Artisans

Úvodem

Aby hráč získal profesi, musí získat důvěru některého z řemeslníků (= artisan). Řemeslníci jsou součástí hlavní dějové linie, takže na ně hráč narazí během hry. Existují celkem tři druhy řemeslníků:

Blacksmith
(kovář)
Jeweler
(klenotník)
Mystic
(mystik)

Recepty

Vylepšováním dovedností těchto řemeslníků se hráči zpřístupní nové unikátní recepty, které mohou přinášet unikátní funkce a vlastnosti, které se jinde ve hře nedají získat. Kovář pracuje s výzbrojí, zatímco klenotník se zabývá drahokamy (gemy) a mystik vám umožní na předmětech měnit jejich vlastnosti, například pokud vám nevyhovují pro vaši postavu a dokáže také měnit vzhled předmětů samotných. Klenotník také může do předmětů přidávat sockety, z již ozdobených předmětů gemy odstranit nebo je spojovat dohromady a posunout tak jejich kvalitu výše.

Práce, respektive funkce, řemeslníků přímo souvisí s tzv. salvage. Více informací o tomto jevu se dočtete v sekci Crafting.

Vývoj

Hráč během hry narazí na oba řemeslníky a oba ho také budou následovat. S kovářem se setká už zhruba v první třetině prvního aktu, s klenotníkem v první polovině druhého aktu a s posledním, mystikem, v první třetině pátého aktu.

Caravan

Caravan (Karavana) je stálá skupina lidí, kteří následují hráče napříč hrou. Její funkce spočívá v tom, že poskytuje hráčům pomoc, tedy jakousi nápovědu. Lidé z této skupiny NPC postav se vyznají v dané lokaci, jsou schopni říct hráčům, u koho si mohou poslechnout úvodní instrukce ke questu, nebo kde najdou obchodníky či další jiné důležité NPC postavy.

 

crafting


Speciální craftovací materiály

Pro trénování řemeslníků na vyšší úroveň a později i na samotné craftování je postupem času potřeba speciálních materiálů.

  • Death’s Breath je vzácnejší speciální přísada, která padá z těch nejsilnějších monster jako jsou Champion a Rare protivníci, treasure goblini a také z truhel Resplendent Chest. Je používána k úpravě a vytváření silných předmětů jako i k trénování vašich artisanů na nejvyšší úrovně. Tato ingredience vám začne padat jakmile dosáhnete úrovně 61 s vaší postavou a není k dispozici v základní hře Diablo III, jenom v datadisku Reaper of Souls. Šance na dropnutí podle stupně obtížnosti Death’s Breath můžete zjistit s tohoto přehledu:

 

tomeofsecret

Death’s Breath


 Šance na nalezení Death’s Breath podle obtížnosti pro úroveň postavy 61


tomeofsecret

Normal: 15%

Hard: 18%

Expert: 21%

Master: 25%

Torment I: 31%

Torment II: 37%

Torment III: 44%

Torment IV: 53%

Torment V: 64%

Torment VI: 75%

Torment VII: 90%

Torment VIII: 100%, 15% šance na druhý kus DB

Torment IX: 100%, 25% šance na druhý kus DB

Torment X: 100%, 50% šance na druhý kus DB

Torment XI: 100%, 90% šance na druhý kus DB

Torment XII: 100%, 12% šance na třetí kus DB

Torment XIII: 100%, 25% šance na třetí kus DB

 

 

2 komentáře u „Artisans

Napsat komentář