HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
RIP
Warlord
Příspěvky:2860
HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od RIP » 11.12.2012, 19:25 hod.

Ahoj lidi ;)

Urcite se kazdemu z Vas stalo, ze po urcite dobe hrani D2 uz ho standartni buildy tolik nebavi, a rad by zkusil neco alespon trochu jineho...Ja uz takhle hraju dlouho, takze uz jsem dospel do faze, ze "rad bych zkusil jeste tyto chary, nez to hrani uplne zabalim " ...Ne, ze bych tech charu mel rozpracovanych malo, jsou jich desitky, a kdybych mel dokoncit kazdy, musel bych hrat nekolik let v kuse...Ale tyto dva bych rad opravdu otestoval v praxi, a to od zacatku az do konce, at uz horkeho nebo radostneho...

Nejdrive bych se ale rad zameril na pravidla, podle kterych budu hrat, a prestoze je to pro me standart s vetsinou charu, nicemu neublizi je zopakovat...

1) Untwincked, single pass, HC - tedy bez prehozu veci, jeden pruchod hrou, HC :lol:
2) Full clears - tedy vsechna monstra musi byt zabita, vsechny mapy kompletne prozkoumany
3) Nastaveni poctu hracu Normal/NM/Hell - p8/8/3 bez vyjimek, tedy i Ancients atd
4) Atma smi byt pouzita POUZE pro export itemu ven
5) Pouziti skillu/merce - bez omezeni, viz nasledujici

Snad jsem na nic nezapomnel...Ted to zajimave, buildy

Suffering

Tak predne mala poznamecka ke jmenum, uz mi opravdu dosly napady, a tak Utrpeni bylo jedine, co jsem si s timto necrem dokazal spojit, at uz to bude utrpeni pro monstra, nebo moje utrpeni s nim hrat :lol:

Skilly:

20b Bone Spirit
20b Bone Wall
20b Bone Prison
20b Iron Maiden
1b Bone armor

Merc: Ruzni, pozdeji A2 Thorns

Co je na nem tak zvlastniho krome prokleti: :lol: Inu, ten Bone Spirit by tam mel byt spise jako pojistka, at to pujde pomalu, abych se z toho nezblaznil, hlavnim cilem je monstra blokovat vezenim, zdmi, a pouzivat v maximalni mire Iron Maiden + Thorns, tedy rekneme, ze by si meli teoreticky vracet vice jak desetinasobek sve vlastni dmg, proste se ufackuji sami :lol: Hezke na papire, uvidime, jak to bude fungovat ve skutecnosti....

Poznamecka - zadna jina prokleti krome aktivovanych, tedy Iron Maiden a Amplify dmg (to na zacatku) nebudou pouizvana, a take zadna vyvolana stvoreni krome male dopomoci na zacatku, kterou popisu za chvili



Kurare

Jak nazev napovida, bude se jednat o jedovou skodu, takze skilyl takto

20b Poison Dagger
20b Poison Explotion
20b Poison Nova
10+b Lower resist

zbytek nejspis do Bone prison jako synergie k Bone Armoru a jako efektivni skill sam o sobe

Tak, tento necro bude zvlastni tim, ze nebude pouzivat Explozi ci novu, ale jedovatou dyku a bude tedy utocit nablizko...Vic asi neni potreba dodavat...

Merc: Ruzni, kvuli navyseni bezpecnosti A2 Holy freeze pozdeji



Progres:

Jedna se o necromantske bratry, a tak by meli sdilet stejny osud, to znamena, ze vzdy udelam nejaky progres s jednim, pote to same s druhym a sepisu sve zazitky :lol:

Zacneme tedy v Rogues campu, kde se vcera oba znenadani objevili, a take jejich prvnimi dobrodruzstvimi v

A1 Normal - Blood Moor + Cold Plains + Blood Raven


Zacal Suffering, za ktereho to melo byt, a take nakonec i bylo, ponekud slozitejsi...Vzhledem k tomu, ze nemel k dispozici zadny vlastni silny utocny skill, a ani potvory, ktere by mohl bez pomoci hulek privolat, musel si pocinat opatrne...Ze zacatku pomohl 1 skeleton z hulky a 1b v Amplify dmg, ale uz v Den of Evil se zacalo projevovat, jak minimalni pomoc Skeletaka bez mastery je, a proto bylo potreba najit jinou cestu, a tedy najit ci koupit jinou hulku...Problem je v tom, ze ze zacatku nebylo penez nazbyt, a ty, co za neco staly (+3 Skeletak, pripadne mastery) byly priserne drahe...Resenim se nakonec stala hulka s +1 Clay golem, golem vydrzel jako tank mnohem vic a necro mu mohl pomahat s Amplify dmg a svou hulkou, kterou usilovne mlatil...Obvykle oblast prochazim tak, ze vycistim Cold Plains, pote zabiju Blood Raven a nakonec navstivim Cave...Tentokrat to zabijeni bylo tak pomale, ze jsem si rekl, ze lepsi bude zkusit nejdriv nabrat expy v Cave a pote jit na Raven...nevim, zda to bylo moudre nebo nemoudre rozhodnuti, ale prineslo dost horke chvilky, a to nejen v bitve proti Cold Crow, coz se dalo ocekavat (ovsem jeji minioni byli stupidni a nechali se od ni oddelit, coz byl jeji i jejich konec), ale i dva nahodni bossaci mecovatych zenstin, jeden se Spectral hit abilitou, druhy Extra strong...Po lite bitve padli vsichni, ve druhem patre to bylo ovsem jeste horsi, zde byly blizko vchodu dva packy lucistnic, jeden Extra strong a druhy uz si napamatuju, pomohl jedine zbabely utek do mista, kde jsou vzdy pouze samani a falleni (blizko zlate truhly) a pomale natahavani minionu a nakonec i samotnych bossu...Pote jiz byl cas na samotnou Blood raven, ale na lvl 10 uz necrovi tolik problemu nenadelala...Po ziskani lucistnice uz bylo vse podstatne jednodussi, a tak si v poklidu dosel pro waypoint ve Stony Field...

Kurare

Tento necro to mel podstatne jednodussi, jeho hlavni skill je aktivovan uz na lvl 6, takze to v podstate byla akce hit and run, proste trefit dykou a zabit pomalu jedem, po vycisteni Cold plains (od lvl 6 behal sam) se pustil i do Blood raven a ani ta nebyla problem, ted uz ma lucistnici, takze vse bude jeste jednodussi, zbyva Cave a dojit do Stony field, coz by mela byt trivialita...

Zbytek dopisu priste, tentokrat jsem jeste screeny nedelal, ale slibuju, ze priste budou

Tak snad se Vam tenhle pribeh bude libit ;)

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od raisen » 11.12.2012, 19:45 hod.

Tak na tohle se moc těším :love: Hodně štěstí a hezký drop ;)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
BladeMaster
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od BladeMaster » 11.12.2012, 21:05 hod.

Paráda, veľmi sa teším na reporty. A držím palce ;). Ja mám teraz pri turnajovom barbarovi merca s Thorns Aurou a moc paseky tá vrátená škoda nenarobí, tak na Sufferinga som obzvlásť zvedavý. S IM to bude určite iná pesnička.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od ZOMB » 11.12.2012, 21:30 hod.

Fandím a přeju hodně štěstí ;)

a btw
rad bych zkusil jeste tyto chary, nez to hrani uplne zabalim
...doufám, že to "zabalení hry" nikdy nepřijde :green:
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od Dragonius » 11.12.2012, 22:52 hod.

I ja preji hodne uspechu tady a ja osobne se tesim vic na reporty Poison necra :-)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od Marast » 11.12.2012, 23:00 hod.

Zajímavé nápady. Především Suffering se mi hodně líbí. Ale kdo ví, kolik času jim nakonec budeš věnovat kamaráde. To vzhledem k počtu rozehraných postav a svému vytížení. Bylo by ale fajn, pokud bys to zkusil brát jako moje následující přirovnání. :arrow: Mám plnou ledničku, otevřu ji a jen do ní budu chvíli civět, abych po chvíli zjistil, že mám chuť zrovna na tohle (dnes si dám plesnivý sýr jménem Kurare). >:D
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od Fraxinus » 11.12.2012, 23:29 hod.

Tý brďo. :) Hlavně ten první nekro se mi líbí.
Jenom bych být tebou asi častěji používal amplify damage. Ten ti efektivně na normalu a nightmaru zvedne účinek Thorns dvojnásobně, na hellu ti zvedne účinek u naprosté většiny monster o trojnásobek, na rozdíl od Iron Maidenu, který ti jen trochu thorns posílí, ale účinku Amplify se nevyrovná za žádných okolností.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od RIP » 12.12.2012, 02:23 hod.

Diky, diky, diky moc vsem pratele za pekne posty, pokusim se Vas nezklamat...Obavam se ale, ze Fraxi ma s tim prvnim necrem pravdu, co jsem ted cetl nejake guide, tak amplify funguje s Thorns daleko lepe nez Iron maiden...Nu, pak tu jeste moznost vyprdnout se kompletne na Bone spirit a zkusit maxnout obe prokleti a porovnat je, jak efektivni budou...No uvidime

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od Fraxinus » 12.12.2012, 10:10 hod.

Thorns může být ještě efektivnější, pokud si budeš (zejména potom na hellu) pěstovat někde poblíž waypointu bosse s položkou cursed, aby na tebe furt házel amplifu. Pak bude thorns ne 2x, ale až 4x účinnější...důležité to bude, pokud opravdu plánuješ hrát na players X, protože s aurou thorns to jinak půjde extrémně pomalu.
Jenom to bude chtít opravdu hafo životů, je to trochu nebezpečná taktika.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od RIP » 12.12.2012, 18:14 hod.

To je zajimava poznamka Fraxi, budu to drzet v patrnosti, jen pri vseobecne nizkych HPs necra a hlavne malem prirustku za body ve vita se obavam, ze by to bylo dost sebevrazedne...Problem mam nasledujici - funguje toto kombo i s Bone armorem? Nekde jsem cetl, ze drive to fungovalo, ale od 1.10 nebo 1.11 to nefunguje...?Muzes mi to potvrdit nebo vyvratit?Celkem to ovlivni styl hrani, takze proto se ptam

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od Fraxinus » 12.12.2012, 21:07 hod.

Nefunguje. Bone armor ti sníží nebo zcela eliminuje dmg, co dostaneš. Thorns vrací škody z počtu ubraných životů z finální fyzické dmg, co je ti udělena.
A nepoužívej ani žádné předměty s damage reduced by X nebo Y %.
Co na sebe: 4soc brnění s 4 perfect rubínama nebo magické děravé brnění s +100 life a 2-3 perfect rubínama....totéž helma se 3soc.
A pokud možno, dej mu CTA. Bez něj s tímhle nekrem udělají krátký proces...
Vůbec nejlepší by bylo, kdyby sis do pazour vzal na tohle kosu a šel to kosit do první linie, měl bys styl. :D
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od Marast » 12.12.2012, 21:30 hod.

Fraxinus píše:A pokud možno, dej mu CTA. Bez něj s tímhle nekrem udělají krátký proces...
Call to Arms :?: :!: Z celého srdce bych mu to přál, ale to už je větší pravděpodobnost, že to při untwinked stylu celé dohraje Fraxi. Nezapomínej, že RIP hraje verzi 1.11...

Pardon. Měl jsem tam chybičku. :roll:
Naposledy upravil(a) Marast dne 12.12.2012, 21:56 hod., celkem upraveno 1 x.
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od RIP » 12.12.2012, 21:52 hod.

Jak psal Mara, tohle je single pass untwincked 1.11, takze CtA ani nahodou...Mam ten RW, ale pouzivam ho pouze na twinck postavy...Jit bojovat do prvni linie je sice hezka myslenka, ale dost problematicka, nebudu mit zadny skill krome klasickeho Normal attacku, coz bude posleze k prdu, a hlavne nastane problem s tim se vubec trefit, tedy pokud nebudu mit velky stesti a nenajdu zbran s ITD...Daleko vic by se k tomu hodil ten Bone spirit, pekne je uzavrit, nechat se fackovat a pomahat si prave timhle skillem...No uvidime, co se z toho nakonec vyvrbi :lol:

Edit:Navic brnco a helma jsou vetsinou mista, kde lepim diry co se tyce nizkych resu, a s two handed zbrani bez stitu bych mel ten problem 100%

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od SkoroPaladin » 12.12.2012, 23:20 hod.

:-), ty jsi dobré šílenec chlape, ten první "build" je suprózní - obzvlášť na HC. Čte se to dobře. Představa Nekra co se nechává zfackovat mi připomíná jeden díl Simpsonů (Homer likvidoval v boxu oponenty tím, že se o něj umlátili do naprostýho vyčerpání)... nebo situace z DOOMu2 (kdy člověk pižlal pěstí Arch-vily). Tož co nejvíc protrpěných zážitků přeju ;-).
We are knights who say... NI!

RIP
Warlord
Příspěvky:2860

Re: HC - Suffering a Kurare, necromantsti bratri (1.11)

Příspěvek od RIP » 16.12.2012, 06:37 hod.

Tak jen mala poznamka - nakonec hraju Sufferinga jako Mojomancera, Bone spirit nahradi Dim vision, takze nebude mit sam zadne aktivni utocne kouzlo, uvidime, kam se dostane bez pomoci (velke) CE a utocnych skillu :lol: Ted jsem moc nehral, oba nekrove se motaji okolo Countess, az dojdu do Oter Cloister, tak neco sepisu

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“