Normální – Magické – Rare – Sety – Unikáty – Crafty – Runová slova – Speciální – Vložitelné

Ostatní – Zlato a truhla – Horadric Cube – Vlastnosti předmětu


Některé předměty naplněné magickými vlastnostmi vyzařují další energii navíc a jsou tak obohaceny oproti magickým předmětům o několik (zpravidla 2–6) vlastností navíc. Přestože již nejsou tak běžné jako obyčejné magické předměty, jejich vlastnosti z nich mnohdy dělají mnohem lepší a nadstandardní předměty. Ve hře jsou označeny žlutou barvou.

Rare (vzácné) předměty jsou zkrátka něco víc než jen magický předmět s jednou vlastností a předponou, případně příponou. Rare předměty mají také své vlastní názvy, které však nejsou v žádném případě nijak propojeny s jejich vlastnostmi, ale jsou náhodně generovány.

Jelikož mají Rare předměty 2–6 náhodně generovaných vlastností, jsou také jednotlivé vlastnosti generovány náhodně. Navíc, jak již bylo řečeno, každý předmět má náhodně vygenerovaný název. Je proto velmi malá pravděpodobnost, že narazíte na dva totožné Rare předměty. To je také důvod, proč neexistuje žádný seznam Rare předmětů.

Zajímavostí, která se také týká Rare předmětů, by mohla být schopnost „Imbue“, kterou známe jako odměnu po splnění 5. questu v prvním aktu. Imbue neboli očarování nám totiž přemění jakýkoli normální předmět na Rare. V tomto případě by mělo být dodáno, že vkládaný předmět normální kvality (viz. normální předměty) hraje opravdu minimální roli. Slouží totiž jen k určení typu Rare předmětu. Pokud se rozhodneme použít meč, výsledek bude Rare meč. Pokud zvolíme štít, výsledek bude Rare štít. Vlastnosti výchozího předmětu tedy v žádném smyslu neovlivní výsledný Rare předmět.

Protože je Imbue jedinečná příležitost, kterou lze v dané obtížnosti využít jen jednou, může se vyplatit s využitím této schopnosti vyčkat. Vezměme si kupříkladu nějaká brnění, např. Ring Mail vs. Ornate Plate. Ring Mail je typické brnění prvního aktu. Ornate Plate je však k dispozici až v posledních částech hry. Využitím Imbue na Ornate Plate by tedy mohlo přinést mnohem větší plusy, než v případě brnění Ring Mail. Se zvyšujícím se levelem postavy totiž stoupají také šance na zisk lepších vlastností.

Zde jsou jednotlivé magické vlastnosti, jež se můžou vygenerovat na předmětech:

Zde jsou jednotlivé magické vlastnosti na vzácných klenotech (jewelech):