Real money auction house dodnes budí v Diablo komunite vášně a nepřekvapí proto, že když i po letech promluvil jeden z autorů původního Diabla 3 o tom, kde se vzal a proč s ním Blizzard přišel, tak to fanoušeky zaujme. Jay Wilson bývalý game lead designer Diabla 3 se na toto téma rozpovídal v panelu Diablo retrospective na Portland Retro Gaming Expo a objasnil nám několik překvapivých dílků do této skládačky.

Pokračování článku

Multiplayer se spoluhráči i proti hráčům, je v současnosti u všech AAA titulů standardem a týká se to i Diabla IV. Možnost odpočinout si od monotónního kosení počítačových nepřátel stále stejným způsobem a příležitost zkusit si něco obtížnějšího tu byla od prvního dílu, ale teprve Diablo II se v této oblasti stalo (i díky svým chybám) legendou!

Pokračování článku

Po dvanácti letech. Po dvanácti dlouhých letech je tady beta dalšího plnohodnotného dílu naší milované série ❤️ Teda alespoň pro ty šťastlivce, na které se RNGjesus usmál. Včera v noci servery naskočili a closed end-game beta běží. My ostatní nemusíme zoufat, počkáme si jen dva měsíce a open beta nás nemine, co to je ve srovnání s 10 lety čekání!
Pro testery i netestery, stavte se za námi dnes večer na Discordu ať to společně oslavíme a zdrbneme 🙂 Link: https://discord.gg/p8VUfUqV
May be an image of text that says 'CLOSED BETA ZACALA YK DIABIO DIABLO'

Fanoušci si na Diablo Redditu a na fórech si stěžují, že Diablo 2 tradovací weby jsou důvodem, proč vývojáři Diabla 4 změnili, jak bude ve hře fungovat obchodování. Poukazují přitom i na to, jak vypadají poslední speedruny v nové sezóně D2, která vyšla minulý čtvrtek.

Jak to vypadá z leaků Diabla 4 z testování pro “Přátele a rodinu”, obchodování v blížícím se titulu bude velmi omezené. Zatímco obyčejné nebo magické předměty tradovat půjde, na legendárky nebo setovky můžeme zapomenout. Co ale vedlo vývojáře k této změně, která je i mezi hráči velmi kontroverzní? S novou sezónou Diabla 2, která odstartovala minulý týden, se zdá být jasnější, proč chce Blizzard obchodování omezit.

Pokračování článku

Ačkoliv „návrat ke kořenům“ zní jako stokrát zaběhlé klišé, tak u customizace postav tento návrat ke kořenům RPG žánru sálá plamenem spalujících pekel, tak pozor, ať se nespálíte. Zvídavý pozorovatel, jenž zaregistroval úvodní obrazovku Diabla 4, nám dá za pravdu, že takhle má výběr postavy vypadat.

Nebudeme si ale nic nalhávat, jedna z věcí, na kterou Diablo v minulosti nedbalo je customizace vašeho hrdiny. Díky Nebesům za to, že tento, pro mnohé RPG milovníky, beďar na nose andělstva, uvrhne D4 zpět do hlubin nejnižší úrovně pekla, kam právem náleží.

Pokračování článku

Noc je temná a plná hrůz, není bezpečné hrát sám! S radostí vás proto zveme na Discord DiabloFans.cz. Celý server jsme přestavěli, připravili pro vás nové role a místnosti a aktivně ode dneška oslovujeme celou CZ/SK Diablo komunitu. Tak se  za námi večer stavte!

Server link

https://discord.gg/HAKmkYwURE

Proč teď?

  • V Diablu 2:RS začíná dnes (6.10.) sezóna!
  • Za pár dní startuje closed beta Diabla IV. Na Discordu máme uzavřenou sekci pro testery, aby si mohli vyzkoušet group content a nemuseli se bát, že něco leakují pod NDAčkem.
  • A hlavně, blíží se D4 a my chceme, aby naše Diablo komunita začala pomalu ožívat a těšit se s námi společně. Nový Discord je jen jedna z věcí, které plánujeme. Tak přijďte!

Na co se můžete těšit:

  • Sekce pro všechny Diablo hry, kde můžete najít nové spoluhráče nebo si zahrát s kamarády.
  • Aktivní moderace a support ze strany našeho týmu.
  • Clan halls, které vám založíme na požádání.
  • Výběr jakékoliv postavy z Diabla – získáte příslušnou roli a přístup do vaší class hall.

Community management:

Dnes také rozesíláme pozvánku do všech aktivních skupin CZ/SK fandů Diabla II, III, Immortal i IV. Chceme komunitu přivést na jedno místo.

Discord mods wanted!

Pokud máte chuť nám pomoct, budeme jen rádi! Napište Reito-san#9611 a určitě se nějak domluvíme.

Diablo IV Quarterly Update—December 2021

Informace v tomto článku jsou převzaté z Developerského čtvrtletního updatu, který najdete zde.

Cesta každého hrdiny ke slávě a moci je jedinečná. Od vzhledu postavy, přes její schopnosti, vybavení až po end-game dovednosti – připravili jsme pro vás plno mechanik, díky kterým si přizpůsobíte svého válečníka víc, než bylo možné v jakémkoliv předchozím díle Diabla.

Dneska se podíváme právě na end-game. Jakmile se dohrajete na lvl 50, otevře se vám nová část hry – systém Paragon boardů*. Váš hrdina se krok za krokem vydá na cestu po jedné z desek talentů. Zkušenosti vám od této chvíle nebudou přidávat standardní levely jako doposud, ale levely Paragonů. Za každý z těchto levelů získáte jeden bod, který můžete umístit na svou desku.

Pokračování článku

Developer Update: Closed End Game Beta Draws Near

Jak jsme slíbili na Xbox Games Showcase 2022, návrat Lilith, požehnané matky, se blíží. Vydání Diabla IV přijde v roce 2023 a nás teď čeká další zásadní milník – testování hry v beta verzi. A začneme od konce, jako první nás totiž čeká uzavřená beta end-game mechanik, která bude první z několika příležitostí, kdy si budete moct vyzkoušet, co Diablo IV nabídne. A protože budeme testovat end game mechaniky naší hry, kdo by je lépe dokázal otestovat než ti, kteří end game v Diablo hrách už nyní aktivně hrají. V tomto blogu se dočtete detaily o blížící se betě a o tom, kdo do ní bude pozván.

Bety se bude možné účastnit, ať už hrajete na jakékoliv platformě, PC i konzolích, ale prozatím budete o svých zážitcích muset pomlčet. Testování bude důvěrné.

Pro rychlé shrnutí toho, co vás čeká, se podívejte na video od našeho herního ředitele Joa Shelyho a ředitele značky Diablo Roda Fergussona.

Pokračování článku

Diablo IV Quarterly Update—June 2022

Lokalizace Diablo IV – čtvrtletní update – červen 2022. Originál najdete zde

Vítáme vás u dalšího čtvrtletního updatu ze světa Diabla IV. Pokud jste náhodou minuli náš poslední příspěvek, ve kterém jsme se zaměřili na vizuální stránku světa Sanctuary a na design dungeonů, můžete si jej přečíst zde.

Dnes se podíváme na staronovou classu ve světě diabla, na Necromancera. Ponoříme se do temných tajemství (ne)smrti a ukážeme vám schopnosti i unikátní mechaniky na které se můžete těšit. Náš Lead Class designér Adam Jackson vás provede základy fungování této classy, představí vám Knihu Mrtvých a má pro vás i ukázku mocných zbraní a vybavení, ze kterých vám budou hrůzou vstávat kosti na brnění.

Pokračování článku