Příběh Diabla

r. 964

Pod vedením Azmodana a Beliala se skupina nižších pekelných démonů staví proti Velké Trojce. Toto povstání nakonec vrcholí tzv. Temným vyhnanstvím (Dark Exile), kdy jsou Diablo, Mephisto a Baal vyhoštěni do světa smrtelníků.

r. 1004 (cca)

Tyrael

Archanděl Tyrael shromažďuje ty nejodvážnější smrtelníky a vytváří bratrstvo Horadrimu. Rozděluje mezi ně silné artefakty známé jako Kameny duše (Soulstones) a pověřuje je hledáním a následným uvězněním Velké Trojky.

 

r. 1009

mephistoprimeevil-nahledMephisto je zajat nedaleko džungle Kehjistanu a uvězněn pod Zakarumským chrámem v oblasti Kurastu.

 

 

r. 1010

baalprimeevil-nahledBaal je vystopován v poušti nedaleko města Lut Gholein. Tal Rasha, vůdce Horadrimu, se sám obětuje, aby uvěznil Baala v poškozeném Kameni duše.

 

 

r. 1019

diabloprimeevil-nahledDiablo je uvězněn skupinou mnichů Horadrimu pod vedením Jereda Caina. Mniši zakopávají Diablův Kámen duše nedaleko řeky Talsande v Khandurasu. Nad tímto městem je později vybudován Horadrimský klášter s množstvím spletitých katakomb.

 

r. 1025

V okolí kláštera vzniká město Tristram.

Meč

r. 1080 (cca)

Klášter v Tristramu je opuštěn.

r. 1100 (cca)

Bratrstvo Horadrimu nemůže najít žádné uplatnění a upadá do zapomnění.

r. 1262

kingleoricZ východu do Tristramu přichází Lord Leoric, vyhlašuje sám sebe za krále a přestavuje opuštěný klášter na Zakarumskou katedrálu (Tristramská katedrála). Jeho rádce, arcibiskup Lazarus tajně vysvobozuje Diabla z jeho vězení.

Král Leoric se snaží odolat vlivu Diabla.

 

r. 1263

Stále více nepříčetnější král Leoric vězní všechny, kteří zpochybňují jeho autoritu a nechává je popravit za zradu. Leoric vyhlašuje válku království Westmarch.

Diablo unáší a ovládá Prince Albrechta, jediného syna krále Leorica.

Lachdanan, kapitán vojska krále Leorica, se vrací z katastrofální války s Westmarchem a je nucen Leorica zabít. Dříve než Leoric umírá, stihne Lachdanana a všechny jeho stoupence proklít. Zanedlouho, když Lachdanan spolu s královským strážcem pochovávají Leorica, vstane Leoric z mrtvých a napadne je. Leoric je od nynějška znám jako Skeleton King (král kostlivců).

Bojovník

Arcibiskup Lazarus zavádí do katedrály skupinu vesničanů, aby je nechal napospas krvelačnému démonovi (Butcher z prvního dílu Diabla). Lidé začínají ve velkém opouštět Tristram.

Do Tristramu přichází osamělý hrdina a zabíjí Butchera.

Hrdina zabíjí arcibiskupa Lazaruse a zároveň poráží Skeleton Kinga.

Hrdina poráží Diabla a rozhodne se uvěznit ho v sobě. I přes tento ušlechtilý úmysl, hrdina nakonec Diablu podlehne. Stává se z něho Dark Wanderer (Temný poutník). Ten opouští Tristram těsně před útokem legie démonů, kteří zničí město a zabíjejí obyvatele města.

Bojovník

r. 1264

Skupina hrdinů se rozhoduje porazit Diabla a jeho bratry. Vypořádávají se s Andariel a vydávají se na východ po stopách Dark Wanderera.
Démon Duriel strážící Tal Rashovu hrobku je poražen, ale Baal byl již osvobozen.

Dark Wanderer se mění v Diablovu skutečnou podobu. Skupina hrdinů poráží Mephista v podzemí Kurastské džungle.

Diablo je poražen. Kameny duše (Soulstones) Diabla a Mephista jsou zničeny v Hellforge (pekelná kovárna).

Bojovník

r. 1265

Baal a jeho vojsko pochoduje k hoře Arreat (Mount Arreat).

Hrdinové pronásledují Baala až do útrob hory a dochází k souboji mezi člověkem a posledním z Velké Trojky. I když hrdinové Baala porazí, jeho vojsko pokračuje v plenění.

Archanděl Tyrael zjišťuje, že Baal nenávratně zkazil Worldstone (Světovín) a rozhoduje se ho zničit. Následný výbuch ničí horu Arreat, vyhlazuje většinu okolní krajiny a značně decimuje Baalovu armádu.

Worldstone

r. 1285 (cca)

Děj Diabla III.


Slovem na závěr by se mohlo dodat, že na konci roku 1263 se vlastně odehrává první díl série Diablo. Druhý díl Diablo II pak navazuje v roce 1264. Expansion set Lord of Destruction, tedy rozšíření druhého dílu, se odehrává o rok později, tedy v roce 1265. No a Diablo III se odehrává přibližně o 20 let později.

2 komentáře u „Příběh Diabla

  1. Zajímám se i o ,, povšechnou" historii.
    Příběh Diabla má s legendární historií mnoho styčných bodů:
    O lidské rase Nephilim ( Nephalem ) je psáno v knize Genesis. Set Sun-wu- ko, česky ,,Velký světec rovný nebi" námět z čínských legend. Ve hře se objevují symboly keltské mytologie. Snad každý ví, že jména Belial, Asmodeus, Baal a další mají svůj původ v Mezopotamské oblasti. Paralel je opravdu hodně.

Napsat komentář