Inventář & Truhla

Inventář

inventory

Předměty, které hráč sebere, se automaticky umisťují do inventáře postavy.

Mezi věci, které může postava nosit na sobě, patří: helma, amulet, nárameníky, hrudní plát, rukavice, zápěstníky, dva prsteny, zbraň, štít, opasek, stehenní pláty a boty. Oproti Diablu 2 jsou tu tři nové věci, a to nárameníky, zápěstníky a stehenní pláty.

Menší předměty, jako jsou gemy, se skládají na sebe ve větších počtech, takže například 10 gemů může zabírat jen jedno políčko.

V oblasti inventáře je také uvedeno, kolik zlata má postava u sebe.

 


Truhla

Putování po Sanctuary může být výhodný business. Během hry najdete mnoho předmětů v mrtvolách zabitých monster, sudech a truhlách, a tak dojde velmi rychle k naplnění vašeho inventáře. Naštěstí můžete spoustu předmětů využít k vlastnímu vybavení, nebo je prodat. Také je ale můžete zachránit a získat z nich craftovací materiál (crafting), nebo můžete jen získat obnos zlata z jejich prodeje.

Ale co s ostatními předměty, které jsou pro vaši postavu momentálně k ničemu, nebo by se více hodily postavě jiné? Samozřejmě, že je můžete vyhodit pryč, ale to by bylo hloupé! Proč je místo toho nevložit do sdílené truhly (Shared Stash)?

Kromě inventáře mají hráči Diabla 3 také přístup k tzv. sdílené truhle (Shared Stash), prostor pro ukládání předmětů, který mohou využít všechny postavy, které má hráč na svém profilu. Taková truhla je navíc přístupná z hlavního města na začátku každého aktu.

Shared Stash nabízí nebývalé množství úložného prostoru, větší flexibilitu co do organizace nasbíraných předmětů, a co je nejdůležitější, možnost podělit se o předměty, které sesbíráte (nebo vytvoříte) s postavou, která je využije lépe.


Rozšíření

I když začnete pouze s malým prostorem ve vaší sdílené truhle, postupem času se vám naskytne možnost truhlu rozšířit, a to s jakoukoli vaší postavou. Truhlu je možné rozšířit až na 6 úložných prostor po 70 políčkách volného místa, což je celkem 420 políček. Po rozšíření už bude prostor přístupný všem herním postavám vašeho profilu v Diablu 3.

Stash / Truhla

  • Truhla má celkem 6 záložek, každá má 70 slotů.
  • Cena druhé záložky je 100 000 gold.
  • Cena třetí záložky je 200 000 gold.

Ikony záložek (PC)

V PC verzii Diabla 3 můžete pravým kliknutím myši na jednotlivou záložku přiřadit k dané záložce ikonu, která vám vizuálne pomůže identifikovat a zorganizovat obsah vaší truhly.


Kolekce (PC)

Vašemu hrdinovi můžete upravit jeho vzhled se sběratelskými předmětmi jako jsou třeba Portréty (Portraits), Křídla (Wings), Mazlíčci (Pets) a Vlajky (Pennants). Panel kolekce spřístupníte buď ikonou zrcadla v herním menu nebo vybráním Šatníku (Wardrobe) přimo ve městě (výchozí klávesa F1).

Více zběratelských a kozmetických věcí můžete odemknout získáváním Paragon levelů, zúčastněním se v sezóně nebo taky registrováním určitých produktů od Blizzardu, jako jsou třeba Digitální Deluxe Edice Diabla III: Reaper of Souls a World of WarCraft: Warlords of Draenor.


Zbrojnice

Zbrojnici můžete použit k uložení vašich současných vybavených předmětů, dovedností a vyextrahovaných legendárních sil z Kanaiovy kostky. Takto můžete uložit až 5 sad jednotlivých vybavení pro každou postavu. Každá z výbav může být kdykoli nasazena pohým jednoduchým stiskem tlačítka. Zbrojnice automaticky mění předmety, které jsou vybaveny za ty, které je mají nahradit ale věci, které nemůžou být vyměneny, (jako například Legendární drahokamy) budou vráceny do vašeho inventáře. Každou změnu výbavy musíte nanovo uložit, aby se daná výbava dala jednoduše opět nasadit.


Zlato jde mimo truhlu

Nyní se ti, co hráli Diablo II, možná ptají, zda-li je možné ve sdílených truhlách skladovat i zlato. Krátká odpověď: ne. A to proto, že způsob, jakým se skladuje zlato, se v Diablu 3 výrazně vylepšil. Místo ukládání zlata v inventáři nebo v soukromé truhle, jako tomu bylo v Diablu II, je nyní „sdružený zdroj„, který bude použitelný pro všechny postavy na hráčově účtu. Zabrání se tím nudnému přemisťování zlata do truhly.


Oddělená truhla pro Hardcore

Hardcore postavy jsou skupina sama pro sebe. Vzhledem k odlišenému stylu hry Hardcore postav, který v sobě nachází více strachu a výzev, je důležité dodat, že Hardcore postavy mají oddělený přístup ke sdílené truhle (stejně tak tomu je i u sdruženého zdroje zlata). Hardcore postavy samozřejmě ale mají možnost obchodovat mezi sebou, avšak mezi „normal“ postavami (nebo „Softcore“ postavami, chcete-li) ne.

Napsat komentář