DiabloFans.cz je fan web hry Diablo 4 pro českou a slovenskou komunitu (CZ/SK). Najdete zde buildy, návody a novinky ze světa Diabla.

Image
Lilith - SEO web bgr
ImageRogue Crit Build

Tulačka s kritem – Rogue Crit Build – Crit, PvE, BETA, SC

17 března, 2023
 / 
DiabloFans.cz
 / 
Zpět na Buildy

Úvod

Rogue, nebo jak ji můžeme familiérně říkat “Tulačka”, je postava, která by měla nám hráčům poskytovat výborný clear speed a špičkovou mobilitu. Tento Rogue Crit Build se pak primárně zaměřuje na maximalizaci veškeré damage stackováním critu kde se jen dá. Opět build, který by měl být hratelný jak solo tak i v partě. Hraní v partě bude, ale asi přece jen vhodnější. Vaši spoluhráči vykompenzují to jak je tato postava křehká a případné vaše chyby. Vás si pak zamilují pro to jaký damage budete schopni nepřátelům způsobovat.

Aktivní schopnosti

Heartseeker – spamovat jak se dá zvedáte si kritickou šanci i damage.
Barrage – hlavní utočný skill
Caltrops – pohybový skill, který vám umožnbí držet si odstup a zároveň nepřátele zpomalí.
Concealment – defenzivní skill dá vám neviditelnost a zvedne movement speed.
Shadow Imbuement – očarování zbraně skvělé na velké packy.
Shadow Clone – pro boj s elitamy a s bossy

Jak se hraje rogue crit build?

V zásadě celý gameplay je velice snadný. Začínáte Heartseekerem abyste generovali combo pointy (A díky HeartseekerUpgraded Fundamental nastackovali vyšší krit). To vám pomůže u vašeho primárního skillu, kterým je Barrage. Tři combo pointy vám zaručí, že zvednete damage o 15% a místo pěti šípů jich vystřelíte osm. (A díky BarrageUpgraded Advanced ještě skáčou na další nepřátele a víc kritují) Neopomenout aktivovat vždy Shadow Imbuement, který zde je nejvhodnější volbou pro zvýšení damage. Pokud hrajete solo a chcete být víc v bezpečí doporučuji Cold Imbuement.

V případě, že se dostanete do potíží máte dva skilly ku pomoci. Caltrops, kterým odksočíte od nepřátel dozadu. Ti co stojí uvnitř pasti, kterou jste tam umístili jsou zpomaleni a dostávají větší damage. Druhým defenzivním skillem je pak Concealment. Na čtyři vteřiny vás učiní nevidetelnými a dostanete zvednutý movement speed. To vám umožní se snando rychle dostat se z nebezpečí. Pozor na používání utočných abilit během toho, efekt by tím byl zrušen.

Levelování (V jakém pořadí brát schopnosti ve stromu)

1. Heartseeker
2. HeartseekerEnhanced
3. Barrage
4. HeartseekerUpgraded Fundamental
5. BarrageEnhanced
6. BarrageUpgraded Advanced
7. Barrage (Level 2)
8. Caltrops
9. Barrage (Level 3)
10. Barrage (Level 4)
11. Barrage (Level 5)
12. Concealment
13. ConcealmentEnhanced
14. ConcealmentUpgraded Countering
15. CaltropsEnhnaced
16. Exploit
17. Shadow Imbuement
18. Shadow ImbuementEnhanced
19. Shadow ImbuementUpgraded Blended
20. Exploit
21. Exploit
22. CaltropsUpgraded Disciplined
23. Malice
24. Shadow Clone

Tři body, které získáte z Renownu pak rozdělte následovně:
1. Weapon Mastery
2. Weapon Mastery
3. Weapon Mastery

Další detaily

Rogue je postava poměrně křehká a vaší výhodou bude vysoká pohyblivost a velký damage. Plně toho využívejte v prostoru jinak smrt může přijít velmi rychle. Celý build je čistá teorie nebojte se případně věci měnit a experimentovat (např v kalkulátoru). Pokud vám některý skill nebude vyhovovat zkuste ho vyměnit za jiný. Imbuement se dá měnit dle uvážení. Shadow jsme zvolil, protože se mi zdá nejlepší volbou abyhcom dosáhli co největšího poškození do nepřátel.

Preference ve statech je pak jasná Dexterita-Crit Chance-Crit Damage.

Autor Rogue Crit Build:

Otheymus

Diskuze k článku

Image
Sprava uctu Diablofans.cz

Start Bety

Showtime!

Spuštění Diabla IV

5 hours ago

DiabloFansCZ
Už vám chybí Beta? A to si vemte, že jsme viděli jen červeně označenou oblast. Diablo IV bude obří. Pokud chcete vědět víc o světě Sanctuary, podívejte se na: www.diablofans.cz/d4/svet-a-dungeony/#regiony-sanctuary ... See MoreSee Less
View on Facebook