Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Vše co se týká Diablo II realmů

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
HaNacisKO
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:
Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od HaNacisKO » 04.06.2012, 10:36 hod.

Bloody-Michaelo105 píše:S organizáciou by som vedel pomôcť, ale už by som to nechcel určite robiť celém sám ako na AHG, bolo toho nad hlavu. (občas)
Proto sem chtěl od začátku polský model, kde by si každý editoval svůj příspěvek, psal výsledky a sám si počítal body. Vedení by jen chodilo, kontrolovalo a vyhodnocovalo. Veškeré rozpory by se daly v pohodě řešit screenshotem na kterém se obě strany dohodnou na výsledku zápasu a potvrdí ho. Práce pro pořadatele nula nula nic.
Bloody-Michaelo105 píše:Edit: Je ťažké spájať Likediho server s fwd, pretože likedi je výnimočný tým, že garantujú server bez resetu a majú tam svoje špeciálne rw, ktoré trošku okorenia hranie.
Já osobně bych to viděl následovně: Spojit FWD2 a Likedi.cz pod jednotnou komunitu a rozjet tam realmy:
1) D2friendly 1.11b
2) Klasika 1.13c + nějak rozumně vyřešit získávání anihilu + odstranit firestorm z torchu
3) PvP realm na 1.10 či 1.11b

Pro FWD2 by to znamenalo reset, ale pokud vím, tak začátek byl někdy v létě 2011, je tam vůbec nějaký šílenec co jede na 99, nebo by začat od znova pro něj znamenalo těžkou psychickou újmu?

Ať už to dopadne jakkoliv, ten PvP patch bych začal připravovat okamžitě nezávisle na umístění realmu. Bloody, mohl by si kontaktovat Majrisa, zda nemá nějakou hotovou verzi unspokenu? (Ať už 2007 nebo něco novějšího)
Jinak Sae nebo Attia, ozvěte se mi na icq. Mám ho v profilu.
Kylie Minogue, aneb nikdy nepřestanu milovat ženskou, která mi byla víc jak 4 roky inspirací k hraní...
Nejlepší PvP postava s nejvyšším levelem na druhém ladderu AHG. Jn, asi ju mám tak trošičku rád... 8.9.2011 level up 98->99!

g0re
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od g0re » 04.06.2012, 11:12 hod.

HaNacisKO píše: Proto sem chtěl od začátku polský model, kde by si každý editoval svůj příspěvek, psal výsledky a sám si počítal body. Vedení by jen chodilo, kontrolovalo a vyhodnocovalo. Veškeré rozpory by se daly v pohodě řešit screenshotem na kterém se obě strany dohodnou na výsledku zápasu a potvrdí ho. Práce pro pořadatele nula nula nic.
V tomhle není až takovej problém, jsou u nás lidi kteří se oraganizací PVP a dalších turnajů zabývají. Takže pokud jste ochotni přispět vašima zkušenostma z AHG atd. našemu týmu, neviděl bych nějaké zásadní problémy s organizací.
HaNacisKO píše: 1) D2friendly 1.11b
2) Klasika 1.13c + nějak rozumně vyřešit získávání anihilu + odstranit firestorm z torchu
3) PvP realm na 1.10 či 1.11b
1) Jede, pojede a žije si vlastním životem.
2) Podle infa je vše připraveno na rozjetí (detaily se ještě musí vyřešit)
3) Tohle je čistě na domluvě vás s Likedim

g0re

Uživatelský avatar
HaNacisKO
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od HaNacisKO » 04.06.2012, 12:10 hod.

Mě ide hlavně o to, zda by na to přistoupili lidi z FWD2. Fůze je fůze, ale reset působí na některé lidi jak červený hadr na býka.
Kylie Minogue, aneb nikdy nepřestanu milovat ženskou, která mi byla víc jak 4 roky inspirací k hraní...
Nejlepší PvP postava s nejvyšším levelem na druhém ladderu AHG. Jn, asi ju mám tak trošičku rád... 8.9.2011 level up 98->99!

lazarus
Quill Rat
Příspěvky:22
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od lazarus » 04.06.2012, 12:32 hod.

ak bude pvp realm, isto by som prisiel pozriet, pokial to bude na styl ako mal saesa na parenisti, ze nebudem musiet nad vybavou sediet viac ako tych par minut ako to bolo tam :) - na aktivne hranie uz nie je tak vela casu :(

co sa fwd2 tyka, tak par stalic tam je, no od d3 som ich tam moc nevidel, na druhej strane skor vela novacikov tam prislo...osobne som sa tam tiez uz par tydznov neukazal, kvoli statniciam a chlastani po nich :D
takze si myslim ze na 99 tam nejde nikto, skor mozno by sa ludia nechceli vzdat tych RW co tam postavili, ale skor z toho hladiska, ze zohnat vhodnu zbran na take BOTD trvalo dlho...

na druhej strane, ak sa vam skutocni podari zjednotit nejak tu scenu dokopy, bude to velke plus pre nas vsetkych si myslim...aj tak, po D3, ta scena uz nie je taka velka, a mat niekolko realmov kazdemu podla vlastnej chuti je velke plus :) - tu by som loboval aj za avalon realm :)))

drzim palce, snad sa dohodnete

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Attia » 04.06.2012, 12:35 hod.

ono de hlavne o to jestli je reálný spojit FWD2 a Likedi server...ne technicky ale prakticky. Pak jedine udelat to, ze by FWD2 nechalu 1.11b projekt pod vedením Cactuse, Likedi by vedl 1.13c a Neil PvP realm. Chtělo by to záštitu jednoho fóra což má FWD2.

ale jak říkám jedna věc je teorie, druhá je praxe...

wereq
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od wereq » 04.06.2012, 13:15 hod.

tu je navrh nastaveni + patchu, par zakladnych zmien, ktore by asi bolo dobre este doplnit, cielom by bolo, aby aj pvp aj pvm hraci hrali na jednom realme


qbug, ebug, Uber minions exps


patch 1.11b:


1. drop run ako v 1.13, upraveny tak, ze vyssia runa ma nizsiu/rovnaku sancu na drop ako nizsia runa
2. zruseny junk a gold u normal actboss dropu
3. zvysene Unique/Set/Rare factors - o kolko je otazka na debatu
4. uprava prob1-prob4 v TreasureClassEx.txt tak, aby sa zvysil drop ( minimalne ) actbossov na p1; + globalne zvysenie dropu "Runes X" v ramci "Good" aj "Good" ako takeho
5. zvysena max cena predaneho itemu z 35k na 100+k ? tiez otazka na debatu
6. 3x zvyseny drop Uber keys
7. drop z hf ponechany na nm/hell um/gul
8. upravene start pozicie pre 2 a 3 akt
9. upravene rarity u niektorych prefixov/affixov ( pripadne aj zrusenie niektorych prefixov/affixov ), podla poziadaviek pvp hracov, cim by boli pvp veci/charmy relativne dostupne
10. ...


otazka je, ci by to pvp hracom stacilo ... no myslim, ze ked sa vhodne upravia rarity, tak pvp veci sa nazbieraju pomerne rychlo, ale v kazdom pripade, navrh je imho pouzitelny aj pre cisto pvm realm

fwd2.cz
Quill Rat
Příspěvky:10
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od fwd2.cz » 04.06.2012, 13:41 hod.

Spojit ty servery takhle z fleku je určitě problém. Kdyby k tomu mělo dojít, tak by to chtělo velké kompromisy ze stran obou serverů. Třeba tu hned narážíme na to, že se na fwd2 fórku párkrát lidi ptali na to jestli nehrozí reset a vždy jsme lidem slíbili, že reset hodně dlouho nebude. V tomto jsme omezení tím, co jsme slíbili dřív, než začala tato diskuse, protože porušit slib, který jsme dali stálým hráčům je věc do které se mi vážně nechce. Hlavně spojení realmů fwd2 a fd2r bych nechal úplně do jiné diskuse než je tato. Kdyby se o tom mělo mluvit reálně, tak by se muselo někde sejít širší vedení obou serverů a asi ne v topicu na neutrální půdě kam chodí dohromady dva lidi z těchto serverů... Nejsem proti tomu, abychom o tom diskutovali jak by se něco takového dalo provést, ale musela by to být seriozní diskuse do které se zapojí všichni lidé z vedení serveru. Nějaká skupina na fb, skype skupina, mailing list... Možností je hromada, ale toto fórum mi pro to připadá dost nevhodné. Jedna věc je tu diskutovat o vytvoření v zásadě bezkonfliktního pvp realmu a druhá věc je domlouvat spojení dvou rozdílných serverů.


K tématu topicu.
Polský model je reálný. Už teď máme fórum nastavené tak, aby si lidi mohli upravovat své příspěvky kvůli trade listům, což je principem to samé.

Včera jsme mluvili se Saesou a mimo jiné přišel s nápadem, že by byl ve hře nový příkaz díky kterému by se daly vytvářet postavy na pvp realmu s přednastaveným eq, skilly, atributy pro daný spec. Fungovalo by to tak, že by člověk dal pouze nějaký příkaz jako "/createchar nick amazon bow" a mohl by jít duelit s bowkou. Doba vytváření charu by se zkrátila na deset vteřin. Tohle je celkem vychytaná věcička a pokud by byl ten pvp realm založen u nás, tak bych na tom začal pracovat jen co bych měl trochu času.

wereq: Tohle by podle mě celkem zasáhlo pvm a přitom pro potřeby pvp je to pořád málo. Až na detaily mi připadají dva realmy ve všem lepší, než jeden ve kterém se dělají kompromisy ze strany pvp i pvm .
FWD2 tu bylo před D3 a bude tu i po něm.

Uživatelský avatar
HaNacisKO
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od HaNacisKO » 04.06.2012, 13:57 hod.

Jako co se týče PvP hraní, rozhodně bych nemíchal dohromady PvP a PvM realm jen qůli tomu, aby lidi hráli na jednom. Pak z teho vyjde pasquil. Stejně největší slabinou PvM realmů byly vždy jen runy a anihil. Tohle se dá pořešit celkem snadno bez dalšího zasahování do hry, např. 1.13c a anihil do UT.
Navíc není problém hrát PvP na normálním PvM realmu aj čistém PvP realmu zároveň. Takhle to bývalo na Fortece a nikdy s tím nebyl problém.

Jinak pokud se budeme bavit v rovině sjednocování D2 komunity, která nám tu zbyla, šlo by alespoň sloučit dohromady stránky a fórum s tím, že by si hráč zpočátku mohl vybírat realm, který mu padne a časem se bavit o dalším sjednocení?
Kylie Minogue, aneb nikdy nepřestanu milovat ženskou, která mi byla víc jak 4 roky inspirací k hraní...
Nejlepší PvP postava s nejvyšším levelem na druhém ladderu AHG. Jn, asi ju mám tak trošičku rád... 8.9.2011 level up 98->99!

Bloody-Michaelo105
Quill Rat
Příspěvky:7
BattleTag:Bloody#2183

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Bloody-Michaelo105 » 04.06.2012, 14:25 hod.

wereq: To je nereálne a zbytočné.

Pri pvp realme ide o to, aby sme mohli dueliť, nie o to, aby sme zase zháňali veci, expili.....

Spájanie Likedy a fwd by som nechal na nich samých, ak to chcú nech si to poriešia.

Pre nás, pvp hráčov, je podľa mňa dôležité teraz to, aby sme mali kde hrať a najlepšie bez nákladov. Ak nám vie fwd zabezpečiť druhý server, popri ich, tak poďme tam. Vyššie bolo povedané, že vie.

Ja som dnes posielal neilovi patch unspokenu, nech si to porovná s patchom od saesy a nech sa ten lepší/ľahší nahodí.

edit: Určite nie je dobré momentálne robiť reset niektorého ladderu, keďže oba servery sľúbili, že reset nebude, len tak pre nič za nič....

Uživatelský avatar
HaNacisKO
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od HaNacisKO » 04.06.2012, 18:43 hod.

Sice mám něco popito, aneb poď se nažrat do hospody...^^xD
Ale:
Rozhodně bych sjednotil forum a stránky, jednotlivé PvM realmy bych akorát přepínal.

Co se PvP patchu týče, tak se mi víc líbí ten Saesův.
Saesa: vše uděláno totalně debil friendly, všeci maj přístup k tomu samému. Já osobně sem sice byl proti rare perf věcám, ale zase je rozdíl, zda někdo bude mít skoro perf item a druhý se tak tak zmože na 350 ed zbraň.
Unspoken: vše uděláno jak sem původně chtěl já (tzn. rare a craft věci podle majitele), ale zase to nahrává těm noulajfům, kteří vydrží klikat celý den jen qůli tomu, aby měli 2 sox 20 ias 450 ed zbraň.
Kylie Minogue, aneb nikdy nepřestanu milovat ženskou, která mi byla víc jak 4 roky inspirací k hraní...
Nejlepší PvP postava s nejvyšším levelem na druhém ladderu AHG. Jn, asi ju mám tak trošičku rád... 8.9.2011 level up 98->99!

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Attia » 04.06.2012, 18:57 hod.

osobne bych bral saesuv patch ale pokud by slo udelat aby craft a rare byly volitelny...(jak rika Neil) je fakt ze se mi moc nelibi kdyz jsme ted jeli 30 lvl amy ze jsme meli prakticky naprosto totoznej gear a jedinej rozdil je v tom kdo da kolik bodu do uhybu a kolik do vita/dex...


to stejny u 99 lvl...je fakt ze aspon tu variabilitu tech rare a craft veci bych zanechal at je kazdej char aspon trochu "jinej" to stejny u RW...

Bloody-Michaelo105
Quill Rat
Příspěvky:7
BattleTag:Bloody#2183

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Bloody-Michaelo105 » 04.06.2012, 19:29 hod.

Attia, potom chceš prakticky unspoken.

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Attia » 04.06.2012, 20:54 hod.

popravde nevim. Na unspokenu jsem nikdy nehral. Hraval sem vesmes jen na tom od saesy

ve výsledku je mi to jedno jakej patch, beru to jen tak ze na ten saesuv jsem zvyklej, ale je mi to buřt :-D tohle je jen detail

Uživatelský avatar
HaNacisKO
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od HaNacisKO » 04.06.2012, 23:52 hod.

Když pominu ovladatelnost, tak ty koncové craft/rare předměty sou jediná věc, která ty dva PvP patche odlišuje.
Unspoken nahrává variabilitě, ale zároveň aj noulajfům.
Saesa nahrává totálnímu pefpe skillu, ale uniformitě.
Já v tom mám ovšem jasno: Kylie aj její ségra sou pouze jen jedny.^^xD
Kylie Minogue, aneb nikdy nepřestanu milovat ženskou, která mi byla víc jak 4 roky inspirací k hraní...
Nejlepší PvP postava s nejvyšším levelem na druhém ladderu AHG. Jn, asi ju mám tak trošičku rád... 8.9.2011 level up 98->99!

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Attia » 05.06.2012, 08:00 hod.

a kdy to tak vidíte že by se reálně mohlo začít zabíjet se online?

Uživatelský avatar
HaNacisKO
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od HaNacisKO » 05.06.2012, 08:50 hod.

Záleží na co přistoupíme. Zda se připojíme k jednomu či druhému serveru a rozjedem to tam. (Furt trvám na tom, že jak bude nějaký finanční problém, tak mi nečiní potíže platit celou mašinu.)

nebo:

Zkusíme vyjednat nějaké jednotné fórum zastřešující oba nynější servery a vytvořit alespoň jednotnou PvP komunitu. PvM realmy by hráči volili podle jejich gusta.
Kylie Minogue, aneb nikdy nepřestanu milovat ženskou, která mi byla víc jak 4 roky inspirací k hraní...
Nejlepší PvP postava s nejvyšším levelem na druhém ladderu AHG. Jn, asi ju mám tak trošičku rád... 8.9.2011 level up 98->99!

Bloody-Michaelo105
Quill Rat
Příspěvky:7
BattleTag:Bloody#2183

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Bloody-Michaelo105 » 05.06.2012, 10:09 hod.

Ak pôjdeme k fwd (najreálnejšia cesta), tak budeme mať fórum spoločné s tým ich. Tým pádom tu budú iba dva servery a to nie je tak zlé. S tým, že ja si myslím, že určite prídu hráči aj z toho druhého serveru si zahrať, však netreba nič hľadať, ale iba investovať hoďku, dve do vytvorenia charu.

fwd2.cz
Quill Rat
Příspěvky:10
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od fwd2.cz » 05.06.2012, 14:52 hod.

V noci jsem připravil většinu věcí pro spuštění realmu. Dnes k večeru by se mohlo začít testovat na serveru zda vyhovuje patch atd. :)

Spojení diskusního fóra pro oba servery atp je už v podstatě spojení serverů. Já se tomu nebráním, abychom se nějak dohodli, ale je na to potřeba, aby se někde sešli Cactus, Homer, Likedi, Gore a ostatní lidé z fd2r a nějak jsme se domluvili (nebo pohádali a další rok spolu nemluvili :D). Je okolo toho hodně věcí co by se muselo probrat. Jediné co tady v tom topicu k tomu můžu říct je vážně to, že se o tom můžeme začít bavit.
FWD2 tu bylo před D3 a bude tu i po něm.

Shadow[FLB]
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:SVK,cim kratsie tym lepsie

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Shadow[FLB] » 05.06.2012, 15:33 hod.

Ked sa mozem zapojit do diskusie,bolo by to moc fajn,mat jeden veeelky SK/CZ rever,ale samozrejme ,ze taky server nikdy nebol a ani nebude :D,jeden server chce mat toto a druhy chce mat tamto,a server co ma toto tak ten druhy server mat nechce,atd atd.ked sa vytvori nejaky ten pvp server,tak sa tam nazbiera ta ista hrstka ktora hrala na AHG,odnas tam nepride asi nikto nanajvys tak jeden hrac :D My si budeme hrat furt to nase pvp nizsieho kalibru ako napisal vyssie Bloody a bude nam fajn :D
No pain no gain
Nevladzes?! Pridaj si!

Bloody-Michaelo105
Quill Rat
Příspěvky:7
BattleTag:Bloody#2183

Re: Sjednocení CZ/SK PvP scény pod jednotný realm

Příspěvek od Bloody-Michaelo105 » 05.06.2012, 16:03 hod.

To nebolo myslené zle.

Odpovědět

Zpět na „Realmy“