Diablo knihy

Stručný přehled:

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Demonsbane

demonsbane-nahled Demonsbane je e-kniha a první novela série Diablo, jejíž autorem je Robert B. Marks.

Děj
Siggard je jediným, kdo přežil bitvu u Entsteigu a poslední dny boje si už ani nepamatuje. Odhodlává se k pomstě těch, kteří podlehli temným armádám. Jak putuje a hledá armádu démonů, začíná si uvědomovat, co všechno ta bitva znamenala. A nočními můrami to teprve začíná…

Legacy of Blood

legacy-of-blood-nahled První kniha založená na Diablu jak ho známe od společnosti Blizzard Entertainment. Autorem je Richard A. Knaak. Jde o původní povídku o mečích, magii a nekonečném konfliktu.

Děj
Už je to dávno, co se andělští hostitelé a hordy démonů přeli o osud světa. Nyní tento konflikt přechází do říše smrtelníků, což samozřejmě neznamená, že se to démonů a andělů netýká. Norrec Vizharan se stává živou noční můrou a při hledání pokladu objevuje zázračnou věc – Bartucovo starodávné brnění. Norreca proto začínají pronásledovat démoni toužící po zisku mocné zbroje. Ten proto musí odolávat těmto krvežíznivým bestiím a odhalit pravdu dříve než ho temnota navždy pohltí.

The Black Road

the-black-road-nahled Diablo novela z roku 2002, jejíž autorem je Mel Odom. Vypráví příběh o Darricku Langovi a o tom, jak čelí démonu Kabraxis a jeho podřízeným, mezi kterými nechybí bývalý prorok Zakarumu jménem Buyard Cholik.

The Kingdom of Shadow

the-kingdom-of-shadow-nahled Novela napsaná v roce 2002 Richardem A. Knaakem pro společnost Blizzard Entertainment. Zachycuje životní události a dobrodružství vedoucího žoldáků Kentrila Dumona a jeho družiny jak pátrají po bájném městě Ureh.

Děj
Mág Quov Tsin spolu s družinou žoldáků v čele s Kentrilem Dumonem putují dobrodružným světem a hledají legendární město Ureh, o kterém se říká, že záhadně zmizelo do nebes i se všemi jeho obyvateli a vladařem Jurisem Khanem.

Moon of the Spider

moon-of-the-spider-nahled Moon of the Spider je další z novel založená na Diablu od výrobců ze společnosti Blizzard Entertainment. V pořadí jde tedy o třetí Diablo knihu od Richarda Knaaka, kterou pro Blizzard napsal.

Děj
Lord Aldric Jitan je díky nočním můrám donucen vstoupit do ruin tajemné hrobky, kde se mu podaří probudit monstrum, které původně hluboce spalo již od pádu Tristramu. S rostoucí temnotou, která se po zemi rychle rozšiřuje, se Necromancer Zayl stává středem pozornosti aniž by si byl nevědom toho, že původcem všech problémů je jeden z jeho bratří – Karybdus. V tom začne vycházet Pavoučí měsíc a hrůzostrašný démon Astrogha začne připravovat své podřízené k proniknutí do světa Sanctuary.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

The Sin War

Hříšná válka je Diablo trilogie jejíž autorem je opět Richard A. Knaak. Popisuje události během Hříšné války, která probíhá přibližně tisíc let před počátkem prvního dílu Diabla. Hlavním hrdinou celé trilogie je rolník Uldyssian.

Děj
Už odjakživa byly andělské síly a hordy démonů z rozžhaveného pekla v nekonečném konfliktu. Jejich spory se nyní dostaly až do Sanctuary, do světa lidí. Obě strany se samovolně snažily získat lidstvo na svoji stranu, a proto mezi sebou vedli také válku o duše smrtelníků. A o tom Hříšná válka je – konflikt, který by navždy změnil osud lidstva.

The Sin War – Birthright

sin-war-birthright-nahled Hříšná válka – Dědictví krve (2006) je první kniha z trilogie jejíž autorem je Knaak a jejíž děj se odehrává ve světě Diabla.

Děj
Píše se datum tři tisíce let před zatměním Tristramu. Na scéně se objevuje Uldyssian, syn Diomeda a prostý rolník pocházející z vesnice Seram. Do doby, než se na jeho okolí začaly projevovat známky temnoty, byl se svým idylickým životem nadmíru spokojený. Náhle je na něj totiž svedena vražda dvou misionářů a Uldyssian je proto vyhnán ze svého domova a donucen vypracovat si své dobré jméno. K jeho zděšení se u něj navíc začínají projevovat zvláštní nadpřirozené schopnosti. Mocné síly uvnitř jeho těla ho začínají postupně ovládat, což mu komplikuje jeho snahu zachovat si poslední známky lidskosti.

The Sin War – Scales of the Serpent

sin-war-scales-of-the-serpent-nahled Scales of the Serpent (2007) je druhá část trilogie The Sin War, která byla napsána Richardem Knaakem.

Děj
Schyluje se ke zničení pokaženého Triune kultu. Uldyssian stále ještě nepodezřívá Inariuse, tajuplného proroka ze Světelné katedrály, jelikož mu lehce pomáhal s jeho hlavním úkolem. Inarius se posedlý obnovou slávy Sanctuary snažil Uldyssiana dostat do nebezpečného souboje proti dvěma náboženstvím a chtěl, aby je obě zneškodnil. Do děje však zasáhne démon Lilith, který má poněkud jiné plány. Chce využít Uldyssiana k tomu, aby lidstvo přetáhl do armády Nephalemu. V té jsou totiž jen boží bytosti, jejichž moc a síla je silnější než andělé či démoni. Pomocí armády Nephalemu chce Lilith dobýt svět a povýšit tak sám sebe na svrchovanou bytost.

The Sin War – The Veiled Prophet

sin-war-the-veiled-prophet-nahled Veiled Prophet (2007) je třetí knihou z trilogie The Sin War trilogy, jejíž autorem je R. A. Knaak.

Děj
Démony podporovaný Triune padl. Jediné, co nyní stojí Uldyssianovi v cestě za osvobozením lidskosti je Světelná katedrála a jejich charismatický vůdce Prophet. Ve skutečnosti jde však o anděla-zrádce Inariuse, který si myslí, že celý svět patří jemu. Uldyssian čelí lstivému nepříteli a sám nevidí ty, kteří by se rádi zmocnili jeho území. Rozžhavené peklo i Nebesa nyní vědí, co to je Sanctuary i její vojska démonů a andělů bojujících tak udatně, že je nic nezastaví.

Napsat komentář