvůli dropům, takže jsem s dropy ani nepočítal...neříkám že v D2 byl lepší systém než v D3, jen říkám že jsem s tím nikdy nějaký problémy neměl...

Uživatelský avatar
Fugassssssss
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:WUB WUB WUBSTEP

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Fugassssssss » 13.10.2012, 11:06 hod.

Attia píše: v D2 bylo podle mě víc věcí které určovaly skill hráče a to že se mohl dobrej hráč odlišit od těch špatných nebo od začátečníků. (skillem je myšleno celkové zkušenosti s hrou)

1) rozdělení statů - podle statů jsi dost často poznal jak dlouho dotyčnej hraje a jak se vyzná ve hře. Když měl třeba str přesně na bod tak aby mu to vyšlo na nejtěžší item, nebo dex tak aby měl přesně 75% block i s výbavou a vše ostatní moh narvat do vita aby měl max life...
2) rozdělení skillů - poznal jsi hlavně nováčka...pokud měl narvaný třeba 5+ bodů v teleportu nebo nepoužíval static field protože to podle něj nemělo dmg apod...
3) rw - když měl někdo eni, grief, CoH apod, bylo t´měř zaručený že dotyčnej tu hraje dost dlouho a u hře toho víc hodně. protože buď si ty runy sám nadropoval nebo je koupil(vyměnil) za jiný nadropovaný věci
4) sockety - byla mnohonásobě větší variabilita socketování...a když jsi viděl že má někdo ve zbrani 2x 40/15 jewel, platilo to stejný jako u RW...

v D3 nepoznáš nic. protože každej může mít všechno, staty nejsou, nejlepší itemy ve hře nesežene ten zkušenej co ví kam chodit ale může si to koupit každej noob co ma bohatýho tatínka...jediný v čem to poznáš je jak se pohybuje v akci a to stejný platilo u D2...byly lidi co hrály stylem (spam 1 skill ->flaška+flaška+flaška+flaška+flaška->spam 1 skill...atd...)většinou to byl nováček nebo nezkušenej hráč...pak byly lidi co používaly aktivně x skillů a flašky třeba nepotřebovaly vůbec protože se uměly hejbat.

když ti v D2 někdo popsal postavu (staty, skilly, výbavu, sockety, a používané skilly) většinou jsi hned poznal jsetli je to zkušenej hráč nebo nováček...v D3 to nepoznáš...
super řečeno, maš u mě pivo

Uživatelský avatar
zahadum
Doom Knight
Příspěvky:483
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zahadum#2966

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od zahadum » 13.10.2012, 13:47 hod.

D3 nehrám už dlho a som rád, vrátil som sa k D2

Musel som reagovať kedže tu pár jedincov píše zaujímavé vety tipu..citujem...všimnite si rozdiel medzi D2 a LoD ..tak čakajte ..

WTF ? hovorí vám niečo slovko EVOLUCIA ? Blizzard mal naviazať na LoD ..poučiť sa ..rozvíjať..posúvať daľej vývoj a nie sa vrátiť pred D2.

Som rád,že som nemusel za D3 platiť..to by ma trápilo viacej.

ps: Attia píšeš veľmi rozumné fakty D2 vs D3 ! plne súhlasím

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Drakesis » 13.10.2012, 13:57 hod.

Takže já se musím přiznat, že D3 jsem zatím vůbec nehrál a asi ani hrát nehodlám. To jsem ale kacíř, že. >:'( :green:

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Ryliah » 13.10.2012, 14:59 hod.

Attia : Reagujem ešte na ten tvoj predchadzajúci príspevok : ) Áno v D2 bolo rozdeľovanie statov, viac možností.. ale o čom to bolo ked aj tak 90% ludí mali tie state rovnaké (str,dex na equip zvyšok vit). A k tým buildom.. aj ja som si tým prešiel, skúšal som xx roznych postáv a buildov, strávil nad tým stovky hodín, má to niečo do seba ale mám pocit že som z toho vyrástol. Je pravda že D3 je dosť zjednodušená, ale to je aj tým že dnes to ľudia vyžadujú..Neviem či si hral D3 od začiatku ked bolo ešte inferno ako-tak ťažké, na offic foŕe miliony sťažností že opravy su drahé, inferno sa nedá hrať atd.tak to aj blizzard upravil...Dnes je taká móda, každý chce mať všetko hneď aľahko, som rád že aspon ten drop je taký ako je, stále je čo vylepšovať aj po stovkách hodín ;) Variabilita buildov síce nie je až taká veľká ale netreba stále zakladať nové postavy ako to bolo v D2.. Napríklad ze Barbara som skúsil 3 rozne buildy(Rend,Throw,WW) a z času načas ich mením aby to neprešlo do stereotypu..a to že kvoli tomu nemusím zakladať novú postavu pokladám za plus a equip to isté, čo však neznamená že žiaden nepotrebujem, ako som už písal vyššie aj po stovkách hodinách mám stále čo vylepšovať ;) Priznávam, v D2 malo niečo do seba skúšať stále nové buildy, postavy, ale povedzme si kolko z nich bolo efektívnych ? Aj tak na realmoch išlo 90% ľudí na začiatku blizz sorcku a v neskorších fázach mal každý kto si to mohol dovoliť hammerdina s enigmou, prípadne lighting sorcku ma MF runy..,...Aj v D3 sa používajú 2 max 3 rozne buildy pre každú postavu, pretože sú efektívne, to však nebráni nikomu testovať aj niečo iné, kombinácií skillov a rún je dosť, a myslím že Blizz sa snaží každým patchom variablilitu vylepšovať..A osobne sa mi páči systém skillov aký je v D3, mám jednu postavu za ktorú má baví hrať, skilly si mením kedy chcem nemusím kvoli tomu stráviť desiatky hodín levelovaním novej a pravdupovediac ma trošku viac baví farmiť celý tretí AKT(čo sa teraz po patchi už zmení) ako neustále nájazdy na Mefa alebo Baala v D2.. Je pravda že Blizzard nezačal s Diablom 3 práve najlepšie ale dajme tomu čas, už to bude len a len lepšie.. Oj, zase sa to zvrhlu v debatu D2 vs D3, táto téma je nekonečná :)
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 15:14 hod.

chápu co tím myslíš. Já neříkám že je D3 sama o sobě špatná hra, jen že má (pro mě) spoustu špatných mechanik ve hře. Vy pořád říkáte že staty měl každej stejný ale to je blbost...jo, většinou se jelo str/dex na unesení výbavy přápadně block a zbytek vita...ale jsou tam velké rozdíly. Někdo prdnul 156 str na unesení monarchu, jinej počítal s výbavou a dal tam jen 101 str, o to víc narval do vita a to dělalo ty rozdíly...pak jsi postavil 2 postavy k sobě který měly na oko stejnej equip ale přeci byly jiné...jedna měla 2k life, druhá 900...bylo to tím jak dobře jsi měl nastavený staty, jak dobré jsi měl zaplněný sockety atd...

Jo, většina jela stejný buildy, ale oproti D3 jsou tam ty maličkosti který jsem psal výše, díky kterým ty postavy vynikaly, a narozdíl od D3 ten hráč musel vědět a umět aby si ty věci obstaral...stejně jako hammerdin...někdo jel na HoZ+GA a full block a full rezy, jinej na eni+Hoz na max blok, další jel eni+spirit na max fcr break apod...to jsou další věci který ty postavy odlišovaly a co zase v D3 není...

chtěl jsem se zeptat, jsou v D3 nějaky breaky? něco jako bylo v D2 třeba 105 fcr break, 54 FHR break atd? nebo prostě čím víc máš tím jsi lepší?

Tatotakto
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tatotakto#2253

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Tatotakto » 13.10.2012, 15:22 hod.

Pozeram, ze sme zase na tych istych cislach ako pri povodnych otazkach tejto ankety. Cize 18% to bud nehra, alebo lutuju ze si D3 kupili a ten zbytok priblizne 80% to hra v nejakej forme : velmi casto, casto a prilezitostne .
Thulle píše: Řekni nám kolik ti je. Protože takhle hodnotit titul může opravdu jen člověk, kterému je pod 15. My se tu snažíme ty tituly racionálně zhodnotit.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Tato ... hero/67321

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od ZOMB » 13.10.2012, 15:42 hod.

Drakesis píše:Takže já se musím přiznat, že D3 jsem zatím vůbec nehrál a asi ani hrát nehodlám. To jsem ale kacíř, že. >:'( :green:
Ani ne... za ty peníze to nestojí (alespoň nyní)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fugassssssss
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:WUB WUB WUBSTEP

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Fugassssssss » 13.10.2012, 16:10 hod.

Attia píše: chtěl jsem se zeptat, jsou v D3 nějaky breaky? něco jako bylo v D2 třeba 105 fcr break, 54 FHR break atd? nebo prostě čím víc máš tím jsi lepší?
ne, fcr je nahrazeno attackspeedem, fhr není

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Attia » 13.10.2012, 16:16 hod.

takže to funguje na bázi čím víc máš tím víc adidas?

počkej to jako není nic jako FHR, FCR, FBR? je aspoň FRW? nebo taky ne?

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Ryliah » 13.10.2012, 16:18 hod.

FCR a FHR nie je, je tam akurát attack speed, to je tiež jedno zo zjednodušení hry ako som hovoril, niekomu to može prísť ako plus, zaritým fanúšikom D2 práve naopak, to už je vec názoru ;)

A ktomu či D3 stojí za tých 50€ , pre niekoho áno pre niekoho vobec, avšak práve vdaka RMAH je možnosť tie pre niekoho "stratené" peniaze získať spať úplne v pohode, ked vás to prestane baviť : )
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od Ryliah » 13.10.2012, 16:19 hod.

Attia píše:takže to funguje na bázi čím víc máš tím víc adidas?

počkej to jako není nic jako FHR, FCR, FBR? je aspoň FRW? nebo taky ne?
FRW tam je , teda v D3 sa to volá movement speed :)
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Kdo zůstal a kdo nezůstal u D3?

Příspěvek od ZOMB » 13.10.2012, 16:21 hod.

Drakesise trochu znám... a podle mě by ho to nebavilo v aktuální formě... a stejně na to nemá dostatečně výkonný počítač, takže to je jedno :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Obecně“