Diablo 2 je LEPŠÍ (spoiler)

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
NorrecW
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Diablo 2 je LEPŠÍ (spoiler)

Příspěvek od NorrecW » 16.05.2012, 22:11 hod.

Je to čistě můj názor. Ale pro mě bude asi Diablo 2 pořád lepší. Kluci z Blizzardu se snažili, ale řekl bych, že až moc to přeplácali.
Filmy - Diablo 2 bylo úžasný díky videím, které tvořili skoro až film... na to, že měli tak dlouhou dobu nic moc.
Boj - samá řežba, asi tak 20x víc jak v D2. V D2 člověk měl alespoň chvíli čas vychutnávavt krajinu.
Skills - tak tady to posrali na plné čáře. Prostě no comment
Bosové - někteří (skoro všichni) jsou až neúměrně velcí. Styl WoW a jiné hry.

ale abych jen nehanil, tak tu mám věci, které se mi naopak hodně líbí:
Hudba
Nové postavy
Pokračování příběhu

Tak a teď se do mě můžete pustit :DD. Je fakt, že to mám teprve den a možná si na to zvyknu. Přeci jenom těch X let, co jsem hrál D2 to v člověku zakoření určité věci.... ale stejně. Za tím, co jsem napsal si stojím.

A co Vy? Jaké z tohoho srování máte dojmy Vy?

Uživatelský avatar
Cejkis
Fallen Shaman
Příspěvky:78
BattleTag:Cejkis#1290

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Cejkis » 16.05.2012, 22:13 hod.

troll ?
Hudba : Funk, rock'n'roll, jazz, deep a soulful house, REM, Bonobo
Tanec : Lockin', house dance, poppin'

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Programos » 16.05.2012, 22:18 hod.

Skilly jsou perfektní ale už to tu každej vysvětloval 1000x a než to pochopíš, asi ti to chvíli potrvá....
Bossové jsou konečně bossové, zkus se na to dívat nezaujatě... pro mě teda žádnej boss v D2 desingově nepředstaval hrozbu. WoW už je hodně přemrštěný ale tohle se mi zdá adekvátní, stejně tak titan quest nebo sacred.
Boj 20x větší jak v D2 beru jako +, takovej clickfest jako D2 nebo D1 to pro mě není, ale boj má grády a frčí to, tak to má podle mě být.
Jako plus bych ještě doplnil artisany, menší drop legendary/set - alespoň tu nebude vše hned.. poto grafiku, pro mě je bezvadná, nebije do očí, příjemná, kldiná a přehledná. Každé prostředí mi navozuje určitou atmosféru a párkrát jsem se pozastavil, abych si prohlédl okolí. Variace monster a jejich afixů je bezvadná, pro mě asi tak největší věc co mě baví. Nemyslím teď bossy ale obyčejné champion/rare. Bezva.

Ve hře zatím nebylo nic, co by mě štvalo. Vše v normmě a nebo nadprůměr :-)

Zkus se na to dívat bez předsudků a z nového pohledu. Vím, že je to těžké ale nakonec zjistíš, že je to lepší než dva ve všech ohledech.
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
JamieChris
Gorebelly
Příspěvky:351
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JamieChris#2321

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od JamieChris » 16.05.2012, 22:27 hod.

... Včera jsem hrál asi 5 hodin, skončili jsme u řezníka (The Butcher) a byl jsem z něho hotovej do dneška, libovka! .... říkal jsem si, co bude dál .. a dneska Belial (v obří fázi, když ho musíte dobít ...) ?????? TOP řežba ! :D V D2 se mi v životě nestalo, že bych to hrál s otevřenou hubou ;) + ty obří mega kobylky co tam lezou po hradbách .... úžasný ! :) nemluvě o množství variací normal monster typu Waller apod. ... už jen co se týče monster a bossů, zanechává to ve mně obrovskej dojem a zklamanej rozhodně nejsem :)

Trošku mě štve, že mam sto libovejch skillů a nevejdou se mi tam k používání, tak to chce vymyslet, ale to brzo pochopim (přivyknu) :)

a mezifilm po 1. aktu (tušim) o Tyraelovi a utrhávání křídel je víc než luxusní ! to s D2 nemůžeš porovnávat ... love it <3

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Grammator » 16.05.2012, 22:35 hod.

Jediné, co je trochu diskutabilní je, že příběh člověka neustále tlačí dopředu a nedopřává mu moc volnosti, na druhou stranu má každej akt osobitou atmosféru a průběh, kdežto D2 bylo stále to samé, jen v jiných texturých... ke zbytku se radši nevyjadřuju :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od PSK » 16.05.2012, 22:44 hod.

Mě se tedy filmy líbí, bossové také, boj je v pohodě. Skilly - no už sem si snad 10 levlů nevyměnil ani skill ani runu, mohli to nakombinovat možná trochu lépe, ale systém jako takový mi vyhovuje. Co mi trochu chybí jsou quest rewardy. Přecijen v D2 se každou chvíli někdo nabídl, že dá tu prstýnek.. Tu vytvoří z bílé zbraně rare.. Támhle přidá socket - V D3 pokud jsem něco nevynechal nebo nepřehlédl nic takového není. Z technických věcí mi nejvíc schází možnost vytvořit vlastní private chat chanel a chat záložky s možností nastavit si co se do které vypisuje. To sice v D2 nebylo, ale ve wowku to je už od začátku, tak nechápu, proč to neudělali stejně.
Edit: jo a málem bych zapomněl - /nopickup z D2 bych skutečně uvítal.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Grammator » 16.05.2012, 22:55 hod.

Za každý quest dostaneš expy a goldy, což sice není moc nápaditý, ale potěší to zaručené každého, kdežto prstýnek od Ormuse nebo Akary sem nepoužil snad nikdy...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Pana_Ruplahlava
Gorebelly
Příspěvky:387
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ruplahlava #2727

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Pana_Ruplahlava » 16.05.2012, 22:57 hod.

*WARNING TROLL THREAD AHEAD*
//Jen tak jestli si delate srandu nebo to tu myslite vazne ...
Nemám rád lidi, co hledají problémy jen proto, aby mohli žvanit.
Smiřte se s tím.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Javurek » 16.05.2012, 22:57 hod.

Za mě jeden velkej mínus, protože Diablo v Shadow realmu vypadá až zatraceně podezřele podobnej těm hybridům v starcraft2 a to i hlasem :D

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od PSK » 16.05.2012, 23:07 hod.

@Grammator tak zrovna od ormuse jsem dostal párkrát hodně dobrý kousek, ale spíš jde o rozmanitost. Ty expy + goldy nejsou nic co by člověka mohlo překvapit, nebo nečekaně potěšit - není v tom prvek náhody...

@Pan_Ruplahlava já osobně jsem svoje výtky myslel smrtelně vážně. Sebrat v průběhu pranice x bílých crapů, které pak po boji vyhazuju není skutečně nic zábavného. O (ne)výhodě hledání co mi kdo psal před pár minutama v chatu zaspamovaným vším najednou snad také nemusíme diskutovat...

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Grammator » 16.05.2012, 23:09 hod.

No právě je to jistotka, která vždy poteší... nehrozí že dostaneš ring +1 max damage... od toho je drop...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

freshdiablo
Quill Rat
Příspěvky:19

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od freshdiablo » 16.05.2012, 23:44 hod.

Pls oznacit thread jako spoiler, cetl jsem zas co jsem jeste nemel, "thx" @jamiechris

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Programos » 16.05.2012, 23:49 hod.

Číst thread který porovnává gameplay D3 a D2 už sám o sobě říká, že je to spoil.
Komu vadí spoily a dobrovolně čte tenhle topic, tak je blb @freshdiablo
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Garn » 17.05.2012, 01:13 hod.

Číst fórum poslední dva dny je fakt sebemrskačství...
Boj - samá řežba, asi tak 20x víc jak v D2. V D2 člověk měl alespoň chvíli čas vychutnávavt krajinu.
No jo, kdo by to u ARPG čekal... Taky jsem přestal hrát CoD protože se tam střílí. Žádná ohleduplnost vůči krajině.

EDIT: Na co nopickup? Máš force-move a force-attack, tak se je nauč používat.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Tib3rian » 17.05.2012, 02:48 hod.

D3 poraza D2 skoro vo vsetkom. To je zase moj nazor. Pribeh, skilly, hratelnost, prostredie, to vsetko je v D3 lepsie. A ano, je to akcnejsie, ale o tom to je. O co D2 pridalo oproti D1, tak to iste urobilo D3. A to som zatial len na konci 2 aktu.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od PSK » 17.05.2012, 02:52 hod.

@Garn to je super argument... Na co byl tedy v D2? Proč nechávat ve hře jednoduchý příkaz, když můžu částečně podobného efektu (ne stejného) dosáhnout pomocí mačkání dvou kláves? Já nevím, třeba proto, že to lidi chtějí a jsou na to zvyklí? Vážně nerozumím tomu, proč se tu někteří snaží za každou cenu bránit D3. Já D3 považuji za skvělou hru, ale má své nedostatky a nedodělky. Některé funkce nefungují tak jak by měli a některé již dříve úspěšně implementované do jiných her od Blizzardu nebyli naimplementovány vůbec. Nechápu proč před tím zavíráš oči - a co víc, proč to obhajuješ.

Kmotr
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ

Příspěvek od Kmotr » 17.05.2012, 04:14 hod.

Každá nová věc má svoje mouchy a nevyhlo se to zatim ani D3 zvlášť když je na to na několik milonů názorů a každýmu vyhovuje něco jinýho.

Na mě taky někdy pusobil Boss divně tou vekostí a chváním, přišlo mi to jak z nějaký plošinovky a chyběla už je možnost, že je zranitelnej jen když má zrovna zavřený oči, ale to jsou jen osobní názory každýho zvlášť, jinak mě to zatim dost baví, jinak bych u toho neproseděl skoro nonstop 2 dny a 2 noci.

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ (spoiler)

Příspěvek od sklb » 17.05.2012, 08:01 hod.

Je to pekny nastupca, ci je hodny neviem. Diablo 2 je urcite lepsie a ostava neprekonane aspon pre mna.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
ScreaM
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ScreaM#2352

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ (spoiler)

Příspěvek od ScreaM » 17.05.2012, 08:19 hod.

Hh dlouho jsem se u commentu nezasmal jako v poslednich par hodinach :-D Pro ty co rikaji ze D2 je lepsi tak si bezte hrat D2. Prijde me to jako totalni blbost udelat D3 stejny jako D2 jen s lepsi grafikou aby blizzard uspokojil vsechny ty "D2 je nejlepsi a nic jinyho neakceptuju" hrace...

Jsem rad ze blizzard vytvoril uplne novy systemy, nechtel bych hrat stejnou hru v nove grafice s novym pribehem. D2 jsem se nahral dost a konecne prichazi neco inovativniho...

System atribut v D2 me prijde lehce nesmyslnej. Vetsihnu charu co jsem hral tak to bylo stylem - vsechno do vit, str jen na veci... A maxovat skilly jen kvuli synergiim a pozivat jeden skill taky neni zrovna ideal. D3 vas aspon nuti kombinovat a premyslet.

Tak a cekam na ty hatery co me zacnou oponovat :-)

Jinak za nektery questy jsou rewardy ale jsou to ty random eventy. Napr. jsem musel pomoct nejakymu traderovi a on me za to vyhodil tusim ring. Sice nebyl nicmoc, ale aspon je to neco :-D
Obrázek

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo 2 je LEPŠÍ (spoiler)

Příspěvek od sklb » 17.05.2012, 09:19 hod.

Myslim, ze kedze som dohral normal d3 mam pravo na neaky taky mensi nazorik, hodnotenie ktory/e tu rozpisem.
Grafika
Potencial velmi vysoky, scenerie urcitych miest su uzasne, jaskyne, schody do temnoty, lut gholein z vysky, pevnost v tretom akte, peklo v 3 akte. Niektore miesta su fakt uzasne zvladnute a pred nimi klobuk dole. Ine vsak akoby robil iny clovek.
Najvacsim failom je pre mna koniec druheho aktu, miesto kde sa clovek stretava s finalnym bossom, chvilami som kontroloval ci moja postava nie je elf alebo neaky iny charakter z wow. Tiez 4 akt vyzeral no, az moc detsky. Ten secret level povazujem za recesiu takze to hodnotit nebudem.
S animaciami kuziel nemam ziadny problem.
S vyzorom bossov a inymi suvislostami ktore sa ich tykaju uz ano. 2 z nich su zbytocne obrovsky.
Butcher je len neaky bezmenny trtko s horiacou podlahou ktora mi ako finale prveho aktu vobec nepripadala cool, ale urcite by sa mi pacila keby si kupim neaku arkadu za ms pointy na xbox live avsak nie v Diable pre boha. Druhy boss, z neho mam este stale rozporuplne pocity, ale tiez zbytocne obrovsky, chvilami som si pripadal ako v neakej manga skakacke ( v kombinacii s prostredim) a proste tak celkovo mi nesadol. Jedine co sa mi na nom pacilo a zanechalo dojem bol ten pribeh okolo neho a vlastne, ze to co tam stavaral a ta jeho velkost bola len iluzia, to vsak uplne nenapravuje moj naruseny dojem z neho. Treti boss, tomuto chalanovi snad nie je co vytknut, takto neak ma vyzerat boss v diable, aj ked mozno keby je trosku mensi, to by mu urcite neuskodilo. Vseobecne cely treti akt som mal skutocne pocit, po tom manga 2 akte, ze hram skutocne aj diablo a nie neaku napodobeninu. 4. boss Hydralisk zo starcraftu 2 v cervenom. V zhladom na pribehovu podstatu, mi jeho styhlost nevadila avsak aj tu som sa fakt zamyslal a vlastne na viacerych miestach v hre, kde nechal blizzard kreativitu? Ved uz len ked pozre na bossov z Diabla 2, diabla, ako tam kruto tie monstra vyzerali, demonicky, temno a tu zrazu bijem hydraliska v nebi. no omfg. 4 akt zas vyzeral z tristvrte jak manga rozpravka a z 1/4 jak diablo.
Animacky. NEKVALITNE, snad animacky diabla 2 mali vacsiu kvalitu ako toto. Pri pozerani 4.aktovej som zapasil s chutou vypnut ju. Ta hudba co tam bola mi pripadala ako by to robil neaky student hudobnej vychovy zo zakladnej. omfg blizzard si to ty? Dalej ich kvalita, jemne kocky, akoby pri nekvalitnom videu, no proste fail.
Skilly > z pociatku som s tym mal problem lebo som si na to nevedel zvyknut, potom som odhodil predsudky a uz to tak za zle nepovazujem
Charakter,skill pointy, item system hry > V tejto veci este stale neviem co ocakavat. Mam pocit, ze legendary itemy uz nebudu legendary itemy ako sme ich poznali z diabla 2, ale stane sa z nich len neaky diamant do truhle, pretoze vsetky dolezite atributy zasupluje dobre vygenerovany modry, zlty , stastne vykrafteny predmet. Cloveku staci aby mal velke + do jeho dmg urcujuceho atributu a vitality a moze to byt uplne zakladny predmet s tymto a hned je dostacujuci. Dalej mam pocit ze tych veci ktore tieto itemy pridavaju/robia je oproti diablu o vela, o vela menej. V starom d2 po 1.10 patchi ("?) pribudli brutalne vlastnosti, ktore som cakal ze budu zakomponovane aj tu. Nic take vsak zatial nevidim, ale v tomto ohlade nie som negativisticky, je to zakladna verzia tak ocakavam ze blizzard itemy vybalancuje, poupravuje a zriesi casom.
Potvory, vyzor schopnosti Su tu urcite prisery ktore do Diabla nijako nepasuju ( najme druhy akt). Na stastie v tretom akte to spolahlivo zachranuju vsemozne druhy demonov. Mi to fakt pripada ako keby tieto akty robila rozdielna firma respektive druhy blizzard japan a treti blizzard us. Schopnosti su kuul :p ALE TO NASVIETENIE SPECIALOK, CHAMPIONOV, kto to vymyslel? Nestaci meno, ina farba koze? Musi tam byt dementne zltou, modrou farbou obtiahnuta prisera? V temnej atmosfere Diabla to posobi otrasne.
Konektivita
Potreba byt kvoli single player hre napojeny na battle.net je tragicky prvok a dufam, ze po tomto zlyhani ktore blizzard s D3 zazil v buducnosti aj prvok mrtvy. Nemal by som proti tomu skutocne nic, keby na to tento miliardarsky koncern mal pripravene servery, takto si vsak totalne pos*al meno a spravil zo seba len dalsiu EA, Activision. Je to skoda.
4 players only je rovnako krok spet. O pvp v arenach radsej pomlcim.

Celkovo mam z diabla 3 zmiesane pocity, viem ze to budem hrat, ale nie je to to co si clovek za tych 12 rokov vysnival :p Ocakavam sak ze s pribudajucimi patchmi sa to bude zlepsovat. Zatial to vsak vyzera len ako neaka beta verzia, kde na urcite nepodstatne veci sa Blizzard sustredil az prilis (public hry, zbytocne rozvetveny pribeh) a zabudol na tu skutocnu podstatu o com Diablo v jeho predchadzajucich dieloch bolo.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“