Magic Find

Nacházení většího množství lepších předmětů je zásadní pro účinnější zabíjení nepřátel v Diablu 3. A to platí zejména na vyšších obtížnostech. Magic find je unikátní vlastnost předmětů, která vám může drasticky vylepšit předměty. Na úroveň magic findu se můžete podívat v menu inventáře (Inventory > Details > Adventure).

magicfind

Ale co to opravdu znamená?

Magic find ovlivňuje kvalitu předmětů, které získáte ze zabití nepřátel (ale ne z truhel, váz, stojanů na zbraně nebo jiných objektů prostředí). Vyšší magic find nedává šanci, že vám vypadne více předmětů při zabití nepřítele – naopak, zvyšuje šanci, že předmět, který najdete, bude magický a s vyšším potenciálem, než by tomu bylo bez magic findu.

Když z mrtvého monstra vypadne předmět, Diablo 3 náhodně vygeneruje z žebříčku možných kvalit a afixů originální vlastnosti. Hra náhodně losuje ze seznamu možných vlastností, což určí konečné afixy předmětu. Magic find je bonusová hodnota, která se přidává ke každé základní šanci, že předmět bude mít určitou vlastnost.

Například pokud bude mít monstrum, které zabijete, šanci 4%, že z něj vypadne předmět se šesti náhodnými afixy, a pokud máte magic find 50%, pak po přičtení jeho bonusu bude konečná šance 6%.

 

Kvalita předmětuloot

Kvalita předmětu je zjišťována v následujícím pořadí:

  1. Legendární
  2. 6-afixů Rare (vzácný, ve hře označený žlutou barvou)
  3. 5-afixů
  4. 4-afixy
  5. 2-afixy
  6. 1-afix
  7. magický (označený modrou barvou)

Podle výše uvedeného seznamu systém nejprve losuje, jestli bude předmět nejvyšší kvality, to znamená zda se bude jednat o legendárku. Pokud se tento pokus nepovede, hra udělá další losování o stupeň nižší kvality, v našem případě se bude losovat, jestli je nebo není předmět šesti afixový Rare. Takto postupuje hra až do nejnižší úrovně žebříčku.

Váš bonus za magic find se aplikuje při každém losovaní pro každou úroveň žebříčku. Pokud bude mít nepřítel 10% šanci na to, že z něj vypadne pětiafixový Rare a vy budete mít 50% magic find, pak konečná šance na pětiafixový Rare bude 15%.

Zdroj: Battle.net

4 komentáře u „Magic Find

Napsat komentář