DiabloFans.cz je fan web hry Diablo 4 pro českou a slovenskou komunitu (CZ/SK). Najdete zde buildy, návody a novinky ze světa Diabla.

Image
Lilith - SEO web bgr
Image
Diablo 4 - Monetizace a sezóny

Monetizace a Sezóny


Obsah


Na této stránce se dozvíte, co si (NE)jde koupit v Diablu 4 za skutečné peníze a jak fungují čtvrtletní sezóny. Na úvod pár základních informací:

 • Box office - Diablo 4 je placená hra. Můžete si zvolit ze tří digitálních verzí a kolektorské edice.
 • Live service - D4 bude vyvíjené i po vydání hry a vylepšované na principu Sezón.
 • Battle pass - Každá sezóna má bezplatný battlepass. Navíc je možné zakoupit si prémiový battlepass a přeskočit tiery battlepassu.
 • Herní obchod - Za skutečné peníze si zde bude možné zakoupit kosmetické předměty.

I když je tedy možné kupovat si ve hře určité věci za skutečné peníze, řídí se celá monetizace jedním principem:

“Prodáváme estetické doplňky, které hráčům zpříjemní prožitek ze hry.”

To znamená, že nic co by vás ve hře mohlo jakkoliv posilovat není možné koupit za skutečné peníze. Vaše síla bude vždy pocházet z hraní hry. Níže najdete shrnutí toho, jak funguje princip sezón herní battlepass, obchod.

Diablo 4 - Monetizace

Nákup Diabla 4 - Edice a Předprodej

 • Diablo 4 je hra určená pro Windows, Playstation 4/5 a Xbox X/S a vyžaduje stálé připojení k internetu (případně služby typu Xbox Live).
 • Není omezená regionálně a nabízí cross-play, můžete tedy hrát na PC se spoluhráči na PS.
 • Hru si vždy pořizujete na konkrétní platformu - pokud si ji tedy koupíte na PC a chcete si zahrát i na konzoli, budete si muset koupit další verzi např. na Playstation.
 • Progress je sdílený napříč platformami. Pokud si založíte novou postavu na PC, můžete s ní pokračovat na Xboxu a naopak.

Hru je možné zakoupit si ve 3 edicích ideálně přímo z obchodu Blizzard zde. Krabicová verze ještě není potvrzená, ale nejspíše se chystá pouze pro konzolovou verzi. Ke každé verzi dostanete řadu doplňků a vychytávek:

Diablo 4 - Základní ediceDiablo 4 - Deluxe ediceDiablo 4 - Ultimátní edice

Sběratelská edice

Pro největší fanoušky připravil Blizzard sběratelskou verzi. Ale pozor, tato verze NEOBSAHUJE hru samotnou. Jedná se pouze o sadu doplňků. Koupit si ji můžete zde

Sběratelská verze k Diablu 4

Sběratelská verze zahrnuje:

 • Svíci stvoření - Pohlédněte na požehnání světa i na pekelné plameny s touto oboustrannou elektrickou svíčkou.

 • Tajemná podložka - Tato podložka pod myš vylepší vaše reflexy abyste i vy přežili v Sanctuary.
 • Plátěná mapa Sanctuary - Rozbalte tento plátěný svitek a pohlédněte na svět, který je v moci Lilith.
 • Brož Horadrim - Připněte si tento odznak prastarého bratrstva.
 • Kniha návrhů a umění Diabla 4 - Ponořte se do více než 300 stránek děsivě krásných návrhů, které byly předobrazem Sanctuary a jeho hrdinů.
 • Umělecké printy 2x - Potěšte se pohledem na tyto printy.

Diablo 4 - Sezóny

Sezóny

Sezóny jsou nástroj, jak udržovat hru dlouhodobě zajímavou a postupně přidávat nový hratelný obsah.

 • Časově omezené oddělené ligy
  Sezóny jsou zhruba čtvrtletní ligy, ve kterých každý hráč začíná s čistým štítem. Nové postavy, žádný renown, paragon ani zlato, vše je restartované. Jsou ideální příležitostí, jak si vyzkoušet jiné postavy nebo jiný build. Postavy se na konci sezóny přesouvají do tzv. Eternal realm, kde s nimi můžete v hraní pokračovat. Zůstává zachovaných jen pár věcí, jako je přístup k mountovi, možnost přeskočit dokončenou kampaň a bonusy ze Oltářů Lilith.
 • Nový obsah v každé sezóně
  Blizzard bude Diablo 4 dlouhodobě vyvíjet právě na principu sezón. V každé z nich tak hra dostane zásadní nové updaty a mechaniky. Ať už se bude jednat o nové lokace, nové a těžší nepřátele v end-game nebo nové itemy, máme se vždy na co těšit. Každá  sezóna dostane také svou příběhovou linku. Ta nebude zdaleka tak obsáhlá jako příběh z kampaně nebo datadisků, ale i tak milovníky světa potěší.
Diablo 4 Sezon Battlepass

Season Journey je souhr vašich úkolů v dané sezóně.

Postup sezónou (Season Journey)

Seasonal Journey je souhrn vašich úkolů na každou sezónu. Je rozdělený do několika kapitol a každá zahrnuje několik výzev. Abyste každou kapitolu splnili nemusíte splnit všechny úkoly. To je za nás jednoznačně krok dobrým směrem, například pokud nehrajete PvP, tak se nebudete muset trápit bojem s ostatními hráči.

Na konci každé kapitoly získáte zásadní odměny. Mohou to být nejen materiály a zlato, ale dokonce i legendární aspekty, které v kodexu nenajdete. Dokončení celé Season Journey bude vyžadovat splnění náročné mise – souboj s obzvláště smrtícím nepřítelem. Sezónu co sezónu na vás bude čekat jiná cesta s jinými úkoly a na jejím konci achievment potvrzující, že jste v této lize skutečně zvítězili (A také nějaké ty unikátní kosmetické předměty 🙂)

Pokud hrajete HC, tak smrtí postavy sezóní progres neztratíte.


Diablo 4 Sezon Battlepass

Battlepass

Battlepass je pro vývojáře nástroj monetizace hry a pro hráče způsob, jak získávat kosmetické předměty a progresovat k dalšímu cíly v každé sezóně. Jak tedy bude sezóní battlepass fungovat v Diablu 4? Existují tři úrovně battlepassu - Free (Zadarmo a dostupná všem hráčům), Premium a Accelrated (za které si každo sezónu připlatíte).

Battlepass má jednu linku, která kombinuje Free a Premiová políčka. (Například tier 15 je Free, tiery 16-19 jsou Premium a tier 20 je zase Free.) Postupovat battlepasem na další políčka budete díky měně známé jako Favor (Přízeň). 

Favor získáte jednak dokončením kapitol na Season Journey a druhak levelováním postav během sezóny. Maximální úroveň battlepassu kam až můžete dojít je 90, (27 Free tierů a 63 Premium) a měla by být vždy dosažitelná i pro běžné hráče.

Jak se tiery liší, co se týká ceny?

 • Free, která vám odemkne jen free položky, 
 • Premium (10 dolarů/240 Kč/1000 Platinum) odemyká zbylé prémiové položky 
 • Accelerated (25 dolarů/550 Kč/2800 Platinum) odemyká prémiové položky a nastaví, že budete začínat na Battlepas tieru 20.

Na Free políčkách najdete různé kosmetické doplňky, ale také takzvané Smoldering ashes (Doutnající Prach), měnu, která vám umožní odemykat Seasonal blessings (Požehnání). Tyto ashes získáte například na tieru 8,15 a 20 battlepassu.

Druhou podmínkou, abyste ashes získali je ještě dosažení minimálního levelu pro alespoň jednu postavu v dané sezóně. I když si si tak koupíte akcelerovaný battlepass s přeskočením 20 tierů, nedostanete hned ze začátku navíc několik ashes. Budete muset nejdřív vylevelovat svou postavu na určitý minimální level. Například první ash který je na tier 8 free battlepassu získáte jen pokud budete mít postavu alespoň na lvlu 10. Vývojáři tam chtějí garantovat, že hra není Pay-to-win, ale že si musíte ashes získat hraním postavy.

Season Blessing - sezóní požehnání

Ashes pak utratíte za Season Blessings - herní boosty, která vám v sezóně pomůžou. Viděli jsme prozatím čtyři (Až +12% expů ze zabitých příšer, až +20% goldů z prodejů u vendorů, až +40% šance na nalezení lepších materiálů při rozkládání předmětů a až +60% délka trvání elixírů.). Každá úroveň bude stát nejspíš více ashes než ta předchozí. Prozatím nevíme, zda bude možné respecnout váš Season Blessing.

(Reitova poznámka: Nevíme sice ještě některé detaily, ale tato mechanika fungování battlepasu se mi nelíbí. Dokonce bych šel tak daleko, že bych řekl, že to je P2W systém i přes ujišťoávní vývojářů. Pokud na lvlu 10 automaticky nebudu mít dostatek Favor abych měl tier 8 battlepasu, tak budu v nevýhodě oproti hráčům, kteří si zaplatili akcelerovaný battlepass. Sice to bude relativně malá nevýhoda (např. +3% expů) ale princip je docela jasný. Uvidíme, jak to bude v praxi. Budu rád, pokud se pletu.)

Na prémiových políčkách pak najdete kosmetické předměty a Platinum - měnu, kterou můžete utratit v herním obchodě. Celkem na battlepassu naleznete hned 2 sety pro každou classu, sezóního mounta, roleplaying oblečky, emoty, náhrobky a další vychytávky. 

Tím, že je Battlepass navázaný na sezóny jej na launch hry nenajdete.


Diablo 4 - Obchod

Herní obchod

V Diablu 4 najdete možnost provětrat svoji kreditku a koupit si kromě battlepassu také prémiovou měnu. Tu pak můžete utratit v in-game obchodě.

 • Obchod prodává cosmetiky za prémiovou měnu. Tyto estetické doplňky dávají hráčům  ještě více možností, jak upravit vizuální vzhled svých postav. Nic z toho, co je v Obchodě nabízeno, neposkytuje přímou ani nepřímou herní výhodu. 
 • Obchod můžete a nebo nemusíte využívat. Hráči si mohou vyzkoušet všechny základní a sezónní herní mechaniky bez nutnosti utrácet další peníze. Naším cílem je, aby hráči rádi chodili do obchodu, koupili si něco, co je zaujme, a odcházeli spokojení.
 • Obchod je transparentní. Je důležité, aby hráči před nákupem přesně věděli, co mohou očekávat. Vytvořili jsme funkci náhledu, která umožňuje důkladně prozkoumat každý detail cosmetiků přímo na postavě, než se rozhodnete pro nákup.
 • Nejlépe vypadající vybavení nenajdete jen v obchodě. Diablo IV bude obsahovat  stovky transmogů, které vytlučete z nepřátel a desítky setů v nejvyšší vizuální kvalitě. V Sanctuary najdete skvěle vypadající kusy vybavení, unikátní itemy a legendárky, které každý pozná na první pohled a nebudete muset kvůli nim chodit do obchodu. Obchod nabízí větší rozmanitost, nikoli automaticky vyšší estetickou kvalitu. Níže vidíte příklad Rogua v transmogu ze hry (vlevo) a transmogu ze obchodu (vpravo).

Kosmetiky z obchodou budou použitelné pro všechny vaše postavy dané clasy. Mnoho cosmetiků, které v obchodě najdete patří vizuálně k některé z hratelných class a na jiných classách by vypadaly divně. Barbar a Necromancer se prostě neoblékají stejně. Proto jakmile odemknete cosmetiky pro některou classu, můžete ji použít na všech vašich postavách ale pouze této classy. Některé speciální cosmetiky, které najdete na Season Passu, a které se vztahují k tématu celé sezóny, ale vypadají podobně na všech postavách bez ohledu na classu.

Image
Sprava uctu Diablofans.cz