Battle.net Account

Obsah tohoto článku :

1. Jak správně napsat bug report

 

 

 

Battle.net account : Jak správně napsat bug report Oficiální fórum (link)

Jak jistě sami moc dobře víte, tak i přes to, že před vydáním hry proběhl poměrně dlouhotrvající beta test, tak se ani zdaleka nepovedlo odstranit všechny bugy co jsou ve hře. Nabízí se zde otázka, když bych ve hře bug našel, vím jak a kde jej nahlásit? Přinášíme vám pár rad od komunitního manažera Vasadana, jak takový ‘‘bug report‘‘ správně napsat:

Základní pravidla:
Za prvé, zpětná vazba NENÍ chyba ve hře. Cokoliv se týká zpětné vazby, balancování herních postav, návrhů na bosse, atd. patří do jiných částí našich fór.

Mou povinností je přečíst si každý post tady na fóru, nicméně ne vždy na ně odpovídám. Také vás chci poprosit, aby jste NEOBNOVOVALI mrtvé příspěvky. Takové příspěvky budu ignorovat a dost možná je i rovnou smažu.

Když budete nahlašovat chybu ve hře, udělejte prosím příspěvek pro každou chybu zvlášť. Příspěvky, obsahující více chyb ze hry se těžce spravují, hlavně se může stát, že se důležitá chyba ztratí mezi pár ne úplně důležitými.

Prosím, používejte funkci ‘‘Hledat‘‘, aby jste si ověřili, jestli zrovna váš bug nebyl již v minulosti nahlášen. Pokud náhodou vytvoříte duplikátní příspěvek, zamknu jej a odkáži vás na téma kde se váš problém již řeší.
A na konec, v příspěvku diskutujte prosím pouze o oné chybě. Vyvarujte se prosím jakýchkoliv debat mimo rámec tématu, které se netýkají řešení konkrétní chyby ve hře.

Nahlašování chyby
Dobře, našli jste chybu, gratuluji! Ale co teď? Tento mini-návod vám vysvětlí jak co nejpřesněji vyplnit zprávu o chybě. Když zakládáte příspěvek, pokuste se co nejpřesněji rozepsat konkrétní chybu. Měl bych být schopen problému, který nahlašujete, porozumět alespoň ze 75% již pouze z toho, když se podívám na popisek u tématu vašeho problému. Chápu, že popisek má být rozumně dlouhý, ale snažte se jej napsat tak, jak nejlépe dovedete.

Dobrý popisek: ‘‘Tooltip for the sklil Bash has a typo‘‘ – V popisku u skillu bash je šotek

Špatný popisek: ‘‘Bug with smash skill‘‘ – Chyba u mého monstra-mlátícího skillu

 

Po vašem popisku vložte stručný popis chyby, s kterou jste se setkali. Vložte tolik relevantních informací, kolik jen můžete. Stalo se to při hře více hráčů? Víte co přesně chybu vyvolalo? Můžete jí případně demonstrovat, nebo jí nahrát? Tyto věci potřebuji vědět.

Pokud víte, jak přesně jste se k chybě dostali, co jí případně mohlo zapříčinit, napište zprávu ve formě bodů, pomůže nám to rychleji chybu evidovat. Nezapomeňte k tématu přiložit obrázek ze hry s konkrétní chybou. Pokud bude potřeba i video, přiložte jej k tématu také.

 


Typy chyb
Nyní si rozebereme typy chyb, se kterými se nejčastěji v Diablu 3 setkáte:

Chyby týkající se soubojového systému (Combat bugs) – Pokud je ve hře rozbitý sklil, vložte do popisku tématu název skillu a typ postavy která skill vlastní.

Např: ‘‘ The Barbarian’s sklil Bash does not knock enemies away‘‘ – Barbarianův sklil Bash neodhazuje nepřítele dozadu

Chyby týkající se Úkolů ve hře (Quest bugs) – Tyto chyby mohou být komplikované. Co se jich týče, byl bych rád, aby v popisku byl napsán název Úkolu a název konkrétní části úkolu, kde nastala chyba. Nezapomeňte připsat, stalo-li se vám to při hře více hráčů, nebo při solo hře.

Např: ‘‘During the quest "The Fire From The Sky : Slay a Wretched Mother", you cannot kill the Wretched Mother in multiplayer‘‘ –

Při úkolu ‘‘Oheň z Nebes: Zabij Zatracenou Matku‘‘, se mi ve hře více hráčů tuto matku nedaří zabít.

Chyby v okolí (Environment bugs) – O těchto chybách potřebují určité specifické informace. Ve zprávě prosím napište, v jaké lokaci se chyba nachází (popisek je nad minimapou). Klíčový je pro mě vytípnutý obrázek ze hry, který mi přesně zobrazí chybu, kterou vidíte. Obrázek vytípnete za pomoci klávesy ‘‘Print Screen‘‘ a později si jej dohledáte ve složce Moje Dokumenty/Diablo III/Screenshots. Ve finále obrázek nahrajte na jednu z hostovacích služeb a vložte do zprávy odkaz.

Např:‘‘In New Tristram, one of the house is pink bright‘‘ – V Novém Tristramu je jeden z domů světle růžový


Padání hry
Padání hry má kvůli své komplikovanosti na fóru již také svojí sekci. Hlavní cesta, jak nám při řešení padání hry můžete pomoci, je ta, že vyplníte tzv. Crash report, který se objeví po samotném pádu hry. Jednoduše do zprávy napište, co se zhruba stalo, když hra spadla. Hrál jste hru více hráčů? Bojoval jste s určitým bossem? Také si nezapomeňte zkopírovat Identifikační Číslo pádu před tím, než pád nahlásíte. Toto číslo můžete odeslat Zákaznické Službě, aby si pomocí něj mohli pád později dohledat.

Děkuji ze přečtení a užívejte si hru!
Vasadan

Jeden komentář u „Battle.net Account

Napsat komentář