DiabloFans.cz je fan web hry Diablo 4 pro českou a slovenskou komunitu (CZ/SK). Najdete zde buildy, návody a novinky ze světa Diabla.

Image
Lilith - SEO web bgr
ImageImage

Paragon Board Diablo IV: End-game rozvoj postavy.

9 května, 2023
 / 
NexiuZ
 / 

V dubnovém Vývojářském Livestreamu byly podrobně představeny různé end-game systémy, které Diablo 4 nabídne. V tomto článku se podíváme na Paragon Boardy – nejdůležitější end-game systém rozvoje postavy.

Základy – Paragon Board Diablo IV

Paragony („Paragon“ lze přeložit jako ctnost. V případě osoby jde o někoho, kdo jde ostatním příkladem.) se odemknou po dosažení 50. úrovně vaší postavy. Od této chvíle už nedostáváte body dovedností do vašeho stromu, ale každých 25 % úrovně získáte 1 Paragon bod (4 Paragon body za úroveň), který můžete utratit na desce Paragonů. Kromě toho vám každý region Sanctuary po dosažení pátého a posledního milníku systému Renown poskytne další 4 body.

Celkem lze získat a přidělit 220 Paragon bodů – systém tak není neomezený a i když z něj můžete získat obrovský boost, není to jako v D3, kde váš paragon rostl prakticky donekonečna.

Padesátka je jen začátek

Po odemknutí systému Paragon Board na 50. úrovni začne každá postava na úvodním boardu své své postavy.  Tento board obsahuje různě vzácná políčka včetně pole brány na okraji desky. Umisťováním bodů vytváříte souvislý vláček mezi políčky.

Typy políček

Zde najdete všechny druhy těchto Paragon políček, respektive „uzlů“ (nodes), a jejich efektů:

Normální (bílé)

  • Toto políčko přidá 5 bodů do jednoho z atributů vaší postavy.

+5 síly, trochu nuda, ale teprve začínáme…

Magické (modré)

  • Poskytují vyšší a obecně zajímavější bonusy ke statům než bílá políčka. Taky zde jsou vlastnosti, které bývá obtížné najít na vybavení.

7% poškození u Core dovedností neurazí ani nenadchne, ale když si tento bonus vezmete 3x tak už to sakra poznáte.

Vzácné (žluté)

  • Mají silné základní účinky a pokud jsou splněny určité limity tak i další bonusové účinky. Na každém boardu je přibližně 10 nebo více vzácných políček.
  • Čím více desek máte připojených, tím těžší je překročit dodatečný limit, který vám odemkne druhou úroveň vzácného políčka.

A tady už je to hodně zajímavé, hlavně pokud dosáhnete i na druhou úroveň…

Legendární

  • Mají silné build-enabling účinky. Jak je vidět na našem příkladu, efekty legendárních uzlů mohou být také škálovány díky statistům, jako je např. inteligence. Zatím jsme viděli pouze Paragon boardy s 1 legendárním uzlem na board.

Čím více inteligence, tím více to bude jiskřit.

Sockety pro Glyfy

  • Glyph sockety jsou speciální políčka na Paragon boardu. Kdykoli odemknete glyph socket, můžete do něj vložit Paragon glyf. Tento glyf buď aktivně posílí políčka v okolí socketu, nebo získá další bonusy na základě okolních políček. Kromě toho mohou tyto glyfy také poskytovat bonusy při dosažení celkové výše statů vaší postavy. Glyfy lze ze socketů zdarma vyjmout a kdykoliv je znovu použít.

A tady vidíte plně aktivovaný vylevelovaný glyf:

Bonusů že z toho přecházejí oči…

Políčka brány

Brána pro připojení boardů je „spojovacím uzlem“ mezi dvěma Paragon boardy. Když do tohoto uzlu investujete Paragon bod, získáte +5 ke všem statistikám (síla, inteligence, síla vůle a obratnost) a také si budete moci vybrat další Paragon board.

Sice +5 ke všem statům ale taky +hodina času dumání nad tím, který board si připojíte…

Paragon Board Diablo IV – Glyfy příklady a využití

Na následujících příkladech si ukážeme různé typy glyfů podle vzácnosti:

Modré glyfy jsou poměrně jednoduché. Čím vyšší level, tím větší rádius a jeden konkrétní bonus.

Tento vzácný glyf potřebuje v okolí určitý počet síly a pak posílí vaše zranění jedem.

Stačí alespoň 25 intelifence a vaše ledová kouzla výrazně posílí…

Glyfy lze po dokončení Nightmare dungeonu vylepšit a zvýšit tak jejich účinnost, například zvýšením bonusů nebo okruhu působení. Na rozdíl od systému legendárních drahokamů v Diablo 3 se zdá, že získávání zkušeností za glyphy je určováno deterministicky, a to přidělováním paušálního množství zkušeností.

Výběr boardu – Tabula Rasa

Všechny Paragon boardy jsou předem určeny a prezentují určitý archetyp postavy. Níže můžete vidět dvě desky Roguny: Paragon Board – board „Eldritch Bounty“ se točí kolem Imbue dovedností vaší postavy, zatímco board „Cheap Shot“ se zaměřuje na způsobování poškození nepřátelům v okolí, kteří jsou CCed.

Jak již bylo zmíněno, další Paragon board si můžete vybrat, jakmile dosáhnete políčku s bránou, která boardy spojuje. Po výběru Paragon boardu vstoupíte do režimu náhledu a budete moci vybraný board otočit podle svých představ. Možná by bylo záhodno závěrem zmínit, že postupovat můžete pouze po „schodech“, nikoliv úhlopříčně/diagonálně.

To je z naší strany prozatím vše. Co si vy myslíte o Paragon board systému? Jak na vás působí? Revoluční mechanika, která nastolí nový standard? Není to málo, Antone Pavloviči?

S láskou NexiuZ z týmu diablofans.cz 🙂

 

Diskuze k článku

Image
Sprava uctu Diablofans.cz