DiabloFans.cz je fan web hry Diablo 4 pro českou a slovenskou komunitu (CZ/SK). Najdete zde buildy, návody a novinky ze světa Diabla.

Image
Lilith - SEO web bgr
Image
Image

Rogue v Diablo 4

Image
Obsah
Mrštný, zákeřný, přizpůsobivý. To všechno je Rogue v Diablu 4. Neuvěřitelně všestranný hrdina, který umí útočit zblízka i zdálky, zneškodnit nepřítele množstvím ochromujících efektů a pastí a pokud věci nejdou, jak by si přál, rychle se vypaří v obláčku kouře. Navíc je to hrdina, kterého si můžete vždy vytvořit úplně po svém díky jeho unikátní mechanice Specializací. Pokud víte že vám vyhovuje agresivní styl hry, podívejte se, jestli je Rogue hrdina právě pro vás.


Výhody

 • Drtivým útokům Rogua nic neodolá.

  Ničivé útoky - Všechny Klíčové dovednosti, které Rogue využívá mají na bojišti okamžitý a ničivý dopad. Navíc máte přístup k množství pasivek, které ještě více posilují vaše poškození. Pokud se vám tak podaří mít dostatek svého zdroje - Energie, můžete své nejsilnější útoky opakovat pořád dokola.

 • Rychlost zabijáka - Rogue je fantasticky rychlá postava. S celou řadou pohybových schopnosti, které mají nízký cooldown, a často mu umožní procházet se skrze nepřátele, záleží jen na vašem skillu, zda vás nepřátelé zastihnou tam, kde jste byli ještě před zlomkem vteřiny.
 • Mistr úskoků - Vždy budete mít nějaké to eso v rukávu. Ať už se jedná o Omráčení (Stun), Zpomalení (Slow down) nebo Sražení na zem (Knock down) nepřátelé nebudou vědět, kde jim hlava stojí. Navíc má Rogue jako jedinný přístup ke Zmatení (Daze) díky své schopnosti Smoke Grenade.
 • Přizpůsobivost nade vše - Rogue si vždycky umí poradit. Můžete si tak vybrat z útoků na blízko, na dálku, pastí, jedů, potírání svých zbraní elementálními efekty a mnoha dalších dovedností.

Nevýhody

 • Obtížný positioning - Rogue si musí dávat pozor, kam šlape. Například schopnosti jako Penetrating Shot nebo Twisting Blades jsou efektivní pouze, když se dokážete postavit tak, abyste zasáhli větší množství nepřátel.  A totéž platí i v obraně. Jeden špatný krok a může být po vás.
 • Křehký cíl - Zejména pokud hrajete na blízko, musíte si dávat veliký pozor, co se kolem vás děje neboť Rogue nemá přístup k tolika obranným mechanikám. Můžete sice využívat schopnost Dark Shroud, ale i ta má dlouhý cooldown a spoléhá na to, že se vyhnete většině nepřátelských útoků.
 • Má to háček - Neuvěřitelně silné Roguovy schopnosti často vyžadují, aby nepřátelé byli už nějakým způsobem načatí. Někdy potřebujete, aby byli Zranitelní (Vulnerable), jindy aby byli obecně pod vlivem Crowd Control efektů. Pokud se vám ale podmínky povede splnit, můžete se těšit na pořádně vysoká čísla.

Image

Roguovy staty

Rogue má čtyři Klíčové staty (Core stats). Pojďme se podívat, co mu přidávají:

 • Obratnost: Poškození Schopnostmi (+10% za 100 Obratnosti), Šance na Úhyb (+2.5% za 100 bodů obratnosti)
 • Síla: Rychlejší Získávání Energie (+10% za 100 bodů síly), Armor (+1 bod za 1 bod síly)
 • Inteligence: Šance na Kritický zásah (2% za 100 bodů Inteligence), Všechny rezistence (+5% za 100 bodů Inteligence)
 • Vůle: Obdržené léčení (+10% za 100 bodů Vůle) and  Overpower Poškození  (+25% za 100 bodů Vůle)

Nepřekvapivě je to tedy právě Obratnost, která je pro Rogua stěžejní. Síla i Inteligence nejsou úplně k zahození, neboť mu přidávají ofenzivní i defenzivní bonusy. Vůle je ale Roguovi téměř k ničemu. Více se o základních statech dočtete zde.

Roguovo vybavení

Rogue může používat následující typy zbraní:

 • Dvě jednoruční zbraně (Dýky nebo Meče)
 • Jednu obouruční střelnou zbraň (Luk nebo Kuši)

Image

Specializace-Unikátní mechanika Rogue v Diablu 4

Každá postava v Diablu 4 má unikátní mechaniku, která podtrhuje její jedinečnou identitu. Roguova unikátka se jmenuje zkrátka Specializace (Specialization) a můžete si díky ní vybrat jednu ze tří velmi silných mechanik, které výrazně změní, jak budete svého Rogua stavět a hrát. Specializace si můžete libovolně měnit (dokonce i během boje), ale nejprve si musíte každou specializaci odemknout v unikátním Rogue only úkolu. První získáte na levelu 15, další pak na levelu 20 a poslední na lvlu 30.

Komba (Combo Points)

Efekty Combo pointů jsou následující:

Inner Sight (Vnitřní zrak)

Odemkne se na lvlu 20

Odhalte slabiny vašich nepřátel

Kdykoliv se přiblížíte ke skupině nepřátel, bude jeden z nich náhodně označený fialovou ikonou oka 👁️, která symbolizuje, že jste odhalili jeho slabinu. Pokud tento nepřítel přežije deset vteřin, přesune se toto označení na jiného protivníka. Každý zásah monstra s tímto označením začne plnit váš ukazatel Inner Sight přičemž silné zásahy jej plní rychleji než jemné šolíchání.

Ve chvíli, kdy se tento bar naplní získáte na 4 vteřiny neomezenou Energii a po skončení těchto 4 vteřin bude váš ukazatel Energie plný bez ohledu na to, kolik jste jí měli před tím. Při normálním postupu hrou tak můžete počítat s tím, že zhruba každých 10-20 vteřin budete mít k dispozici Inner Sight. A proti bosům to bude nejspíš ještě častěji, pokud máte dobré poškození a dáváte dost silné rány.

Tato specializace pro Rogue v Diablo 4 bude extrémně užitečná pokud máte build, který vždy zasáhne všechny nepřátele (Např. Penetrating Shot, Flurry) a nebo pokud máte build, který vám umožňuje kdykoliv se dostat k jakémukoliv nepříteli, kterého potřebujete zasáhnout. (Např. Twisting Blades, Shadow Step).

Preparation (Příprava)

Odemkne se na lvlu 30

O této schopnosti ještě neznáme bližší detaily, ale předpokládáme, že bude úzce souviset se snižováním nebo restartováním vašich cooldownů.


Image

Dovednosti a Pasivky - Rogue Diablo 4

Rogue má schopnosti rozdělené do následujících kategorií: Základní (Basic), Klíčové (Core), Mrštné (Agility), Lstivé (Subterfuge), Posilující (Imbuement), Ultimátní a Ultimátní Pasivní.

 • Jak obecně fungují schopnosti se dozvíte zde.
 • Pokud vás zajímají aktuální buildy pro Rogua mrkněte sem.
 • Také si můžete vyzkoušet build využijte build calculátor.

Teď se ale už pojďme podívat na schopnosti Rogua v Diablo 4:

Základní dovednosti

Základní dovednosti Rogua slouží většinou k získávání energie nebo naopak jako výplň ve chvílích, kdy energii nemáte a čekáte na možnost využít něco lepšího.

Název: Puncture (Zapíchnout)
Zaujalo nás: Už od nižších úrovní je tato dovednost jedním ze spolehlivých nástrojů, jak aplikovat debuf Zranitelný (Vulnerable) a zvýšit tak své DPS. Když dokážete nastackovat větší Šanci na Kritický zásah, tak je to také jeden z velmi spolehlivých generátorů Energie. Povšimněte si také, že i když se jedná o dovednost, která má dostřel, tak se její damage vypočítává z vašich zbraní na blízko!

Posílení dovednosti: PunctureEnhanced
Upgrady dovednosti: PunctureUpgraded Primary a PunctureUpgraded Fundamental

Název: Heartseeker (Šíp do srdce)
Zaujalo nás: Velmi soldiní dovednost pro boj s jedním až dvěma nepřáteli, ale skutečně účinná začne být až s vyšší Šancí na Kritický zásah. Šíp je velmi efektivně naváděný a jen velmi zřídka mine i pohyblivé cíle.

Posílení dovednosti: HeartseekerEnhanced
Upgrady dovednosti: HeartseekerUpgraded Primary a HeartseekerUpgraded Fundamental

Název: Forceful Arrow (Prudký šíp)
Zaujalo nás: Všeobecně efektivní dovednost pro boj na dálku, který dobře generuje Zranitelnost (Vulnerable) na jednom cíli. Srážení nepřátel zpět (Knock back) vás také velmi efektivně chrání.

Posílení dovednosti: Forceful ArrowEnhanced
Upgrady dovednosti: Forceful ArrowUpgraded Primary a Forceful ArrowUpgraded Fundamental

Název: Invigorating Strike (Energický útok)
Posílení dovednosti: Invigorating StrikeEnhanced
Upgrady dovednosti: Invigorating StrikeUpgraded Primary a Invigorating StrikeUpgraded Fundamental

Název: Blade Shift (Mrštná čepel)
Zaujalo nás: I když je tento skill papírově poměrně slabý, tak má ale velmi rychlou animaci a přidává vám plno defenzivních a podpůrných benefitů. Bude to velmi dobrý nástroj pro Rogua v Diablo 4, který rád bojuje zblízka, ale potřebuje trochu pomoct s mobilitou a přežitím.

Posílení dovednosti: Blade ShiftEnhanced
Upgrady dovednosti: Blade ShiftUpgraded Primary a Blade ShiftUpgraded Fundamental

Klíčové dovednosti (Core skills)

Flurry drtí nebohé kostry

Klíčové dovednosti jsou vaše nejničivější útoky, kolem kterých je obvykle postavený celý váš build. Stojí energii a pokud používáte specializaci Komba, tak spotřebovávají kobo body pro ještě silěnější účinek.

Název: Barrage (Salva)
Zaujalo nás: Skvělá dovednost, která umí čisti celé packy najednou a zároveň dávat vysoké poškození jednomu cíli. První šíp vyletí vždy přímo před vás a další pak ve výseči cca 30°. Jeden cíl může být zasažen více šípy pokud se dostanete dostatečně blízko.

Posílení dovednosti: BarrageEnhanced
Upgrady dovednosti: BarrageUpgraded Improved a BarrageUpgraded Advanced

Název: Rapid Fire (Rychlopalba)
Zaujalo nás: Spíše efektivní proti jednomu nepříteli. Umožní vám sice zůstat ve bezpečné vzdáelnosti, ale budete mít problém čistit větši skupinky nepřátel.

Posílení dovednosti: Rapid FireEnhanced
Upgrady dovednosti: Rapid FireUpgraded Improved a Rapid FireUpgraded Advanced

Název: Penetrating Shot (Průrazná střela)
Zaujalo nás: 
Vysoká cena, ale i vysoká ničivost. Pokud si dáte pozor na to, jak si budete stoupat můžete rychle vyčistit celou skupinu nepčátel a mrštně se přesunou do správné pozice pro další použití schopnosti.

Posílení dovednosti: Penetrating ShotEnhanced
Upgrady dovednosti: Penetrating ShotUpgraded Improved a Penetrating ShotUpgraded Advanced

Název: Flurry (Smršť)
Zaujalo nás: Primární dovednost na blízko. Je jí snadné používat a stačí jen trochu investovat do generování energie, aby dobře zafungovala. Navíc s ní rychle zaútočíte hned 4x, což je skvělé v kombinaci s Imbuement dovednostmi a dalšími modifikátory pro Lucky Hit.

Posílení dovednosti: FlurryEnhanced
Upgrady dovednosti: FlurryUpgraded Improved a FlurryUpgraded Advanced

Název: Twisting Blades (Zakroucené čepele)
Zaujalo nás:
Tuto dovednost je těžké ovládnout, ale výsledek stojí za to. Využijte ji a pak použijte Evade, Dash nebo Shadow Step a čepele, které se k vám vrátí proletí klidně několika skupinkami nepřátel. Vaše zbraň se vám vrací sice rychle, ale i tak je možné jí trochu “utéct” a zasáhnout tak ještě více nepřátel.

Posílení dovednosti: Twisting BladesEnhanced
Upgrady dovednosti: Twisting BladesUpgraded Improved a Twisting BladesUpgraded Advanced

Pasivní schopnosti:

Sturdy (Houževnatý)
Zaujalo nás: Zpočátku není třeba tolik investovat do obrany, ale v late-game se to hodit rozhodně bude.

Siphoning Strikes (Sající zásahy)
Zaujalo nás: Pokud budete stavět dostatečný vysokou Šanci na Kritický zásah, tak vám tato schopnost umožní udržet si vysoké životy, zejména pokud k ní hrajete Flurry nebo Barrage.

Stutter Step (Klamná chůze)
Zaujalo nás: Zvýšená Rychlost pohybu je u Rogue v Diablo 4 docela vzácná. Pokud dokážete tuto dovednost konzistentně udržet aktivní, tak se vám více než zaplatí.

 

Mrštné dovednosti (Agility skills)

Nic netušící kozy budou brzy mít problém s kopyty

Jak název napovídá, tato skupina dovedností vám pomůže pohybovat se po bojišti a nikdy se nenechat chytit v nevýhodné pozici. Ať už v obraně nebo v útoku Rogue bude obvykle spoléhat alespoň na některou z těchto dovedností

Název: Shadow Step (Krok stínem)
Posílení dovednosti: Shadow StepEnhanced
Upgrady dovednosti: Shadow StepUpgraded Methodical a Shadow StepUpgraded Disciplined

Název: Dash (Úprk)
Posílení dovednosti: DashEnhanced
Upgrady dovednosti: DashUpgraded Methodical a DashUpgraded Disciplined

Název: Caltrops (Nášlapní ježci)
Posílení dovednosti: CaltropsEnhnaced
Upgrady dovednosti: CaltropsUpgraded Methodical a CaltropsUpgraded Disciplined

Pasivní schopnosti:

Weapon Mastery (Mistrovství zbraně)

Concussive (Otřesení)

Rugged (Drsný)

Reactive Defence (Přizpůsobivá obrana)

Lstivé dovednosti (Subterfuge skills)

Poison Trap umí nepřátele pořádně potrápit.

Lstivost je pro Rogue v Diablo 4 druhou přirozeností. Díky těmto schopnostem se dokážete vykroutit z mnoha obtížných situací, překvapit své soupeře nebo dokonce na chvíli úplně zmizet.

Název: Dark Shroud (Rouška temnoty)
Posílení dovednosti: Dark ShroudEnhanced
Upgrady dovednosti: Dark ShroudUpgraded Subverting a Dark ShroudUpgraded Countering

Název: Smoke Grenade (Dýmovnice)
Posílení dovednosti: Smoke GrenadeEnhanced
Upgrady dovednosti: Smoke GrenadeUpgraded Subverting a Smoke GrenadeUpgraded Countering

Název: Poison Trap (Jedová past)
Posílení dovednosti: Poison TrapEnhanced
Upgrady dovednosti: Poison TrapUpgraded Subverting a Poison TrapUpgraded Countering

Název: Concealment (Utajení)
Posílení dovednosti: ConcealmentEnhanced
Upgrady dovednosti: ConcealmentUpgraded Subverting a ConcealmentUpgraded Countering

Pasivní schopnosti:

Agile (Hbitý)

Exploit (Využití příležitosti)

Malice (Zášť)

Dovednosti posílení (Imbuement skills)

Nabijte své zbraně stínovou energií

Rogue v Diablo 4 dokáže potřít své zbraně speciálními látkami, které posilují jeho útoky. Jed, Stín, Mráz jsou vaši spojenci a umožní vám ještě více potrápit vaše nepřátele.

Název: Poison Imbuement (Otrávení zbraně)
Posílení dovednosti: Poison ImbuementEnhanced
Upgrady dovednosti: Poison ImbuementUpgraded Mixed a Poison ImbuementUpgraded Blended

Název: Shadow Imbuement (Posílení stínem)
Posílení dovednosti: Shadow ImbuementEnhanced
Upgrady dovednosti: Shadow ImbuementUpgraded Mixed a Shadow ImbuementUpgraded Blended

Název: Cold Imbuement (Mrazivé zbraně)
Posílení dovednosti: Cold ImbuementEnhanced
Upgrady dovednosti: Cold ImbuementUpgraded Mixed a Cold ImbuementUpgraded Blended

Pasivní schopnosti:

Shadow Crash (Náraz stínu)

Consuming Shadows (Pohlcení stínem)

Deadly Venom (Smrtelný jed)

Alchemical Advantage (Využití alchymie)

Debilitating Toxins (Oslabující toxiny)

Potency (Účinnost)

Precision Imbuement (Přesný Imbuement)

Rapid Imbuement (Rychlý Imbuement)

Trick Attacks (Lstivé útoky)

Ultimátní dovednosti (Ultimate skills)

Death trap dá obrovské poškození cílům, které do ní chytíte.

Nejmocnější schopnosti, které udělí nepřátelům extrémně vysoké poškození a dokážou vás dostat z většiny problémů. Ale pozor, Rogue v Diablo 4 je většinou může použít jen jednou za dlouhý čas.

Název: Shadow Clone (Stínový klon)
Upgrady dovednosti: Shadow CloneUpgraded Prime a Shadow CloneUpgraded Supreme

Název: Rain of Arrows (Déšť šípů)
Upgrady dovednosti: Rain of ArrowsUpgraded Prime a Rain of ArrowsUpgraded Supreme

Název: Death Trap (Smrtící past)
Upgrady dovednosti: Death TrapUpgraded Prime a Death TrapUpgraded Supreme

Pasivní schopnosti:

Trap Mastery (Mistr pastí)

Aftermath (Dozvuk)

Adrenaline Rush (Nával adrenalinu)

Haste (Spěch)

Impetus (Setrvačnost)

Innervation (Napnuté nervy)

Alchemist Fortune (Štěstí alchymisty)

Second Wind (Druhý dech)

Ultimátní Pasivní dovednosti (Ultimate Passives)

Z ultimátních pasivek si podobně jako z Ultimátních schopností můžete zvolit jen jednu. Jsou to velmi silné schopnosti, které mají potenciál úplně změnit, jak hrajete svou postavu, tak vybírejte obezřetně

Momentum (Spád) 

Close Quarters Combat (Boj z blízka) 

Precision (Přesnost)

Victimize (Pronásledování)

Exposure (Odhalení)


Image

Legendární síly - Rogue Diablo 4

Rogue má k dispozici širokou paletu legendárních sil, které můžete odemknout jak v Kodexu legendárních sil, tak i jejich vyextrahováním z legendárních předmětů, které najdete během svých toulek v Sanctuary. Kromě sil, které jsou dostupné pro všechny postavy (více zde) se jeho Legendární síly se dělí do pěti Kategorií:

Offensive (Útočné)

Najdete je na: Rukavicích, Zbrani (+100% bonus), Prstenu, Amuletu (+50% bonus)

Z kodexu síly

Arrow Storms (Bouře šípů)

Blast-Trapper's (Výbušné Pasti)

Branching Volleys (Větvící se dávka)

Corruption (Zkaženost)

Encircling Blades (Kroužící Čepele)

Opportunist's (Příležitost)

Shadowslicer (Stínová Čepel)

Sleeting Imbuements (Nabité Mrholení)

Trickster's (Šejdíř)

Unstable Imbuements (Nestabilně Nabito)

Vengeful (Pomstychtivý)

Volatile Blades (Nestabilní Čepele)

Volatile Shadows (Těkavé stíny)

Defensive (Obranné)

Najdete je na: Helmě, Zbroji, Kalhotách, Amuletu (+50% bonus)

Z kodexu síly

Cheat's (Podvoník)

Enshrouding (Zahalený)

Siphoned Protection (Vysávající Ochrana)

Uncanny Resilience (Neslýchaná Odolnost)

Resource (Zdroje)

Najdete je na: Helmě, Prstenech, Amuletu (+50% bonus)

Z kodexu síly

Energizing (Energizující)

Ravenous (Žravý)

Mobility (Pohyb)

Najdete je na: Botách, Amuletu (+50% bonus)

Z kodexu síly

Prozatím žádnou sílu z této kategorie neznáme

Utility (Podpůrné)

Najdete je na: Helmě, Zbroji, Botech, Rukavicích, Amuletu (+50% bonus)

Z kodexu síly

Explosive Verve (Výbušná Verva)


Desky Paragonů - Rogue Diablo 4

Desky Paragonů jsou end-game systém rozvoje vaší postavy. Více o tom jak fungují se dočtete zde. Bohužel prozatím ještě nemáme bližší informace o tom, jak budou Paragony vypadat konkrétně pro Rogua. Jakmile hra vyjde, tyto informace sem doplníme.

Image
Sprava uctu Diablofans.cz

Start Bety

Showtime!

Spuštění Diabla IV

4 hours ago

DiabloFansCZ
Už vám chybí Beta? A to si vemte, že jsme viděli jen červeně označenou oblast. Diablo IV bude obří. Pokud chcete vědět víc o světě Sanctuary, podívejte se na: www.diablofans.cz/d4/svet-a-dungeony/#regiony-sanctuary ... See MoreSee Less
View on Facebook