DiabloFans.cz je fan web hry Diablo 4 pro českou a slovenskou komunitu (CZ/SK). Najdete zde buildy, návody a novinky ze světa Diabla.

Image
Lilith - SEO web bgr
ImageDiablo 4 Helltide

Diablo 4 Helltide – Průvodce pekelnou invazí

22 dubna, 2023
 / 
DiabloFans.cz
 / 

Vývojáři Diabla 4 se v posledním streamu pořádně rozpovídali. Kromě toho, že nám odhalili, jak budou zapracovávat feedback z Bety, tak nám mnohem detailněji popsali end-game mechaniky chystané hry. Dali jsme nejnovější informace dohromady s tím, co se už ví a přinášíme vám kompletní článek o Diablo 4 Helltide – end-game grindu, který trochu připomíná Terror zones z Diabla 2: Ressurected.

Pekelná invaze přichází

Při putování světem Sanctuary si dávejte dobrý pozor, může vás dohnat pekelná invaze. Tento nový event, který vždy ovlivní konkrétní region, se vám zpřístupní poté, co dosáhnete třetího tieru obtížnosti: Nightmare.

 • Během invaze jsou všichni služebníci Lilith v zasaženém regionu mnohem mocnější a jejich level se zvyšuje výrazně agresivněji než ve standardních lokacích.
 • Samotná země se chvěje a mění pod přílivem démonů. Známá místa budou vypadat jinak a budete se muset vypořádat s enviromentálním nebezpečím – meteority pršícími z nebe nebo lávou vytékající z útrob země.
 • Helltide je vždy časově omezený na jednu hodinu.
Helltide Diablo 4

Posbírejte rudé cinders, budou se hodit

Čím se platí v pekle?

Jak se budete prosekávat zástupy pekelníků, získáte z jejich ostatků novou měnu – Cinders (Doutnající uhlíky).

 • Výrazně více Uhlíků získáte z elitních monster a eventů, které se během Helltide objeví. Obecně platí, že čím více budete riskovat, tím více Cinders můžete během hodiny, kdy událost trvá, získat.
 • Běda těm, kteří ve své hamižnosti zemřou s velkou zásobou cinders. Uhlíky se při jejich smrti rozsypou a přijdete celkem o polovinu vaší zásoby
 • Nafarmené Cinders musíte taky utratit v tom Helltidu, ve kterém jste je získali. Nemůžete si je přenést do dalšího eventu, který se bude později konat někde jinde.

Ďábelské odměny

Diablo 4 Helltide

Utrácejte svoje Cinders uvážlivě

Díky cinders dokážete otevřít Pekelné truhlice, které jsou rozesety po celé lokaci ve které Helltide probíhá.

 • V truhlicích najdete vybavení, které je vždy určené pro jeden item slot – např. Zbroj, Kalhoty nebo Obouruční zbraň.
 • Obsah truhlice se generuje náhodně a když se k ní přiblížíte, tak z UI zjistíte, co se v té, jež jste právě našli nalézá.
 • Musíte si tak během farmení Helltide zapamatovat, kde se které truhlice nacházejí a co v nich je, abyste věděli, kam se s vašimi cinders vrátit pro odměnu.
 • Truhlice mají různou cenu za otevření. Ta, která poskytuje obouruční zbraně bude stát např. víc, než ta co poskytuje rukavice. Vyšší cena může být i v případě, že najdete truhlici s legendárním typem vybavení. To však ještě není potvrzené.
 • Další odměna, kterou z Helltide získáme jsou vzácné craftící materiály, které nejde jinde sehnat. Využijeme je například na upgradování legendárních předmětů.

Helltide Diablo 4, kde ho můžete čekat?

Helltide může zachvátit jakýkoliv region v Sanctuary s výjimkou měst. Měl by trvat hodinu a po jeho skončení bude hodinu klid než opět někde udeří další invaze. To je zajímavý mechanismus, protože na jednu stranu je událost trochu vzácnější, ale zase se neobjevuje jen jedou nebo dvakrát za den, abyste se museli strachovat, zda v tu dobu zrovna budete moct hrát.

V minulosti nám také vývojáři oznámili, že v Helltide se objeví nový typ elitních nepřátel – tzv. Harbringers (Zvěstovatelé) – zda tato mechaniky ve hře zůstala se prozatím neví. Co se ale ví, je že eventy jako například Butcher v Helltide najdeme.

Diablo 4 helltide

Troufnete si na démonické hordy?

Náš verdikt – Helltide Diablo 4

Helltide vypadá jako velmi zajímavá mechanika.

 • Vizuálně je vše rozhodně jak má. Peklo na zemi k Diablu sedí. Láva, démoni, butcher, tak to máme rádi.
 • Je to konkrétní aktivita, na omezený čas, která je trochu vzácná, ale přitom to není daily grind. Víte, že tomu dáte přesně hodinu a můžete si kolem toho plánovat herní čas.
 • Navíc musíte přemýšlet – spočítat si, kolik stihnete vyfarmit Cinders a taktizovat s truhlicemi. To nezní vůbec špatně.
 • Je skvělé mít způsob, jak ovlivnit, který item získáte – target farm, tedy cílené farmení předmětů bude v Diablu 4 řešené jinak než tomu bylo v minulosti (Zapomeňte na 400x Mefisto runy) a Helltide je důležitým dílkem této skládačky.

Určitě budou existovat doporučené cesty skrz jednotlivé Helltide lokace a optimalizované farmící vzorce. Ale pamatujte, i ta nejlepší strategie může padnout na tom, že z vás vypadnou cinders. A fakt, že se dá i farmení „prohrát“ je taky správně.

Diskuze k článku

 1. Pingback: Nightmare Dungeony v Diablo 4: Kompletní návod - Diablo 4

 1. Pingback: Nightmare Dungeony v Diablo 4: Kompletní návod - Diablo 4

Image
Sprava uctu Diablofans.cz