Info o hře

Obsah tohoto článku:

 1. O Diablu 3
 2. Herní postavy
 3. Akty a questy
 4. Akční panel
 5. Životy a zdroj
 6. Experience (zkušenosti)
 7. Obtížnosti
 8. Truhla
 9. Objekty
 10. Elixíry
 11. Dyes

Diablo 3 logo

Stručná fakta
Oficiální název Diablo III
Platforma Microsoft Windows
Mac OSPS3, X-Box 360PS4, X-Box One
Žánr Akční RPG
Hack and Slash
Dungeon Crawl
Výrobce a vydavatel Blizzard Entertainment
Datum ohlášení 28. června 2008
Datum vydání 15. května 2012
Lokalizace Anglicky
Oficiální web http://www.diablo3.com
http://www.blizzard.com
Cena: Diablo III 549 Kč (xzone.cz)
Cena: Reaper of Souls 549 Kč (xzone.cz)

 

O Diablu 3

Diablo 3 je třetím dílem série Diablo od výrobce Blizzard Entertainment. Jedná se o akční RPG, které se odehrává v temně laděném 3D prostředí s prvky fantasy. Žánrově spadá Diablo 3 také do kategorií hack and slash či dungeon crawl. Pro Diablo 3 je typický rychlý spád děje, náhodné generování obsahu hry a vysoká hratelnost.

♦ ♦ ♦

Hráč Diabla 3 získává se svou postavou zkušenosti, rozvíjí její dovednosti a sbírá předměty různého druhu a kvality. Diablo 3 navazuje na jeho předchozí díl Diablo 2 v jednoduchosti uživatelského rozhraní, ale také nabízí několik zcela nových možností, které posouvají Diablo 3 na další úroveň.

♦ ♦ ♦

Diablo 3 je určené pro PC. Pro ovládání se používá především myš, kterou může doplňovat klávesnice a některé klávesové zkratky. Diablo 3 běží na DirectX 9. DirectX 10 není pro hru potřeba.

♦ ♦ ♦

Diablo 3 je dostupné také pro konzole, jak minulé, tak i současné generace.

 

 

 

 

 

 

 


Video můžete zhlédnout také na Youtube.


Herní módy

Diablo 3 s datadiskem Reaper of Souls se skládá ze 2 módů:

 1. Campaign mód = prakticky klasický mód hry jako je teď s malými změnami, doporučený pro nováčky. V tomto módu si přejdete příbehovou linii Diabla 3 a budete putovat od chmurných míst New Tristram až po zářivé brány High Heavens a bojovat se strašlivými démoni a sbírat nesčetné odměny.
 2. Adventure mód = všechny waypointy jsou odemčeny a hráč může volně cestovat skrz akty přes novou mapu waypointů, která nahrazuje současný systém waypointů. Mód také obsahuje Bounties a Nephalem a Greater Rifts.

Přehled herních módů:

Game Modes

♦ ♦ ♦

Herní postavy

V Diablu III je hned několik typů herních postav (Character Classes), přičemž každá z nich má dvě podoby – mužskou a ženskou. Toto pohlavní rozdělení však nemá žádný větší význam. Ani mužská, ani ženská podoba herní postavy nemá žádné své výhody či nevýhody. Jde čistě jen o estetickou záležitost.

Ve hře je tedy na výběr celkem ze sedmi herních postav:

 

                                        

   Barbarian                                  Crusader*                            Demon Hunter

 

                                           

 Monk                                Witch Doctor                                  Wizard

 

Necromancer**

* Vyžaduje datadisk Reaper of Souls

** Vyžaduje balíček Rise of the Necromancer

 

Nahoru

♦ ♦ ♦

Akty a questy

Diablo 3 je rozděleno na čtyři části (pět sa datadiskem Reaper of Souls), které jsou, stejně jako tomu bylo u předešlých dílů série Diablo, označovány jako akty. Každý akt pak obsahuje několik hlavních questů, tedy úkolů také označovaných jako hlavní linie questů, které hráč musí splnit.

Hlavní linie questů je dále doprovázena několika vedlejšími questy, které již není nutné splnit a které se mohou lišit od té hlavní linie questů.

Zajímavou odlišností od předešlých dílů série je nový systém check-pointů. Když totiž herní postava kdekoli zemře, neobjeví se zpět ve městě, jako tomu bývalo  u Diabla 2, ale zobrazí se u posledního check-pointu.

Nahoru

♦ ♦ ♦

Akční panel (Action Bar)

Akční panel se nachází ve spodní části obrazovky a zobrazuje důležité informace jako zdraví vašeho hrdiny, jeho aktivní schopnosti či množství resp. typ energie postavy.

Kromě toho také poskytuje přehled o množství elixírů k použití a dále přístup k dalším funkcíim jako jsou Town portal, výběr schopností, inventář, tabulku úkolů a denníku a herní menu.

Town Portal

Vykouzlit portál do města můžete pomocí klávesy „T“ anebo klikem na značku portálu  . Když tak učiníte, vytvoříte magickou bránu, která vás vrátí zpátky do bezpečí vašeho města. Tento teleport je obousměrný, takže když si vyřídíte všechno ve měste, můžete sa vrátit zpátky do divočiny nebo kobky, kde jste portál původne otevřeli. Tuto schopnost získáte na začátku prvního aktu po splnění určitého questu, avšak mějte na paměti, že aktivní můete mít pouze jeden portál a na některých místech ho vytvořit nelze.

 

Schopnosti

Panel dovedností otevřete klávesou „S“ nebo také kliknuím na ikonku meče na akčním panelu.

Inventář

Pokud si chcete prohlédnout inventář vašeho hrdiny, stiskněte tlačítko „I“ nebo myší klikněte na obrázek postavy v akčním panelu.

Úkoly a denníky

Přehled úkolů a denníků, které obsahují různé záznamy o stvořeních a lidech které na své cestě potkáte, si můžete prohlédnout buď stisknutím klávesky „J“ nebo klikem na ikonu kalichu  v akčním panelu uživatelského rozhraní.

Herní menu

Pomocí klávesy „Esc“ nebo kliknutím na ikonu počítače  ve hře vyvoláte takzvané herní menu, kde je možné měnit různá nastavení hry.

Nahoru

♦ ♦ ♦

Životy (Life)

http://eu.battle.net/d3/static/images/game/guide/combat-skills/life-orb.gif?v=58-73Předměty zvané Health Globes a také elixíry doplňují životy, životně důležitou substanci vaší postavy. Tak jako i vy drtíte a ničíte své nepřátele, tak i oni mají zájem na vaší smrti. Více na tuto tému sa dočtete v samostatném článku Životy.

Nahoru

 

♦ ♦ ♦

Energetický zdroj (Resource)

Mnoho schopností, které vaše postava ovládá, je poháněno limitovanou magickou sílou zvanou energetický zdroj (resource). Když hrdina používá své mocné schopnosti a kouzla, zásoba této energie se vyčerpává za tolik jednotek zdroje, kolik daný skill stál. Pokud se chcete o zdroji vaší postavy dozvědet více, přejděte do sekce Energetický zdroj.

Nahoru

♦ ♦ ♦

Experience (zkušenosti)

Každá postava zabíjením nepřátel získává zkušenosti (experience). Po nasbírání určitého množství zkušeností se postava dostává na další úroveň (level).

 

expbar

 

Při hře více hráčů získává hráč zkušenosti pouze pokud je v blízkosti své družiny spoluhráčů.

Nahoru

♦ ♦ ♦

Obtížnosti

V Diablu 3 je pět obtížností:

 • Normal
 • Hard
 • Expert
 • Master
 • Torment – tahle obtížnost má ješte dalších 13 podstupňů.

První tři obtížnosti jsou dostupné hned od začátku. Obtížnost Master odemknete poté, co hru dokončíte s jakoukoliv postavou a finální Torment obtížnost se zpřístupní po dosažení úrovně 60 s libovolným hrdinou.

Nahoru

♦ ♦ ♦

Truhla

Putování po Sanctuary může být výhodný business. Během hry najdete mnoho předmětů v mrtvolách zabitých monster, sudech a truhlách, a tak dojde velmi rychle k naplnění vašeho inventáře. Naštěstí můžete spoustu předmětů využít k vlastnímu vybavení, nebo je prodat v aukční síni. Také je ale můžete zachránit a získat z nich craftovací materiál (crafting), nebo můžete jen získat obnos zlata z jejich prodeje.

Ale co s ostatními předměty, které jsou pro vaši postavu momentálně k ničemu, nebo by se více hodily postavě jiné? Samozřejmě, že je můžete vyhodit pryč, ale to by bylo hloupé! Proč je místo toho nevložit do sdílené truhly (Shared Stash)?

Více o truhle a inventáři se dočtete v samostatném článku.

Nahoru

♦ ♦ ♦

Elixíry

Elixíry jsou unikátní nápoje – destilované magické tekutiny, přírodní látky nebo kombinace obou. Při požití mohou léčit zranění nebo poskytují jiné užitečné bonusy.

Oproti Diablu 2 už nejsou léčivé elixíry vůbec běžné, právě naopak. Nacházet byste je měli jen zřídkakdy, avšak po jejich použití vám okamžitě doplní ztracené životy. V tom se liší od Health Orbů, které padají z nepřátel často a doplňují zdraví postupně. Dají se však koupit u obchodníka.

Léčiví elixír existuje od Patche 2.0.1 jenom v 1 variantě ale kromě něj budou v datadisku přidány také legendární a velmi mocné elixíry. Více se dočtete v článku Elixíry.

Nahoru

♦ ♦ ♦

Barvy

dyeDyes (barvy) se používají pro obarvování vašeho brnění. Jedna lahvička se dá použít jen na jeden kus vaší výbavy, takže budete potřebovat více lahví pro obarvení kompletní zbroje.

 

Zajímavosti:

 • Dye Remover navrací předmětu jeho původní barvu
 • Bottled Cloud a Bottled Smoke jsou dostupné pouze pomocí Sběratelské edice

Zde je kompletní seznam všech Dyes:

Dye Remover Bottled Cloud Bottled Smoke Aquatic Dye Spring Dye Tanner’s Dye Vanishing Dye Winter Dye
Autumn’s Dye  Cardinal Dye Desert
Dye
Ranger’s Dye  Royal Dye Elegant Dye Lovely
Dye
Mariner’s Dye
Summer Dye Abyssal Dye Forester’s Dye Golden Dye Infernal Dye Purity
Dye

Nahoru

♦ ♦ ♦

Hall of Fallen Heroes (Síň padlých hrdinů)

V tzv. Síni padlých hrdinů (Hall of Fallen Heroes) mohou hráči sledovat zesnulé Hardcore postavy včetně stručných statistik. Do této síně si můžete archivovat své mrtvé Hardcore postavy jedině, když dosáhly úrovně 10 nebo více. Archivovaná postava vám již nebude zabírat 1 z 10 políček mezi živými postavami.

Screenshot zobrazující mrtvého Wizarda (DiabloFansCZ) v Síňi padlých hrdinů, který dosáhl úrovně 10, jeho pobyt ve hře trval 2 hodiny a 19 minut, zabil 1608 monster, nasbíral 14 587 gold a zabil ho Skeleton (kostlivec).

Napsat komentář