HC Electra - by BliiNky

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:
HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od BliiNky » 31.05.2012, 16:13 hod.

Coby správný milovník "úchylných" buildů jsem zase po delší době dostal chuť na něco extra. Onehdy mě velice zaujal Fraxinův pokus o dohrání buildu Fendzon, který však bohužel nedopadl úspěšně. Rád bych tímto topickem na jeho snažení navázal a pokusil se ho dotáhnout do úspěšného konce.

Titul : -
Jméno : Electra
Build : Fendzon (Fend, Decoy, Penetrate,Critical Strike)
Level : 49
Aktuální pozice : Nightmare - A1
Pravidla : Untwinked, zákaz ESC, před dokončením BH (vyjma LK a hraběnky) neopakovat runy, vybíjet lokace do posledního monstra


I. Akt Normal

Počáteční P8 pižlačka v Blood Moor zpravidla vždy bývá na dlouhé lokte, ty expy za to ale rozhodně stojí. Vlastně nejen expy; dík zvýšenému drop ratu z monster jsem si z Den of Evil přinesl velkou hroudu harampádí, které jsem následně zpeněžil a za utržené zlato jsem se pokusil u Gheeda koupit nějaké hezké kopí. Štěstí mi přálo; hned na první pokus jsem z něj vydoloval poměrně pěkný kus (Obr.1)

V průběhu vybíjení Burial Grounds, Mausolea, Crypty a Stony Field jsem se stále zamýšlel nad otázkou, jakého zvolit pomocníka. Podstata prvního plánu tkvěla ve složení RW Edge pro zlodějku, čímž bych si značně usnadnil práci zejména při zabíjení malých a otravných monster, přičemž plánem B bylo najmutí kouzelníka z třetího aktu se specializací na ledovou magii. Po chvíli uvažování jsem dospěl k rozhodnutí vyzkoušet obě zvolené možnosti a tak jsem se po úspěšném osvobození Caina vydal do Black Marsch. Opět se na mě usmálo štěstí, waypoint se nacházel přímo u vstupu do věže.(Obr.2) Samotná hraběnka pak překvapila bohatým arzenálem tolik potřebných RAL run, které u sebe skrývala.(Obr.3) Přetransformuji je ve druhém aktu.

První problém, na nějž jsem narazil, se ukrýval v hlubinách kasáren. Black Rogues ve spojení s Death Clany byli ve větších skupinkách smrtonosnými protivníky, mnohdy nezbývalo, než se stáhnout do dveří a bojovat s každým zvlášť. (Obr.4) Pomalejší průběh hrou byl vykompenzován pocitem většího bezpečí, což je vzhledem k hardcorovému zaměření postavy rozhodně to podstatnější :twisted:

Opakovaný gamble před návštěvou Catacomb vynesl dva nádherné kousky o nichž jsem netušil, že jsou v prvním aktu k sehnání. (Obr.5), (Obr.6). S takovým vybavením nebyla proto první z pětice bossů, Andariel, žádnou větší komplikací, bohužel, neobdařila mě žádným unikátem. První akt je úspěšně za mnou, nyní poušti vstříc!

Statistiky po dokončení aktu (Obr.7)
Naposledy upravil(a) BliiNky dne 18.06.2012, 22:32 hod., celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od raisen » 31.05.2012, 16:18 hod.

Krásný gamble :-) Přeji hodně štěstí a dobrý lov!
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od hami » 31.05.2012, 16:58 hod.

nejsem až tak znalý, jak vypadá build - Fendzon??
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od BliiNky » 31.05.2012, 17:26 hod.

Tak základ je jasný - 20 Fend :) Zbývající body jsou čistě na tobě, určitě je dobrý něco mít v Charged Striku kvůli PI, já plánuju cpát hlavně do Valkyrie a Decoye.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Fraxinus » 31.05.2012, 17:49 hod.

Bliinky: Snad budeš mít více štěstí než já. Jinak PI se dají zlikvidovat, aniž bys měl body v čemkoliv jiném. Stačí si dát na switch kopí s Malice a mít charmy s elementálními útoky, postačí i jenom 1-2 fire/cold/light dmg. Open Wound se o imunní na fyzično postará.

Jinak ten gamble mě tolik neudivuje. Z něj můžeš dostat předměty, co mají o 5 až 7 levlů víc než ty.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od BliiNky » 31.05.2012, 18:00 hod.

No taky doufám. Hlavně potřebuju slevit ze svýho poměrně agresivního stylu, s tímhle buildem to bude chtít opatrnost, opatrnost a zase jenom opatrnost :)

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Obter!vr » 31.05.2012, 18:33 hod.

Přeji hodně štěstí :-) a dobrý drop
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Fraxinus » 06.06.2012, 11:25 hod.

Jak to jde Bliinky? Fendka je sice úchylná, ale já už mám připravenej pro sebe jinačí nářez: Až dohraju(doj..u) Winterfresshe, vrhnu se na Impalezonku. To bude teprve nářez. >:D
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od BliiNky » 06.06.2012, 11:55 hod.

Zítra mám přijímačky takže času je poskrovnu, ale jsem před Durielem a pozměnil jsem rozložení skillů tak, aby se neprojevoval fendbug. Je to nářez, report podám zítra :wave:

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od BliiNky » 07.06.2012, 16:11 hod.

II. Akt Normal

S předzvěstí neblahého očekávání jsem se vydal do stok městečka Lut Gholein, poctít návštěvou pár nemrtvých. I přes zachované nastavení osmi hráčů padali Radamentovi neustále oživovaní přisluhovači k zemi stejně samozřejmě, jako listí na podzim. To samé by se dalo říci i o samotném faraonovi, jehož rychlá smrt mě pouze utvrdila v přesvědčení, že Spearazonka, ač často podceňovaná, je ve skutečnosti buildem mocným a tudíž i zábavným.

S příchodem 24. levelu nastal čas respecu - jednak proto, že investované body v charged striku jsou již nadále zbytečné, ale především z toho důvodu, že po důkladné analýze nejrůznějších obdob buildu Fendzon jsem dospěl k rozhodnutí neinvestovat do skillů dodge, avoid a evade, a tudíž tedy ani do Valkyrie. Důvody jsou jednoduché - díky absenci skillů způsobující tzv. FENDBUG budu schopen využít silu svého primárního skillu na maximum, přičemž hra s Decoyem, jakožto jediným živým štítem, se rozhodně jeví jako daleko zajímavější výzva. Tyto domněnky se mi potvrdily v Maggot Lair, kdy mnohdy teklo do bot takovým způsobem, že bylo nutné se uchýlit i ke konzumaci fullek, či v Tal Rasha´s Tomb, kde jsem dík značnému množství skeletonů zažil opravdu horké chvíle (Obr.8) Vrchol všeho trápení číhal v podobě Duriela, jehož mrazivá aura nenabízela jiného východiska, než zvolit strategii udeř-uteč. Byť šlo o boj zdlouhavý, pro mě skončil nakonec vítězně a tak nezbývalo, než se pokochat poklady, jež po sobě Duriel zanechal, osvobodit ze zajetí archanděla Tyraela a spolu s Meshifem pokračovat na východ do přístavního městečka Kurast.

Statistiky na konci druhého aktu (Obr.9)

Zajímavé nálezy: Cleglaw Pincers (Obr.10), Steelgoad (Obr.11), Cathan´s Seal (Obr.12), Russet Grand Charm (20% Fire Resist) (Obr.13), Nagelring (Obr.14), Stoutnail (Obr. 15), Vidalla´s Fetlock - gambling (Obr. 16), Crushflange (Obr. 17), The Diggler & Sander´s Riprap (Obr.18)

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Vorvy » 07.06.2012, 18:18 hod.

myslim ze by se ti libilo co jsem prave dropl na NM.. lycander flank (175%ED a 9%LS) :P :P
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od BliiNky » 07.06.2012, 19:06 hod.

Tož to jo :) Na cestě k BotD rozhodně kousek, kterej stojí za povšimnutí.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Vorvy » 07.06.2012, 19:12 hod.

no cesta k BotD je celkem dlouha pri untwinked :P ale tak snad se ti postesti ;)
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od BliiNky » 07.06.2012, 19:34 hod.

Prvni krok je Guardian, pak už je to jen o štěstí a trpělivosti. A já nikam nespěchám :twisted:

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Fraxinus » 07.06.2012, 20:40 hod.

Doufám, že pokračování bude brzy.
Jako low level zbraň doporučuji proděravělou Superior Pike/Lance zaplněnou 6 Shaelkama. Masakr maximální.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Marast » 07.06.2012, 21:41 hod.

Je potřeba uznat, že se ti daří hned na začátek nacházet pěkné kousky BliiNky.
Já svoji Fend Amazonku kdysi pochoval v jednom z kurastských chrámu (Nightmare). Snad budeš víc opatrnější než já. :wave:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Fraxinus » 10.06.2012, 10:36 hod.

Marast: Ty taky? :lol:
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od BliiNky » 13.06.2012, 21:10 hod.

III. Akt Normal

Cestou do Kurastu mi v hlavě šrotovalo dilema ohledně volby žoldáka, jímž jsem se zabýval na začátku prvního aktu. Vzhledem k zvěstem, jež vyprávěly o lidojedech, kteří dokáží v přesile zdolat i nejhouževnatějšího z válečníků, rozhodl jsem se zvolit lučištnici s runovým slovem EDGE, poskytující auru thorns. Ta vrací poměrně velké procento utrženého poškození a aplikuje se i na vyčarovaného dvojníka, tudíž nemusím nastavovat vlastní krk, aby byla plně využita její efektivita.

V truhle jsem měl již nastřádány dvě THUL runy, jednu ORT runu a několik RAL run z předchozích nájezdů do Forgotten Tower. Stačilo dalších cca 10 minut, abych dohledal potřebné RALky, jež jsem následně přetransformoval v runu AMN (Obr.19) Nyní stačilo již pouze sehnat luk se třemi dírami (Obr.20) a voila, zázrak je na světě (Obr.21)

Jak jsem předpokládal, aura thorns v boji s domorodci, posedlými démony, měla patřičné uplatnění. Decoy se stal jakýmsi trenažérem, na němž si nepřátelé mohli vyzkoušet svou bojeschopnost, přičemž účast na této atrakci byla vykupována jejich vlastní krví (Obr.22) Žádný z nich nebyl od tohoto momentu hrozbou, což pouze stvrzoval hladký průchod jednotlivými lokacemi, v nichž jsem mnohdy neutržil jediného zranění.

Při hledaní Khalimova srdce jsem narazil na teprve druhou gem shrine, v níž jsem jeden z rubínů proměnil v jeho perfektní verzi a poprvé tak vycraftoval rukavice, které by mi do budoucna měly usnadnit likvidaci silnějších protivníků (Obr.23) Škoda, že jsem je nemohl navléci ještě před usmrcením prvního z pekelných bratří-Mephista, i tak byla ale jeho exekuce dílem několika málo okamžiků (Obr.24)

Statistiky na konci třetího aktu (Obr.25)


Zajímavé nálezy: Cleglaw´s Claw (Obr.26), Infernal Cranium (Obr.27), Nagelring (Obr.28), Cathan´s Mesh (Obr.29), Cleglaw´s Tooth (Obr.30), Isenhart´s Horns (Obr.31), Angelic Wings (Obr.32), Death´s Guard (Obr.33), Gleamscythe (Obr.34), Lapis Grand Charm (Obr.35), Sigon´s Gage (Obr.36), Bloodrise (Obr.37)

IV. Akt Normal

Čtvrtý akt se nesl v duchu vystřízlivění z pocitu neporazitelnosti. Je to snad poprvé, co hraji postavu zaměřenou na boj zblízka, což se pro někoho, kdo si libuje v bezpečné likvidaci monster z dálky, stává obrovskou komplikací. O tom, že do budoucna nepůjde o procházku růžovým sadem mě přesvědčily nejen skupinky Doom Knightů či Maw Fiendů, ale především Venom Lordi, kteří mi jediným proudem Inferna dokázali stáhnout hladinu HP na povážlivou hodnotu. Kamenem úrazu se pak stala v Chaos Sanctuary pečet, jež vyvolává boss pack právě těchto okřídlených démonů. Ti by se (nebýt pohotové reakce) stali pro mou amazonkou zhoubou, pomalá a trpělivá likvidace jednoho po druhém mi však zajistila vítězství a sladkou odměnu v podobě dvou setových předmětů. (Obr.38)

Pán Teroru byl po nabytých zkušenostech pouhou formalitou, jeho Red Lightning Hose však i přesto byla tím nejnebezpečnějším, s čím jsem se doposud setkal. Instinkt mi napovídá, že závěrečný boss Baal bude mít v rukávu daleko horší trumfy...

Statistiky na konci čtrtého aktu (Obr.39)

Zajímavé nálezy: Angelic Mantle (Obr.40), 2x Ort (Obr.41, 42), Snakecord (Obr.43), Hellforge drop (Obr.44) Armageddon Shell Circlet (Obr.45) Angelic Sickle & Isenhart´s Case (Obr.46), Infernal Torch (Obr.47)

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Marast » 13.06.2012, 23:05 hod.

Fraxinus píše:Marast: Ty taky? :lol:
Když si usmyslíš, že chceš s nějakou postavou projít úplně všechny lokace a on se ti někdy přímo u vchodu vygeneruje tzc. champion´s pack, kolikrát jde o krátký proces. Já tam měl tehdy holt ty hady, co mají abilitu charge. Na dvě rány jsem byl dole, aniž bych řekl popel...
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Electra - by BliiNky

Příspěvek od Fraxinus » 13.06.2012, 23:10 hod.

Marast: To nebylo dobré...tipuju že jeden z nich byl berserker.

BliiNky: To máš teda pěkný štěstí na sety, takové jsem snad za akt ještě neměl. Jen ze zvědavosti, kolik máš momentálně MF?
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“