Proc

Co je to proc? Proc je efekt, u něhož existuje šance, že se spustí, když útočíte nebo používáte skill. Některé vlastnosti zbraní (a pasivních skillů) umožňují spuštění proc efektů.

Diablo 3 Proc Effect

Jedním z proc efektů je například knockback na zbrani. Protože má určitou šanci na spuštění, neodhazujete díky knockbacku nepřátele pokaždé, kdy se do nich trefíte, ale jen pokud ke spuštění proc efektu skutečně dojde.

Koeficient proc řídí přesnou míru, při které se daný efekt opravdu spustí. Některé skilly mají koeficient proc stejný jako šanci, že se do nepřítele trefíte. Jinými slovy spustí se pokaždé, kdy dojde k úspěšnému útoku.

Takové skilly mají proc koeficient rovný 1. Pokud koeficient proc dosahuje nižší hodnoty než 1, pak je šance na spuštění efektu redukována a nemusí k aktivaci efektu dojít při každém úspěšném útoku.

Jiný příklad: Pokud používáte skill Magic Missile (který má proc koeficient 1) na útok pouze na jednoho nepřítele a útočíte zbraní se schopností knockback, pak můžete vidět, že se schopnost aktivuje častěji, než když používáte například Energy Twister, který má mnohem nižší proc koeficient.

Proč mají některé skilly nižší proc koeficient? Existují skilly, jako je právě Energy Twister, které mohou trefit více cílů najednou a nebo působí delší dobu, během které neustále působí poškození. To jim dává více možností, že se efekt spustí. Takové multi-hit skilly nebo plošné skilly mají nižší proc koeficient, abychom se ujistili, že i ostatní skilly například na jeden cíl budou konkurenceschopné, zábavné a hráči je budou používat podobně často.

Zdroj: Battle.net

Napsat komentář