Herní postavy – Witch Doctor

PopisAktivní skillyPasivní skilly           


Úvodem

Witch Doctor - muž

Duchovní bojovnící, kteří sesílají zpátky na svět mrtvé duše a husí kůži nahánějící monstra, aby konali jejich vůli – to je Witch Doctor (zkráceně WD). Obklopují se vyvolanými mrtvými a jinou havětí, jsou také schopní házet na nepřátele vybuchující lebky, rozsáhlá jedová mračna a poškozující prokletí.

Schopnost otrávit, zpomalit a vyděsit jejich nepřátele jim dává bezkonkurenční kontrolu nad bojištěm. Mohou manipulovat s nepřátelskými útoky a pohyby svými schopnostmi, zanechávající monstra snadnou kořistí pro své mazlíčky. Witch Doctoři mohou také vytvořit ohnivá pole nebo jedová mračna, která pomalu vysávají život z nepřátel.

Ačkoliv se někteří Witch Doctoři vyhýbají boji na blízko, aby vylepšili své mazlíčky a poškodili nepřátele zdálky, jsou také schopní zabít oslabené nepřátele svýma vlastníma rukama.

Nahoru


Pozadí příběhu

Jen několik vyvoleným mužů a žen z umbarských kmenů může postoupit na úctívanou pozici witch doctora, protože musí ovládat historii bojového umění a komunikaci s duchy. Druhá zmíněná schopnost patří výhradně těm, kteří jsou narozeni se spojením s Neforemnou Zemí – neviditelnou sférou, kde umbaru věří, že přebývají duše zemřelých, jakmile opustí svět Sanctuary.

Když člověk zemře, witch doctoři cítí to, co považují za dech života, jak opouští chladnoucí tělo zabitého. Pokud dojde k nějaké bitvě nebo katastrofě, kde zemřou stovky lidí, dokáží cítit záchvěvy a výkřiky jejich duší.

wiychdoctorbanner

Witch doctoři si nedokážou zakrýt uši před hlasy zemřelých. Jakmile nepokojné hlasy zesílí, musí si zvolit. Musí obnovit rovnováhu mezi jejich světem a Neforemnou Zemí nebo sledovat muka generací minulých po zbytek jejich života – a i poté.

Nahoru


Výbava

MojosVoodoo MasksCeremonial Daggers

Ačkoliv witch doctoři používají různé zbraně, pyšní se svou specifickou výbavou. Mojo – křehký talisman, který drží v druhé ruce místo používání jako zbraně. Pomáhají witch doctorům odhánět špatné temné síly – a pomáhají jim přivolávat ty správné. Witch doctoři jsou také známí tím, že nosí očarované obřadní dýky. Jsou odlišné od normálních dýk, tyto jsou k jedinému účelu – lidské oběti – a tak jsou perfektní k ukončování životů.


Vývoj brnění

Kresby pokrývající těla noviců skoro slouží jako lepší ochrana než kůže a látka, kterou si oblékají. Zkušení witch doctoři jsou schopní vyrobit si lepší obranu tím, že vylepší své brnění s železnými pláty a hrůznými maskami. Dobře připravení witch doctoři zasazují strach do srdcí nepřátel s brněním pokrytým starými lebkami, peřím a rohy. Je také těžké je zabít, díky ostrým výběžkům.

Nahoru


Hlavní znaky

Mazlíčci 

Witch doctoři jsou obklopení hordami zrůd – psiska, zombie, netopýři, fetishové, pavouci a další. Mnoho z těchto kreatur stojí po boku jejich pánů a bojují dokud nejsou poraženi, zatímco slouží jako vhodné cíle nepřátel.

 

Destruktivní magie

Witch doctoři ovládají stašlivou magii, která poškozuje celé skupiny nepřátel mračny kyseliny, šlehajícími plameny a roji hmyzu. Mohou dokonce obětovat těla svých pomocníků k poškození svých nepřátel v děsivé spršce úlomků kostí.

 

Kletby a očarování

Oslabující a pomalu zabíjející prokletí dokáží ulehčit boj dokonce i s nejtužšími démony Horoucích Pekel. Witch doctorové dokáží sesílat několik takových prokletí, včetně oslabujících jedů a střel duševní energie, které kradou život.

 

Ovládání bojiště

Ti, kteří bojují s witch doctory pociťují jejich těla i mysli pomatené, což omezuje jejich účinnost na bojišti. Nepřátelé Neforemné Země jsou drženi na místě děsivými rukami nemrtvých, jsou proměněni v kuřata, posláni ve strachu pryč a nebo se vrhají do útoku proti svým vlastním přátelům.

Nahoru


Zdroj: Mana

Spojení s Neforemnou Zemí již od narození umožňuje Witch Doctorům ponořit se do hluboké spirituální energie nazývané mana.

Many je hodně, ale doplňuje se pomalu, s čímž musí witch doctoři počítat a vhodně volit, jak použijí svá útočná kouzla a prokletí, aby nezůstali s vyčerpanou manou obklopeni nepřátelskými.

Vzhledem k tomu, že se mana doplňuje pomalu, musejí se witch doctorové spoléhat i na svá vyvolaná psiska nebo děsivého gargantuana, které mohou poskytnout ochranu a prokousávat se nepřátely bez dalších přídavků many.

Witch doctoři mají značně velkou zásobu many a tu mohou přivolat, aby použili obrovské výbuchy destruktivní síly a prosekat se skoro jakýmkoliv bojištěm za krátkou chvíli.

Nahoru


Skilly


Buildy

 Zpět na herní postavy

Napsat komentář