Úvodem 

BattleTag je hráčem vybraná přezdívka (nickname), pod kterou jednotně vystupuje v hrách napříč Battle.netem, tedy ve všech hrách od společnosti Blizzard Entertainment, na oficiálních stránkách této společnosti a na oficiálních fórech. Princip BattleTagu je podobný jako Real ID s tím, že BattleTag umožňuje hráčům komunikovat s ostatními hráči prostřednictvím chatu, uzavírat přátelství nebo vytvářet skupiny.

BattleTag je relativně novou záležitostí Battle.netu. BattleTagy byly vlastně zavedeny až během testování Diabla 3. Možností BattleTagů mohou tedy využívat všichni hráči Diabla 3, stejně jako hráči World of Warcraftu nebo Starcraftu 2.

BattleTag je novou službou Battle.netu a nenahrazuje Real ID. To zůstává normálně funkční, takže pokud jste zvyklí vytvářet si přátele pomocí Real ID, můžete v tom pokračovat.

Battle.net logo
Logo Battle.netu.

Dva stejně pojmenovaní hráči? Proč ne… 

Co je na BattleTagu zajímavé je to, že se nejedná o unikátní označení hráče. Není tedy nemožné, aby se ve hře objevili dva hráči se stejnou přezdívkou. Nutno ovšem dodat, že na jeden Battle.net účet může připadnout pouze jeden BattleTag.

Jak se tedy hráči poznají, když mohou mít stejná jména? Ke každé přezdívce je automaticky přiřazen čtyřmístný kód. Díky tomuto kódu vznikne unikátní označení hráče podle tohoto vzoru:

Pepa#4687

Toto označení pak může hráč vidět například na hlavní stránce Battle.netu nebo v beta klientovi. Stejně tak se může objevit v situaci, kdy hráči uzavírají přátelství. Žádosti o přidání do přátel je možné posílat i během hry (například po obdržení zprávy od hráče a následným kliknutím na jeho BattleTag). Není tedy vždy nutné si pamatovat onen vygenerovaný kód. Aby se hráči stali přáteli, musí s tím oba souhlasit.

Pokud hráč přechází z Real ID na BattleTag, všechna jeho předchozí přátelství zůstanou nezměnena. Stejně tak všechny výhody Real ID zůstanou beze změn. BattleTag je zkrátka jen další způsob, jak se spojit s ostatními přáteli a jak s nimi komunikovat v hrách od Blizzardu. Například dva hráči, kteří nejsou Real ID přátelé, ale chtějí zůstat v kontaktu, mohou zůstat ve spojení pomocí BattleTagu. 

Tvorba BattleTagu

Každý hráč si může vytvořit svůj vlastní BattleTag i mimo herní prostředí, a to na následující adrese:
http://battle.net/account/management/battletag-create.html

Pro vytvoření BattleTagu je nutné mít vlastní účet na Battle.netu. Pokud jej nemáte, postupujte podle následujícího návodu:

  1. Do prohlížeče zadejte tuto adresu: https://eu.battle.net/account/creation/tos.html
  2. Ve formuláři správně vyplňte všechny povinné údaje.
  3. Po odeslání formuláře se na váš email odešle potvrzovací odkaz. Otevřete tedy svoji emailovou schránku a aktivujte váš účet kliknutím na odkaz v potvrzovacím emailu.
  4. Váš účet je vytvořen.

Před vytvořením vlastního BattleTagu je dobré si uvědomit, že jej nebude možné v budoucnu změnit.

Každý BattleTag musí splňovat podmínky, které jsou k nalezení na této adrese:
http://eu.battle.net/support/en/article/battletagnamingpolicy
Jedná se především o to, aby BattleTag neobsahoval žádné sprosté slovo, vulgarismus, obchodní značku, jméno zaměstnance Blizzardu atp.

Pokud jste registrovaní na našem fóru, můžete si svůj BattleTag dát na profil, abyste ostatním hráčům umožnili vás během hry najít. Jestliže na našem fóru účet nemáte, můžete si jej vytvořit.

Omezení během beta testu Diabla 3

V betě Diabla 3 jsou k dispozici jen některé funkce BattleTagu. Funkční by mělo být například přidávání přátel. To se provede jednoduše. Stačí napsat v beta klientovi do pole "Add a Friend" BattleTag uživatele, kterého si chcete přidat. Uživatel, kterého si chcete přidat, uvidí vaši žádost a pokud ji přijme, jeho jméno se objeví ve vašem seznamu přátel.

Diablo 3 beta