Diablo I – výlet do historie IV

Původně jsme s tímto dílem seriálu Diablo I – Výlet do historie vůbec nepočítali. Ale co by to bylo za hru bez pořádné recenze. Při procházení digitálního archivu OldGames.sk jsme na pár takových narazili a rozhodli jsme se přinést vám scany preview a recenzí z mnoha dobových časopisů a zinů. V roce 1996 a 1997 se články o Diablo octly na stránkách časopisů Score, Level, nebo dnes již neexistujícího Excaliburu. Přejeme příjemné čtení!

Pokud se vám bude zdát text malý, klikněte pravým myšítkem na obrázek a vyberte Zobrazit obrázek pro původní rozlišení. Na článek se vrátíte zmáčknutím Backspace, nebo tlačítkem zpět na adresním řádku.

Score 33, autor neznámý, preview

Pařeniště 21, Jan Modrák (Bludr), preview

Klan 1, Jan Eisler (ICE), recenze

Score 38, Andrej Anastasov (Andrew), recenze

Level 25, Petr Bulíř (Lee), recenze

Score 39, Jakub Červinka (Červ), recenze

Pařeniště 28, Béla Némeshegyi (Bedla), recenze

Excalibur 59, Jan Nevěděl (Lobin XXV), recenze

Riki 26, Ivan Líška (Ivo Ninja), recenze

Riki 32, Vladan Hamřík, (Jedi), recenze

Scany byly se svolením převzaty z OldGames.sk. Děkujeme!

13 komentářů u „Diablo I – výlet do historie IV

  1. Hm,a čo tak info o data disku Hellfire? Viem,oproti zakladnej hre bnebol až tak dobrý ale bolo tam dosť zaujmavých vecí,napr po nahratí istého súboru ste mohli hru hrať aj za skušobne postavy Barbar a assasinka.Myslím,že funkčné aj z mdom the hell,hral som za barba,ale davnejšie už,tak neviem,či funguju aj dnes.PS Inač znova pripomínam mod Belzebub,stačí vám origo D1,funguje aj pod W8,je hd, má necra (sa skoro vždy usieram smiechom,keď ho počujem rozprávať,je to wizz na héliu).

  2. jj když to andrew rozjížděl a pak se přidával k ICEovi, to byli ty krásné kouzelné časy kdy jsme na průmce pařili jak to šlo, kdy jsme pomaloučku přecházeli od her na disketách k CD, kdy jsme taktovali durony mikrotužkou a kdy nám slzeli oči ze starých 15" CRT poblikávajících monitorů zabírající půlku stolu. to byla ta doba jak sme rozkopali zahrady abychom se sousedem natáhli první UTP kabel kterým jsme si myslím přes IPX propojili poprvé naše PC a právě kvůli diablu! pro mě spolu s érou osmibitových her nejkrásnější počítačové období. #nostalgia

  3. GJ chlape! Docela zajimavy pocteni o tom, ze Blizzard zacina bejt zajimavou firmou a je treba s nim pocitat 😀 A Pareniste… Jeeee to jsou vzpominky 😀 Faktem je, ze Blizzard ma ohromnej problem rpekonavat prvni dily legend – Diablo, Warcraft (no dobre, tady je dvojka lepsi nez jednicka, obzvlast bnet edice) i Starcraft (s BroodWarem) – v podstate nejde prekonat cimkoliv. D2 ani D3 se jednicce neblizi ani na dohled, natoz na doslech, warcraft 3 nebyl zlej, ale zbyla z nej v podstate jen dota a D2 a 3… No, vime sami, ze to neni to uplne echt. Uz ty soundtracky… kdyz zacala kytara v Tristamu, nebo plac deti v katakombach, to je neco nezapomenutelnyho. Ze dvojek si nepamatuju zadnej track a ze trojek jen u Uzraela. To samy StarCraft – hudba u terranu je mega. Dalsi dily proste podle me uz dost parazitujou na tech legendach.

Napsat komentář