DiabloFans.cz je fan web hry Diablo 4 pro českou a slovenskou komunitu (CZ/SK). Najdete zde buildy, návody a novinky ze světa Diabla.

Image
Lilith - SEO web bgr
Image
Diablo 4 - Monetizace a sezóny

Monetizace a Sezóny


Obsah


Na této stránce se dozvíte, co si (NE)jde koupit v Diablu 4 za skutečné peníze a jak fungují čtvrtletní sezóny. Na úvod pár základních informací:

 • Box office - Diablo 4 je placená hra. Můžete si zvolit ze tří digitálních verzí a kolektorské edice.
 • Live service - D4 bude vyvíjené i po vydání hry a vylepšované na principu Sezón.
 • Battle pass - Každá sezóna má bezplatný battlepass. Navíc je možné zakoupit si prémiový battlepass.
 • Herní obchod - Za skutečné peníze si zde bude možné zakoupit kosmetické předměty.

I když je tedy možné kupovat si ve hře určité věci za skutečné peníze, řídí se celá monetizace jedním principem:

“Prodáváme estetické doplňky, které hráčům zpříjemní prožitek ze hry.”

To znamená, že nic co by vás ve hře mohlo jakkoliv posilovat není možné koupit za skutečné peníze. Vaše síla bude vždy pocházet z hraní hry. Níže najdete shrnutí toho, jak funguje princip sezón herní battlepass, obchod.

Diablo 4 - Monetizace

Nákup Diabla 4 - Edice a Předprodej

 • Diablo 4 je hra určená pro Windows, Playstation 4/5 a Xbox X/S a vyžaduje stálé připojení k internetu (případně služby typu Xbox Live).
 • Není omezená regionálně a nabízí cross-play, můžete tedy hrát na PC se spoluhráči na PS.
 • Hru si vždy pořizujete na konkrétní platformu - pokud si ji tedy koupíte na PC a chcete si zahrát i na konzoli, budete si muset koupit další verzi např. na Playstation.
 • Progress je sdílený napříč platformami. Pokud si založíte novou postavu na PC, můžete s ní pokračovat na Xboxu a naopak.

Hru je možné předobjednat si ve 3 edicích ideálně přímo z obchodu Blizzard zde. Krabicová verze ještě není potvrzená, ale nejspíše se chystá pouze pro konzolovou verzi. Ke každé verzi dostanete řadu doplňků a vychytávek:

Diablo 4 - Základní ediceDiablo 4 - Deluxe ediceDiablo 4 - Ultimátní edice

Sběratelská edice

Pro největší fanoušky připravil Blizzard sběratelskou verzi. Ale pozor, tato verze NEOBSAHUJE hru samotnou. Jedná se pouze o sadu doplňků. Předobjednáte si ji zde

Sběratelská verze k Diablu 4

Sběratelská verze zahrnuje:

 • Svíci stvoření - Pohlédněte na požehnání světa i na pekelné plameny s touto oboustrannou elektrickou svíčkou.

 • Tajemná podložka - Tato podložka pod myš vylepší vaše reflexy abyste i vy přežili v Sanctuary.
 • Plátěná mapa Sanctuary - Rozbalte tento plátěný svitek a pohlédněte na svět, který je v moci Lilith.
 • Brož Horadrim - Připněte si tento odznak prastarého bratrstva.
 • Kniha návrhů a umění Diabla 4 - Ponořte se do více než 300 stránek děsivě krásných návrhů, které byly předobrazem Sanctuary a jeho hrdinů.
 • Umělecké printy 2x - Potěšte se pohledem na tyto printy.

Diablo 4 - Sezóny

Sezóny

Sezóny jsou nástroj, jak udržovat hru dlouhodobě zajímavou a postupně přidávat nový hratelný obsah.

 • Časově omezené oddělené ligy
  Sezóny jsou zhruba čtvrtletní ligy, ve kterých každý hráč začíná s čistým štítem. Nové postavy, žádný renown, paragon ani zlato, vše je restartované. Jsou ideální příležitostí, jak si vyzkoušet jiné postavy nebo jiný build. Postavy se na konci sezóny přesouvají do tzv. Eternal realm, kde s nimi můžete v hraní pokračovat.
 • Nový obsah v každé sezóně
  Blizzard bude Diablo 4 dlouhodobě vyvíjet právě na principu sezón. V každé z nich tak hra dostane zásadní nové updaty a mechaniky. Ať už se bude jednat o nové lokace, nové a těžší nepřátele v end-game nebo nové itemy, máme se vždy na co těšit.
 • Live eventy a unikátní obsah
  Můžete se těšit také na neočekávané časově omezené události, například na invazi Drowned, která může trvat celý víkend, nebo na setkání s podivným hokynářem, který rozbil svůj krám uprostřed skalisek v Dry Stepes. Každá z těchto událostí je jen začátkem dalšího dobrodružství a některé budou unikátní jen v dané sezóně.
 • Postup sezónou (Season Journey)
  Před každým hráčem budou ležet úkoly, každý těžší než ten předchozí, za které bude možné získat časově omezené odměny. Dokončení celé Season Journey bude vyžadovat splnění náročné mise – souboj s obzvláště smrtícím nepřítelem. Sezónu co sezónu na vás bude čekat jiná cesta s jinými úkoly a na jejím konci achievment potvrzující, že jste v této lize skutečně zvítězili (A také nějaké ty unikátní kosmetické předměty 🙂 )

Season Journey z Diabla 3 se vrací.

Feedback od hráčské základny

Blizzard má velké ambice, co se týká zapracování zpětné vazby hráčů skrz sezóní updaty. Vývojáři se dokonce nechali slyšet že:

"Na základě zpětné vazby, si vytipujeme, jaké věci chtějí naši hráči odladit a vyzveme celou komunitu, aby hlasováním pomohla stanovit, co jsou priority. Nemůžeme sice vždy změnit věci okamžitě, ale můžete si být jistí, že budeme aktivně přistupovat k feedbacku a vylepšovat vše, co bude třeba."


Diablo 4 - Battlepass

Sezónní Battle pass (Season pass)

Každá sezóna má svůj sezóní battle pass, který ukazuje, kolik jste toho odehráli v této sezóně. Za různé aktivity ve hře a postup vaší Season Journey získáváte zkušenosti, které vás na battlepassu posouvají na vyšší stupně (Tiery), za které získáváte zajímavé odměny.

 • Season Pass bude mít svou bezplatnou i placenou verzi. Prémiová přijde zhruba na 10$ na sezónu.
 • Bezplatný Season pass vám poskytne různé výhody které urychlí a zefektivní cestu sezónou (například pomůže k rychlejšímu levelingu postav).
 • Prémiový Season pass bude obsahovat estetické doplňky takže  bude poskytovat kosmetiky a prémiovou měnu. Odměny v tomto prémovém battle passu budou často odrážet téma každé sezóny a vaši spolubojovníci díky nim uvidí, že s vámi tento měsíc můžou v Sanctuary počítat.
 • Battlepass je vždy navázaný na konkrétní sezónů. Máte tak zhruba tři měsíce na to jej dokončit celý. Podle vyjádření Blizzardu to potrvá cca 75 hodin hraní.
 • Při předobjednání hry v Deluxe edici získáte také zrychlený battle pass - díky kterému přeskočíte prvních 20 tierů na prémiovém battlepassu.

Opět je potřeba upozornit, že i u battle passu platí:

Za skutečné peníze nelze nijak získat výhodu v podobě season boostů, ty je třeba zasloužit si hraním.

Ještě doplníme, že pokud si v průběhu sezóny zakoupí hráči prémiovou verzi Season passu, získají zpětně všechy odměny, které jsou na nižších úrovních prémiového Season passu než na které se nyní nacházejí.


Diablo 4 - Obchod

Herní obchod

V Diablu 4 najdete možnost provětrat svoji kreditku a koupit si kromě battlepassu také prémiovou měnu. Tu pak můžete utratit v in-game obchodě.

 • Obchod prodává cosmetiky za prémiovou měnu. Tyto estetické doplňky dávají hráčům  ještě více možností, jak upravit vizuální vzhled svých postav. Nic z toho, co je v Obchodě nabízeno, neposkytuje přímou ani nepřímou herní výhodu. 
 • Obchod můžete a nebo nemusíte využívat. Hráči si mohou vyzkoušet všechny základní a sezónní herní mechaniky bez nutnosti utrácet další peníze. Naším cílem je, aby hráči rádi chodili do obchodu, koupili si něco, co je zaujme, a odcházeli spokojení.
 • Obchod je transparentní. Je důležité, aby hráči před nákupem přesně věděli, co mohou očekávat. Vytvořili jsme funkci náhledu, která umožňuje důkladně prozkoumat každý detail cosmetiků přímo na postavě, než se rozhodnete pro nákup.
 • Nejlépe vypadající vybavení nenajdete jen v obchodě. Diablo IV bude obsahovat  stovky transmogů, které vytlučete z nepřátel a desítky setů v nejvyšší vizuální kvalitě. V Sanctuary najdete skvěle vypadající kusy vybavení, unikátní itemy a legendárky, které každý pozná na první pohled a nebudete muset kvůli nim chodit do obchodu. Obchod nabízí větší rozmanitost, nikoli automaticky vyšší estetickou kvalitu. Níže vidíte příklad Rogua v transmogu ze hry (vlevo) a transmogu ze obchodu (vpravo).

Cosmetiky z obchodou budou použitelné pro všechny vaše postavy dané clasy. Mnoho cosmetiků, které v obchodě najdete patří vizuálně k některé z hratelných class a na jiných classách by vypadaly divně. Barbar a Necromancer se prostě neoblékají stejně. Proto jakmile odemknete cosmetiky pro některou classu, můžete ji použít na všech vašich postavách ale pouze této classy. Některé speciální cosmetiky, které najdete na Season Passu, a které se vztahují k tématu celé sezóny, ale vypadají podobně na všech postavách bez ohledu na classu.

Image
Sprava uctu Diablofans.cz

Early Access Diabla IV

Showtime!

Spuštění Diabla IV

4 hours ago

DiabloFansCZ
Pozor všichni a zejména HC hráči. Blizzard vydal nový patch ve kterém dál nerfuje. A oslabené jsou hlavně defenzivní mechaniky. Link zde: t.ly/8fRyShrnutí:💪Barbar- Challenging shout - nerf- Bold Chieftain aspekt (redukce CD na shoutech) - nerf- Díře Whirlwind aspekt (crit na WW) - nerf🐻 Druid- Lightning Storm a Gtizzly Rage buff damage- Obsidian slam - na Overpower je třeba 20 killu místo 10!- Shockwave aspekt - nerfed!💀 Necro- Obecně boost do Blood skills a Army of the dead- Obecně boost do síly minionu a jejich pasivek 🗡️ Rogue- Twisting blade - nerfed- Dark Shroud - nerfed- Rapid fire - boosted🔥 Sorc- Arc Lash - nerf- Teleport - redukce damage nerfed**Celá řada glyfů je výrazně nerfed o 30-60% (!!!) procent!** ... See MoreSee Less
View on Facebook