TCP/IP na domácí síti

Hra více hráčů.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
mysak
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2
TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od mysak » 19.03.2013, 16:39 hod.

Zdravím diabláky,

vzhledem k tomu, že jsem na vaší (btw moc pěkné) stránce našel nespočet tipů k D2:LoD, obracím se k vám i nyní pro radu, neboť jsem již zoufalý.

Rádi bychom si D2 zahráli s bratrem v multi, ale vzhledem k tomu, že jsme oba dva IT-negative, tak jsme bezmocní. Byl bych rád, kdybyste mi někdo byl schopen poradit, jak to propojit. Brácha má připojený desktop k internetu klasickým ethernetovým kabelem, já jsem na notebooku skrze wi-fi (síť je stejná). Dokázal bych si s tím poradit, kdybychom měli oba W7, jenže na desktopu jsou nainstalovány WXP, což je pro můj chabý IT skill nepřekonatelný problém. Nevidíme se ani v síti, D2 má ve firewallech udělenu výjimku.

Budu vám moc vděčný za jakoukoliv radu, předpokládám, že to nebude nijak vážný problém, jen bohužel moje schopnosti na to nestačí :)

PS: Přes Hamachi se připojovat nechceme, díky za pochopení ;)

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od Lemurman » 19.03.2013, 18:37 hod.

Zkuste úplně vypnout firewall, mě když hraju s kamarádama tak mě to nevezme i když mám DII ve výjimce.
Obrázek

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od Secondface » 19.03.2013, 19:45 hod.

no u Diabla jsem to nezkoušel...
ale se svým bráchou u Starcraft 1 jsme měli podobný problém... já byl na kabelu, brácha na Wi-fi (router s wifi) a neviděli jsme se ve hře i když jsme úplně všechno vypnuli...
půl dne jsme nemohli přijít na to čím to je.... a hamachi jsme kvůli tomu instalovat nechtěli...
pak sem tam bráchovi do notasu dal taky kabel... a ejhle... najednou to šlo.... ;)
máme s bráchou úplně stejný notebooky, jediné čím mě napadá co by to mohlo být je to, že router má dvě oddělené místní sítě.
Jednu pro kabel a druhou pro wi-fi.
možná je to váš případ taky...
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od Slw » 20.03.2013, 08:47 hod.

Secondface píše: jediné čím mě napadá co by to mohlo být je to, že router má dvě oddělené místní sítě.
Jednu pro kabel a druhou pro wi-fi.
jo, tady bych začal. vaše pc by se měly vidět na vnitřní síti. nastavení přes ip - to fungovalo na 100% v časech ipv04. dnes je za každou ip adresou hromada zroutřených pc. ale d2 lod by možná vzala ip z vaší místní sítě. musíte pozkoušet

edit: tak mi to nedalo a zkusil sem to. d2 lod samozřejmě vidělo mou ip adresu přidělenou routerem (tedy ne tu "venkovní"). zkuste, napište výsledek
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

mysak
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od mysak » 20.03.2013, 14:04 hod.

Slw píše: jo, tady bych začal. vaše pc by se měly vidět na vnitřní síti. nastavení přes ip - to fungovalo na 100% v časech ipv04. dnes je za každou ip adresou hromada zroutřených pc. ale d2 lod by možná vzala ip z vaší místní sítě. musíte pozkoušet
Určitě zkusím, nicméně bych byl rád, kdybys mi to mohl trochu osvětlit :) Případně mohl hodit link někam, kde je to vysvětlené.

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od Secondface » 20.03.2013, 15:41 hod.

přečetl sis vůbec to moje ? :twisted:
at se tvůj bratr taky připojí přes kabel, a nebo ty na wi-fi
at jste na tom stejném ;) (kabel je spolehlivější)

to že jste jeden na wifi a druhej na kabelu je podle nás problém. router má dvě oddělené místní sítě jednu pro wifi a druhou pro kabel.
proto se nejspíš nevidíte.


nebaví mě to psát po druhé :roll:

jestli to nepomůže:
resetujte router/switch a bedničku s wifi :D

další varianta by byla at se připojíte přímo kabelem... jestli nemáte kabel a síťovku z minulého století kabel být překřížen nemusí
takže normální síťový kabel :P
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

mysak
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od mysak » 20.03.2013, 16:58 hod.

Secondface: Ano, četl jsem tvůj post, omlouvám se, že jsem zatím nereagoval. Věc se má tak, že internet je řešený trochu neobratně kvůli staré struktuře domu (router je na půdě s poněkud obtížnou dostupností, takže brácha je rád, že v baráku natáhne jeden kabel). Dva kabely tudíž nepřipadají v úvahu. Doufal jsem, že to půjde vyřešit nějak snadno skrze místní sítě, pokud možno bez odpojování od internetu (viz propojení síťákem oba kompy), ale pokud ne, uděláme to tak.

S bráchou budu až nejdřív v pátek, ale chtěl jsem se tady poptat už dopředu. Ještě jednou děkuji všem zúčastněným, doufám, že něco z toho klapne ;) ideálně to vypnutí firewallů, to bych měl radost.

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od Slw » 20.03.2013, 18:10 hod.

tak si to shrnu:
1 ethernet kabel do xp desktopu z routeru
1 wifi win7 notebook z téhož routeru

žádná možnost stažení 2 kabelu
desktop má obyč síťovku bez možnosti připojení antény/čili nemůže vidět wifi síť z vašeho routeru-já totiž kdysi takovou síťovku měl, tak kdyby náho :)

když desktop založí hru tcp/ip hru, wifi ponaťukání jeho ip se nepřipojí?
máte doma kromě routeru na půdě i někde switch?
pokud ne, zkuste pozvat na návštěvu někoho co tomu trochu rozumí. třeba uvidí něco co my ti tu nemůžem z neznalosti terénu poradit
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od Secondface » 20.03.2013, 19:37 hod.

doporučuji ten switch.. napojíš dole + 2 další 2-3 metrový káble a máš to ...

pokud není tak v shopu to máš switch+ kabely se dají sehnat nejlevněji za 100-200,-
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

mysak
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: TCP/IP na domácí síti

Příspěvek od mysak » 20.03.2013, 20:10 hod.

Jasně... každopádně díky za reakce. Zkusím všechny ty možnosti, které jste mi poradili a uvidíme, snad to vyjde. Switch kupovat nebudu, to jsou v tomhle případě pro nás zbytečně vyhozené prachy :) (i když možnost je to jinak dobrá).

Tak uvidíme, pak dám vědět a udělím pochvalu s poděkováním :D

Odpovědět

Zpět na „Multiplayer“